Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2019. 10. 29. 23:17
Előzmény: #50998  hunor555
#51000

hát kurvára nem, jól látod:) ráadásul arról a panelről van szó, ami a többségnek 12 milláért sem kellett igazából, és ha őszinte vagy, neked sem kell.
sakal83 2019. 10. 29. 23:15
Előzmény: #50989  impudent
#50999
Van benne kb 14-15% "ingyenpenz" 5 ev alatt szerintem. Az 10 millanal havi 20e ft. Bar lehet rosszul szamolok.
hunor555
hunor555 2019. 10. 29. 23:13
Előzmény: #50987  Törölt felhasználó
#50998
" Ezért hülyeség az ingatlanpiacon vitatkozni."
De basszus akkor minek irogatsz ide. Minek van ez a fórum?
Visszatérve a kérdésedre Impudent meg Te vagytok a két véglet. Én hosszú tévon simán megelégednék egy korrekcióval hogy tudjak lakni valahol. A körülményeket már leírtam korábban vagy olvastad vagy nem, nem terhelem ezzel a fórumot. De számolgattam, jólkereső mérnökként minden pénzem betolva most 15 év futamidővel tudok venni egy retkes panelt ami az enyém lesz 45 éves koromra az kurvára nem normális.
Bandi_ujonc 2019. 10. 29. 23:09
Előzmény: #50988  Törölt felhasználó
#50997

először nagyhangon huszonx millákról írtál, és hogy tiszta nyereséged van a map+-ba szórva.
Majd miután impudent felvilágosított, hogy nem stimmel a matek, akkor csend.
Majd most kiderül, hogy kb nullán leszel, de nem is baj, mert nem is a map volt a cél, hanem...
tulképpen felvettél 17m szabadfelhasználású ingatlanfedezetű hitelt egy félresikerült matek miatt, de most megmagyarázod ingatlan vásárlási céllal.
ezután pedig kp-s vevőnek hirdeted magad.
Ennyire késő van?
sakal83 2019. 10. 29. 23:07
Előzmény: #50993  Törölt felhasználó
#50996
2;5-3% lesz 5-10 evre?
impudent 2019. 10. 29. 23:07
Előzmény: #50993  Törölt felhasználó
#50995
Nem vetjuk meg a 17 milcsit se alacsony kamatra.
Bandi_ujonc 2019. 10. 29. 23:03
Előzmény: #50983  Törölt felhasználó
#50994
te ilyen chatrobot vagy?
Törölt felhasználó 2019. 10. 29. 22:59
Előzmény: #50992  impudent
#50993
Nem kell ráugrani mindenkinek. Várjátok meg, amíg én felvettem, utána csináltok, amit akartok.
impudent 2019. 10. 29. 22:57
Előzmény: #50991  Törölt felhasználó
#50992
Gondoltam hogy ez is egy linkoci dolog.
Reggel mar hivtam volna a bankot hitelert de tudtam egy ujabb linkocisag
Törölt felhasználó 2019. 10. 29. 22:49
Előzmény: #50989  impudent
#50991

Majd ha megkaptam megosztom. Annyi a csavar sajnos, hogy végül csak részlegesen fogadták el a lakásbérleti díjakat és így kevesebbet adtak, csak 17 misi lesz a vége. A lakás jóval többet elbírt volna illetve ha hosszabb futamidőbe belementem volna, de azt nem akartam.
Egyébként elég egyszerűen utána tudsz nézni a neten. A kiszámoló is írt erről a témáról cikket.
impudent 2019. 10. 29. 22:47
Előzmény: #50989  impudent
#50990
Vegre hangozzon el valami valosagos is a sok linkocisag mellett.
impudent 2019. 10. 29. 22:43
Előzmény: #50988  Törölt felhasználó
#50989
Akkor oszd meg velunk mennyi kamatra mennyi love melyik bank adja es milyen fedezetre hogy mi is vehessunk belole map-ot ?
Törölt felhasználó 2019. 10. 29. 22:30
Előzmény: #50986  impudent
#50988

A multkor 4% os hitelbol akart Mapot venni es nem ertette meg hogy nem nyer semmit mert 5 ev mulva kap 5% ot de havonta kell fizetni a torlesztoket."
Valamit benéztél felebarátom. kb 2 hét és jön a della az arbitrázsra. A map+ alacson induló kamata miatt én nullszaldóra számítok, de ez se baj, mert kégli a cél. Megy először map+-ba, de ha találok kéglit akkor kiveszek, amennyit csak kell. A többi pénzem is mobilizálható 1-2 napon belül még a részvény is, mert jól áll az MTEL árfolyama a 420 beker árhoz képest, vastag pluszban vagyok, bármikor ki tudom venni.
A törlesztés miatt ne aggódj, 5 év futamidő, kb felében a mostani bérlők fizetik és felében én.
A kp miatt többet tudok alkudni, mint ami %-ot nyernék a lakáshitelen, ezért éri meg, de ha nem érted meg, hogy miért, akkor ne fáradj vele, nem neked való ez a fajta kp-s kégli vadászat.
Törölt felhasználó 2019. 10. 29. 22:17
Előzmény: #50984  impudent
#50987

Te tulajdonképpen be akarsz fektetni az ingatlanpiacra vagy a kifogásokat keresed csak, hogy miért ne?
2013-ban ki mondta meg nekem szerinted, hogy dupla ára fölé fog menni a kégli? Jó, a Zsiday megmondta, de én nem ebből indultam ki. Abból indultam ki, hogy leellenőrizve 90eft-ért ki lehetett adni. Nekem ez korrekt befektetés volt, mert nekem mindent megér az érzés, hogy ingatlant birtokolok.
Ha vettem volna mondjuk AMD részvényt vagy bitcoint, akkor sokszor többet nyerek, nade előre ezt ki mondja meg? Mindig csak utólag olyan nagyon okos mindenki.
Minden befektetés, kivéve a garantált hozamúak, rengeteg feltételezést és spekulációt tartalmaznak. Ezért hülyeség az ingatlanpiacon vitatkozni. Megmondod pontosan mennyit fog érni a kégli 5 év múlva, amikor 2e milliárd map+ pénz szabadul fel rövid időn belül és keres befektetési lehetőségeket nulla közeli hozamkörnyezetben (hm) vagy hogy jövőre mennyit fognak érni a kéglik vagy 10 év múlva? Ha ezeket megmondod, akkor pontosan ki tudjuk számolni, hogy mi éri meg és mi nem. Egyébként meg csak tippelgetünk.
Havi 200e forint az gyakorlatilag 1 nem is túl rossz fizetés. Miért nem jó az? Nekem megfelel. Ha szerinted nem jó befektetés az ingatlan, akkor ne vegyél, senki nem kényszerít rá.
impudent 2019. 10. 29. 22:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#50986
A multkor 4% os hitelbol akart Mapot venni es nem ertette meg hogy nem nyer semmit mert 5 ev mulva kap 5% ot de havonta kell fizetni a torlesztoket.
Raadasul ki ad neki hitelt ennyi kamatra.
kicsitkivancsi 2019. 10. 29. 22:08
Törölt hozzászólás
#50985
impudent 2019. 10. 29. 22:03
Előzmény: #50983  Törölt felhasználó
#50984
Te egy vesztes vagy es ugy mint a multkor most se tudod mit beszelsz.
Marha nagy bolt venni 40 ert egy szart es 3 4 parasztnak felujitva kiadni illetekkel 200 ezerert es visszavenni lelakva.
Törölt felhasználó 2019. 10. 29. 21:58
Előzmény: #50981  Bandi_ujonc
#50983

Újabb zseni gondolkodó és ingatlanpiaci befektető. Sok sikert neked is a zingatlan piacon bár valószínűleg a képlet a következő lesz én már rég kiadom az új kéglit és behúzom a havi 200e bérleti díjat, te meg a partvonalról köpködöd a szotyit és károgsz, hogy még mindig drágák és a paraszt miért nem adja olcsóbban.
Ingatlan befektetői szemmel és nem túl mikromenedzselve (mert akáhogy csűröd-csavarod, minden kalkulációban egy csomó feltételezés van, szóval jöhetsz nekem akár felületi integrállal is, de akkor is egy feltételezésen alapul), de elég sok bérlőt megismertem már és az ő igényeiket, egy 3 szobás kecó, 3 embernek kiadható jó helyen, jó közlekedéssel, szépen és igényesen (na az a nejem dícsérete inkább, mert nekem minden megfelelne) berendezve kiadható 200e-ért 3-4 embernek. Egy ilyen kégli ha lealkudható 35-40m sávba, akkor vinni kell, nem a hülyeséget fújni és mindenféle feltételezéseket ismételgetni meg rettegni az ismeretlen jövőtől, hanem vinni, mert megéri.
Jelenleg a kiszemelt kégliknél nem reális a lealkudás, de egyik esetben sem úgy váltam el a hirdetőtől, hogy nagy durci, mert nem akarja 50-60m helyett 35-40-ért odaadni most. Viszont normálisan elbeszélgetve velük adtam a dolognak egy esélyt, ha mégis meggondolják magukat. A lényeg, hogy beindítom a fogaskerekeket és ha 1 év lesz, akkor 1 év, ha 1,5, akkor 1,5, de lesz egy 3 külön bejáratú szobás kéglim is.
impudent 2019. 10. 29. 21:54
Előzmény: #50980  Törölt felhasználó
#50982
Csak egy picit kellene gondolkodnod es nem az ingyen elesben hinni csok,babavaro stb maris latnad mi a lenyeg.
2013 ban 8 millio volt egy turheto allapotu 3 szobas Kobanyai panel megse rohantak erte.
Most 2019 ben 29 millio lelakva a maradek is.
Meg Te se gondolhatod komolyan hogy 6 ev alatt az orszag ennyire megvaltozott es mindenki aranyat szarik.
Bandi_ujonc 2019. 10. 29. 21:41
Előzmény: #50980  Törölt felhasználó
#50981

Picit túlgondolod és már a kérdésedben hamisan állítasz, az álmoskönyv szerint ez nem kedves dolog.
Minden ok a garázsoddal? Írhatnál pár ezer karaktert arról is.
Addig is előre a 100millás panelokért.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek