eszpe2

Regisztráció: 2021-08-17 18:25:01

Hozzászólások száma: 3 394

Utolsó hozzászólás: 2026-06-26 13:54


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 4
Népszerűség: 5

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

27 029
2024. 01. 02. 20:10
105 258
szerda, 11:37
1 329 330
szerda, 13:46
402 500
szerda, 13:47
DAX
306 973
szerda, 13:46
17 433
szerda, 12:25
174 323
2026. 06. 09. 17:19
101 390
szerda, 13:26
15 056
2026. 06. 14. 21:02
6 518
2026. 01. 25. 13:38
7 908
2025. 05. 28. 16:10
177 748
szerda, 12:35
39 682
kedd, 09:48
263 015
szerda, 11:42
6 175
2026. 05. 29. 10:46
6 362
kedd, 15:55
45 045
2026. 06. 10. 08:56
12 050
vasárnap, 15:13
22 809
kedd, 21:17
3 075
szerda, 07:48
212
2026. 06. 11. 13:37
140 890
szerda, 12:57
5 970
2026. 05. 28. 23:07
231
2026. 05. 15. 12:15
7 681
2026. 06. 04. 13:44
5 254
szerda, 12:45
353
hétfő, 17:33
2 168
2026. 06. 17. 16:46
97 207
szerda, 13:48
10
2025. 12. 17. 16:34
3 489
2026. 06. 12. 09:03
2 414
2026. 06. 14. 17:15
31 020
szerda, 11:10
212 538
szerda, 13:45
154
2026. 06. 05. 09:34
5 021
szerda, 12:26

utolsó 20 hozzászólás

MOLly tulajok topikja péntek, 13:54
Vételi dbVételi árEladási árEladási db
1 1443 6503 654191
8203 6483 656956
2 2883 6463 6582 115
2 0003 6443 6603 342
5843 6423 6621 363
10 0283 6403 664528
6 1453 6383 6664 704
8293 6363 6681 060
3 1003 6343 6722 000
2 0743 6303 700300
Waberers csütörtök, 15:28
Szerintem több dolog lehet a mai kereskedésben, persze ezek csak a saját hülyeségeim:
1.) Tavasszal lejjebb is lehetett még venni, kb. 4400-tól felfelé, bizonytalan a szitu rövid távon (politikai oldalról még tisztulnia kell a képnek), lehetnek, akik megvárták az osztalékot és most csorgatják el a pakkjukat is még pluszban. Aki rövidre vette, annak most is van plusz 3-5%-a +oszti tavasz óta.
2.) Látták, hogy jött a lebarmoló, nagy forgalommal beverték, stoppok is lehettek benne, nem mernek egyből visszaülni a lóra. Osztalék kipörgött, most figyelnek, kivárnak.
3.) Mégegyszer, szerintem ne a tegnapi felrántott kamu zárószinthez (4950 Ft) nézzétek, hanem az utolsó osztinapon kialakult piaci konszenzusos szinthez (kb. ~4800?). Kupon ma leesett, én úgy veszem, hogy nincs tényleges 6-7% mínusz, csak a tegnapi, utolsó percekben felhúzott kamu záróhoz képest ennyi ma. Ha tegnap 5100-ig felrántották volna, akkor ma még nagyobb lenne a "látható" mínusz, egy nem valódi, nem piaci zárószintről.
Waberers csütörtök, 12:42
Ha jobban belegondolok, és nem az egy szereplő által tegnap záróban felmanipulált záróárat veszem, hanem úgy nézem, hogy a reálisabb 4750-4800-as piaci szintről esett le ma a kupon, akkor most kb. a helyén lehet. (Persze csak a kupon leesése szempontjából, nem általában árazásilag) :)
Waberers csütörtök, 12:30
Ja, hozzátartozik még, hogy a bruttó kupon volt 143,43 Ft, a nettó 121,92 Ft, ez pedig most -330 Ft-tal van lejjebb...
Waberers csütörtök, 12:14
Ezt a mai leb.szást csak most láttam... Tényleg nem tudom, hogy ennek mi értelme volt a szemet kiverő market abuse-on kívül.
Tegnap 16:56:59-kor piaci vétellel 4800-nál belemarkoltak, feltépték 4990-ig, ahol a +4% hirtelen változás miatt aktiválódott a kereskedésben az extra vola szakasz (sokan ezt hívják "fügének" a fórumon). Pár perc szünet, aztán folytatás, és mivel a vola szünet miatt elakadt a vétele, a végén 17:08:39-kor megkapta még a maradék 16,6k-t 4950-en.
Reggel ma nem láttam élőben, a kötéslista alapján elindult a kereskedés, aztán 10:00:35-kor borítottak piacin 4360-ig 21,3k darabbal.
Hogy ez kinek és miért érte meg, nem tudni. :)
.
@ Kedves MNB piacfelügyelet! Ugye várható egy jó kis bírságos határozat és feljelentés? (Persze majd csak 1-2 év múlva, ahogyan szokták, nem kell elsietni.) ;)
Alteo Nyrt. szerda, 19:24
Itt van a Vadosfa, kerekítve 500+ 50+50+50+50, határidő 2029.12.31.Sokáig vizsgálták anno, meg sok egyeztetés volt, hogy az országban hova lehetne ekkora kapacitásokat telepíteni. Aztán behúzták 1 pontra Vadosfához. Meg mintha írtak volna arról is, hogy elakadtak ezek az engedélyezési folyamatok stb.  https://www.mekh.hu/download/fix/betaplalasi_iranyu_csatlakozasok
Alteo Nyrt. szerda, 19:12
Lehet benne potenciál, majd pár év múlva. :-/ 
Volt már korábban hasonló vállalás és egy 700 MW csatlakozási pontos sztori, az ország egy pontját jelölték ki, Investhor, Tiborcz stb. Ezt fogják most tisztességesen újrapályáztatni, újraosztani a korábbi 2 “nyertes” helyett, vagy e mellé jönne még az újabb 700?
https://telex.hu/gazdasag/2026/04/20/szeleromu-fejlesztes-tibocz-istvan-nagy-marton-tstvere-uzleti-kor-ngm-green-energy-investhor-euronergy-arrabona
Waberers szerda, 17:16
23.900 db-os vétel volt. Ilyen is ritkán van. :)
Waberers szerda, 17:09
16:56:59-kor volt egy 7235db-os piaci vétel.
Aztán maradt 16 665 piacin. Valaki átadta a pakkot?
forgalom 169 M ft
z: 4950
Waberers szerda, 17:02
Ez mi/ki?
Vételi piacin 16.665 db, indi most 5900
Mtelekom hétfő, 13:19
Úgy tudom, hogy 90%-nál a határ elérése miatt nem kell "kötelező vételi ajánlatot" tenni. (Lehet az is, hogy valaki már eleve 25-33% fölött van, gyűjtögetheti tovább piacon/OTC-n, és úgy megy 90% fölé újabb ajánlat nélkül).
De ha valaki "önkéntes vételi ajánlatot tesz" (pl. a.) amikor még 90% alatt van, de az ajánlattal ill. az után 3 hónapon belül eléri a min. 90%-ot, vagy pl. b.) ha már eleve 90% fölött van, amikor ajánlatot tesz, ld. a MOL - TVK sztori), akkor az ajánlat zárása után 3 hónapon belül gyakorolhatja a vételi jogát (azaz kiszoríthatja a maradék kicsiket, ilyenkor nekik eladási kötelezettségük lesz). Illetve ha a 90% elérésekor nem akar kiszorítani, nem akarja megvenni a kicsiktől a maradékot, akkor a 90%-os nagytulajjal szemben a kicsiknek lesz eladási joga 3 hónapon belül (ilyenkor ajánlattevő köteles megvenni azoktól, akik ezt kérik).
Tpt. 76./D.§ szerintem.
BUX index, BUX határidő, BÉT! 2026. 06. 17. 20:40
DUNAHOUSE részvény 2026. 06. 17. 12:58
június 17. utolsó kernap (kuponnal)
június 19. fordulónap (megfeleltetés)
június 26. kifizetésének kezdő időpontja
Mtelekom 2026. 06. 16. 14:54
Alteo Nyrt. 2026. 06. 16. 09:49
"Az ALTEO kötvényt tervez kibocsátani ERSTE REGGELI| 2026. június 16.   09:13
Az ALTEO 25–40 milliárd forint összértékben kötvénykibocsátást mérlegel a hazai piacon, elsősorban meglévő hitelállományának refinanszírozása és a tőkeszerkezet stabilizálása érdekében. A társaság ennek előkészítéseként előzetes piaci szondázást indít, hogy felmérje a befektetői keresletet és finanszírozási feltételeket.A tervek szerint 3–7 éves futamidejű, forint- és/ vagy euróalapú kötvényeket bocsáthatnak ki intézményi befektetők számára, egy kötvényprogram keretében, akár már 2026 őszétől. A papírok XBond platformon történő regisztrációját is kezdeményeznék, és megfelelő feltételek esetén zöld kötvény kibocsátása is szóba kerülhet.A program végleges paramétereiről a későbbiekben döntenek, figyelembe véve a piaci visszajelzéseket. A lebonyolításban az Erste Bank Hungary Zrt. működik közre szervező-forgalmazóként.
Vélemény: Az ALTEO gearingje (tőkeáttétele) az első negyedév végén 57 százalékon állt. A múltban tipikusan 70 százalékos tőkeáttétellel működött a cég, s ezt az értéket a 40 milliárdos kibocsátás esetén sem haladná meg. A mostanában elindult támogatott villamosenergiatároló-rendszer stabil bevételt és eredményt biztosít a társaságnak az elkövetkező 10 évben, így logikus lépés lehet a tőkeáttétel növelése."
.
Az ALTEO kötvényt tervez kibocsátani – Erste Market Elemzés
DUNAHOUSE részvény 2026. 06. 15. 11:51
"2026. június 17. napja az utolsó kereskedési nap a BÉT-en (E-7 munkanap), amikor még 2025. évi osztalékra jogosító „A” sorozatú törzsrészvénnyel lehet kereskedni."
.
"osztalék kifizetésének kezdő időpontja (E nap) 2026. június 26."

friss hírek További hírek