Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
A betet torne, ha lenne meg penz. De mivel az ingatlanpiac vedve van a stoppokon keresztul, ezert az se esik. Arra nem jonnek ra az okosok, hogy itt valakit be kell aldozni, egyebkent marad az infla, sot
Magyarázd el, hogy a 18 % miért van az infla ellen, ha az kincstárjegy vagy mi a fene hozama. Többen meg akartak győzni arról, hogy a betét kamata is letöri az inflát. Nem értem. Hát attól több pénz lesz, ha betét. A hitel tudná csak ezt.
Nem fogja elengedni a kamatstopot, mert akkor nyilvánvalóvá válna a "támogatottjai körében" a gazdaságpolitikájának a csődje. Inkább mindenki fizeti a boltokban, mert az kevésbé átlátszó.
Pontosan, es az infla nem is fog radikalisan letorni, amig a kamatokat nem hagyjak dolgozni. El kell enhedni minden stoppot, mondjuk a farhat nem sokat szamit, de a kamatstoppot mindenkeppen. Sajnos aldozat nelkul nem lehet haborut nyerni, en nem ertem, pont az a vezer nem tudja, aki mindig haboruban all valakivel. Szoval Itt senki nem akarja visszaszoritani az inflat, aki nez, az latja. Nem sok infla ellenes intezkedes van, de az ellenkezojere sok peldat latunk. Orban mar a kovetkezo valasztasra keszul. En azon se csodalkoznak, hogy nemhogy vagas nem lenne, hanem egyszeruen kamatemeles lesz.
Alacsony kamat mellett sokkal többen hajlandók hitelt felvenni majd abból beruházni, fogyasztási cikkeket vásárolni, ingatlant venni, építeni, míg a magas kamatok visszavetik a hitelfelvételi kedvet is. Igaz, ezek az emberek lehet, hogy nem fognak pénzt vinni a bankba, de mégis visszafogják a fogyasztásukat.
Úgyhogy az infláció itthon egy darabig velünk marad, a belső indíttatású mindenképp. Érdekes, de ha jönnének az eu-s pénzek, részint azok is növelnék az inflációt. Nyilván a forintra gyakorolt hatása csökkentené azt, de a fogyasztást növelő hatása viszont növelné azt.
Az erőltetett iparosítás is inflációt növel. Minden fronton keresletet növel, így az irányadó 18% sz@rt sem ér..., pontosabban annál azért többet mert a forint erősödés inflációt csökkentő hatású, csak hát ez meg így nem természetes módon következik be és mint halljuk, qrva sokba is kerül.
Kiszívja a likviditást a rendszerből, ezáltal csökkenti a fogyasztást. Arra ösztönöz, hogy ne költsd a pénzt,hanem takaríts meg. Ha csökken a fogyasztás, azzal fogy az üzemanyag az inflációt hajtó motorból. Ha visszaesik a fogyasztás nem nőnek úgy az árak.Persze ez csak egy része a dolognak, pláne hogy az állam meg ezer más úton arra ösztökél, hogy fogyassz, plusz olyan költségekkel bombázza a vállalkozásokat, amiket azoknak muszáj áthárítania. Így hiába csökken a fogyasztás, aki talpon akar maradni,annak muszáj árat emelnie.
Azért kell a 18, hogy lemenjen az infláció.. De hát a hitelek vinnék le az inflációt és nem a kincstárjegy hozamok. Nem értem, hogy megtakarítás kamata hogyan viszi6 le az inflációt. Szerintem emeli az inflációt.
EUR/HUF
Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Real:313 (ma volt 314,7 is)