Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 03. 10:23
Előzmény: #4479  ILoveLondon
#4500
Izrael hasonló cipőben jár az arab világtól körülvéve , mint Ukrajna egyébként és ők is védekeznek foggal körömmel. Miért más a kettő? Mindenki védeni akarja magát. 
Az oroszok mondanak olyat is,hogy Európából vigye vissza az atomfegyvereit az USA. Mi jogon? Mert fenyegetve érzi magát?
Oroszország szomszédai, vagy Európa nem érezheti magát fenyegetettnek az orosz atomfegyverektől? Mindne további nélkül. Mit mondanának az oroszok,ha megkérné őket a szomszédaik,hogy szereljék le őket? Nyílván zt,hogy a saját határaikon belül ehhez joguk van.
Nos, tehát akkor másoknak is joguk van hozzá,hogy legyen. Ez oda vissza játék, csak most Putyin azt gondolja,hogy ő neki többet szabad.
Borkai-nex
Borkai-nex 2022. 03. 03. 10:20
Előzmény: #4497  Heisenberg
#4499
Persze, majd az oroszok kérnek békét a drogos színésztől. Most győzték le, nem lenne logikus. Usa farmerjei sem örülnének.
badsector1
badsector1 2022. 03. 03. 10:09
Előzmény: #4328  Törölt felhasználó
#4498
Nem mindegy, hogy minek nevezed őket?
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 03. 09:56
Előzmény: #4495  Törölt felhasználó
#4497
Egyetértek azzal, amit írtál. A helyzet kizárólag akkor normalizálodhat, ha az oroszok visszavonulnak, vagy legalább tűzszünetet kötnek. Erre nem nagyon van esély, arra pedig végképp nincs, hogy egy békés, terror mentes, vazallus országot csináljanak Ukrajnából. Az USA többszázezres haderővel nem tudta tartani Irakot, Afganisztánt, nem értem azokat, akik szerint az lenne a megoldás, ha az ukránok kapitulálnak.
________
________ 2022. 03. 03. 09:52
Előzmény: #4495  Törölt felhasználó
#4496
Törölt felhasználó 2022. 03. 03. 09:30
#4495
Egyértelmű,hogy a leghelyesebb ha Putyinnal a magyar kormány megszakitja a kapcsolatot.Putyin mint irtam,vesztett abban a pillanatban,hogy megtámadta Ukrajnát,a legjobb esetben elmenekülhet Kinába,minden más esetben valószinüleg az életével fog fizetni azért a hatalmas hibáért amit elkövetett.Egyébként továbbra is úgy gondolom,hogy az utolsó napokban döntötte e Ukrajna lerohanását,terv persze létezett.Ha a Nato jelzi,hogy nem lehet Nato tag Ukrajna talán akkor elmaradt volna a mostani háború,habár a történtek után,úgy gondolom,hogy az is kevés lett volna már számára.Mindenesetre az egyértelmű,hogy nagyon rosszúl mérte fel az erőviszonyokat,alábecsülte az Ukránokat és a velük szimpatizálok erejét és túl becsülte a saját hadseregének és hátországának az erejét.
kupec 2022. 03. 03. 09:07
Előzmény: #4493  totoro
#4494
Szerintem fejezd be a pánikkeltést, a tényleges atomtámadás veszélye úgyis igen magas. :-(
totoro
totoro 2022. 03. 03. 09:01
Előzmény: #4486  bigyula
#4493
Sőt, ha véletlenül odáig fajulna a helyzet, hogy Putyin elrettentésül atomot villant egy EU országban szerintetek hová lőne? Mert én keresnék egy olyan helyet, ami nem fáj annyira az EU többségének, mert amúgy is rühellik....
Csiszarg 2022. 03. 03. 08:58
#4492
Mikor lesz a tárgyalás? 
kupec 2022. 03. 03. 08:44
Előzmény: #4484  tanrek
#4491
https://www.portfolio.hu/global/20220303/1-millio-dollaros-verdijat-tuzott-ki-putyin-fejere-egy-orosz-uzletember-530611 ;
.
Attól félek a háborús gépezet Putyin nélkül is megy/menne tovább, van mellette elég sok keményvonalas orosz tábornok, akik orosz anyácska felívelésében hisznek és ezért mindent meg is tesznek.
kupec 2022. 03. 03. 08:40
Előzmény: #4488  bigyula
#4490
Akkor ennek fényében jöhet az előzetesen eltervezett orosz offenzíva második fázisa, vagyis a lényegesen kevésbé pontos haditechnika alkalmazása, amely a polgári áldozatok számát növeli majd. Úgyis elakadni látszik a villámháború. A jelen helyzetben vsz ez a nyilatkozat nem volt túl diplomatikus, előrelátó és átgondolt - mondom ezt azzal együtt, hogy mélyen elítélem az Ukrajnába történt behatolást/háborút. 
orbitalis 2022. 03. 03. 08:31
#4489
"Az AFP beszámolója szerint a dominikai kormány jelentette be szerdán, hogy az oroszokra kivetett utazási korlátozások miatt mintegy 15 ezer orosz turista nem tudott hazautazni a karibi szigetről." - hát egyem a szívüket, mennyire tudom őket sajnálni.
bigyula 2022. 03. 03. 08:20
#4488
"Háborús bűnökről beszél, és nagyon dühös a harkivi oroszbarát párt vezetőjeOroszország óriási hibát követett el az Ukrajna elleni offenzívájával, mondta a Le Monde-nak a Moszkva-barát Ellenzéki Platform-Az Életért harkivi vezetője. Háborús bűnöknek nevezte a civilek megtámadását, ami szerinte azt eredményezte, hogy Ukrajnában már nem félnek az orosz katonáktól, hanem gyűlölik őket. „Az orosz hadsereg agressziója véget vetett korábbi baráti kapcsolatainknak.” Azt mondta, a háborús konfltikus egyesítette az ukránokat, „egyek vagyunk”
.
A Le Monde szerint ez a példátlan nyilatkozat jelezheti, az ukrajnai oroszbarát erők is egyre kritikusabban állnak Moszkvához.
.
A Moszkva-barát Ellenzéki Platform-Az Életért vezetője Viktor Medvedcsuk ukrán oligarcha, akit tavaly „hazaárulással” és „Ukrajna gazdasági érdekeinek aláaknázásával” gyanúsították meg a hatóságok."
Törölt felhasználó 2022. 03. 03. 08:19
#4487
Lehet mínuszolni de a tény az tény. Teljesen megborult az öreg. Hitlerrel van egy szinten.
https://twitter.com/BNONews/status/1499178599173218311?s=20&t=V7tPTqsGncEx29uDXiEtbQ
bigyula 2022. 03. 03. 08:15
#4486
"De facto barátságtalan országnak" tekinti a Kreml az összes olyan államot, mely szankciókat szavazott meg Oroszország ellen, mondta Dmitrij Peszkov orosz kormányszóvivő szerdán. Ebbe az EU összes tagállama, így Magyarország is benne van.
.
Lehet tovább "haverkodni"...
Shortelek 2022. 03. 03. 08:03
#4485
Fokozatosan veszik el Ukrajna, a NATO feláldozta, potyin nem fog megállni mint anno hitler, sokkal nagyobb baj lesz.
tanrek 2022. 03. 03. 08:02
Előzmény: #4478  WLM
#4484
Szerinted mióta célravezető stratégia hagyni, hogy azt tegyen amit akar egy "megkattant főgonosz"?
Egyetlen esetben tudom ezt elképzelni, ha folytatnád a gondolatmenetet, hogy ez miért lenne eredményes a legyőzése érdekében kidolgozott stratégiának. De lehetőleg ne azzal, amit már hallottam pár helyen, hogy "megvárni amíg feldobja a pacskert, ő sem él örökké"....
Amit te ingerlésnek nevezel, azt sokan mások harcnak az ellenséggel. (itt ismét lehetne azzal folytatni, hogy definiáljuk az ellenséget, de hosszú lenne...)
A II. vh-ban USA egy közepes ország többéves GDP-jének megfelelő összeggel támogatta az oroszokat felszerelés és élelem formájában, hogy ellen tudjanak állni a nácik hódításának. Azt a rezsimet, amelyik pár évvel azelőtt még simán felosztotta a németekkel Lengyelországot. Majd a háború vége felé Berlinhez közeledvén már egymást méregették a szovjetek és a nyugati szövetségesek...
Nem az abszolút jó és rossz harca folyik most sem...
A nagyhatalmi imperializmusnak sok formája van, amit most Putyin csinál, az nem 21. századi. (persze meg kéne várni a 21. század végét, hogy ezt összegezni lehessen, de az a legtöbbünknek nem adatik meg...)
orbitalis 2022. 03. 03. 07:56
Előzmény: #4481  Törölt felhasználó
#4483
egyetértek.
donyeck/luhanszk után meg kellett volna állni.
ünnepeltetni magukat, tolni a propagandát és várni h az ukránok támadják őket.
tök más lenne a megítélés.
Dexcar 2022. 03. 03. 07:34
Törölt hozzászólás
#4482
Törölt felhasználó 2022. 03. 03. 00:16
Előzmény: #4479  ILoveLondon
#4481
Tisztában vagyok a tényekkel. Sőt, putyinnak igaza is van sok mindenben. Azt is írtam már hogy ha a a szakadárok elé felvonultatta volna a tankokat és bárki aki odamegy harcolni azt miszlikre lövi, nem lett volna ekkora botrány belőle. Az első nap mikor elindult az volt a véleményem nekem is oké odamegy rendet tenni hajrá. De egy egész országot legyalulni meg ártatlanokat fossá lőni "néhány náci" miatt az egy más történet. Tudnék erre példát mondani Magyar vonatkozásban hogy milyen ez de inkább nem. Egyébként pont az ellenkezőjét érte el mint amit akart. Félistenként kezelik a neonáci vezetőt, már leváltani se fogja tudni. Valóban van bennem indulat ebben igazad van.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók