Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vortex 2020. 09. 04. 22:41
Előzmény: #87659  Vortex
#87660
Azért ez szomorú, hogy már ilyen lakásokat is árulnak.
Burkolo 2020. 09. 04. 22:34
Törölt hozzászólás
#87658
Burkolo 2020. 09. 04. 22:33
Törölt hozzászólás
#87657
impudent 2020. 09. 04. 22:28
Előzmény: #87653  Placi82
#87656
Hívd a burkolút
infin 2020. 09. 04. 22:19
Előzmény: #87653  Placi82
#87655

Ha már kérdezted. Az a vicces szerintem, hogy ezt így látod, mert szerintem legtöbbször alapból érvelni akar csak, még ha kiabálva is, meg nem kifinomult stílusban, meg nagy drámákkal néha:). De ez engem nem zavar. Elhiszem, hogy van akit igen. Engem a passzív agresszív arrogáns stílus sokkal jobban zavar, ő azt nem tolja. Úgyhogy én nem érzem, hogy alapból alázni akarna másokat, sztem nem ír több alázós dolgot ahhoz képest amit mások tolnak nyomdafestéket nem tűrő stílusban időnként. Persze van aki csak átmenetileg a vita hevében és amúgy nem folytatja hosszan. Azokban a vitákban átmenetileg senki sem a legjobb hozzáállását mutatja. Szal ez mindenkire igaz, aki belemegy a vitába : P "A tangóhoz két ember kell".
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:55
Előzmény: #87651  infin
#87654
Egyébként az általad írt méret kellene. A kiszámoló szokta írni, hogy életszínvonal inflációja. Könnyű megszokni a jót, és akkor alappá válik.
Placi82 2020. 09. 04. 21:54
#87653
Most beleolvastan a topikba. Ti hogy bírjátok ezt a keljfeljancsit. Ezt az aroganciat, lenézést,  amit művel itt az kriminalis. Aki ilyen beképzelt, az értelmes ember nem lehet. Mindenki képviselheti az álláspontját, értelmesen, tiszteletudoan, a másik ember tiszteletbe tartasaval. De ő mindenkit aláz. Úgy emlékeztet téglahercegre, és ncsedre, tiszta dejavu érzés :). 
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:47
Előzmény: #87650  Törölt felhasználó
#87652
A megoldás: türelem. Még ne várjatok jó vételeket, azok annyira ritkák, hogy nehéz levadászni. Majd lesznek. Ha most még nehéz is elhinni, de lesznek itt még szebb napok a vevőknek.
infin 2020. 09. 04. 21:41
Előzmény: #87650  Törölt felhasználó
#87651
Ez nem volt borzalmas:), de a referenciádhoz valóban kellett volna rá költeni.
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:36
Előzmény: #87648  infin
#87650
Mi most egy pár éve felújított lakásban lakunk. Ez a referencia, ennél sokkal rosszabb nem lehet. Új nyílászárók, új konyhabútor (7 jegyűért), klíma, gépészet rendben, villany rendben, stb. Hihetetlen, hogy 9 jegyűért kínált házak a közelében sincsenek. Vannak felújítandók, pl 65-ért kínálva már jó telken, de arra tényleg 30-at kellene legalább költeni, és alaposan megőszülni közben, mert annyira borzalmas. Nem szeretném, és 50-ért nem is adná.
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:31
Előzmény: #87644  Törölt felhasználó
#87649

Van ebben valóban felelőtlenség is, de ha nem lenne ez az elmebeteg helyzet a FEDdel, akkor egyrészt én se ugrálnék bátran, pláne nem revoluton, ahol nincs stop se.
Kis pénzzel is neki lehet futni. Erre való a revolut, a maga tört részvény vásárlási lehetőségével és könnyű kezelhetőséggel.
A srácoknak már kitermelte a Tesla például a karácsonyi ajándék ps5 meg xsx-t. Az első tervem az volt, hogy egyiket választhatják, de most megkapják mindkettőt így. Már Apple-ben hízik az a pénz rendes brókernél, az a részvény nem fog akkorát ugrani szerintem, persze ha kiderül valami durva dolog az apple-ről, akkor zuhanhat az is, de ez nem valószínű. Ott a stop elég jól véd.
Hát a Tesla az zuhanhat qrva nagyot valóban. Most esett is egy szép nagyot, ezért van nekem mot 250-en a stop. Még ott is csinos méretű a nyereségem, ha úgy alakul. Nem vagyok telhetetlen. Ezt azért nem valószínű, hogy átugorja most 420 körüli szintről, ha mégis akkor eladom majd kézzel, mert ránézek naponta, meg kértem árfolyamriasztást is. Szinte lehetetlen, hogy bukja rajta, de nyilván a szinte az nem teljes biztonság, ezt tudom.
Nem tudom meddig tart a tőzsde szárnyalása, a magyar például még be se indult, de most ebben kell szerintem hízlalni a pénz egy részét. Meghálálja. Az ingatlanok meg várhatnak, drágábbak szerintem nem lesznek, a legjobb eset ha nominálisan tartani tudják a zárukat. szerintem még az se fog sikerülni, mert az inga már megy visszafele :)
infin 2020. 09. 04. 21:27
Előzmény: #87646  Törölt felhasználó
#87648
Leírom hátha kicsit releváns, családban II/A-ban tavaly ősszel adtak el heteken belül (két komoly ajánlat is volt már addigra!) 1980-as években épült jó elosztású 4 szobás házat garázzsal (110nm körül), de azt hiszem drágállottad volna akkor, mert az nem volt felújítva, 59 M-ért biztos h bele kellett volna tenni még a 20-30M-t h meglegyen a friss felújított feeling (műszakilag minden rendben volt, az karban volt tartva az évek során - csak szigetelés nem volt és még az eredeti fa nyílászárók voltak). Meg szép sem volt külsőleg a ház, mármint nem divatos stílusban épült. Mindenesetre erre volt kereslet, konkrétan ezen az áron, ezt tudom tapasztalatból leírni.
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:25
Előzmény: #87643  infin
#87647
A kisasszonyok állítólag rendesen fizettek, de alaposan lelakták a lakást. Összességében mínusz volt, amit fel kellett utánuk újítani. Az ő szakmájuk intenzíven használja a lakást.
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:21
Előzmény: #87645  infin
#87646
3.4.16.14. ker: 100-120 nm, mellékutca (kerületeken belül se mindegy, hol), tiptop állapotban 80M-ból jöjjön ki.
Ma 100M alatt nincs, ezt elengedtem.
infin 2020. 09. 04. 21:19
Előzmény: #87635  Törölt felhasználó
#87645
Mi lenne számodra a normális ár kb.? És merrefelé? (De nem kell teljesen pontosan leírni h hol keresel, még a végén beazonosítunk:)) )
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:19
Előzmény: #87641  Törölt felhasználó
#87644
Bátor vagy Tibi. USD árfolyam és Tesla árfolyam kockázatot is futsz. Én ezt csak nézem, mint a moziban. Kicsi pénzzel minek (ezzel az erővel a tegnap focimeccsre is fogadhattam volna), nagyobbal pedig nem merem.
Ha egyszer bebukna a Tesla, szerintem úgy fog átgázolni a stoploss brigádon, mint tette anno a CHF. Egy nanoszekundum alatt. Persze lehet, hogy sose bukik be. Ez egy ilyen popszakma.
infin 2020. 09. 04. 21:13
Előzmény: #87636  Törölt felhasználó
#87643
OK, persze, nem gond, csak kíváncsi voltam, hogy amúgy egy átlagos környéken mennyire könnyen eshet meg az ilyesmi. (Én is Bp-en mozgok nyilván)
infin 2020. 09. 04. 21:12
Előzmény: #87637  keljfeljancsi2000
#87642
Az szép, én még csak 2-nél tartok :) (de van még tervben későbbre vásárlás)
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:07
Előzmény: #87628  Törölt felhasználó
#87641

Én EUR helyett most az Apple-t meg a Teslát használom inkább háttérnek. Pont jó is volt az időzítés. Megjött ma a fizum, betoltam teslába és apple-be a teljeset. Mondom asszonynak kipróbálunk most egy ilyen hónapot, hogy hetente kiveszek amennyi kell a költésekre.
Most csak azon imádkozom, hogy a revolut ne tiltson le, de mostanában nagyobb összegeket mozgattam náluk, talán nem lesz baj.
Természetesen van kp tartalékom a számlán a rendszeres levonásokra meg azon felül is, ha nem sikerül a kísérletem és lemegy az árfolyam, akkor azzal kiseggelem.
1-1,5 hónap szerintem még optimista lesz usákoknál a választások miatt.
Ma szerencsém is volt uáskok reggelel, pedig csak érzésre vettem bele, de nem sokkal később megállt az esés és már emelkednek újra. A mai nap annyit kaszáltam a teslán (eddig 9%), mint 2 éves hozam a map+.
Persze ez egy pillanatfelvétel, a verseny még javában tart, de ha dől a pénz a tőzsdére, akkor én ott vagyok.
Igazából nekem ne jöjjön senki a közgazdaságtannal, az felborult akkor, amikor a FED elkezdte ész nélkül nyomtatni a pénzt.
Most az van, hogy ilyennel is lehet kísérletezni, hogy a havi költőpénzt berakja a zember egy mániában levő részvénybe és költőpénznek használja. Szürreális, de működhet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek