Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 03. 01. 13:28
Előzmény: #109096  Törölt felhasználó
#109100
Akik ismertek 2008-ban, azok tudják, hogy tomboltam, ha gyurcsányról volt szó.
De ha ténylegcsak ez a két félresikerült figura jöhet szóba, akkor legjobb a tümeges öngyilkosság.
Hogy tárgyilagos legyek:
Nem mindent a Fidesz rontott el , mihejst átvették a kormányzást.
- egy keresletszűkitő gazdaságpolitikát kezdtek, ami katasztrófa volt. De azért kezdték el, mert az egykulcsos adózás bevezetését igérték, de ehhez az Uniótól nem kapták meg a szabadkezet pár évig nagyobb államháztartási hiányt csinálni. Ők pedig mint egy öszvér mentek előre és az átalakitott adózás azoknál csökkentette a fogyasztást akik minden jövedelmüket arra költötték (volna). Ezért lábaltunk ki a legkésőbb a válságból. (Együttes hiba az Unióval)
- a devizahiteleseknél a legfontosabbnak a középosztály erejének megóvását tartották. Soha nem volt céljuk a legelesettebbekenk a megmentése. Pénz lett volna rá, mert a GDP 10%-át elemelték a magánnyugdijpénztárból és adóságot sem csökkentettek. (Ez nem hiba. A Fidesz soha sem csinált titkot abból, hogy kinek az érdekeit képviseli.)
- 2014-et a rezsiharccal mentették meg. Okos, értelmes kollégáim lelekesedtek hirtelen a Fideszért, merthogy a szocik hagyták a nemzet kincseit (viz, gáz stb) a kizsákmányoló nyugatnak és magas rezsidijakkal szipolyozták a jónépet. Nekem akkor volt egy főnököm egy budai 1500m2-es villával. Láttam az éves ELMŰ elszámolását. 50 ezer ft-ot kapott vissza a fogyasztása után. Hiába kérdeztem, hogy vajon ki fizette ki ezt az 50 ezret, miközben pár ezer ft-tal kiszúrták a szemét?
CyrusTheGreat 2021. 03. 01. 13:02
Előzmény: #109096  Törölt felhasználó
#109099
"Azt még talán sose kérdeztem meg, hogy 2011/2012-ben vajon miért nem volt devizahitelmoratórium?"
Mibű'? Összehasonlíthatatlan a két szituáció, nagyon nem mindegy, hogy forintban vagy devizában van-e az adósság, az adott devizát ki biztosította, honnan vette a bank. Most miről beszélünk? A háztartási szegmens adóssága 100%-ban hazai fizetőeszközben van, jelentős része mögött állami garanciák és kamattámogatások vannak, a likviditást az MNB biztosítja (és nem a piac), nincs külső finanszírozási igény. És összességében jobb állapotban van a bankrendszer. Esélytelen lett vonla a devizahitelekre ilyen jellegű moratóriumot bevezetni.
HerrLudwig 2021. 03. 01. 12:57
Előzmény: #109093  berlini
#109098
Ajjaj, te is mindjárt megkapod a fórum bohócától, hogy "akkor költözz oda!"
Ha meg tényleg megcsinálod, akkor meg, hogy "Ne írjál ide!"
Valakinek semmi se jó, de azért bizonygatja minden nap itt, mennyire boldog ő és több méze van már, mint a Micimackónak...
CyrusTheGreat 2021. 03. 01. 12:50
#109097

https://flatco.hu/metrodom_panorama_d_lakaslista/
A flatco-n már 20 Panoráma D-s ingatlan is elérhető, mindegyik kisméretű, úgy tűnik, a Metrodom ennyit visszatartott vagy nem sikerült értékesíteni és inkább ezt is bérlakásként üzemelteti. 
Törölt felhasználó 2021. 03. 01. 12:48
Előzmény: #109093  berlini
#109096
Kiváncsi vagyok a járvány kapcsán leesik-e végre sokaknál a tantusz, vagy marad a vak hit és a Gyurcsányfóbia.
Mondjuk Gyurcsány se piskóta, ez tény, nem bánnám én se, ha lenne neki is egy fikarcnyi önkritikája, és inkább kamatoztatná máshol a képességeit, de ebben a főnivel eléggé rokonlelkek...
Azt még talán sose kérdeztem meg, hogy 2011/2012-ben vajon miért nem volt devizahitelmoratórium?
Vagy akkor már tényleg meglett volna 2013-ra az 500 forintos euró, én pedig ne szőjjek mögé olyan elméleteket, hogy egyszerűen ezzel elég könnyű volt behúzni 2014-et is?
johai 2021. 03. 01. 12:32
Előzmény: #109094  berlini
#109095
Igy van,akkor rugtak ki sok embert,vagy mondtak fel.
Tavaly meg a virus vetette vissza a forgalmat,tehat kormanyunk elorelato votl ismet:)
berlini
berlini 2021. 03. 01. 12:25
Előzmény: #109087  johai
#109094
Már tavaly előtt is ilyen lassú volt az ügyintézés.
berlini
berlini 2021. 03. 01. 12:24
Előzmény: #109092  TitusPullo
#109093
Szerinted ez normális?
Észtországban pár nap alatt meg van 
Ott szinte mindent elektronikusan az ügyfélkapudon keresztül tudsz intézni itt meg a 20.század eleje tombol.
Csak azt tudnám mire fel ez a nagy önbizalom.
Pár napja kijelentették hogy 2030-ra benne leszünk az u.n. élhetőségi rangsor szerinti legjobb úniós 5-ben.
Van egy közhiedelem ebben az országban.
(Itt a fórumon is.)
Hogy a NER sokat lop, de legalább értenek az ország vezetéséhez.
Csak azt tudnám, hogy ezt honnan a fenéből veszik az emberek?
TitusPullo
TitusPullo 2021. 03. 01. 11:25
Előzmény: #109088  berlini
#109092
6hó és 12hó között alakul most, egész Bp-re 4 társasházi ügyintéző van.
berlini
berlini 2021. 03. 01. 10:54
Előzmény: #109089  Törölt felhasználó
#109091
Bejelentkezni valószinűleg még nem tudnék. (Ott kérik a tulajdoni lapot.) Igy maradtam a régi cimen.
De postai átirányitással működik a dolog.
berlini
berlini 2021. 03. 01. 10:52
Előzmény: #109089  Törölt felhasználó
#109090
De.
Már december 2-án beköltöztem. (Előtte október 28.-án átvettem a lakást (másodikként a 202 lakóból.)
Én ugyanis kp-ban fizettem.
Azoknak kell megvárni az albetétesitést, akik részben hitelből vették. (De itt is lehetnek kivételek, ha az eladó projekthitelezője a vevő hitelezője is. Ekkor a bank általában megbizik magában és a pénzt átutalja az eladó nála vezetett bankszámlájára és zárolja az albetétesités végéig, hogy megterhelhesse a lakást.)
A földhivatali ügyintézés egy nagyon jó példa arra, hogy a NER dumája mgött általában csak forró levegő van. 
Gyorsan hozzűteszem, hogy egy ilyen projekt 202 lakása egyszerre megy be a földhivatalhoz és ott blokkolja az amúgy sem nagy munkaszeretet, lelkesedést. Egy-egy lakás átirása gyorsabban , akár 2 hónap alatt meglehet nem leterhelt kerületekben. Egy terhelés törlése pedig sürgőségi eljárásban (külön dij fizetés mellett) akár 2 hét alatt megvan, de a széljegyre már 3 munkanapon belül felkerül.
Törölt felhasználó 2021. 03. 01. 10:42
Előzmény: #109088  berlini
#109089
Az csodálatos.
Költözni addig nem is tudsz?
berlini
berlini 2021. 03. 01. 10:40
Előzmény: #109085  Törölt felhasználó
#109088
Új lakás albetétesités és utána a nevemre irás tart már októbertől Zuglóban.
johai 2021. 03. 01. 10:37
Előzmény: #109085  Törölt felhasználó
#109087
Tavaly  ilyenkor sok volt,felmondott egy csomó alkalmazott,lehet azóta javultak a viszonyok....
Sok alatt azt értem hogy bőven kifutottak az előírt határidőből.
Ilyenkor az történik hogy új aktát nyit az ügyintéző.
Az előzőt lezárja az előírt kormányrendelet szerint:)
johai 2021. 03. 01. 10:30
Előzmény: #109069  tihamer
#109086
Igen van olyan rublika az adóbevallásban hogy mérséklés.
És kérelmezni kell,amennyiben az ingatlan árat másik ingatlan vásárlására fordítod,záros határidőn belül,gondolom 3 év mint az illetéknel.
Mindenkinek ajánlott alaposan átnézni azt a tenyérnyi adótörvényt,amit mató kreallt....ugyanis a nyugdíjemelést is lehet kérvényezni 90e forint alatt,aztán nézheti mit kap.
Törölt felhasználó 2021. 03. 01. 10:29
#109085
Földhivatali átfutási időkről van vkinek testközeli tapasztalata?
Amit legújabban nézek decemberi széljegggyel van közös költség tartozás törlés folyamatban.
Mondjuk nem egy, hanem egyből hat db :D.
CyrusTheGreat 2021. 03. 01. 09:11
Előzmény: #109055  ncseed!
#109084
Ez mind szép és jó elméletben, csak valahogy a mondások és a valóság között néminemű ellentmondás van. Ha minden szaki nekiállna számlát kibocsátani és valóban igaz az a mondás, hogy a legutolsó szaki is több mint 1M-ót számláz egy hónapban, akkor bizony a 2019-től érvényes 12M-ós AAM határt elég gyorsan eléri (ha meg régóta KATA-zik, akkor pláne 2018-ban még 8M, előtte meg 6M-es határokról beszélünk), így a nagyobb meisterek már elvileg ÁFÁ-s számlát állítanak ki... 
Lehet természetesen mindegyik állítás igaz, de amennyiben elvileg piaci verseny van, akkor azért néminemű versengést feltételezek a szolgáltató árai között (pláne a híresen árérzékeny magyar piacon) és valahogy ennek következtében ellenérdekeltnek látom a mestereket az AAM-ből kikerüléssel -> ebben az esetben csak feketén van még a havi 1M vagy nagyobb összeg.
Vagy csak szimplán nem igaz a havi 1M-ós mese-bevétel.
A valóság valahol a kettő között van.
TitusPullo
TitusPullo 2021. 03. 01. 07:02
Előzmény: #109082  szlacikaa
#109083
Jogos, annyiban mindenképp h a részleteket is kell lássuk a számok mögött.
szlacikaa 2021. 03. 01. 05:11
Előzmény: #109065  TitusPullo
#109082
Ma semmilyen építőipari munka nem olcsó, de részletek nélkül még akár elfogadható is lehet az ajánlat. Gondolj bele. Mit bontunk és milyen rétegvastagságban? A bontott anyagot gép vagy ember pakolja? Mekkora távolságra lehet konténert rakni? 1 méter vagy 25? Ez az építésnel is fontos? Befér a gép a tükörhöz vagy kézzel ásod? És innen könnyen belátható, hogy ez az ár önmagában csak egy adat, ami ingerültségre adhat okot. A most elérhető ár kb. 22.000 Ft négyzetméterenként,  ha minden viszonylag elérhető távolságban. A felső határ  a csillagos ég. Persze 35 nm viszonylag kicsi terület és ugyanúgy mindent vinni kell! Egy panel villanyszerelés is lehet 10000 vagy 50000 egy négyzetméterre. Csak a tartalom más. Ettől még mindkettőnél a villanyórától indulnak a vezetékek.
tihamer
tihamer 2021. 02. 28. 23:44
Előzmény: #109079  ncseed!
#109081
Lesz ennek böjtje.
Infláció van, lesz nem kicsi ❗

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek