ez így van. Abban biztosak lehetünk, hogy senki sem fogja soha elismerni hivatalosan. Akik végrehajtották már valószínűleg nem élnek. Rácz András biztosra vélte korábban, hogy az oroszok tették. Nem tudom, hogy még most is ez e a véleménye.
Lehet, némely iparágak termelés csökkenése komolyabb, de a német GDP idén is nőni fog keveset. Ezt nem mondanám tragikus helyzetnek. https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2024/08/nemet-gdp-stagnalas "A német GDP – amitől erősen függ a magyar gazdaság is – alig növekszik az idén, s jövőre is csak nagyon szerény emelkedés várható."
Biden helytelenítette volna? Hiszen éppen ő mondta ki korábban, hogy el fogják pusztítani. Nem életszerű, hogy aki korábban ezt kijelenti, az nem engedi másnak végrehajtani. Mi a véleményed Hersh cikkében leírtakról. Abban legalább van ráció. Úgy nem történhetett?
Persze, hogy nem amatőr csapat volt, senki nem állít már ilyet szerinetm, mégegyszer, úgy tűnik a legfelsőbb katonai szinten rendelték el a végrehajtást.
egy amatőr csoport ezt a tettet képtelen lett volna végrehajtani. Gyakorlatilag minden szakértő ebben a kérdésben azonos állásponton van. Kezdve onnan, hogy a vezetékek megtalálása sem egyszerű egy tengerfenéken. Amerre elnézel csak tengernyi tenger... Bejárod a tengerfeneket búvárfelszereléssel? Egy amatőr csapatnak vélhetően ez is nagyon hosszú időbe tartott volna.
Nem írtam olyat, hogy nem tudott Z. róla. Azt írták az ügyről, hogy Z. a jóváhagyását visszavonta az amcsik helytelenítése miatt, de az akkor hadügyminiszter (?) mégis végrehajtatta a dolgot. Persze, lehetett másképp is, én egy lehetséges verziónak tartom ezt.
Említettél két balesetet. Az ukrán balesetet azért nem volt könnyű előidézni, mert a védelmi rendszer folyamatosan meggátolta eleinte e tesztet. De végül azt is sikerült kikapcsolni. Japán katasztrófa borítékolható volt, bármennyire is furcsa ezt kimondani a Japánokról. Tengerparton nem számítani egy cunamira földrengésveszélyes területen... Persze ez a lényegen nem változtat, mert előre nem számolt események és emberi butaság, hanyagság mindig velünk lesz. Viszont említek két másik eseményt. Hiroshima és Nagaszaki felrobbantott, a maiakhoz képest kezdetleges bomba. Ha ezt az utóbbi két eseményt nézzük messze meghaladja az áldozatok száma az atomerőművi balesetek áldozatinak számával. Az atomerőműveket úgy építik, hogy baleset esetén minél kisebb legyen a hatás, az atombombákat meg úgy, hogy minél nagyobb legyen. Az emberi tényező az atombombánál is jelen van. Akár véletlen, akár szándékos. Abban kiegyezhetünk, hogy az atombomba telepítése semmiképpen sem segíti a környezetvédelmet. A Urán pedig éppen úgy sugároz mindkettőben, csak egy bombával kapcsolatos baleset esetében sosem fogod megtudni.
Aki foglalkozik nemet iparral es konkretan benne van, az tudja, hogy mennyire gaz ez a helyzet es mekkorat csapott a nemeteken az energia helyzet (is). En elso kezbol latom ezt sajnos, borzasztoan elszomorit. Azt kene megerteni, hogy eros nemet gazdasaggal van csak eros europai unio. Ez annyira egyszeru pedig mint az 1*1. Ha a nemetek nem jonnek ki a szarbol, akkor az uniora tovabbi gazdasagi leszakadas es tovabbi politikai, foleg tarsadalmi instabilitas var.
Katonai célú nukleáris eszközöket még nem ért tízmilliók életét befolyásoló baleset, ellentétben a civil felhasználású nukleáris infrastruktúrától (lsd. Csernobil és Fukusima). Talán a zöldek tiltakozásának inkább ehhez van köze. ;) És arról is essen szó, hogy a katonai célokra használt fűtőelemek cseréje, pótlása, tárolása messze nem akkora volumenű világszinten, mint a polgári célokra épített atom erőműveké.
a lényeget nem érted. A németeknek erős iparuk van. Ahhoz viszont rengeteg nyersanyagra és energiára van szükség. Németország és egész Európa mindkettőben viszonylag szűkölködik. Nem segíti a kibányászást az egyre szigorodó környezetvédelmi politika sem. És akkor ott van szinte a szomszédban egy másik ország, Oroszország. Területe majdnem közel kétszer akkora, mint a méretben őt követő második ország. Méretéhez képest a lakossága sem túl nagy és főként a vidék elég szegény. Területe tele van nyersanyaggal. Nem tud olyan olcsón eladni, hogy az a gazdag nyugatnak ne legyen az sokkal olcsóbb, mint a saját kitermelés. Az orosz nyersanyagbőség az egész világon lefelé nyomta az árakat. Ezért hozták létre az olajkartellt, ami ennek a versenynek szabott gátat. Az orosz nyersanyag ma ugyanúgy bekerül a világgazdaságba, csak más utakon. Pl. India két év alatt 6 -szorosára növelte az orosz kereskedelem volumenét. A kínaiak és mások is nyilván diszkont árat kapnak. Európa meg a világpiacit. Az USA szállít gázt az EU-ba hajókon? Abban biztos lehetsz, hogy az sokkal drágább lesz, mint csővezetéken egy lényegesen szegényebb országtól venni. De elsősorban nem is az ár az érdekes, hanem az árak különbsége, mert az hoz versenyelőnyt, vagy hátrány. A legnagyobb szereplők között az USA és Kína lényegesen kedvezőbb áron jut nyersanyaghoz, mint Európa, aki világpiaci árat kénytelen fizetni, például az Indiaiak által eladott nyersanyagért. Arról most ne essen szó, hogy mi lesz, ha az USA zárja el a gázcsapot? Na, akkor lenne csak igazán gáz.
Fokozni kellene a kurszki régió elleni támadásokat, mégtöbb ellátó útban lévõ hidat lerombolni, kellenének a nagyhatótávú rakéták, hogy a távolabbi reptereket, ellátási pontokat is meg kellene semmisíteni.
"Amiket írsz, azok a múlt, akkor még ezerrel vásárolta az orosz gázt (legfőképpen a ÉÁ-1 -en keresztül.) " Direkt a múltbeli adatokat hoztam ide, amikor még szerintetek kurva jó áron vették a németek a gázt, és csak ezért szárnyalt a német gazdaság. A számaim nem egy adott pillanatról szóltak, hanem egy éves időintervallumokról, és bizonyítják, hogy hazug propaganda azt állítani, hogy a világpiaci árnál jelentősen olcsóbban vette volna Németország az orosz gázt. Hangsúlyozom, abban az időben amikor még béke volt, és elvileg Németország hatalmas haszonélvezője volt a ti narratívátok szerint az orosz gáznak. Azóta jött a háború, és igen, rövid időre megborult a rendszer, de most ismét csak a világpiaci áron vásárolnak a Németek, semmivel sem lenne előnyösebb nekik egy orosz gázszerződés, mint egy jelenlegi bármelyik, mert ezek a szerződések nem arról szóltak elsősorban, hogy kurva jó árakon jussanak hozzá, hanem arról, hogy folyamatosan, teljes ellátásbiztosítással, és már csak ez utóbbi kritérium se adott túl nagy mozgásteret az árak tekintetében, hiszen itt az oroszok szolgáltatnak, amit meg kell fizetni. A folyamatos, biztonságos ellátásnak ára van, ha ilyet kérsz és vársz el, sok tér nem lesz az árból alkudni. Pláne akkor amikor nincs is másik eladó a piacon, az oroszok szinte monopolhelyzetben voltak a német piacon. Gondold csak át logikusan, mégis miért adták volna olyan olcsón azt a gázt? Saját maguk ellenségei?
De mint írtad, úgyis éppen le akartak állni az orosz gázról :) Ez egyébként igaz is lehet, csak még nem mondák meg nekik, hogy ezt fogják akarni. Az atomerőműveket a saját zöld "szakértőik" alapján saját döntés alapján szerelték le. Az atomellenes ország, viszont atomfegyvereket szívesen enged telepíteni más hatalomnak a területén. Biztosan mondták nekik, hogy csak akarniuk kell. A békés és katonai célú atom felhasználása történetben nekem az a legérdekesebb, hogy a zöldek érdekes módon csak a békés célú felhasználást támadják, a katonai felhasználás miatt nem látok tömeges tüntetést, mint például a repülőtereken.
hát azt a hozzávetőlegesen cirka 50 milliárd Eurót majd némán lenyelik. Lehet, hogy a németek ezért nem szólaltak meg sokáig az ügyben. Elállt a szavuk.
ez nem hit, vagy vélemény kérdése. Te úgy ismered, hogy egy ukrán magánakció volt, amiről a jó elnök nem tudott. És fém konzervdobozokba rejtették el a robbanószert. -Ez nagyon snassz így. -Nem lehetne mondjuk ürgebőrbe varra elrejteni a robbanószert? -Ez az! Jó lesz így Virág elvtárs. Azért van ma is aktualitása a szatírának.
Szerintem egyébként úgy volt, ahogy most ismerjük. Ukrán Z. által jóvá nem hagyott akció volt. Szerintem hülyeség volt az akció, nem igazán látszik ukrán részről a motiváció és tudható volt, hogy a nyugati támogatóknak se fog tetszeni, ha kiderül.
OROSZ-UKRÁN háború