Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 21:06
Előzmény: #87639  Törölt felhasználó
#87640
OK, te tudod, de pont ugyanúgy nem tudjuk ki vagy ha megírod hol van a lakásod mintha nem. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 21:03
Előzmény: #87638  keljfeljancsi2000
#87639
Bármi tippeltek, sem megerősíteni, sem cáfolni nem fogom.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:59
Előzmény: #87634  infin
#87638
Hadd tippeljek! 
XIII. ker Marina Part.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:58
Előzmény: #87631  infin
#87637
négyet a meglévőn felül.
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 20:58
Előzmény: #87634  infin
#87636
Budapesten van. Tudod ez anonim fórum :-)
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 20:57
Előzmény: #87629  keljfeljancsi2000
#87635
Az a helyzet, hogy a normális házak ára elszállt. Alig van eladó, köztük alig van jó, és az már az egekben. A nem jó állapotúaké is magas, amihez még 30 milla kell felújítani. Ezt most jegelem. A gyereknek szánt lakás az könnyebb eset, ott csak a helyen filózom még. Egyelőre a 13. vezet, de még azon belül nem tiszta, hogy pontosan hol. Egy komolyabb alkuval (10-20% között) már vannak normálisak.
infin 2020. 09. 04. 20:54
Előzmény: #87633  Törölt felhasználó
#87634
Az kemény. Kb merrefelé van ez a lakás amit kiad?
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 20:52
Előzmény: #87627  infin
#87633
Az előző bérlőiről kiderült, hogy szimplán kurvák voltak. A mostanit maffiózónak nézem.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:52
Előzmény: #87628  Törölt felhasználó
#87632
Átlagos beszállóval és átlagos kiszállóval tényleg jobb a HUF szerintem is. Jobb kell legyen mert kockázatosabb.... persze ha madár vagy és akkor veszel eurót amikor rohadt drága mert besz*rt mindenki az épp aktuális válságtól akkor mégrosszabb az eurós befektetés ha meg akkor amikor mindenki happy és olcsó az euró akkor még akár jobbra is kijöhet mint a forint befektetés. Kiszállóra ugyanez fordítva. 
infin 2020. 09. 04. 20:52
Előzmény: #87629  keljfeljancsi2000
#87631

Hányat vettél végül amúgy? :) lehet a többiek tudják, de én még mindig elég "új motoros" vagyok itt. Azt láttam, hogy írtad, már teljes a portfóliód és nem tervezel többet venni.
infin 2020. 09. 04. 20:49
Előzmény: #87619  impudent
#87630
Mindennek van költsége is. Ez teljesen normális és természetes. Az ember eldönti magának, mit vállal be, és mit nem.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:49
Előzmény: #87624  Törölt felhasználó
#87629
Teljesen reáálisan gondolkozol, én is pont így kezdtem! 👍 De tényleg! Csak aztán meglódult a szekér aztán csinálni kellett valamit a pínzel. Szerencsére épp akkor mindenki az armageddont várta és én belevettem és vettem és vettem... Hipp-hopp meg is érkeztünk oda ahol vagyok.
***
" Ehhez eladnom és vennem is kell, bár többért vennék, mint eladnék, ezért érthetően szurkolok az alacsonyabb árnak."
Ezt sosem értettem. Ha el is kell majd adnod előtte akkor a nyereséged töredéke lesz mint annak aki friss pénzel lép majd be a piacra. Én nem látok akkora potencionális előnyt ebben a felállásban amiért érdemes lenne szurkolni az áresésnek főleg ha mellette annak az ára is esik amiben laktok. De ismerni kellene mit akarsz eladni és mit venni.
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 20:48
Előzmény: #87623  keljfeljancsi2000
#87628
90%-ban az eurohoz vagyunk kötve. Ha a közelmúltat nézem, akkor megérte csak EUR-ban tartani vagyont, az árfolyam változás miatt. 20 évre kitekintve már nem, ha a tényleg kockázatmentes (betét, állampapír) hozamokat is nézzük. Van valami Balassa-Samuelson hatás, ami szerint jobban megéri hosszú távon a HUF. Persze az még más közgazdasági axiómák mentén íródott, lehet, már nem is igaz.
Tényleg, mi a csudát tanítanak 5 éven át a Corvinuson? Pénznyomtatás félgázzal és teli gázzal, vagy miféle modern közgazdasági törvényszerűségeket? El se tudom képzelni.
infin 2020. 09. 04. 20:47
Előzmény: #87621  Törölt felhasználó
#87627
Kinek adta ki? Csak kíváncsi vagyok a megjegyzésed miatt :)
infin 2020. 09. 04. 20:45
Előzmény: #87459  Alexander_Greybeard
#87626
Mondjuk, nem biztos, hogy ugyanaz öli magát az ingatlanért, mint aki örökre ki akar menni külföldre. Én is azt látom, és írtam is, hogy sokan szeretnek/akarnak itt lenni/maradni, sokan mások meg pont ellenkezőleg. ... Az tény, hogy az osztrákok elhúztak tőlünk, miután megadatott nekik a lehetőség, hogy kihúzzák magukat a kommunizmusból
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:43
Előzmény: #87617  Törölt felhasználó
#87625
Nem sértődök meg rajta, csak azért hoztam fel anno ezt a panelbárózást mert sokan azt gondolják én mindent köteles vagyok elviselni míg az érzékeny többség mindenre elfut a moderátor bácsihoz hogy beletiportak a liliom lelkivilágukba.... brü-hü-hü....óvónéni tessék megbüntetni Pistikét! Azt mondta az ő apukája erősebb!
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 20:38
Előzmény: #87622  keljfeljancsi2000
#87624
Részben igazad van. Le akarom már végre tudni az ingatlanos ügyleteket, mert pénzem korlátlanul nincs, és szeretnék egy normális portfóliót. Egyet amiben lakunk életünk végéig, egy másik, amiben a gyerekem majd kezdi az életet. Ehhez eladnom és vennem is kell, bár többért vennék, mint eladnék, ezért érthetően szurkolok az alacsonyabb árnak. Aztán egy életre letudom az ingatlanosdit, és nem fognak érdekelni az árak sem. Engem a kiadás nem érdekel, nem valószínű, hogy bepróbálom. Sokkal jobban érdekel az, hogy jó helyen, jó beosztással, jó állapotban legyenek. Ezt hívják forgalomképesnek. Az nem motivál, hogy háziúr legyek, az nekem nem komfortos. Tudom, kellenek háziurak is, mert különben kitől vennének ki a diákok, fiatalok, elváltak. Nem ítélem el őket, az ő bizniszük, minden előnyével és hátrányával.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:37
Előzmény: #87612  Törölt felhasználó
#87623
Az euró erősödik... 1,18 (EURUSD) és állítólag 1,2-nél eléri a fájdalomküszöböt amire az EKB-nak válaszolnia kell valahogyan hogy gyengítsenek rajta különben odab*sz az EXPORT ORIENTÁLT EU gazdaságnak. Ez a forintnak is segíthet. Hogy mit találnak ki nem tudom, de valamit biztosan ami még értéktelenebbé teszi a pénzt. Mivel az EKB nem akkora marha hogy piaci kamat felett adjon el államkötvényt bárkinek is bármilyen célzattal... Tudjuk, mindenki hülye csak az MNB a villamos! Vagy az AKK még mielőtt valaki ebbe is beleköt.
****
Válságban rövid távon lehet nyerő a KP, de hosszú távon nem. Pont ezért veri a víz az itteni megtakarító népet mert a világ megváltozott és nem a megtakarítást jutalmazza a politika hanem a fogyasztást, beruházást!
keljfeljancsi2000 2020. 09. 04. 20:29
Előzmény: #87607  Portfoliooo
#87622
Ha valami akkor a nyugalom aztán nem jellemző az ingatlanpiacra ár szempontjából! Mondhatnám kezd tőzsdei mozgásokat produkálni, vagy emelkedik vagy csökken de IRÁNY mindig van! Tudják ezt azok is akik arról beszélnek hogy az inga visszalendült!
***
Persze azért akarnak majd belevenni mert tudják hogy sosem vált irányt! JA NEM IS... Fel akarnak ülni arra a rakétára amire én már 6-8 éve felültem! Panelhercegek akarnak lenni a királyságban de még spekizniük kell pár évet ehhez és utána is csak inasok lehetnek... 🤣 Tudod, minden panel összedől tegnapelőtt és elfogynak a bérlők  mert korfa meg demográfia meg mert csak KIVÉVE amelyiket Tibi veszi meg occsón mert az az idők végezetéig állni fog és mindig lesz benne bérlő!  
Törölt felhasználó 2020. 09. 04. 20:28
Előzmény: #87620  impudent
#87621
Igaz. Sokan nem értenek a kiadáshoz (legrosszabb párosítás, mikor a hozzá nem értő próbálja kiadni, látom a szomszédon, te jó ég, kinek adta ki simán). Sokan nem is lakják az ingatlant. Egyfajta fedezetként tekintenek rá, jó lehet az még valamire (mi is ilyen család vagyunk).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek