ezek csak beteges összeesküvés-elméletek egy fekete öves orosz propagandistától + költözz az oroszokhoz, aztán majd meglátod, hogy milyen jó lesz ott neked, nekünk megfelel a nyugati "szenvedés"
Prekoncepció.Mára a mainstream nyugati sajtó egy hazugsággyárrá vált, szovjet időket megszégyenítő lendülettel. A legnagyobb előszeretettel oroszpropagandáztok, de közben nem veszitek észre, hogy ti is lóvá vagytok téve. Lásd szankciók hatása, migráció/bűnözés, ukrán háború valós okai, északi-áramlat felrobbantása stb. Előbb-utóbb szinte mindenről kiderül az igazság. Az, hogy néhány maroknyi vezető felkínálta a yenkiknek az EU-t, hogy finanszírozza a proxyjukat, eléggé érdekes, mondhatnám visszataszító. De itt a következő díszpinty, aki már legitimálja a gázvezetékek felrobbantását: https://www.politico.eu/article/ukraine-destroy-nord-stream-pipeline-gas-german-russia-justified-czech-president-petr-pavel/ Hát mondjuk üzenném neki, hogy nagyszerűen hordja (ismét) a yenkik gatyáját, de ez egy Németország elleni háborús bűncselekmény volt, szvsz. Akárki tette. És ahogy írtam korábban, úgy látszik minden a tervek szerint megy: https://quotefancy.com/media/wallpaper/1600x900/7495470-M-S-King-Quote-Lord-Ismay-the-first-Secretary-General-of-NATO-once.jpg
Komolyan egyenlőségjelet teszel a kettő közé? Inkább úgy érzem, hogy próbálod magadnak is magyarázni a megmagyarázhatatlant. Jó, legyen, tegyük félre a "megszállás" asszociációját - feltételezve, hogy ez ugyanaz volt, de részemről nem megengedve. Akkor csak hasonlítsuk össze az NSZK-t és az NDK-t, melyik hova jutott. A megszállásra pedig visszatérve: "Korábban az "ideiglenesen" hazánkban állomásozó szovjet csapatokat sem mondta senki megszálló csapatoknak." Ugye, most csak viccelsz? Hogyan hasonlíthatod a kettőt össze? Olyan, mintha a Vichy Franciaországgal hasonlítanád össze a mostani Franciaországot. Magyarországon ezek szerint szerinted demokratikus választások voltak a rendszerváltás előtt, vagy azt gondolod, hogy Oroszországban és a nagy szövetséges Fehéroroszországban most is azok vannak?
"csak leírtál egy tényt", ami kontextus nélkül hazugság, de legalább félrevezető megállapítás. A VH után megszállt országok voltak, de aztán ezek azóta NATO kötelékben vannak ezekben az országokban, nem tekinthető megszállásnak. Egyébként nagyságrendi csökkentés is volt. Németországban négy-ötszáz ezerről 35 ezerre. Ha a lakosság ellenére volna a csapatok állomásoztatása, akkor tiltakozna, ezernyi dolog miatt tiltakoznak, emiatt is megtehetnék.
Igazad lehet a számot tekintve. Nem tudom honnan vettem a 80 ezer főt. Lehet, hogy a teljes kontingensről a kiszolgáló személyzettel együtt írtak róla. Valahol olvastam a számot, az biztos. De az is lehet, hogy tévedek és rosszul emlékszem. A Wikipédia 55 ezret ír, de az sem teljesen releváns. https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Amerikai_Egyesült_Államok_hadereje Nem hasonlítottam össze a rendszereket, csupán leírtam egy tényt. Hívhatod bárminek. A japánok, olaszok és a többi legyőzött a háború óta tulajdonképpen megszállt országok. Elképzelhetetlen lenne, hogy erről népszavazást tartsanak. A hatalom, pedig tisztában van azzal, hogy ezt a kérdést ne forszírozza, mert rögtön kap a nyakába egy "diáklázadást", egy "forradalmat", vagy csak "korrupt", "diktátor" jelzőt.
A hírrel kapcsolatban: én is azt látom, hogy nem igazán hatnak a szankciók, és ez már jó ideje nem újság itt senkinek. Tehát most Murdochtól ennek a kommentnek nem az volt a lényege, hogy igazságot tárjon elénk, hanem az, hogy örömét fejezze ki, hogy a dolgok alakulása a Nyugat kárára és az oroszok kedvére történt. Folyamatosan mellélősz, mert nem akarsz mélyebbre ásni, csak pont annyira, amilyen szinten úgy tűnik, neked van igazad.
Vélhetőleg rád hasonlít leginkább a szocialista időkre való utalást. Murdoch belinkelt egy cikket, amiben sok gazdasági adat van, ami nagyon sok kérdést felvet. De neked nem a kérdés a lényeg, hanem a kellemetlen hír "hozójának" a személye. Miért örülne neki szerinted? Hacsak azért nem mert veletek ellentétben sokan már az induláskor is kételkedtek a szankciók sikerében és lassan kijelenthetjük, hogy igazuk volt. Például veled szemben is. Én a háború kitörésekor is azt gondoltam és mondtam, hogy az oroszokat jelenleg nem lehet legyőzni a harctéren. De ennél is sokkal biztosabban gondoltam és írtam is le, hogy a szankciók soha sem hozták az elvárt eredményt egy nagyobb országgal szemben. Már sokan próbálkoztak ezzel, de mindig csak az lett a vége, hogy a szankcionált ország erősebben került ki belőle, mint ahogyan egy szankció elkezdődött.
Nem mondtam, hogy semmi probléma, csak annyit, hogy nem látszik súlyosnak a helyzet, az elmúlt évek alatt se csökkent a GDP, stagnálás van, pedig a körülmények miatt épp csökkenhetett volna. Még azt is írtam, hogy a kis hozzáadott értékű gyártási feladatok kiszervezése külföldre nagyon régi folyamat, 15-20 éve is azon aggódtak ott, hogy nem marad termelés, munkahely Németországban.
Itt 35 ezerről van szó. https://magyarnemzet.hu/kulfold/2023/08/szazezernel-is-tobb-amerikai-katona-allomasozik-europaban Összehasonlítod a kommunista diktatúra rendszerét a nyugati demokráciával, mintha ugyanolyan lehetőség lett volna tiltakozásra. Még a hetvenes években is bevitték a demokratikus ellenzék vezetőit tüntetésről, bárhonnan. Az ötvenes-hatvanas években súlyos börtönbüntetések lettek volna az oroszok kivonását követelőkre. A Rákosi korszakban pedig akár halál. Itt kardinális kérdés volt az oroszok ittléte, ebben nem engedtek semmi tiltakozást. Szóval ne fokozd a hülyeséget, ennyi bőven elég volt.
Rosszul tudod. Olvass utána, hogy a létszám és a megszálló csapatok összetétele hogyan változott. Te hallottál korábban arról, hogy bármiféle ellenállás, vagy tüntetés lett volna Magyarországon az szovjet csapatok ittléte miatt 1956-ot követően? 1956 -ban volt ilyen irányú tiltakozás, de ekkor még nem volt jelentős számú jelenlét. Ismered a fogalmat, hogy bábkormány. A rómaiak is úgy irányították az elfoglalt régiókat, hogy csak olyanok uralkodók vezethették országukat, akik lojálisok voltak. Ha nem rövid úton cserélték le őket. Lásd még De Gaulle esetét, aki szembe szállt az USA-val. A franciák azt hitték, hogy ők a győztes oldalon voltak és ezért bármit megtehetnek, ami a saját érdekükben áll.
Duma-duma, terelés. Nem ez a helyzet, csak annyi a dolog, hogy elfogultak vagytok és az elméleteitekbe nem illeszkedő tények és érvek kimaradnak a gondolkodásotokból.
A szocializmusban a SZU a magyar kommunista elittel egyetértésben ránk kényszerítette az "ideiglenesen hazánkban állomásozó csapatokat". Németországban nincs ilyen rákényszerítés és tudtommal elég kis kontingens (35 ezer fő) állomásozik ott. Te tudsz tiltakozásokról ezzel szemben, tüntetésekről, a sajtó cikkezik erről, követeli az amcsi csapatok távozását? Trump belengette, hogy csökkenti a csapatok létszámát, de a németek nem ujjongtak és aztán jött a háború. Felületes, elfogult (elvakult) véleményezés ez is tőled.
OROSZ-UKRÁN háború