Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bronz 2023. 09. 17. 06:17
Előzmény: #204996  Bolton01
#205000
Hát, én inkább vennék horvátoknál, mint Bp-en vagy a Balatonon horror nm2 áron.
Azért látszik, hogy gáz van (akár ingyen parkoló, ingyen taroló), de még így is irreálisan magas nm2 áron próbálják elsózni a balekokra a kégliket.
bronz 2023. 09. 17. 06:13
Előzmény: #204998  Nudli
#204999
Ibiza, azért a Balatonra nem általános szerencsére, amit írsz, de még valóban létező jelenség.
Pl. Balatonlellei büfék esetén egyik rosszabb, mint a másik, viszont az éttermek jók voltak és nem volt pl. a déli menü (!) drágább, mint a nyomorult büféseknél egy lángos.
Balatonalmádiban felkészültem lelkiekben a lellei büfé színvonalra, erre nagyon jó kaját kaptunk, lángost is,kellemes meglepetés volt. A központi "sarki" étteremben is nagyon finom volt a kaja.
Ezek a lehúzós büfések remélhetőleg lassan eltakarodnak, de ehhez az kéne, hogy a fos minőségű kajàikat ne vegye meg senki.
Nudli
Nudli 2023. 09. 16. 23:26
#204998

Ha nulla ár és hozamemelkedés lesz pár évig 10% infla mellett akkor az nem egy jó üzlet. 
Mondtam ingatlanár buborék van. Most állampapirok lesznek nyerők 6-8% kamatig.
Leng az inga, ha lesz mibe fektetni vállalkozásokba fog menni a pénz. 
A vállalkozásokhoz komoly mentalitás váltás kell. A balatoni lángossütő és a gebines mentalitás  már a vég. 
Oda kell pakolni a minőséget és meg kell kérni az árát, tisztességesen becsületesen. 
Osztrákoknál németeknél bemész egy étterembe vagy eszel egy vurczot vagy veszel valamit a török zöldségestöl akkor megkapod a minöséget a megfelelö áron.  Nem a palira vevésböl élnek. 
Komoly visszaesés várható az ingatlanpiacon az idén - alon.hu
Bolton01 2023. 09. 16. 21:58
Előzmény: #204972  efranx
#204997

Különválasztanám a jogilag problémás ingatlanokat, épeszű ember olyat nem vesz véleményem szerint még a saját hazájában sem, nemhogy külföldön ...
A szezont én nem tartom rövidnek, a hazai 5-6 hetes balatoni szezontól mindenképp hosszabb az Adrián szerintem, bár ez településfüggő is.
Meggazdagodni biztosan nem lehet a bérbeadásból, de szerintem ez máshol lévő ingatlanra is igaz. Diverzifikálás és a feeling miatt megéri szerintem
Bolton01 2023. 09. 16. 21:49
Előzmény: #204987  slash
#204996

Véleményem szerint első blikkre nincs rosszabb megtérülése egy tengerparti appartmannak jelenlegi árszinten (100-120e Eur) mint egy jelenlegi árszinten vásárolt budapesti vagy magyarországi lakásnak (40-50M).
Erősen elnagyolva egy hasonló lakás Magyarországon havi 150-200e Ft között kiadható, ami durván 1,8-2,4 M Ft bérleti dijat hozhat.
Ha az appartman kiadást nézzük, kb 10 hét bérbeadással átlag heti 500-600 Eur-al, kb ugyanaz a matek jön ki.
Ami az appartman esetén szimpibb, hogy valószínűleg jóval kisebb az amortizációd, illetve nem lehet akkora szívásba belefutni talán, mint éves bérbeadásnál.
lacikonyha 2023. 09. 16. 19:37
Előzmény: #204994  Andy01
#204995

ok
túl tárgyaltuk
Andy01 2023. 09. 16. 19:14
Előzmény: #204993  lacikonyha
#204994
Tekintettel arra, hogy a Palotanegyedrol beszeltunk, arrol nem irtal hasonlo tapasztalatot.  A Belvaros kozigazgatasi negyede mas tema.
lacikonyha 2023. 09. 16. 19:07
Előzmény: #204992  Andy01
#204993

mit tippel ezt honnan vettem konyhakészen?
(a kérdés apropója a Palotanegyed megismeréséhez fűzött tanácsod)
.
lacikonyha szerda, 07:34 Előzmény: #204655  greenman76 #204671 még 2011-ben hallottam az Alkotmány utca 10 legfelső emeleti leválasztottan is 160 nm-es  lakás sarokerkélyén állva  - ahonnan kihajolás nélkül rálátni a parlamentre - a felújítással foglalkozó tulajdonos szájából, azt a mondatot, hogy ő annak fogja eladni akinek kell ez a lakás, és nem annak akinek nem kell, de van az a pénz amiért megveszi.és ez így is lett kb 2 év múlva
.
.de ő bő10 évvel korábban volt kezdő az ingatlanpiacon amikor még csak 8 fővolt az Otthon centrum és abból volt az egyik aztán egyszer egy lakás megtekintése után lefelé ballagva a lépcsőházban, bevillant neki hogy tiszta hülye lenne ha ezt nem ő venné meg, így aztán mivelhogy még nem volt 30 éves, és nem sok pénznek parancsolt futott egy kört a családban ahol még az ángya térde kalácsa is jogász volt, összejött a vételár, majd gyorsan úgy eladta,hogy meglett az önereje a saját lábra álláshoz
az épületről pedig tudta hogy az a Redlich Sámuel volt az építtetője aki a beocsini cementgyár tulajdonosa volt, ami a monarchia legnagyobb cementgyára volt,és ő szállította a cementet a parlament 2 m vastag vasbeton lemez alapjához, ami a kupola álatt 4 m vastag
amúgy a lánchid építését levezénylő Clark is onnan hozta a márgát és égetett belőle  római cementet az akadémia helyén ásott gödörben a híd pillérjeinek alapozásához,merthogy akkor errefelé még égenföldön nem volt cementgyár
..
és az épület jóval a parlament előtt kész lett,az Alpár Ignác irodája tervezte, amely a korszak legnagyobb létszámú építészirodája volt, és a megbízás kb úgy szólt hogy szép legyem ám,hogy látszódjon hogy gazdag vagyok, és valamilyen furcsa véletlennek köszönhetően az elkészültekor azonnal bele is költözött az első bérlő a budapest iparkamara, amely pár év múlva a Meining Artúrral megépíttette a saját palotáját a másik sarokra az Alkotmány 8-ba és át isköltözött
..
szóval vannak különböző mérlegelési nézőpontok, meg a menj oda és ajánld be a felét jótanácsok is
Andy01 2023. 09. 16. 18:53
Előzmény: #204991  lacikonyha
#204992
Lacikonyha, engem csak egyes reszei erdekelnek a varosnak, ezekrol vannak ismereteim.  A tortenelmi Belvaros, a Palotanegyed belso resze,  a 12.kerulet hegyvideki resze erdekel csupan. A tobbi kozombos a szamomra. Tehat ezert sem irogatok a topicra.  Nem foglalkoztam soha ingatlankozvetitessel,  mint te, es csodalom a tapasztalataidat, nagyon erdekesek.  Termeszetesen erdekel a topic tobb temaja, meglatasok az ingatlanpiac es a gazdasag alakulasarol, kituno hozzaszolasok vannak. Reszemrol ugyanakkor  nem szandekozom ingatlant venni Magyarorszagon. 
lacikonyha 2023. 09. 16. 18:41
Előzmény: #204990  Andy01
#204991

vlacikonyha csütörtök, 12:04 Előzmény: #204857  emerald #204859
kb pont ennyit tudok róla
https://budapest100.hu/house/kosciuszko-tade-utca-18/
..
az első kerületben kb 8-10 lakásban üzlethelyiségben jártam 13 év alatt, úgy hogy beszélgettem is a tulajdonosokkal, megvalósult üzletkötésre - amiben bárhogy is részt vettem volna - nem emlékszem 
ez pedig édeskevés tapasztalás ahhoz hogy ilyen ár témában közismert sztereotípiákon túlmutató okosat mondjak,azokat meg nem annyira kedvelem
..
abban viszont  van bevált gyakorlatom hogy kevéssé ismert környékből hogyan hozzam képbe magam úgy a hogy én "képben lévőnek"szeretek lenni,de ez időigényes
sok időt kell ott eltölteni, mélyen beszívni a hely levegőjét, beülni kávézókba, bemenni kamu vevőként eladó lakásokba, beszélgetni mindenkivel akinek szája van, pincérekkel, boltosokkal, eladó lakás tulajdonosokkal ,lépcsőházakban mozgó emberekkel, és sok ingatlanossal, bárkivel aki szembejön,és különböző napokon, (hétköznap és hétvégén is sétálni ott különböző napszakokban is)
és figyelni miféle közönség terepe és hogy gondolkodnak
és kb 1- 2 hét után elég jól tudható a helyi specialitás, és hogy neked való vagy sem
Andy01 2023. 09. 16. 18:25
Előzmény: #204988  lacikonyha
#204990
Lacikonyha, a varos olyan, mint az internet. Magadnak kell felfedezned. Aki kesz informaciokat es statisztikat akar, es nem a sajat erejebol igyekezetebol szerzi az ismereteit, soha nem lesz onallo es szeles latokoru. Setalj vegig nehany nevezetes epulet regi palota elott a Palotanegyedben. Nezd meg a hazat. Olvasd el a tortenelmet. 
Ez egy kicsit olyan kerdes, mint a german iskolarendszert osszehasonlitani a francia iskola rendszerrel, de nem akarok melyebben belemenni  az ismeretszerzes modozataiba.
lacikonyha 2023. 09. 16. 18:23
Előzmény: #204987  slash
#204989

részben errő lis írt
https://figyelo.hu/hirek/rendet-raknak-az-ingatlan-nyilvantartasban-151417/
régebben olvastam olyat is hogy néha, ritkán lakóingatlanoknál is lehet meglepi, talán megtalálom újra
lacikonyha 2023. 09. 16. 18:13
Előzmény: #204983  Andy01
#204988

pedig én nagyon örülök amikor valaki hitelt érdemlő több kevesebb információval szélesíti az ismereteimet
nem sok  ajándékot tudok elképzelni ami jobban  megörvendeztetne
a hidd el és nézz utána magad végű kijelentések nem különösebben szoktak közéjük tartozni
slash 2023. 09. 16. 17:53
Előzmény: #204972  efranx
#204987
Nézd amit ők elmondtak az nagyjából reális. Itt is Zagreb-Split-Dubrovnik mánia van. Zagreb az ország motorja. Split egy diliház már igazából árak és minden szempontból, Dubrovnik a nagy cápák területe, angol és amerikai befektetők. Ami nem megtérülős ingatlanra gondoltak az a tenger 1 sor. Ott 200-300e euro egy jó ház. Az valóban soha nem térül meg mert 120-150 euro/éj árnál nem kérhetsz többet. Minden itt sem éri meg. 
Én a kisligában játszom, Kvarner régió, kis 30 nm nyaraló, tenger sokadik sor- 1 km a tenger- nagyrészt családi használat a maradék időben kiadva így csinált egy évi szerény  3-4%ot.  Viszont az értéknövekedés az szépnek sőt odabaszósnak  tűnik tavaly tavasz óta. Elnézve a mostani árakat ma semmi nincs 100e euro alatt a tenger 5kmes körzetében. Én még kunaért vettem. azóta Schengen van , euro van,   jövöre ha eltörlik a kicseszett pályakapukat az is jó lesz. Itt lassú fejlődés van az EU simogatja a horvátokat,  van valami jövökép. Bajok itt is vannak de az itteni Kormányinfó délelőttjén nincs gyomoridegem..
Andy01 2023. 09. 16. 17:31
Előzmény: #204984  lacikonyha
#204986
Igen, ez igy van. A tortenelmi Belvaros egyik oldalrol szerelem es eleterzes,  a masik oldalrol uzlet. Ami neha bonba uzlet. Termeszetesen nem rovid tavon.
Andy01 2023. 09. 16. 17:29
Előzmény: #204973  FR73
#204985
Igen, a regi hazak.. ha szalloda, es uzemeltetik, az egy nagy csaladi siker. Sokszor a regi felujitando hazakat a regi csaladok nem kepesek felujitani, orulnek, ha uzemeltetni tudjak. Laktam egyszer Barcelonaban a regi tortenelmi negyedben, a "Barrio gotico" egy regi hazaban. Regi arisztokrata szarmazasu csalad. A gyonyoru odon  palota felujitasra szorul. A csalad egy reszeben lakik. Egy reszet kiadjak turistaknak, szobankent. Inkabb ismeretsegi alapon, szajhagyomany alapjan. Minimalis elerheto informacio van rola az interneten. Csodalatos, nagy szobak. Regi furdoszobak. A csalad baratsagos, kozvetlen. Szamomra egy elmeny volt. Igy tudjak  - ezzel a kiadassal - fenntartani a hazat, fizetni a rezsit. Felujitasra nem telik. 
lacikonyha 2023. 09. 16. 17:16
Előzmény: #204981  Andy01
#204984

ebben a lokációban nem off topi khogy a ma álló régi házakat milyen anyagi helyzetű építtetők  milyen kvalitású épíszeknek adtak megbízás a múltban ugyanis amaiárakra is hatása van
na nem a közmegítélés szempontjából annak mindegy, nem is közülük kerülnek ki leginkább a vevők  manapság a Belvárosban, hanem a finomhangolásra képesek és azt igénylők közül ők határozzák meg ott az árakat
Andy01 2023. 09. 16. 16:58
Előzmény: #204980  lacikonyha
#204983
Akkor utanna kellene nezned a Palotanegyednek, megvaltozna a velemenyed. Sajnos nincs idom arra, hogy felsoroljak peldakat, de ezeket konnyeden megtalalod sajat magad is. Ketsegtelenul a Stefania es az Andrassy ut volt a "number one", de amikor az betelt, jott az ujgazdag reteg a Palotanegyed epitkezeseivel.  A Nepszinhaz utca, bizony - hogy pestiesen mondjam - igencsak "snassz", felejtos. 
lacikonyha 2023. 09. 16. 16:57
#204982

népszíház utcai alkotók
17. szám: Révész Sámuel és Kollár József által 1910 körül tervezett lakóház.
19. szám: Harsányi-ház, 1911-12-ben tervezte Lajta Béla.
22. szám: Polgári Serfőzde bérháza. Vidor Emil tervezte 1906 körül.

31. szám: Szintén Révész Sámuel és Kollár József által tervezett ház, 1912 körül. Itt működött a Nap mozi.

32. szám: 1910–11-ben épült ház, tervezői Bauer Emil és Guttmann Gyula.
35. szám: Ruchlinder-ház. 1911-12-ben épült Málnai Béla és Haász Gyula tervei alapján. 37. szám: Löffler Béla és Sándor által 1910–11-ben tervezett lakóház.
ez mind későn jövő epíttető háza, és nem éppen kutyaütő tervezők művei
Andy01 2023. 09. 16. 16:54
Előzmény: #204979  lacikonyha
#204981
Igen, en is igy ismertem meg a Belvaros tortenelmet, amely ketsegtelenul izgalmas tortenelmi tanulmany, ha valakit erdekel. De igy volt ez mas vilagvarosokban is. Nagy csaladok tundoklese es bukasa. Ismerek egy francia csaladot, ahol az egyik ag francia  arisztokrata. MIntegy 250 m2 es lakassal  (mas vagyonok mellett) a rue de Rivoli legszebb reszen, teljes emelet. Eladtak, elvesztettek. A lakasban levo mukincseket a csalad masik aganak - polgari szarmazasu, holland -  notagja; feleseg -  egesz eleteben tartolta a kulvarosi csaladi hazuk ket felso szintjen.  Soha nem adott el belole, nem ajandekozott el belole. Szorongott a hazban, de orizte a multat egesz eleteben , melynek nem volt reszese. A vagyon, a rang  es a targyak sokszor az elet ertelmeve valnak.  Na de errol ennyit, ez egyre jobban off topic. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek