Topiknyitó: tigus7313 2007. 11. 17. 13:00

Rába elemzések, elmélkedések  

Topikindító.



Véleményem szerint elérkezett az idő, hogy a Rába topik szétváljon.



Ebben a topikban szeretném, ha kizárólag szakmai elemzések hozzászólások és beszélgetések szerepelnének, mivel ezek a láma topikban, a hsz-ek növekedése miatt eltűnnek, illetve nagyon sok időráfordítással találhatóak meg.



A láma topik tökéletes helye a piac rezzenéseinek reakcióira, az árfolyam alakulások okainak találgatására, technikai elemzésre, stb.

Hasonló jellegű hsz-eimet én is oda írogatom.



Ha ez megvalósulna, viszonylag kevés időráfordítással mindenki az érdeklődésének megfelelő információt tudná megkapni a társaságról.



Lehet, hogy ez a kezdeményezés elhal, vagy nem működik, de egy próbát mindenképpen megér.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Noir 2008. 04. 25. 12:53
Előzmény: #659  Noir
#660
És még valami, az a tulajdonos aki tipikus spekuláns hozzáállással bevásárolja magát egy cégbe, nekimegy a managementnek -indokolatlanul- , osztja az észt miközben az összes fogalma az iparágról max industrz reportokból jön. Na az árt a cégnek. Meg nekem mint hosszú távon gondolkodó befektetőnek. Ehhez az én véleményem sehol nincs.
Noir 2008. 04. 25. 12:49
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#659
Nem gondolod hogy van épelméjű befektető aki egy fórum alapján hoz befektetési döntéseket? Pintért soha nem tartottam nagyra, bár nem rossz manager, de mint "leader".... Ráadásul tipikus helyezkedő, nem a kiemelkedő szürkeállománya révén ül a székében. Neki az egyik legfontosabb hozzáadott értéke az ilyen jellegű események kezelése lenne. De ettől még ha végig nézed a mangementet, van benn 2-3 első rangú koponya. Az hogy az ITbe újságiró hülyegyerekeket delegált egy újságíró hülyegyerek, az meg megint nehezen vitatható. Végül nem használ.... kinek? honnan tudod hogy nem mentem át shortolásba?:)
David78 2008. 04. 25. 09:27
Előzmény: #657  tigus7313
#658
Rafis napi hírlevélből:

"A Rába a tegnapi napon tartotta Közgyűlését, ahol a részvényesek nem szavazták meg a zárt körű
részvénykibocsátáson keresztül tervezett tőkeemelést. Ehelyett a részvényopciós programhoz szükséges
papíroknak továbbra is a piacról való visszavásárlása mellett tették le a voksukat. Akárcsak az elmúlt
hat évben, most sem kívánnak osztalékot fizetni.
A híreknek várhatóan nem lesz érdemi árfolyamhatása, miután előbbi információk már beárazásra
kerültek. Az előző napok szárnyalását követően némi visszaesést várunk az árfolyamban."
tigus7313 2008. 04. 25. 09:16
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#657
Ez jó végszónak, tehát mindegyik fél csinálhatta volna jobban.
Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 09:07
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#656
és nem jó úgy ahogy történt. szerintem ha sikerült volna igazán megegyeznie a tulajoknak, akkor símább lett volna a közgyűli. nem tudom kin múlott
Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 09:02
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#655
de asszem ez megint olyan téma, amit inkább zárjunk le. ha a tőkeemelésről szóló vita árt a cégnek, akkor a 20 százalékos tulajok és az it közel felének fikázása (értsd noir megjegyzése pintérről) szintúgy nem használ.......
tigus7313 2008. 04. 25. 09:02
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#654
IP,
igazad van, minden rendben van, minden úgy jó, ahogy történt.
Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 09:01
Előzmény: #649  tigus7313
#653
Ez alapján a CIB lesz a lakmuszpapir... A Trigon és KGT viszonylatban az biztos, hogy kicashelni mindketten nem tudnak a 10%-ban, így ez kizárható, és az is,hoyg valamelyik hagyná a másikat (főleg, ha a trigon tényleg beragadásnak értékeli a jelenlegi helyzetét).
Az is biztos, hogy az opció mindhárom részének lehívása után (bő 1év múlva) a DRB+ régi menedzsment már erősebb lesz, mint az összehangoltak (feltéve hogy nem vásárolnak tovább), főleg, ha van hozzá még pár% CIB, miegymás. Azaz eléggé kiegyensúlyozottnak tűnik a helyzet ahhoz, hogy ne tudjon valamelyik fél egyoldalúan és sunyin cselekedni a többi részvényes kárára.
Ugyanakkor vélelmezhető, hogy lecsorgásokban kis tételekkel meg fog jelenni a cég sr vevői oldalon, ami azért pszichológiailag nem teljesen elhanyagolható.
Egyébként az opció hogyan van leszabályozva? Az új FB, IT tagok jutnak belőle kedvezményesen papirhoz, és ha igen mennyihez?
Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 08:59
Előzmény: #651  tigus7313
#652
én is láttam a könyvet. hát elég naív vagy....
tigus7313 2008. 04. 25. 08:42
Előzmény: #650  Törölt felhasználó
#651
speciel követem a részvénykönyvet.
A CIB és Pintér (a többiek még nincsenek a látótérben) részvénycsomagja 2007.08.31 óta változatlan.

Igen, azt gondolom közzéteszik. (legalábbis amit saját néven kötnek).

Törölt felhasználó 2008. 04. 25. 08:28
Előzmény: #649  tigus7313
#650
szerinted a finanszírozó bank és alkalmazottai közzéteszik részvényügyleteiket??? meglepődnél ......
tigus7313 2008. 04. 25. 05:29
Előzmény: #648  balta
#649
Ha már nem tudok aludni:
még egy színjáték történt, amit ott nem értettem.

Az It szavazáskor leállították a folyamatban lévő szavazást, azon indokkal, hogy az ő jelöltjeiket kell először megszavazni.
Most értettem meg mi lehet mögötte, figyelem ÖSSZEESKÜVÉS elmélet következik (nincs rá semmi bizonyíték):
azért kellett az ő jelöltjeiket megszavazni először, mert akár megemlíthették a CIB-nek, hogy kölcsönös támogatást várnak tőle (kvázi csak így marad meg az It tagsága).

Természetesen ez csak logikus ok semmi más, egyébként meg egy felesleges, pökhendi színjáték.

Más:
IP, a volt It-ben a vezérigazgatón kívül képviselték a legnagyobb tulajdonost (malájok), a finanszírozó bankot és egyben jelentős tulajdonost (igaz 5% alatti), ezenkívül két szakember ül az It-ben. Az egyik benne van a Kamaz leányban és az indiai versenytársban is, azaz komoly piaci információkkal és szakmai tapaszttal járulhat hozzá a Rába müködéséhez, a másik szakterülete pedig a pénzügyi reorganizáció és vállalati akvizicíó (talán erre is szüksége volt, van a Rábának).

A két új taggal pedig az a bajom, hogy
1. hozzáadott értéket nem látok bennük (szakmait)
2. nem képviselik a Trigont, mint nagy tulajdonost (továbbra is azt gondolom megetették őket, magas árfolyam ígérettel)
3. zavar, hogy két nagy tulajdonos képviselői kerültek be az It-be, nem ők maguk, ugyanis így a többi tulajdonos továbbra sem tudja milyen pozikkal rendelkeznek, míg bennfentes infokhoz simán hozzájutnak.

Tehát nem kell közzétenniük a részvényügyleteiket (mert nem ülnek az It-ben az összehangoltság meg ma már megszűnt, ez sem kötelezi őket közzétételre), de sokkal többet tudnak a vállalatról, mint a többi részvényes.

Ezt minek is nevezzük?
balta
balta 2008. 04. 24. 22:22
Előzmény: #646  tigus7313
#648
Off: A CIB-anya Intesa és a Generali meglehetősen jó kapcsolatokat ápol, így akár itt is együtt szavazhatott a CIB és a Generali.
tigus7313 2008. 04. 24. 22:19
Előzmény: #646  tigus7313
#647
A másik: ugye a malájokat kigolyózták, mondhatjuk, hogy nem volt barátságos lépés velük szemben, a végén meg odamennek bratyizni hozzájuk, megveregetik a kis buksiját, nincsen semmi baj, ugye nincs harag stb...

Na ettől fordul fel a gyomrom.......

Kár, hogy idefajult a helyzet, illetve a Rábát is elérte ezafajta mentalítás. A kályhás brókert megúsztuk, bár az árfolyamon nem ez látszik.
A jövőt meg majd meglátjuk, de nem vagyok optimista.
tigus7313 2008. 04. 24. 22:07
Előzmény: #645  Törölt felhasználó
#646
A számból és az érintettségből azt gondolom a CIB lehetett a tartózkodó, de igazad van most már tökmindegy, nincs jelentősége, egy kérdéssel kevesebbel kell foglalkozni.

Bár kérdem én, ha az összehangoltak biztosak voltak magukba, miért ejtették ki a malájokat?

Nem lett volna szebb és meggyőzőbb teljes megjelent kgy előtt elintézni az ügyet?
Törölt felhasználó 2008. 04. 24. 21:52
Előzmény: #644  Törölt felhasználó
#645
szóval tigus mégegyszer, ha nem értenéd. a jegyzési elsőbbségről való lemondáshoz nem az igenek és a nemek arányából számít az, hogy ki mond többet, hanem az, hogy több mint 50 % támogatja-e. ebből a szempontból a tartózkodás olyan, mint a nem. nem lett volna meg az emelés, ha malájok megszavazzás se. de nem tudhatod - hacsak nem beszéltél velük - hogy egyáltalán támogatták volna-e.
Törölt felhasználó 2008. 04. 24. 21:47
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#644
és az eddigi 5 tagból ki kit is képviselt?
Törölt felhasználó 2008. 04. 24. 21:46
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#643
ja, szerinted nem jelentették be előre???
Törölt felhasználó 2008. 04. 24. 21:44
Előzmény: #640  TrendMan
#642
3077068 lett volna a malájokkal az 50% a portfolió számaiból kiindulva. azt írják, hogy utána már csak 4 722 000 szavazat maradt. ebből 1482 000 modnott igent a tőkeemelésre. a malájok csomagja kevesebb mint 1,5 millió darab. ha a malájok támogatták volna is, akkor se lett volna meg a kellő számú szavazat a tőkeemeléshez - azaz 50 %

ez nem azon múlt,hogy szavaz e a hicom, pedig ez volt a legneccesebb kérdés. a többiről már írtam hogy nagyobbak voltak az arányok, úgyhigy a végeredmény szempontjából mindegy lett volna, hogy szavaznak-e vagy sem. nekem ezt mutatja a matek
tigus7313 2008. 04. 24. 21:41
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#641
IP,
a tőkeemelés meglett volna a malájokkal.
Nézd meg a közgyűlési határozatot a Béten, add hozzá a malájokat.

Az viszont érdekes, hogy akik tartózkodtak az alaptőkeemelésnél, azok megszavazták az It és Fb tagokat. (való igaz, lehet, hogy csak azért tartózkodtak, mert így is megvolt a többség, de igazán nem hiszem).

A bajom a stílussal volt, azt gondolom, ha előre bejelentik, hogy It tagságot is akarnak, megkapták volna.

Így mindjárt kettőt csináltak maguknak, ráadásul, úgy, hogy innetől kezdve új IT tagot csak úgy lehet választani, ha valakit visszahívnak (elérték a maximumot).

Még egyszer: ki is képviseli a Trigont holnaptól?

Mi lesz a stratégiával? Hozzáértőnek (gépiparhoz) egyik delegált It tagot sem nevezném....

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek