Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 09. 12:55
Előzmény: #4478  kukker
#4480
Most akkor tényleg minősítgetéssel és erős szavakkal pótolod az érveidet? Azt, hogy a fénynek van sebessége még Jézus is ki tudná neked mérni.
badsector1
badsector1 2021. 03. 09. 12:53
Előzmény: #4478  kukker
#4479
"Nem lepődök meg azon, hogy nem vagy képes elgondolkodni azon, hogy valaki megmondja azt tutira, hogy több millió kilométerre lévő dolgokból, hogy mi volt milliárd évekkel ezelőtt."
   
Hol van szerinted abban a hiba, hogy ha elindul a foton a világűrben, az évmilliárdokig képes száguldani ha nem ütközik közben akadályba?
Azt a  mesét miért nem vonod kétségbe, hogy mindent is isti teremtett?
kukker 2021. 03. 09. 12:40
Előzmény: #4477  PusztaPutyin
#4478

Nem lepődök meg azon, hogy nem vagy képes elgondolkodni azon, hogy valaki megmondja azt tutira, hogy több millió kilométerre lévő dolgokból, hogy mi volt milliárd évekkel ezelőtt.
Fel sem fogod a vallásod mélységéből fakadóan ennek a kijelentésnek már a lehetetlenségét, annyira vakon hiszel, hogy a józan ész a tudományod imádatában már el is tűnt, kijelentés van és annak behódolsz és az eszed félredobva, azt a hiba lehetőségét is félredobod, mert a vallásod, a kijelentésbe vetett hited a másikra azonnal eretneket kiállt.
Miközben ezen állítás egy állítás, amit vakon követsz.
De bizonyíték és bizonyítás sehol nincs, csak a szó.
Ez a vakhit.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 03. 09. 12:33
Előzmény: #4476  kukker
#4477
Minden bizonnyal meglepődsz ha azt mondom, hogy amikor belenézel a világűrnek az éjszakai látképébe, a múltnak különböző részeit látod egyszerre, hiszen az eltérő távolságra lévő helyekről eltérő idő alatt érkezik hozzánk a fény.
kukker 2021. 03. 09. 12:28
Előzmény: #4464  badsector1
#4476

", a Tejútrendszer meglehetősen hosszú történelmének elemzéséből ugyanis kiderült, hogy az élet kialakulásának szempontjából legbiztonságosabb hely a galaxis külső peremének egyik része volt hatmilliárd évvel ezelőtt"
Csak ezt a kis szösszenetet ebből a hosszú szövegből:
- "A Tejútrendszer meglehetősen hosszú történelmi elemzéséből." Mi a "meglehetősen hosszú történelmi elemzés" definíciója? Mihez és kihez viszonyítva? Meg ez az egész, hogy történelmi elemzés egy meg nem fogható, csillió kilométerrel lévő valamiről, mihez a közünk nincs, de ilyen tutikat mondunk. És eszik az emberek, mert ilyen fantazmagória reklámdumák vannak benne és elájulnak tőle, hogy húúú meg hááá és józan ésszel egyetlen mondat tartalmának blődségét, abszurditását nem képesek észrevenni, felfogni, hanem bólogatnak birka módon.
- "élet kialakulásának szempontjából legbiztonságosabb hely a galaxis külső peremének egyik része volt hatmilliárd évvel ezelőtt" Érted, itt megmagyarázza, hogy ő innen látja azt, hogy ott mi volt hatmilliárd évvel ezelőtt, érted? Itt megmondja a több százmillió kilométerrel lévő izéről, hogy ott bizony hatmilliárd évvel ezelőtt volt a legtutibb hely, a legtutibb safe space volt ottan annak, hogy valami egysejtű a semmiből létrejöhessen és ott be legyen védve minden mástól.
És eszi az ember az Andersent és lobogtatja, mekkora tutit tudunk mi emberek és fel sem fogja az egész marhaságát, ami le van írva, mert ennyire el van telve önmagától, hogy bármilyen agyatlanságra már rábólint, hogy lám, milyen ügyi is az ember.
Hát olvasd már el ezeket a mondatokat és szedd szét jelentésekre egyenként, hogy mekkora baromság és mese, szó szerint! :)
Felfogod a hülyeségeket, amiket ide leírnak?
Csak ismételd ezeket a mondatokat, oké, hogy hátha leesik, hogy milyen egy abnormális ökörség és mese és minden olyan, ami a jüzan ész ellen van.
badsector1
badsector1 2021. 03. 09. 10:54
Előzmény: #4469  Törölt felhasználó
#4475
szánom bánom a bűneim, csak egy kicsit átakartalak titeket mozgatni, a reakciótok nem volt kétséges. :))
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 10:43
Előzmény: #4472  sanka
#4474
Ha Te is ide írsz bármit, aminek semmi köze a tudományhoz ,akkor gondolom ezt  bárki más megteheti rajtad kívül,te másképpen gondolod ezt :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 10:39
Előzmény: #4469  Törölt felhasználó
#4473
Azért én még megvárnám,Tagorétól a tízparancsolattal kapcsolatos álláspontját,ahol a ne lopj volt az egyedüli elfogadható a számára,habár ezen is hezitált,a ne ölj az már nem fért bele a tudomány erkölcs tanába,ami nem meglepő,ismerve a tudomány sötét oldalát.
sanka 2021. 03. 09. 10:38
Előzmény: #4470  Törölt felhasználó
#4472
Gondolom annyira népszerü a hited, hogy a topikod kihalt!
sanka 2021. 03. 09. 10:38
Előzmény: #4470  Törölt felhasználó
#4471
Muszály volt mert te még mindig a középkorban élsz, hit maradj már.
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 10:32
Előzmény: #4468  sanka
#4470
És erre hogyan jöttél rá :)Gondolom,véletlenül :))))))))))
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 10:26
Előzmény: #4464  badsector1
#4469
A topik történetében (eddig) magasan ez a legröhejesebb bulvártudományos hír-bemásolás... :))... gratulálok hozzá, régóta folyt már az öldöklő küzdelem közted és Tagore között, de ezzel a szöveggel perpill úgy tűnik, hogy behozhatatlan előnyre tettél szert vele szemben.
 
))
sanka 2021. 03. 09. 10:24
Előzmény: #4465  Törölt felhasználó
#4468
Helo XXI. Század van, nem a középkor!
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 10:24
Előzmény: #4465  Törölt felhasználó
#4467
Véletlenül nagyon vicces.annyira korkátoltak a tudósok hogy az már fáj.
sanka 2021. 03. 09. 10:23
Előzmény: #4465  Törölt felhasználó
#4466
Tudományosan kezelik nem hittel!
Törölt felhasználó 2021. 03. 09. 10:17
#4465
Szóval az emberi  tuuudoooooooooomááááááááááányy megállapította,hogy a véletlennek köszönhetjük a létünket :)))))))))) Elképzelem mennyit agyaltak ezen,mire rájöttek  a"megoldásra",és persze mennyi pénzbe került ez az egész :)))
badsector1
badsector1 2021. 03. 09. 09:49
#4464
"Az utóbbi évek kutatásai alapján egyre valószínűbbnek tűnik az, hogy a véletlenek hihetetlenül szerencsés összjátéka vezetett ahhoz, hogy az élet nemcsak kialakult, hanem fenn is maradt a Földön. Egy nemrég megjelent olasz kutatás újabb bizonyítékot szállított ehhez, a Tejútrendszer meglehetősen hosszú történelmének elemzéséből ugyanis kiderült, hogy az élet kialakulásának szempontjából legbiztonságosabb hely a galaxis külső peremének egyik része volt hatmilliárd évvel ezelőt – írja a Science Alert.Az Astronomy & Astrophysics szaklapban megjelent tanulmányban a kutatók egy modell segítségével elemezték a Tejútrendszer lakhatóságát annak kozmikus történelme során, hogy megtalálják a legbiztonságosabb helyeket, és korszakokat. Emellett azt a hipotézist is igyekeztek vizsgálni, mely szerint egy hosszabb gammakitörés vezetett a durván 445 millió éve történt ordovícium–szilur kihalási eseményhez (LOME), amely a földi élővilágot sújtó öt nagy kihalási hullám közül a harmadik legsúlyosabbnak tekinthető.A kutatás során kiderült, hogy az élet lehető legbiztonságosabb feltételei hatmilliárd évvel ezelőtt, a galaxisunk egy messzi szegletében voltak biztosítottak, az itt esetlegesen kialakuló létformák voltak ugyanis a leginkább védettek az univerzum legpusztítóbb jelenségeivel szemben. Az olasz kutatók modellje szerint a Tejútrendszer belső régiói előbb jöttek létre, mint a külsők, így itt jó ideig sokkal gyakrabban keletkeztek csillagok, és a kozmikus robbanások is jóval gyakrabban érintették ezt a területet. Ez utóbbi kiemelten fontos jelenség, a gammakitörések és a szupernóvák ugyanis olyan erősségű kozmikus sugárzással járnak, amely képes kipusztítani az életet egy bolygón:
  • előbbiről akkor beszélünk, ha egy Napnál nagyobb tömegű csillag felrobban, vagy egy kettős rendszerben található fehér törpe anyagot kap a kísérőcsillagától, ami magfúzióhoz vezet,
  • utóbbit pedig egy nagyon nagy tömegű, gyorsan forgó csillag pusztulása, két neutroncsillag, vagy egy neutroncsillag és egy fekete lyuk összeolvadása idézheti elő.
A szupernóvákat összefüggésbe hozták már a Föld történetének több kihalási eseményével is, és a korábban említett hipotézis, valamint a mostani kutatás szerint gammakitörésre is volt már példa, bár az biztos, hogy ilyet még csak a Tejútrendszeren kívül, más galaxisokban észleltünk. Giancarlo Ghirlanda, a tanulmány társszerzője elmondta azt is, hogy a szupernóvák gyakoribbak azokban a régiókban, ahol nagy tömegű csillagok keletkeznek, a gammakitörések pedig ott jellemzőek, ahol egyelőre még kevesebb a nehéz elem.Koncepciórajz egy kozmikus por által tompított gammakitörésről.
A kutatók szerint egészen 6 milliárd évvel ezelőttig a viszonylag kevés bolygónak otthont adó peremvidéken kívül a legtöbb bolygó számos olyan eseménynek volt kitéve, amelyek tömeges pusztulást idézhettek elő. A kutatásban használt modell szerint ugyanakkor a csillagok folyamatos születése és pusztulása miatt a Tejútrendszer belső régióiban egyre nagyobb arányban voltak jelen a nehéz elemek és a fémek. Ez csökkentette a gammakitörések gyakoriságát, így 4 milliárd évvel ezelőtt a galaxis középpontjától számítva 6500 és 26 ezer fényév közötti távolságban elhelyezkedő területek biztonságosabbak lettek. A korábban emlegetett peremvidéken tapasztalt körülményeket még így sem sikerült elérni, ám a kutatócsoport elemzése alapján kár lenne oda vágyakozni.Az elmúlt 500 millió évben több gammakitörés is érte a régiót, ami valószínűleg sterilizálta az ottani bolygókat, míg a Naprendszert is magába foglaló belső régiók biztonságosabbak lettek, mint korábban valaha.A kutatók becslései szerint ebben az időszakban legalább egy gammakitörés a Naprendszert is elérhette, vagyis ez a tanulmány is alátámasztja a hipotézist, mely szerint ez állhatott a LOME hátterében, ám a legrosszabbon úgy tűnik, már túl vagyunk. A kutatók szerint ráadásul a kozmikus robbanások akár segíthették is a földi élet fejlődését, az ugyanis, hogy még ma is itt vagyunk, egyértelműen arra utal, hogy a megfelelő ütemben történő tömeges kihalások kulcsszerepet játszhattak a komplex létformák kialakulásában."
Törölt felhasználó 2021. 03. 08. 22:02
Előzmény: #4461  upgrayeddAKS
#4463
Micsoda, uram?
pitcairn2 2021. 03. 08. 21:57
Előzmény: #4459  upgrayeddAKS
#4462
valószínűleg a kereszteshadjáratok alatt kaptak rá a Szentföldön, az ottani keresztények előtt egyáltalán nem volt ismeretlen a mumifikálás, a XIV. századik keresztény többségű Egyiptomban például töretlenül tovább élt ez a gyakorlat
akár még kolostorokban és egyéb "szent" közösségekben is
hát vhogy ez se passzol a boncolás keresztény tilalmához...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 08. 21:53
Előzmény: #4458  Törölt felhasználó
#4461
Hát remélem is, hogy senkinek sincs kedve röhögni az én Fikusz Kukisz (Biggus Dickus) nevű cimborámon :) 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek