Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2021. 08. 27. 08:24
Előzmény: #130299  Tésztavirág
#130300
Persze, nem "teljesen" hülyék. Ezért vagyok kíváncsi arra mit mondanak ma majd... gondolom megint megy majd a félrevezetés, hogy az infla csak "átmeneti" és minden ok. Még nyomtatunk pénzt, lovely bubbly :D
Tésztavirág 2021. 08. 27. 08:18
Előzmény: #130297  Gaguse
#130299
Szerintem ezt ők is tudják. 
Placi82 2021. 08. 27. 08:05
Előzmény: #130288  Sony123
#130298
Online rendszerben kilogna a lóláb. Jegyzőkönyv, levél email. Köteles rá válaszolni a végrehajtó. És nem mer leirni olyan választ ami nem lenne védhető egy bíróságon. Szóval van súlya nagyon is. És ezt tudja is. Ergo inkább törli majd. Ez fix 
Gaguse
Gaguse 2021. 08. 27. 08:01
Előzmény: #130296  Tésztavirág
#130297
Igen, nyomtattak, de a FED még így is kilógott a sorból. Ennek hamarosan vége lesz és jön a fekete leves. QE-t befejezik hamarosan (végre) és úgy néz ki az infla is marad, szóval hamarabb kell majd kamatot emelniük. Az idő fogy, egyre szűkebb az ajtó a FED-nek. Ne legyen igazam, de ebből hatalmas baj lesz....
Tésztavirág 2021. 08. 27. 07:58
Előzmény: #130295  Gaguse
#130296
De mindenki nyomtatott, ezért volt csend, és ezért kéne összehangoltan működni most, FED-ECB-BoE... a többieknek meg úgyse lesz már választásuk, mint követni őket.
Gaguse
Gaguse 2021. 08. 27. 07:56
Előzmény: #130294  Tésztavirág
#130295
igen, sikerült :D nyomtattak 20 trillió dollárt és azt gondolták minden fasza lesz? elmebetegek ezek! Ez 21%-a az összes létező dollárnak, mégis mit gondoltak? De a legnagyobb gond, hogy ezek ellenére sem megy a szekér úgy ahogy szeretnék, és már csapdában vannak. Stagfláció, + munkanélküliség, gyönyörű :D 
Tésztavirág 2021. 08. 27. 07:53
Előzmény: #130293  Gaguse
#130294
Évekig ezen dolgoztak hogy legyen infláció. Lett. :D
Gaguse
Gaguse 2021. 08. 27. 07:44
#130293
Jó reggelt! Ma izgalmas napra ébredtünk, ma délután kiáll a FED-s szektás és elmondja mi lesz. Mindeközben az USA GDP adat alulmúlta a várakozásokat (8.5%) 6.6% és a maginfláció pedig 1983 óta a legmagasabb szintre emelkedett! gratulálunk a sok szektás csövesnek, hogy sikerült ezt összehozni :D Kíváncsian várom a híreket, tudom kicsit off topic, de ez kihatással lesz mindenre, még az itthoni ingatlaárakra is ;)
Törölt felhasználó 2021. 08. 27. 07:14
Törölt hozzászólás
#130292
Gang 2021. 08. 27. 05:04
Előzmény: #130284  Törölt felhasználó
#130291
Menj el az érintett végrehajtóhoz és jegyzőkönyveztesd vele a kifogásod, panaszod.
Olyan mint a „Vásárlók könyve":-)
Azt hiszem ezt 15 napon belül lehet.
Ami összeesküvés elméletet felvázoltál az elég kockázatos, mert én, úgy tudom, ha az árverési nyertes nem fizet, akkor megismétlik az árverést, mivel az így sikertelen.
Viszont, ha a második árverésen az ingatlant alacsonyabb áron nyerik el, mint az elsőn a visszalépő nyerő-licitjénél, akkor a különbözet rajta behajtható.
Ha az én ingatlanomat árvereznék így, ha másnak nem is lenne érdeke, én is azon volnék, hogy ez megtörténjen, hiszen a tartozások feletti rész engem illet.
tihamer
tihamer 2021. 08. 27. 03:27
Előzmény: #130289  Sony123
#130290
Hasonló helyzetben voltam én is tavasszal. Csak itt elővásárlási jog volt a téma.
Egy garázsról kaptam elővásárlási jogot.
Az vételi ár 2,5 millió volt. Tudtam, hogy azon a frekventált helyen 3,5-4 millió egy garázs. Nos éltem is az elővásárlási jogommal. Megkerestem az ügyvédjét a kitöltött papírral. 3 hét múlva telefonál, hogy visszalépett az eladó. Ezt még hogy?
Na mindjárt saját ügyvéddel találkozó.
Átbeszéltük, mondta, hogy sima nyert ügy.
Gondolkoztam a peren, de végül nem mentem bele.
Vártam a föld hivatali bejegyzést, de nem kaptam a mai napig, úgyhogy tényleg visszalépett és nem adta el.
Jó lett volna, mert 20.000-ert simán kiadtam volna (10 % hozam❗).
Ráadásul 1, másfél milliót nyertem volna a piaci ára miatt.
Na mindegy, elengedtem.
Lesz még jó lehetőség a közel jövőben ❗
Sony123 2021. 08. 27. 02:44
Előzmény: #130287  Placi82
#130289
Lehet írni tértivevényes levelet, de mire hozzákezdenek, akkor már 5. tulajnál van ... és minden legális volt!
Számomra mindig az volt legbiztonságosabb, ha magán embertől vettem közvetlenül, és a 15 éve ismerős ügyvéd barátom intézte.
Sony123 2021. 08. 27. 02:39
Előzmény: #130283  Placi82
#130288
Azért léteznek egyszerűbb módszerek is! Szerver pl. leáll a licit vége előtt 10 perccel.Itt ki a hibás? De olyan is volt velem, hogy x Ft-t megkértek, ne licitáljalak. Az is előfordult, hogy a kikiáltási áron nem érkezett ajánlat, így a végén olcsóbban ment el. Számos lehetősége van annak, hogy egy licitet hogyan lehet megkerülni, csak mi kell hozzá???? Ismerős, kapcsolat......kapcsolat, ismerős, és persze a legfontosabb, hogy tudjuk ki ez az ember, aztán elgondolkodni, hogy úgyis megéri-e.
Üdv
Placi82 2021. 08. 27. 00:00
Előzmény: #130286  Törölt felhasználó
#130287
Nem. Ha problémád van egy licittel akkor tértivevenyes levél (amit iktatnak) a birosagi vegrehajtonak címezve. Ha a parkolási bírságot érzel jogtalannak akkor kozterulet felügyeletnek írsz ajánlott tertivevenyes levelet, nem pedig a horgász szövetségnek. :)). 
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 23:49
Előzmény: #130285  Placi82
#130286
Kinek kéne egyből a rendőrségnek?
Placi82 2021. 08. 26. 23:40
Előzmény: #130284  Törölt felhasználó
#130285
Miért a felszámolonak? 
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 23:32
Előzmény: #130283  Placi82
#130284

Nem akarom a konkrét licitet betenni de létezik és megtörtént! Akkor jelentem a Felszámolónak és jelzem neki panasszal élek a bíróságon ha nem lesz törölve a licit !
Rendőrségi eljárást nem tudom meg merjem e említeni az email ben ,de lehet megteszem!
Placi82 2021. 08. 26. 23:28
Előzmény: #130280  Törölt felhasználó
#130283
Őszintén mondom el se hiszem hogy ilyen van még napjainkban. 2 szó. Ertekaranytalansag, eletszerutlenseg. Vegyünk egy fiktív példát. Van egy panel-lakas liciten 10 rol indul. X ad 10.5 ot. Y pedig betesz egy 40 milliós licitet. Utána vissza lép. És X e lesz 10.5 ért. De ezzel kizartak másik 5 licitalot ahol elmehetett volna mondjuk 30 ig a licit. De senki se ad 40 re licitet mert az már eletszerutlen hisz annyiért vesz a piacon. Túl nagy az ugrás a licitben, amihez mindenkinek a szíve joga. De ha visszalep akkor azt a végrehajtó hivatalból törlni köteles, és sokszor jelentik is.! Sőt elvileg kötelessége.A bemásolt szabályzat nem ilyen szituációkat vonatkozik. De megegyszer mondom el se hiszem hogy ilyen van, és ráadásul 2 szer! :)). Szerintem valamit elnéztél nagyon. 
tihamer
tihamer 2021. 08. 26. 23:26
Előzmény: #130277  berlini
#130282
Jó kis raktárok azok.
Tető, ajtó oké,
Dől is a lé❗
😃
Törölt felhasználó 2021. 08. 26. 23:15
#130281

Ez a teljes szabály: Ha a nyertes licitáló érdekkörében felmerült okból nem történik meg a szerződéskötés, akkor a felszámoló a sorrendben következő másodikkal köti meg a szerződést, amennyiben csak egyetlen sorrendben következő második licitáló van, akinek az ajánlata érvényes, és összege nem alacsonyabb, mint a korábbi nyertes ajánlat licitlépcsővel csökkentett összege. Ugyanezt a szabályt kell alkalmazni, ha a szerződéskötésre nem kerül sor a sorrendben második licitálóval sem, az említett licitáló érdekkörében felmerült okból. Amennyiben a szerződéskötés a sorrendben harmadik licitálóval sem történik meg, az említett licitáló érdekkörében felmerült okból, a felszámoló az elektronikus értékesítést eredménytelennek nyilvánítja.
Mostani licitnél én vagyok 20 MFT al ők pedig 25 és 45 MFT al lezárva.
Az a baj ha arra kérem a felszámolót folytassa le az eljárást nézzük meg oda adja e a 45 MFt os vevő a pénzt vagy nem és büntesse meg akkor köteles a másodiknak is oda ajánlatni.
Fontos megjegyezni az elző licitnél csak 22 és 45 MFt os ajánlat volt csak ők szintén 10:00 kor kezdéskor.
Akkor törölte a licitet , de én nem ezt kértem tőle ! Azt , hogy a 45 MFt os ajánlat tevőtől kérje el a pénzt vagy ha nem adja oda bukja az 500 e ft ot! E helyett titkosításra hivatkozva mert sérült törölte licitet idő előtt! akkor nem adhatta volna mivel a licit lépcső 200 e ft tehát a 22 MFt osnak az ajánlatot mert egyetlen licit volt alatta amit ők csináltak! Haver már akkro is tudtam de ekkora görényeknek nem godnoltam őket, hogy újra megcsinálják és a pofámba röhögnek! Nem maffiózók ezek csak ügyeskedők ide se merik tolni a képüket nekem  tehát mit tehetek Mondjam meg neki ha tisztességetlenül ezt a licitet tovább hagyja jelentem a bíróságon a hitelezőnek ( aki várja az adósság behajtást)  és nem utolsó sorban akár a rendőrségnek is mert csalást sejtek?  Ettől szerintem úgy össze sz@arják magukat, hogy újra törlik és kiírják végre tisztességesen villany közmű nélkül és nem mernek ilyen lezárom a licitet cselt megcsinálni hm? Mi a vélyeményetek? nagyon szerettem volna tisztességes licitben megnyerni az ingatlant!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek