Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 08. 19. 20:23
Előzmény: #85358  PBoborjan
#85360
Azt hittem 7 számjelű coffee kerete volt
PBoborjan
PBoborjan 2020. 08. 19. 20:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#85359
Rendel lomis dzsippókat, visznek mindent. A deal, hogy az érték fejében MINDENT visz.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 08. 19. 20:17
Előzmény: #85356  Törölt felhasználó
#85358
Egyszer régen, nagyon régen mikor nég lehetett cafeteriából adómentesen lakáshitelt törleszteni, történt, hogy csúszott 2 hónapot a keret meghatározása, elosztása. 7 számjegyű éves keret, magas bérek. Volt aki sírva ment a Hr-re, hogy akkor ő most hogy fizessen. Addig ugrált míg kapott egyszeri segélyt, meg jobban megnézve már nem is volt jogosult, mert túllépte évek alatt a hitelösszeg 50%-át a cafis törlesztése. Életvezetési tanácsadót írtam volna fel neki nem céges segélyt.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 20:08
Törölt hozzászólás
#85357
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 20:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#85356
Még régen egyszer az egyik munkahelyemen volt egy állománygyűlés, és bejelentették, hogy kevés a megrendelés, nem vacakolnak, részfizetés és részmunkaidő lesz, amíg ez tart. Volt néhány ember, aki azonnal halálsápadt lett, úgy kellett leültetni és egy pohár vizet adni neki, hogy ne kapjon azonnal infarktust. Mert lakáshitele, autóhitele, hitelkártyája, személyi hitele meg még nem tudom mi volt neki egyszerre, és két másodperc alatt átlátta, hogy ez most neki mekkora baj. És ez nem egy azonnali kirúgás volt, mert abba tényleg belehalt volna valamelyik.
Optimista. Amíg a csillagok úgy állnak, addig.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 20:04
Törölt hozzászólás
#85355
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 19:57
Előzmény: #85351  Törölt felhasználó
#85354
Miért vagy ilyen rosszindulatú? 
Az örökös csak sietett, hogy még jó áron tudja eladni, az esés előtt. Igazi dörzsölt nepper hozzáállás.
Mondjuk egy hagyatéki az kb félév, addig meg legfeljebb előszerződés lehet, nem értem ezt a nagy sietséget.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 19:55
Törölt hozzászólás
#85353
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 19:45
Törölt hozzászólás
#85352
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 19:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#85351

"Nagyi lakásnál ( örökség) van ilyen gyakran , ha a pusztulat nem megy el az elképzelt , néha nem is magas áron , a család úgy dönt majd jó lesz az onokának és törlik . "
Múltkor volt a face-n egy ilyen. Az onoka már megkapta és próbálta horrorisztikus áron eladni. Aztán kérdezgették tőle, hogy kihűlt-e már nagyi? Erre nagyon ideges lett, hogy ez kegyeletsértés és törölte a hirdetést.
Egyértelmű volt, a berendezésen látszott, hogy frissen örökölt lakás és még pakolás közben voltak. Szegény nagyi újságjai, ahogy ott hagyta meg a horgolt terítői. Teának nézett ki, amit utoljára ivott.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 19:23
Törölt hozzászólás
#85350
satube 2020. 08. 19. 18:24
#85349
Sziasztok, egy szakkérdésem lenne,mivel sok ingatlanfigyelőm van : az ingatlan.com-on a törölt - olcsóbb árkategóriájú - lakásoknak vélhetően mekkora hányada kerül le azért ,mert eladták, és hány százalék lehet az, amit egyéb ok miatt - pld.sokáig hirdették eredménytelenül - vesznek le ? ( talán aki dolgozott ingatlanirodába az jobban belelátott ebbe ) Köszi. 
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 17:59
Előzmény: #85346  PBoborjan
#85348
Nekem zsigeri félelmeim vannak, ezért nem releváns a véleményem konvektor/cserépkályha kapcsán. A lakásnál tényleg kérdés lehet a világosság, de az ablakok nincsenek rossz helyen, U-alakú az udvar, szóval talán nem akkora para.
CyrusTheGreat 2020. 08. 19. 17:52
Előzmény: #85345  impudent
#85347
Az lehetetlen, egymáshoz viszonyítva melyik a túlárazott, nem az állócsillagokhoz viszonyított koordináta-rendszerben?
PBoborjan
PBoborjan 2020. 08. 19. 17:46
Előzmény: #85308  CyrusTheGreat
#85346
Használtam gáz Hérát, kitanulható és nagyon jó hatásfokú fűtés. Nyugodtan vállalható, főleg első, induló lakásnak. Világos legyen, itt nekem gyanús mennyire világos a lakás.
impudent 2020. 08. 19. 17:43
Előzmény: #85324  CyrusTheGreat
#85345
Mindenik
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 17:19
Előzmény: #85343  Törölt felhasználó
#85344

Ismerek ilyen "gyereket" a rokonságban. 44 éves "gyerek", aki mindig lebegtette, hogy feljönne pestre. A szüleinek volt pénze egy kéglire, pont jókor még 2012-ben. Engem is megkértek, hogy keressek neki pesten. Rá is szántam valamennyi időt, de b.sztak szólni, hogy a fiatalúr már egy ideje úgy döntött, mégsem jön pestre, úgyhogy elküldtem magamban a p.csába őket és nem segítettem többet.
Vettek neki vidéken egy kéglit, de végig ment a jajveszékelés a nagy áremelkedésnél, hogy miért nem pesten vettek? Azt kiadták volna és a fiatalúr kb annyiért dolgozott vidéken, mint a pesti lakás bevétele lett volna. Ergó dolgoznia se kellett volna, ez nagyon fáj neki most már. Ha meg nem akart volna otthon lakni, akkor olcsóbban bérelhetett volna valamit és még zsebpénze is maradt volna.
Most a vírus miatt bizonytalan a munkahelye, meg már nem érzi jól magát ott vidéken és úgy döntött feljönne pestre tanulni valami nem tudom mit a vendéglátásban, hogy főnök lehessen. Nade elvárná, hogy a szülei fizessék neki az albit ezen idő alatt, adjanak neki zsebpénzt, meg a tanfolyam után is, amíg munkát keres, igényelné az ellátást. A kéglijét vidéken csak gombokért lehetne kiadni, meg ugye ki futkosna oda, ha bérlőnek valami baja van?
Én komolyan nem akarom ezt elhinni. Nekem duruzsoltak, hátha kiadom neki ingyen a kéglit itt pesten, meg majd hozna fizető havert is. Hát persze zavarjam el a stabil bérlőimet, esetleg még a rezsit is fizessem neki meg a haverjának, logikus, hogy utána meg 2 hónap után kibukjon vagy ha mégis végig csinálja, akkor meg a munkahelyét unja majd meg és hazamenjen. Most ugye szeptemberig meg kell oldania a dolgot, mert elindul a tanfolyam és akkor rettenetes, de maradnia kell, ahol van. Ködösítenek, hogy mit csinál, de úgy tudom, ételfutár és nem szereti csinálni, de azért egy kis régi autót kizsarolt miatta a szüleiből, hogy legyen mivel dolgoznia. Mert gondolom ezért vettek neki kocsit.
Gáz, qrva nagy gáz ez, de a fiatalúr megoldja majd, ha a szülei elmennek, akkor feléli az örökséget. Talán kitart neki az élete végéig, ha nem akkor megy kukákban turkálni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 19. 16:56
Előzmény: #85332  Törölt felhasználó
#85343
Ennél egyel jobb megoldásnak tartom, ha a szülők saját névre veszik a gyerek lakását is... ők dolgoztak meg érte... még jobbnak tartom ha hagyják hogy a gyerek saját maga dolgozzon meg a saját lakásért. Akkor fogja tudni értékelni is... meg jobban motiválja is. Nem egy léhűtő lesz belőle aki anyuci apuciból él 40 évesen is.
tihamer
tihamer 2020. 08. 19. 16:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#85342
Bátor vagy, hogy ennyire kifeszíted a költségvetésedet.
Mondjuk én anno huszonévesen is óvatosabb voltam.
Első lakásomnál 40 % volt az önerő 1998-ban. Mondjuk nagy szerencsém volt az első Orbán kormánnyal, ugyanis visszaigényelhettem az éves törlesztő 40 %-át szja kedvezményként, így hamar kifizettem a hitelt.
tihamer
tihamer 2020. 08. 19. 16:22
Előzmény: #85339  Törölt felhasználó
#85341
Mindig ki lehet jutni a gödörből, csak sokan nem nőnek fel felnőttként sem. Kollégáim között is sok  40-50 éves gyerekek vannak 6 éves szellemi szintet képviselő életmóddal (internetes játékok, 20 éves BMW-AUDI mánia, stb) és falkahangulattal.
Az önálló gondolkodás, elemzés ritka kincs tud lenni a mai világban, pláne befektetéseknél.
A kudarc a siker része tud lenni azon embernél, aki a megoldásra törekszik a jövőben és nem adja fel.
A puszta kitartás a különbség siker és kudarc között.
A siker ott kezdődik, ahol a többiek feladják, szvsz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek