Fúró nincs saját tulajdonban, de Miskolci bővítésre le van kötve. Nagyjából minden pont simán megszavazva, az srv-nél Bokor módosított javaslata lett megszavazva. Frissített magasabb célárral, valamint tőzsde mellett aukciós lehetőséggel.
Igen erre én is emlékszem, de a pannynak a doverdrill 2018 második félévben fúrt kutat bőnynél. Ez volt az utolsó kút (BON-PE-03). Tehát valamivel fúrni kellett. De már én sem emlékszem, hogy mi hogy volt, azért is írtam, hogy ha valaki jobban emlékszik, akkor irja meg a tényeket.
A cég honlapja szerint a Doverdrill a PannErgy Geotermikus Erőművek Zrt-nek 100 százalékos tulajdonában áll. Az ecegjegyzek szerint is, így nehezen értelmezhető "Doverdrill eladva pénz felélve". Ezek szerint te tudsz valamit? Vagy mindkét helyen rossz információ lenne? A pannergy, ha még jól emlékszem, idén akar miskolcon új kútat fúrni, amire pályázati pénzt is nyertek. Gondolod, hogy kézzel akarnak fúrni, ha már a kútfúró ott rozsdásodik valahol? (bár az könnyen meglehet, hogy van rajta némi rozsda) Süt az írásodból a sértettség és a rosszindulat. Tények helyett lehet nem kéne sértettségből, vagy dühből hülyeségeket írni. Ha csak ilyet tudsz, akkor felesleges ezzel szennyezni a topikot.
Doverdrill eladva pénz felélve. Vélhetőleg ez rozsdásodik valahol. A pannergy szerintem már nem akar semmi kockázatosba belemenni. A meglevő üzemeltetése is kockázat. Nagytulajok srv-vel felvásárolják és ennyi...
A felvetésemet nem csak neked fogalmaztam meg, csak így egyszerűbb volt a cikkre hivatkozni. Valakinek biztos van pontos infója.
Azt, hogy a panny kimarad mindenfajta konferenciáról, megjelenésről, azt már én is szóvá tettem. Nem igazán értem, hogy miért, hiszen a panny üzemelteti a két legnagyobb projektet magyarországon, elközből lennének infromációik, amive segíthetnék ennek az ágazatnak a fejlődését.
Erre a DoverDrill névre emlékszem régről, nem tudom mi a mostani helyzet. . Kicsit hiányolom, hogy a Panny vezetői miért nem jelennek meg ilyen szakmai konferenciákon, illetve tőkepiaci rendezvényeken/roadshow-kon, előadni vagy beülni egy panelbe, kerekasztalba, vagy portfolio cikkben kommentálni a szabályozási változásokat, stb., - ezekkel szerintem lehetne növelni a láthatóságot, érdeklődést, likviditást. Régen szerepeltek ilyeneken (Bokorovics, Gyimóthy), sztorizgattak Izlandról is, fúrási kockázatról, meg - ha jól emlékszem - hogy abban az időben egész Európában csak egy biztosítót találtak (a németeknél talán), aki foglalkozott fúrási kockázat elleni biztosításokkal, stb.
A cikkből:"... Holoda Attila, majd még egy problémakörre felhívta a figyelmet. Az európai 100 fúrásból Magyarország úgy vállalna el 50-et, hogy nincs
hozzá berendezésünk. Olyan eszköz, ami képes lenne nagy mélységű
geotermális fúrásra, Magyarországon egy darab van használaton kívül,
valamint még egy cseh és egy lengyel van berendezésről tudunk. Nem
fognak a német vállalkozók átjönni, mert ott nagy a geotermia boom,
szükségük van a kapacitásra. A gépgyártás felfuttatására sincs
lehetőség, mert szakember sem lenne hozzá. Egy ilyen berendezés milliárdos tétel - úgy tűnik, hogy a realitások nem találkoznak az álmokkal."
Ha jól emlékszem, akkor most a panny tulajdonában van a DoverDrill, aminek van egy kútfúró berendezése, ami többek között - legutoljára - a győri lemélyítéseket is készítette (arra emlékszem, hogy ezt mintha eladták volna, majd visszavették, de az igazat megvalva most nem tudom, hogy állunk ezzel). Ez lenne az egy darab, amiről Holoda azt írja, hogy használaton kívül van? A MOL-nak sincs ilyen berendezése? Mert ha tényleg csak ez az egy van, akkor hogy akar a többi, pályázatot beadni szándékozó cég fúrni? Ha igaz, ami Holoda Attila mond és jól emlékszem, hogy a DoverDrillnek még megvan a kútfúró berendezése, akkor ez a panny-t igencsak előnyös helyzetbe hozná, ha a geotermia előtérbe kerül.
Ha már igy storyzunk. Kb 20 éve az első multi munkahelyemen azt fullentettem,.hogy tudok angolul. Aztán sok év múlva úgy léptem le, hogy angolul prezentáltam, tárgyaláson fordítottam. Sosem tanultam a.kenyszer nagy úr.. De sosem szerettem.
Nem pörög a részvény a parketten, nem nagy a tolongás a topikban ezért bátorkodom elmesélni az angollal kapcsolatos személyes egyetemi mesterképzés élményemet. Ha untatok vele bárkit, lapozzon tovább. Marketing első órán megjelent a tanár, angolul mutatkozott be, végig angolul tartotta az előadást. Én egy szót nem értettem. Az óra végén megkérdezte, hogy van-e közöttünk valaki, aki netán nem tud angolul. Én elöl ültem, jelentkeztem. (Nem tudom, hogy a felettem lévő padsorokból mert-e jelentkezni valaki. A professzor tanár egyébként japán kiküldetésből érkezett vissza és soha többé órát nem tartott, hanem az alattvaló professzor asszonya tartotta továbbiakban az órákat magyarul.) Nah, de jelentkezésem ellenére is angolul folytatta le az óra további részét és a végén tőlem - mondhatni megszégyenítésképpen - elnézést kért. Nem tudom mit akart ő ezzel elérni vagy bizonyítani, de én azt hiszem tévedésben volt. Úgyanis ezt a közgazdász vezető-szervező szakot az egyetem meghirdette angol nyelven is. Ő azt hihette az angol szakon ad elő.
Én minden feltételnek megfelelnék, kivéve, hogy angolul nem tudok. A másik pedig az, hogy koromnál fogva eszem ágában sincsen már alkalmazottként dolgozni.
PANNERGY