Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2024. 05. 10. 18:28
Előzmény: #221219  slash
#221220

igazi finom lélek vagy
láthatta ezt az apósod is ,és inkább idegennek adta a házát nehogy neked bármi hasznod legyen belőle
ki érti ezt
slash 2024. 05. 10. 18:01
Előzmény: #221218  kukker
#221219
Nincsenek érzékeny pontjaim . Neked harács , nekem száraz üzlet. Ami van az van és ott én döntöm el mi van.  Az én kecóimban én diktálok. Nincs nyávogás nincs baszakodás. Pakolás az van. Így van ez:-) 
kukker 2024. 05. 10. 17:19
Előzmény: #221192  slash
#221218
" Az emberek igazából cocializumust akarnak : ingyenalbi-ingyenvacsi-ingyenpunci. "
Én sehol nem ad állítottam, hogy az albérletinek ingyen kellene lennie.
Az ilyen asszociációs fel dolgot te találod ki a bukdsiban.
És szerintem teljesen egyértelmű az mindenkinek, hogy miről beszélek, nem kell megjátszania senkinek semmit, legfőképpen azt nem, hogy nincs tisztában azzal, hogy neki jár az, hogy emeljen és kész és utána kihúzza magát a világban, hogy az a sok szar mai van mondjuk ebből a haràcs és minden pénz kell nekem mohó vilaghoz neki nincs köze és ő nem teszi hozzá a saját kis xarjat ezzel a nézetevel és tetteivel.
Az meg, hogy én ez ellen hogyan mennék szembe dafke, az meg az én nézetem és kész.
🙂. 
De látom, sikerült érzékeny pontra tapintani, nem baj.
Van ez így.... 🥰
Xis24 2024. 05. 10. 17:10
Előzmény: #221216  Pistike12
#221217
"Nem is értem" hogy jönnek ki a számok de ez nagyom rosszul néz ki 😃
Pistike12 2024. 05. 10. 14:46
Előzmény: #221185  goldilocks
#221216
Az ingatlanon a berleti dij realhozam az en meglatasom szerint. Az ara hosszutavon inflaciokoveto. 
Sejtettem h a beragadt spanyol piaccal jossz:). Mrgsugom nyugat europaban ahol nominalisan mar regota magasak az arak, a berleti dij 2-4% kozottt van a lakas arahoz kepest. 
Mi is nyugat szintjere lottuk az arakat, innentol nincs tobb hozam, mert a berleti dij a fizetesi korlat.
Most szamoltam dunahoz kozeli egyszobast relativ olcson 20-80ban 42mert. Torleszto 250e/ho ebbol kamatkoltseg 110e ft/ho berleti dij 190e/ho. Meg igy is havonta 40e ft felrerakasaval 140e ft megtakaritas kepzodik... 
Es itt mai bevetellel szamolunk... 
A fundamenta havi 40 e ftbol hozott 12e ftot:) 
Xis24 2024. 05. 10. 14:21
Előzmény: #221214  Xis24
#221215
Az időzítés a kulcs. Így lehet elbukni nagyon sok százezezer dollárnyi pénzt. Nem veszel családi házat a covid legelején mert  majd olcsóbb lesz és nem adsz el ingatlant fagyásnál, amikor tőzsdei mélypont van. 😃 
Xis24 2024. 05. 10. 14:13
Előzmény: #221212  m7788
#221214
Sajnos én rosszul döntöttem az elmúlt 2 évben.  Ingatlannyi pénzt akartam rárakni a mélypont körül. Bármennyi alku belefért volna utólag nézve. Nagyon buta voltam hogy nem tettem meg. De megfőztek a mindennapok. Most meg már necces.  De azt mondják soha nem maradsz le semmiről.. majd jön a következő lehetőség.. na de mikor lesz korrekció? 
Xis24 2024. 05. 10. 14:05
Előzmény: #221212  m7788
#221213
Igen, csak jóval nagyobb tétekkel érdemes játszani a játékot. Alatta hiába van meg az esetleges sikerélmény, sokra nem megy vele az ember. Viszont nagy tétnél meg ott kell lenni a gépnél. 
m7788 2024. 05. 10. 13:55
Előzmény: #221209  Xis24
#221212
egyenlore jegeltem a temat, egyszeruen nincs idom foglalkozni vele, allandoan melozok.  ha 1 millio forintot betennek etf-ekbe nyernek jo esetben longra 1 ev alatt akar 10-15%-ot,  hat az aztan hatalmas osszeg !!! annyit ha szerencsem van egy jolfizeto munkanal es jol nekiduralom magam 2 nap alatt megvan. majd szorakozok telen a Borzevel, kipattintok par penny sort es tredelek lesz egyedi rv amin lehet izgulni kripto arupiac, egyszoval kellemes szorakozas. addig Munka van gyujtogetes sporolas magyarul probalok egy kis toket osszehozni
slash 2024. 05. 10. 13:51
Előzmény: #221204  szieszta
#221211
Tavaly jött egy vendégem elektromos autóval. Asszony szólt nekem.  rá ne dugja a lakásra  mert abból nekünk ingyenmenet lesz..bejárja nekem fél Európát az én áramszámlámra. Szóltam érte. Vagy rádugod agy napi +30euro . No way.  Durva dolgok vannak. 
Xis24 2024. 05. 10. 13:47
Előzmény: #221207  szieszta
#221210
Jó kis sztori ez is..
Xis24 2024. 05. 10. 13:45
Előzmény: #221208  m7788
#221209
Mi van a tőzsdén? 😃 Te vettél valamit? 😃
m7788 2024. 05. 10. 13:43
Előzmény: #221198  sityaki
#221208
ezt a sztorid mar 4 eve is beirtad ide  :D  azota is Luxemburg?
szieszta 2024. 05. 10. 13:37
Előzmény: #221205  Xis24
#221207

Igen, ha normális és tud fizetni a bérlő, akkor az egy óriási szerencse. Na az egyik bérlőm, az nem ilyen. Ahogy említettem, elvesztette az állását, mert lerobban, így fel évig semmit nem fizetett úgy, hogy akkor még a rezsi is benne volt az árban, így azt is én fizettem. Mikor megdorgáltam, hogy legalább spórolhatnának kiderült, hogy az egyik gázkonvektort nem lehet szabályozni, így ők ott egész télen szellőztettek. Nem szóltak, mert féltek a kilakoltatástól. Pedig nem is olyan egyszerű kidobni egy ilyen szerencsétlent az ingatlanból, főleg ha 2 kiskorú is ott lakik és szociálisan rászorult. Meg persze nem is vagyok olyan, hogy csak úgy erőszakkal kipenderítsem őket.
Úgy tudtam rákényszeríteni őket, hogy valamit kezdjenek magukkal, hogy mindent kicsuktam. Gáz, víz, áram  nélkül is kihúzták 2 hónapig. Még a WC-t sem tudták leöblíteni, meg a hűtőszekrény sem működött áram nélkül, nem beszélve arról, hogy még a telefonjukat sem tudták otthon tölteni. A fiuk a suliban töltögette felváltva a telefonokat, meg WC-re is oda jártak.(az csak kb 300 méterre volt)  Vegyszeres kannákban hordták a városi kútról a vizet. Az asszonyka a turisták után ottmaradt bográcsban főzött, sütött. Szerencséjükre nyár volt, mert januártól májusig "hittem" nekik, hogy már fognak tudni fizetni.
szieszta 2024. 05. 10. 13:19
Előzmény: #221199  Xis24
#221206
Nekem óriási szerencsém volt, mert elég jó áron megtudtam szerezni az ingatlant és csak azért vágtunk bele a turistázásba, hogy legyen kihasználva. Három gyerkőcöm van, majd kezdenek vele valamit, addig meg állagmegőrzés miatt is jó, ha lakva van, igaz 10 évig üresen állt.
Xis24 2024. 05. 10. 13:15
Előzmény: #221203  szieszta
#221205
Ha normális bérlők akkor nincs gond. Egy háznál még kevesebb is mint egy társasházban. Épp újságolta valaki, hogy olyan bérlőt fogott ki, hogy mint most kiderült rá se sz@r senkire a társasházban. Be akarják perelni a bérlők miatt a szomszédok. Szóval vannak frankó buktatók is ebben a kiadjuk és csinál 2-4% hozamot sztoriban.
szieszta 2024. 05. 10. 13:15
Előzmény: #221202  Second Wave
#221204

Már nem is csináljuk. Egyrészt nem vagyok rászorulva, meg ha odaadással akarod kezelni, nincs egy szabad perced. Nem messze tőlünk egy tanár házaspár is ezzel foglalkozott, nyáron kiköltöztek a melléképületbe és a házukba fogadták a vendégeket. Még azt is megcsinálták, hogy fuvarozgatták a vendégeket, mert több mint 1 kilométerre van a fürdő.
Ismerősöktől hallottam olyan sztorikat is, hogy megáll az ész. Csehek voltak náluk, visszajárók, mikor mentek haza , mindig jól bevásároltak ízletes gyümölcsökből, zöldségekből, még befőzni is vittek haza. Aztán rájöttek, hogy miért is cipekednének haza, ha itt is be tudják főzni, minden meg van hozzá. A tulaj csak akkor lepődött meg, mikor a szemetest rakta ki, majd 100 kiló zöldség és gyümölcs maradványokkal.
Amíg a család fürdőzött a nagymama befőzött. Víz és gázfogyasztás megtízszereződött. :-)
szieszta 2024. 05. 10. 13:06
Előzmény: #221198  sityaki
#221203

Én amióta  a bérlők a házban vannak, csak akkor voltam, ha hívtak. Én örülök, ha nem kell mennem. A kerítésen kilógó élősövényt is az utcáról nyírtam le, be sem néztem hozzájuk. Fizessenek, a többi az ő dolguk. Szerencsére úgy tudtam megegyezni velük, hogy a kisebb karbantartásokat ők intézik, így izzócserével nem engem bosszantanak, de a füvet is ők nyírják.
Az is tény, hogy négyen jelentkeztek be, de azóta  a fiuk hozott egy menyecskét egy babával, de nem szóltam. Gyakorlatilag 3 különálló apartman van ott, hogyan osztozkodnak, már az ő dolguk.
Second Wave 2024. 05. 10. 13:01
Előzmény: #221197  szieszta
#221202
Én ezt nem is csinálnám.
És akkor még ha valami nem tetszik neki, frankón lepontoz ilyenekért, hogy a faszenet neki kellett megvenni.
slash 2024. 05. 10. 12:55
Előzmény: #221198  sityaki
#221201
Igen ilyen is van. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek