philosopher

Regisztráció: 2011-08-13 09:18:17

Hozzászólások száma: 2 867

Utolsó hozzászólás: 2026-06-25 17:14


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

174 312
2026. 05. 15. 22:03
262 435
2026. 05. 29. 17:05
105 197
2026. 05. 29. 15:50
177 430
2026. 05. 29. 17:39
401 333
2026. 05. 30. 13:50
115 632
2026. 05. 30. 15:32
5 970
2026. 05. 28. 23:07
9 196
2026. 05. 21. 08:24
446
2018. 04. 22. 21:37
1 326 698
2026. 05. 30. 14:21
13 916
2025. 08. 25. 19:11
6 175
2026. 05. 29. 10:46
11 822
2026. 05. 29. 10:09
2 994
2026. 05. 30. 11:46
5 014
2026. 05. 29. 16:55
914
2026. 05. 22. 11:12

utolsó 20 hozzászólás

Mtelekom csütörtök, 17:14
Holnap még kb 1,5 millió db srv-re maradt keret. Meglátjuk, van-e még 1-1,2 millió db lefixált ügylet (ennyi mellett tőzsdei forgalomban összejöhet a maradék kb 300-400 ezer db), vagy tényleg marad őszre is egy kis izgalom. Az érdekes lenne, ha 50 mrd-ból végül kb 47 mrd-ot megvesznek egy lendületre, aztán a maradék 3 mrd-ot áttolnák őszre. De könnyen lehet, hogy a cégnek az lenne az olcsóbb, mint hogy most 2800-ig felverni az árfolyamot.
Mtelekom kedd, 17:10
Záró 2754 - 11 mrd feletti forgalom
Kíváncsi vagyok, ebből mennyi volt srv és milyen átlagáron. Ha több mint 8 mrd, akkor a héten meglehet a keret felhasználása, még pár nagyobb fix ügylettel. 
Mtelekom hétfő, 15:22
Igen, 5%-onként van 5-50%-ig, majd 75-90%-ig a bejelentési kötelezettség. Aztán pedig 1 %-onként. A 25% és 33% OK, amit írtál. A 75% és 90% azok tényleg nem ilyen határok, hanem csak feltételei a Zrt-vé alakításnak ill. a kiszorításnak. És ha Zrt-vé alakul a cég vagy kiszorít a nagytulaj, akkor köteles megvenni a részvényeidet (ez valószínűleg nem is hivatalosan nyilvános vételi ajánlat). 
Mtelekom hétfő, 13:53
Tényleg összekevertem a dolgokat, 75%-nál bejelentési kötelezettsége van csak (50% után 75% a következő lépcső). Viszont akkor szerintem olyankor kell ajánlatot tenniük (akár 75% felett, akár 90% felett), ha Zrt-vé alakul, vagy ha kiszorítja a kisbüfiket.
Mtelekom hétfő, 11:46
Már 75% elérése esetén is jönnie kell egy nyilvános vételi ajánlatnak. De még az is pár év. És szerintem is csökkenhet az srv súlya a jövőben ilyen árfolyamszinten.
Mtelekom 2026. 06. 17. 14:50
Ezen a szinten úgy néz ki, csak 35 mrd-ot tudnak elkölteni srv-re, nincs több eladó. Valószínűleg 2800 fölé is kéne menni, hogy legyen esély összeszedni a maradék bő 16 mrd-ot. Meglátjuk, mi fog történni a következő bő egy hétben, mennyire akarják teljesíteni ebben a hónapban a teljes srv keret elköltést. Mert volt már egy évben olyan is, hogy őszre maradt egy adag srv költés. 
Mtelekom 2026. 06. 05. 21:16
Mondjuk ha az idei részvényvásárlás is lezajlik és a DT nem ad el részvényt (az elmúlt években nem adott), akkor jövőre a bevonás után már 70% feletti részesedése lesz. 5 éve még csak 59% volt. Szóval ha nem is a nyereség miatt (azt én sem gondolom, hogy ezzel spekulálnának), hanem hogy ne ő maradjon hamarosan az egyedüli tulaj a cégben, valamint a közkézhányad is maradjon 30% felett, elvileg ez is lehetne egy stratégia a részéről, hogy elad ő is valamennyit. 617,7 millió részvénye van, ebből 4-5 milliót simán eladhat :-).
Mtelekom 2026. 06. 03. 17:48
Viszont ha ma a hirtelen elkelt 15 mrd-os csomag az srv volt, akkor már csak kb 20 mrd maradt a keretből, és 60% körülre módosulhatott a felhasznált forrás arány. Ha holnap frissíted (előre is köszi) a táblát, kiderül :-).
Mtelekom 2026. 06. 02. 16:53
Hát, ez a nap is nagyon durva.... És ezzel a napi 200 ezer darab körüli tempóval nem tud összejönni június végéig a megcélzott mennyiség, pedig az ár szépen felment, pár hét alatt 10%-ot rallizott a részvény. Ebben tuti szerepe volt az srv-nek. Lehet, hogy mégsem költi el a cég a teljes keretet, gondolom, nem fognak 2900 felett srv-t venni. Na de majd meglátjuk. Lehet, hogy 2800-on lesz még egy-két nagyobb fix ügylet. 
Mtelekom 2026. 05. 29. 09:39
Köszi a rendszeres összefoglalót. Tegnap azt hittem, több saját részvényt is vett a Telekom.
Richter topik 2026. 05. 26. 09:50
Na ma reggel kijöttek az infókkal:
2026. június 11. A fent megállapított osztalék kifizetésének kezdő napja, azaz a jogosultak követelése e naptól nyílik meg.
2026. június 4. A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja. A fenti osztalékra az jogosult, aki e nap végén a részvény tulajdonosa.
2026. június 2. A fenti osztalékra jogosító részvények megszerzésére irányuló tőzsdei ügylet kötésének utolsó napja a Budapesti Értéktőzsdén.  
Richter topik 2026. 05. 23. 09:10
Május 22-ig kellett volna közzétenniük az osztalékfizetéssel kapcsolatos információkat, valószínűleg keddig megteszik.
GSPARK 2026. 04. 29. 13:40
Ez azért durván meglepő ATH
PANNERGY - moderalt 2026. 04. 10. 09:05
Úgy látom eltűnt a 178k-s pakk a könyvből.
PANNERGY - moderalt 2026. 04. 01. 09:16
Az árjegyző még nem mert beállni, de visszamentünk kb a 2000-es szintre. Viszont egy kis eladói likviditást kiszívtak az indexkövető alapok, így talán nem lesz eladói nyomás.
PANNERGY - moderalt 2026. 03. 31. 18:52
Valószínűleg ez történt, valakik gyűjtögették, most pedig odaadták. De azért így is szépet ment záróban. Nem gondoltam volna, hogy ennyire ráhagyják egy ilyen illokvid papírban az alapok a végére a vásárlást, de nekik úgy néz ki, mindegy. Köszi Máté az infókat, végülis aki bízott abvan, amit írtál, az kereshetett simán 4-5%-ot pár nap alatt.
Meglátjuk, holnap innen indulunk-e tovább, vagy visszamegyünk 2000 alá.
MOLly tulajok topikja 2026. 03. 09. 17:00
Ez gyakorlatilag már holnaptól árcsökkentést jelent a legtöbb helyen. Amíg 340 alatt marad az USD és 100 dodó alatt az olaj, addig még ok, de ha elszáll vagy az olajár pl. 120 fölé vagy a forint, akkor ez tarthatatlan lesz.
PannErgy célár: 2.546 Ft 2026. 03. 02. 10:31
Érdekes, hogy valaki beállt 1920ra iceberg eladással. Most lehet vásárolni olcsósítva.
GSPARK 2025. 12. 05. 17:17
Éves csúcs: 13,95 EUR.
GSPARK 2025. 11. 11. 19:23
Rendben van, bár nagy árfolyamreakciót nyilván nem indukál majd.

friss hírek További hírek