Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 19:27
Előzmény: #80819  Törölt felhasználó
#80820
a maradék 33-ról miért nincs vélemény?
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 19:21
#80819
100 ezer felett a babaváró támogatások száma. 33 ezer esetben már megszületett vagy úton van a gyerek. A többi 66 ezerről pedig megvan a privát véleményem.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200722/100-ezer-felett-a-babavaro-tamogatast-igenylo-parok-szama-442122
impudent 2020. 07. 22. 19:14
Előzmény: #80726  tihamer
#80818
Hun van itt gazdagság mindenkinök ?
Soha nem vót kommunizmus amúgy.
Té olvasud az 50 évvel ezelűtti hazug kapitalista propagandát.
impudent 2020. 07. 22. 19:11
Előzmény: #80721  tihamer
#80817
Te vagy az egyik művésze a mállébeszélésnek.
Ki beszélt csak vezetőkrűl ?
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 19:11
Előzmény: #80815  Törölt felhasználó
#80816
Így van. Nagy banknál szerettem volna váltani a kedvezményesebb csomagra, mondták, hogy nem lehet, az csak új ügyfeleknek van. Mondtam, hogy akkor legyek új ügyfél. Nem lehet. Mondtam, hogy akkor elmegyek, elviszem a számlám a rajta levő pénzzel. Mondták, hogy jó. Elvittem, és úgy is lett. Azóta se jártam náluk, és nem is fogok.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 19:06
Előzmény: #80806  Törölt felhasználó
#80815

A magyar bankok amúgy is nagyon érdekesen állnak a biznicchez. Több ismerősöm is kiváltotta a hitelét, mert hogy elmagyaráztam nekik, hogy van olcsóbb. Sokkkal olcsóbb, de nem vagyok ügynök, úgyhogy itt be is fejezem a reklámot. mondjuk ez is, hogy felnőtt ember nem hiszi el, hogy sokkkkal jobb feltételek is vannak a piacon, mint amit a saját bankja kínál, hihetetlen azért. Meg nem akar macerát, mert megszokta a jelenlegit, tetszik a bankkártya színe, nem akarja újra tanulni a netes felületet meg a többi hasonló ostoba rinya, ami csak arról szól, hogy lusta és a lustaság miatt nem akar megmozdulni
Egyik, ismétlem egyik bank se próbálta meg azt, hogy a jó és minősített ügyfeleknek (hiszen fizetik a hiteleket, volt olyan is aki több évtizede ügyfél) valami kedvezményt felajánljon vagy legalább megkérdezze, hogy miért akar elmenni? Direkt megkérdeztem mindenkitől, hogy mit ajánlott a bankod, amikor mondtad, hogy kiváltod a hitelt? Semmit, elmondták mennyibe fog kerülni, ennyi.
Pedig például a barátom közel 1 milliót fizetett, hogy eljöhessen a banktól, de 18 hónap múlva így is kevesebb lesz a tőketartozása és rövidebb valamivel a hitel futamideje, mint amennyi volt előtte. "Csak" ennyire van nagy különbség a kamatokban.
Azt mondta, ha felajánlottak valami kedvezményesebb kamatot, akkor meggondolta volna még úgy is, ha egyéb feltételekhez kötik, mondjuk kössön életbiztosítást náluk. Mert nagyon nem akarta macerát, de amikor közösen kiszámoltuk egy excelben, hogy milyen brutális összeggel fizet be többet a jelenlegi hiteléért, akkor megtört.
Meg sem próbálta a bankja, hogy legalább a látszat kedvéért, mondjuk engedjenek neki 1-2%-t. Legalább megpróbálták volna. 25 éve a nagybanknál van, több hitelt kipörgetett náluk, soha nem volt elmaradása.
Az unott fejű ügyintéző, hol nem sz.rja le, ha valaki elviszi a hitelét és vele együtt mident? Ahogy én látom a dolgot. Gáz ez.
És ezek csinálnak rekordprofitokat, amikor ennyire érdekli őket az ügyfél megtartása. Igaz a magyar ügyfél böszme, el sem tudja képzelni, hogy verseny van a hitelek piacon is és nem kell annál a banknál felvennie, ahova a fizetés érkezik. Mert olyan macera kikérni a kereset igazolást, a saját bank nem kér (mert minek, úgyis látja). Ilyen érvek vannak, siralmas.
Dettó mint ment régebben a kötelezőnél. Meglevő ügyfél fizet x forintot, új ügyfél vagy aki újraköti az meg x-30%-t.
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 19:04
Előzmény: #80813  Törölt felhasználó
#80814
És még csak nem is a legrosszabb lakás a mentettek között :-)
De nem mazochista vagyok, csak ez egy izgalmas tákolmány a piacról, kíváncsi vagyok a sorsára.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 19:03
Előzmény: #80811  CyrusTheGreat
#80813
És akkor még mindig csak egy részben tetőtéri, erkélytelen lakásod lenne.
Mondjuk a városmajor utcánál legalább ez kicsit nyugisabb :).
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 19:00
Törölt hozzászólás
#80812
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 18:58
Előzmény: #80810  Törölt felhasználó
#80811
Nyilván, de már a tököm tele van, hogy ezt is magamnak kell megoldanom. 60M-nél már felhívnám, btw.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:55
Előzmény: #80808  CyrusTheGreat
#80810
Hát ennek az árnak még van hova finomodnia :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:55
Előzmény: #80808  CyrusTheGreat
#80809
Ott kezdődik, hogy 92 nm-esként hirdeti a 81 nm-es lakást. Tipikus pitiáner ügyeskedés.
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 18:49
Előzmény: #80807  CyrusTheGreat
#80808
Ráadásul a levélben szereplő URL-ben is szerepel refererként:
https://ingatlan.com/31531002?utm_source=Arfigyelo&utm_medium=email&utm_campaign=2020-06-17&utm_content=link
Ennél például egy 85M -> 82.9M-es változásról kaptam levelet 06.17-én, most per pillanat 77M, erről a változásról nem kaptam.
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 18:47
Előzmény: #80805  Törölt felhasználó
#80807
más címről is küldi, a mentett keresési feltételeket az ujhirdetesek@-rol, az árfigyelőt az arfigyelo@-ról
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:46
Előzmény: #80800  Törölt felhasználó
#80806
A privátbanki ügyfélkör nem hülye, nem most fog mai árakon külvárosi panellakásokat venni. Egyébként is egy viszonylag zárt csoport, fél év alatt kb 0,5%-kal nőtt az ügyfélszámlák száma (ez kb 200 db-ot jelent). Mondjuk vicces, hogy van, ahol 30 millióval privátbank ügyféllé lehet válni. Ebből egy gazdagréti 55 nm-es panel se jön ki, mi ebben a privátbanki szint?
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:45
Előzmény: #80804  CyrusTheGreat
#80805
Ja bocs, én azt a feature-t ezek szerint nem is ismertem :D
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 18:44
Előzmény: #80802  Törölt felhasználó
#80804
Hirdetésfigyelő (mentett keresésekből) jön, ott látom a nyilakat. Az árfigyelő nem működik, mentett hirdetéseknél külön e-mailt küld ha csökkent vagy nőtt. Van egy ingatlan, már kétszer csökkent az ára, egyszer sem kaptam levelet, két hete egy másiknál vettem ezt észre. Nincs sok mentett hirdetésem, 34, nem tudom, mi lehet.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:43
#80803
Most jött az email a személyi kölcsönről 5 év 3 milla
Induló THM értéke: 5,7%
2021-től
THM értéke: 17,5%
Van pár ismerősöm aki beleugrott ebbe az "olcsó" személyi hitel dologba, mert bizakodóak és kellett a píz minél hamarabb, ide vele. Volt akinek kertre, volt akinek használt gépsárkány kocsira, volt akinek laptop kellett, merthogy a gyerek online tanulása miatt vett a családfő magának gémer laptopot, amit a gyerek csak a bejelentkezésekkor használhatott.
Van influenszer aki arra bíztatta (vagy még most is bíztatja) a követőit, hogy tőzsdézni vegyenek fel ilyen hitelt és majd marad bőségesen a haszonból, amikor visszafizetik.
17,5% és akkor fog ez a nyakukba szakadni, amikor az egyéb hiteleiket is el kell kezdeni újra törleszteni.
Lesz pár sürgőssssen eladó kégli jövő tavasszal :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 18:41
Előzmény: #80801  CyrusTheGreat
#80802
Ha túl sok találat van új elemben, akkor az árváltozás részt "lefelejti".
CyrusTheGreat 2020. 07. 22. 18:37
#80801
Ti sem kaptok .com-tól árfigyelős leveleket? A héten másodjára veszem észre a listámból, hogy csökkentek az árak, de e-mailt nem láttam...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók