Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kbb 2017. 07. 04. 11:05
Előzmény: #16095  terelemel
#16100
Szokásos DH zagyvalék. Valószínűleg az sem érti, aki írta.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 10:59
Előzmény: #16093  Törölt felhasználó
#16099
Senki se menne buda legszebb kilátású garázssora környékére? link Egyébként a városra panorámás lakások még kellő távolságból (szchegy alja pl, teteje már kevésbé) is zajosabbak, mint egy kertre néző, rózsadombihoz még nem volt szerencsém, vagy akár rakpartihoz, megvizsgálnám azért. Szal ha nem SZOT üdülő, akkor egyébként a Kossuth tér, vagy a Szabadság tér környéke szerintem is elég jó, bár ha megint lesznek vmi hepaj, mint 2006 őszén, akkor én azt továbbra is inkább valami budai hegyoldalből szemlélném, illetve lásd későbbi gondolatok a turistákról, suhancokról. Egyébként nem csak zavargás kell, elég, ha jön vmi főmufti, vagy bármi egyéb okból is gyakrabban lezárják a belvárost, mint akár a budai oldalt. Gellértheggyel, várral megint az a bajom, hogy jön a sok turista bombakereső bottal, meg a suhancok éjszaka inni.
ncseed 2017. 07. 04. 10:55
Törölt hozzászólás
#16098
johai 2017. 07. 04. 10:51
Előzmény: #16092  Törölt felhasználó
#16097
Budan sok helyen befolyik a csapadekviz a lakasokba is,lezudul a magaslatokrol,es elmos mindent nincs olyan csatornarendszer ami eltudna nyelni a mostani esoket,nem erre lettek meretezve.A szmog megreked eges helyeken,szel kalman ter.:)
terelemel 2017. 07. 04. 10:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#16096
Hali, mi lett a budaorsi arveres? Vagy meg nincs vege?
terelemel 2017. 07. 04. 10:48
#16095
Ezt valaki leforditana magyarra? "2017 első félévében az összforgalom 75 ezer tranzakcióra becsülhető, amely 5 százalék elmaradás a tavalyi azonos időszaktól. 2016 második féléve 68 ezer alatt maradt, így ahhoz képest az idei év 13 százalékos fejlődést jelent" link
johai 2017. 07. 04. 10:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#16094
50 milla vizvalaszto,mintahogy a 40 csaladi hazak eseten,atlagos nem kiemelt ovezetben,setten ezt nem veszi tudomasul....vagy kivar,vagy rafizet mert a tobbi lakas ara relativ sokkal jobban felment mint az ove.Kenyszerhelyzetbe kerult,de a lakaspiac is elobb utobb abba kerulhet a fentiek miattTa irtad hogy a legtobb vevo elado is egyben.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 10:38
Előzmény: #16092  Törölt felhasználó
#16093
Egyébként ha mindenütt azonos ára lenne a lakásoknak, akkor az V. kerületben egy magas emeleti lakást választanék.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 10:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#16092
Én meg nem azt vetettem fel, hogy Budaörs vagy bárhol az agglomeracióban rossz, hanem hogy van olyan szempontrendszer, amely szerint arról is bebizonyítható, hogy modern kori rabszolgaság, ahogy más meg a panelról írta. De fordítva is. Mellesleg én meg magam írtam le, hogy a jelenlegi lakhelyem kompromisszumos. De egyáltalan nem Buda-Pest határvonalon gondolkodom, inkább az ár-zaj-közlekedés háromszögben keresem az optimumot. Buda egyes részei például nagyon riasztóak nekem a nagyon durva forgalom és rossz közlekedés miatt, amin ráadásul nem igazán lehet valtoztatni a szűk utcák, a domborzat és a nagy agglomerációs forgalom miatt. A pesti oldal közlekedése általaban jobb, ez alól kivétel az általad is preferált XI. kerület, a III. kerület egy része, illetve az I. kerület és a környezete, de ott meg megint az van, mint a pesti belvárosban, hogy nagyon magasak az árak.
ncseed 2017. 07. 04. 10:19
Törölt hozzászólás
#16091
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 10:17
Előzmény: #16089  johai
#16090
Vannak, akikhez hozzánőtt a kocsi, akkor is azt választják, ha sokkal előnytelenebb. A dugódíjra szükség lenne, és nem a Tarlós féle évi 5 ezerre Budapest teljes területére, mert az nem dugódíj.
johai 2017. 07. 04. 10:10
Előzmény: #16077  signal2
#16089
Azt en se ertem hogy aki kocsival jar minek igyekszik a koruton belulre,hiszen nem hasznalja a labat,szorakozni is kocsival vergodik be,es nem ihat,mert vezet.Raadasul tovabb tart kocsival odamenni,mint bringaval,vagy gyalog:)Aki viszont szeret kotetlenul menni,es relativ gyorsan hazatalalni annak nem rossz valasztas.Hely szerint, a szerkezet mas kerdes.Olyan gangosakat arulnak 6-7-ben 40 milla korul,ami par eve meg 15 m volt,valtozatlan allaggal.Ezek a lakasok lekovettek a panel aremelkedest kinalati oldalon persze.....
johai 2017. 07. 04. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#16088
Kornyezeti tenyezok miatt pest kiesett?Ez badarsag.Azert mert neked budan,budaorson vannak a paneljeid attol nem lesz jo a levego ....
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#16087
Nem csak a munjahely létezik, de ha majd gimnazisták lesznek a gyerekeid, ők sem feltétlenül helyi iskolát fognak választani. Bulizni sem Budaörsön fognak. Színházba is komplikáltabb menni. Túrazásnál vagy más outdoor tevékenységnél jó, ha nyugat felé van a hely, ám nem jó ha északra vagy keletre, bentről meg kicsit rosszabb, mint nyugatra, de sehová sem túl necces. Ami a környezeti tényezőket illeti, nem vagyok benne biztos, hogy a nagy autóforgalmú, medencében elhelyezkedő Budaörsnek olyan jó lenne a levegője, főleg hogy biztosan sok fával fűtő is akad. Nem ismerem a konkrét adatokat, de más budai agglomerációs települések sokszor megverték Budapest belvarosát szmogban a télen (a borsodi, völgyben elhelyezkedő falvaknak persze nem értek nyomába.. ).
ncseed 2017. 07. 04. 09:39
Törölt hozzászólás
#16086
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:33
Előzmény: #16083  Törölt felhasználó
#16085
Jó, persze ez lehet, hogy rossz példa, de az irodaházak többsége meg a XIII-ban, IX-ben, XI-ben és a III. kerületben épült. Egyik megoldás mindig költözni és bérelni, másik megoldás a Belváros közepére költözni, de ez nem mindenkinek megengedhető, harmadik megoldás valami kompromisszumos helyre költözni, ahonnan még épsezű időben megközelíthető bármelyik. És innentől kezdve nincs miért csodálkozni azony hogy minél beljebb mész, annál drágábbak a lakások.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:30
Előzmény: #16081  BPartner
#16084
De pl budapest közlekedése is elég központosított, a belváros az origo, példának okáért ott találkozik véletlenül az összes metró. Vagy van 4 pályaudvarunk(hogy minek ennyi, azt nem tudom) azok se a békásmegyer, újpalota tengelyen vannak.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:29
Előzmény: #16081  BPartner
#16083
Nem rossz szokás, hanem reálisan gondolkodás. Mondjuk ha Rákosborzasztón kapsz egy nagyszerű állásajánlatot, akkor nagyon nem mindegy, hogy Budaörsön laksz, vagy a Nagykörút környékén.
Törölt felhasználó 2017. 07. 04. 09:27
Előzmény: #16080  Törölt felhasználó
#16082
(Én például 10-15 perc buszozásra lakok a munkahelyemtől, ami a Nagykörút és a Hungária között van, én meg a Hungárián kívül lakok. Ez szép és jó, de ha egyszer váltok, a munkahelyek fele az átellenes oldalon van, nagyrészt szintén a Hungária-Nagykörút között, van ami még kiljebb, van ami a belvárosban. Akkor szívnék, mondjuk még mindig kisebbet, mint akik az agglomerációban laknak. Feleségem meg most is szív, több mint 1 óra a munkahelye tömegközlekedéssel, és autóval is nagyjából ugyanennyi, csak nagyobb szórással a forgalom miatt. Nem véletlenül, a következő lakásunkat beljebb fogjuk venni, vagy legalább metró vonalon (a mostaninál is a közlekedés fontos szempont volt, de ennyire futotta akkor).
BPartner
BPartner 2017. 07. 04. 09:20
Előzmény: #16077  signal2
#16081
Rossz szokás és egy régi sztereotípa. Budapest nem lesz New York és a Belváros sem Manhattan.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek