Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2023. 02. 28. 10:21
Előzmény: #193017  emerald
#193020
A zöld terület tényleg kevés Budapesten.
De az tévedés, hogy egy rózsadombi teraszról feltétlenül panorámás kilátás nyilik Pestre.
(Ami ráadásul több zöldet mutat mint amikor a pesti utcákon flangálsz)
A valóság az, hogy ott is rengeteg lakás van ahol se panorámás, se zöldes kilátás nincsen.
És némi szerencsével (meg tudatos választással) lehet Pesten is zöldet látni.
Nálam a 7db ablakból vagy a Rákospataki sétányra vagy egy sportpályára látok. 
lacikonyha 2023. 02. 28. 09:54
Előzmény: #193016  emerald
#193019

másképp kell élni a régi Pest belső kerületeiben, mint egyéb helyeken
2007 végétől a covid elejétől egész nap a járdákon és a vendéglátóhelyeken éltem reggeltől estig, kivéve ha éppen nem lakást vagy üzlethelyiséget vizslattam
sok száz család életének voltam része hosszabb rövidebb ideig,és aki beenged egyszer a lakásába annak kevés titka marad előttem
.
az ötven feletti nőktől lehet könnyen eltanulni, de a jó családból származó huszonéves lányok is tudják mát
mikor kell szellőztetni, függönyt behúzni,, melyik járdát milyen napszakban előnyben részesíteni, lengén öltözni, akár naponta többször is átöltözni, és mikor melyik teraszon ücsörögve sütizni és begyűjteni a férfiak pillantásait
a bennszülötteknek könnyen megy, az idegeneknek jogosak a félelmeik,és hasznos lehet egy túravezető
..
a zsidók, érdekes népség
a "szent" könyveikben alig szerepel nő, ha igen az is valami pokrócszerű matróna, mivel kőkemény férfivallás
viszont ha ezek után meghallgatod ezt a dalt, be kell látnod hogy a zsidókkal kapcsolatban minden igaz és mindennek az ellenkezője is igaz lehet ,és nem csinálnak ebből nagy gondol, tudják kezelni gondolkodás nélkül, bár kicsit sokat veszekednek
.
https://www.youtube.com/watch?v=E4KHDwJniPE
lacikonyha 2023. 02. 28. 09:27
Előzmény: #193015  wantuu
#193018

a világ minden részéből évente sok millió ember nem is mindig kevés pénz fizet azért hogy a régi Pest járdáin flangáljon
meg felmegy a Gellérthegyre meg a várba hogy onnan is láthassa
..
a budai nép általában, és hagyományosan nameg az átlag vidéki többé kevésbé fikászni szereti változatos formában és tartalommal
mert ettől jobban érzi magát
emerald 2023. 02. 28. 09:23
Előzmény: #193015  wantuu
#193017
"  Zöld terület persze továbbra is kevés lesz, és a problémás emberek továbbra is ott maradnak az utcákon és tömegközlekedésen."
Pont ez a probléma. A felmelegedés miatt, még élhetetlenebb lesz.
Jó majd a turistáknak. De egy szép rózsadombi ház teraszáról nézném inkább pestet :)
emerald 2023. 02. 28. 09:17
Előzmény: #193012  lacikonyha
#193016
Nekem ipolymenti nagy és dédszülőim vannak. A budapesti háború előtti építészet szépsége, igényessége, mindig lenyűgöz. Sose értetem, miért teszik tőnkre, a sok semmire kellő betelepítésével ezeket az épületeket.
....
Amiket írtál, az is megerősíti bennem, hogy maga az értékteremtés a fontos.
Hogy ma kinek milye van és holnap milye lesz....., erre garancia nincs.
Sőt! Valszeg amit ma a vezető politikusok össze tarhálnak, abból már néhány generáció múlva semmi sem lesz.
.....
Ha van kedved, mesélj, írjál még hasonlókat. Engem érdekel, tágítja az ismereteimet. Sőt át is értékelődik bennem sok minden. Például a zsidósággal kapcsolatos sztereotípiák.
wantuu 2023. 02. 28. 09:09
#193015

Szerintem amúgy Pest belváros értéke meg fog növekedni a 2040-es évekre, én akkorra várom hogy kitiltják a belső égésű motorokat a belsőbb részekről. (2035-től nem lehet ilyen új autót eladni az EU-ban.)
Csendesebb lesz, jobb lesz a levegő, így Budának csökkeni fog az előnye ebben a tekintetben. Zöld terület persze továbbra is kevés lesz, és a problémás emberek továbbra is ott maradnak az utcákon és tömegközlekedésen.
lacikonyha 2023. 02. 28. 08:48
Előzmény: #193013  Stg
#193014
persze nem volt ferr a kérdésfeltevésem, mert az anyakönyvekben fel van tüntetve a vallás is és ezek még inkább az emancipáció jellemezte  korszakban keletkeztek, és nem a kikeresztelkedős disszimilációs időkben
Stg 2023. 02. 28. 08:35
Előzmény: #193009  lacikonyha
#193013
Köszi az infókat, nézem a képeket.
Nevekkel kapcsolatban , ahogy már írtam azt gondolom , mivel sokan érkeztek német nyelvterületről is a Monarchia idején, csak azért mert valaki mondjuk Schwartz , nem biztos hogy zsidó .
lacikonyha 2023. 02. 28. 08:32
Előzmény: #193010  emerald
#193012

ma Budapesten járva mindenki szem ugyanarra szegeződik
viszont nem mindenki úgyanazt látja amikor ugyanazt nézi
sokan csak tégla és habarcs együtteseket, meg használati értékeket, mások ezeknél többet is
külön szerencsémnek érzem, hogy hogy az 1883-ban,vagyis 140 éve született anyai nagy anyám 6 lakhelyének és három munka helyének (1899 és 1950 között végig dolgozott) és az egyik iskolájának címét ismerem, amik közül az utolsó lakhelye és az első munkahelye került csak lebontásra eddig
és amikor az adott homlokzatra nézek ma, érdekes  átélni, hogy úgyanezt látta ő is, mintha élőkapcsolatban lennék vele az épületek által
lacikonyha 2023. 02. 28. 08:14
Előzmény: #193009  lacikonyha
#193011
a Neuwirt végére kell még egy h,  vagyis Neuwirth aki amúgy Béla
emerald 2023. 02. 28. 08:12
Előzmény: #193008  lacikonyha
#193010
Köszi ezt a történelmi kitenkést!
Érdekes kis összefoglalaló.
Néha jó ilyeneket is olvasni, a napi aktualitás mellett.
lacikonyha 2023. 02. 28. 08:11
Előzmény: #193000  Stg
#193009

ja igen a nevek
az anyám nagyszülei mindegyikének rendelkezem a születési anyakönyvi kivonatának másolatával (1850 és 60 közötti születések), mindkét házassági anyakönyvvel, és az anyai nagyapja halotti anyakönyvi kivonatával is, a 4 nagyszülő Pesten élt, de csak az anyaiak házasodtak Pesten,az apaiak még a lengyel határ közelében
ezért ismert mind a 8 dédszülőjének a neve (igaz róluk más nem)
Roth
Klein
Grünsfeld
Blau
Morvay
Schiller
Neuwirt
Lichtner
mit gondolsz ezek között volt e zsidó, és melyik biztosan nem zsidó?
lacikonyha 2023. 02. 28. 07:57
Előzmény: #193000  Stg
#193008

a számot is a neten találtam úgy 10-12 éve, talán megtalálom újra,addig is:https://revizoronline.com/hu/cikk/8196/gottdank-tibor-a-magyar-zsido-epitomuveszek-oroksege

"A könyvben bemutatott zsidó építészek alapvetően formálták át Budapest és néhány nagyobb vidéki város arculatát a kiegyezéstől a második világháború végéig tartó nyolcvan évben. Ha ezek az épületek hirtelen eltűnnének, rá sem ismernénk a magyar fővárosra"
lacikonyha 2023. 02. 28. 07:04
Előzmény: #193001  Stg
#193005

"Tudni kell továbbá, hogy a Margit körút érdekességét a Horthy kor elején az is adta, hogy míg a belső oldalán már álltak a 4-6 emeletes modern bérházkolosszusok, a külső oldalon még a Rózsadombról idáig leszivárgó présházak, és egyéb földszintes parasztházszerű képződmények sorakoztak. A harmincas évek oroszlánrészt vállalt ennek a városképi érdekességnek a megszünetésében, és ebbe a sorba illik a Domány Ferenc és Hofstätter Béla által tervezett bérház, amelyet a Weiss Manfréd Vállalatok Elismert Nyugdíjpénztára építtetett."
https://varoskepp.blog.hu/2009/07/03/margit_koruti_luxus
.
lényeg az, hogy Pest már az első világháború előtt világváros  ennek a státusznak  megfelelő épületekkel közterületekkel, közlekedési hálózattal, intézményekkel, életformával, amikor még Buda kicsi, és jóval kevésé városias, a népesség többsége falusias körülmények között falusias életet élt
a Szél Kálmán tér 1929-ben kapott először nevet
..
az átlag pesti polgár hagyományosan nem nagyon törődött azzal, hogy Buda a világon van, a jómódú meg járt Budára a hegyekbe kirándulni, míg a budai állandóan Pestet figyelte, és a lakóhelyét ingatlanát annál értékesebbnek tartotta, minél közelebb van a Belvároshoz
..
aztán jött a Horthy korszak, Budán volt hely és a saját klientúra építésének fő helyszínévé tette, amire rátett egy lapáttal a Kádár a maga káder dűlőivel
cn 2023. 02. 28. 00:42
#193004
Mennyit ér egy ilyen fszi lakás?
https://ingatlan.com/33404693
Stg 2023. 02. 27. 23:10
Előzmény: #193001  Stg
#193003
Ez a téma nagy szívügyem.Callmayer László történelmi épületeket érintő értékmentésében amit nála Ybl díjjal ismertek el, egy kis százalékkal én is szerepeltem lelkes amatőrkênt.
hunball 2023. 02. 27. 23:04
#193002
Visszatérve: Újbuda az fasza tényleg. Ott dolgoztam, dolgozom most is. Egy jóbarátommal majdnem minden vasárnap sétálunk egyet a kopaszin, bár időnként inkább fel a Gellért térig, aztán a Bartók mentén. Az Allee az átlag pláza, semmiben se másabb, mint bármi más. Én speciell a mellett lévő Vásárcsarnok-ban szoktam ebédelni néha, annak megvan a hangulata. Ezen a környéken voltam kolis is, és 2008 körül itt is néztünk lakást, a tanulmányaim vége felé járva, a felmenőim pénzéből, részben hitelből. Végül Pesten vettünk, az árak különbsége miatt. És most is túl nagy a különbség, nem igazán érné meg visszamenni oda. 
Jó újraélni ezeket az emlékeket. Pl. 2010 után szépet nyertem a Fidesz által intézett előtörlesztésen. Akkor épp Nyugat-Európában dolgoztam, és ottani hitellel tudtam kiváltani a magyarországi hitelt, rögzített árfolyamon. Érted, eurót forintra váltottam, és azzal lényegében kitalált árfolyamon vettem svájci frankot. Máig bánom, hogy ebben nem volt ott több pénzem. Persze ha előre lehetett volna tudni...
Másik nagy, amiből kimaradtam, az persze a CSOK eleinte, amikor még nagyon sokat ért. Csak hát nem hogy 3 gyerekem, hanem nőm se volt akkor. Most meg majd 1 vagy 2 gyerekre talán felvesszük a feleségemmel, de hát nem sokat ér az már.
Stg 2023. 02. 27. 23:00
Előzmény: #192998  lacikonyha
#193001
Tényleg nem kötekedni akarok, de nagyítgattam nézegettem a linkeket, de melyik a nádtető?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek