Az 5-ből melyik szerepel a 27 mérföldkő között? Maxwax: Jelenleg nem tudom kire fogok szavazni. És nyugodj bele, itthon élek és nem hallgatok itt ezen a belterjes fórumon SE. Elmondhatom majd később, hogy én szóltam, hogy rossz az irány, de nem leszek tőle boldog. Vera: Én is elmondtam, főleg Vakmajom segítségével, hogy miért BAJ, hogy MP-nél nem hívószó a jogállam. Egálban vagyunk. De ha azt hiszitek, hogy István 5 szedett-vedett pontja megnyitja az uniós pénzcsapokat akkor tévedtek. Már most csődben van az ország, és lesznek még '26-ig kínai hitelek, amiket az unokák is nyögnek, és lecsúszás minden területen. Megéri sumákolni másfél évet? Legalább egy részletes pártprogramot ki kellene boxolni a Messiás úrból, mert amit nem ígér meg dokumentáltan, azt nem is lehet majd számonkérni rajta. Ja, számonkérés és magyarok ..., erről is írtam már. . Lazuljatok egy kicsit! (Süllyedés közben. :) "... olyan elképzelhetetlen őrültségekkel traktál(t) már évekkel előbb, mint a NER fasizálódása, az ország kivezetése az EU-ból, az uralkodó család nepotizmusa. Kibírhatatlan alak! (...) Mindig akkor szórta próféciáit a saját hazájában, amikor még azok teljes képtelenségek voltak. Nem volt igaza, de LETT.
Ennyit arról hogy vitézy tagadta, hogy bármi köze is lenne a fideszhez. Ezek után simán kijelenthető (ami már korábba is erősen gyanús volt), hogy az LMP is a fidesz egyik szatellit pártja.
További demokráciát támogató pontok: 1. Megszünteti a propaganda minisztériumot, visszaadja a közmédia függetlenségét. 2. Megnyitja az ügynökaktákat. 3. Visszaadja a tankönyvválasztás szabadságát. . Látod, találtam még pontokat, de a lényeg, már most le akarsz beszélni bennünket a TISZA támogatásról, mintha ez a lista nem bővülhetne, pedig képzeld bővülhet. Azt se akarod elfogadni, hogy fejlődik, mást gondol jelenleg, mint 5-6 hónapja, te mégis ezeket a régi félmondatait citálod. . Úgy látom, mivel sorra vereséget szenvedsz tőlem is a vitapontokban, nagyon felmérgelted magad és átmentél személyeskedőbe. Mondhatok én is ilyet: szorgalmas, kitartó DK hívőként éled itteni fórumos életedet, behatárolt mentális eszközökkel felfegyverkezve.
A politikai rendszert akarták megváltoztatni, diktatúrából többpárti demokráciába átalakulni, ezért volt forradalom 56. De igaz, a munkástanácsok is a gazdasági rendszerváltás felé való elmozdulást jelentették, de persze nem a kapitalizmus felé.
A történeti hűség kedvéért: felrőttad, hogy MP-nek a demokrácia nem hívószó, elmondtam, miért nem, és nyomodokban járva utaltam rá, mire ment vele az ellenzék. Mégegyszer, nem a demokrácia értékéről, hanem hívószó-szerepéről beszélünk. Valamiért úgy döntöttél, hogy kiselőadást tartasz, aminek a létjogosultságát azzal indokoltad, hogy megtartottad. Ebből azt a következtetést vontad le, hogy mindenki megalkuvó, aki a demokráciáról nem helyiértéke szerint beszélget valed, hanem hívószóként mérlegeli.
euler, engedd meg nekünk, itthon szívóknak, hogy azt mondjuk, a tengerentúlon élve ne akard megmondani, kit válasszunk. Fáj? Lehet, de itthon élni még nehezebb. A te döntésed, hol élsz, mert haza lehet jönni végleg, de kizártnak tartom, hogy ezt az utat választanád. Én tuti nem karlak meggyőzni, de vannak feléd kérdéseim: Te kit látnál a következő kormány élén? Mely pártokat fogadnád el, mint kormánypártokat? Lehet, lemaradtam, mert korábban megnvezeted őket, de nekem ez nagyon nem világos.
De ha Vakmajomnak igaza van szerinted is, akkor miért nem lehet erről beszélni egy "8-17 fős" fórumon? Ez is rontja a "vak reményt", vagy legyünk megalkuvók? Ne vicceljünk már! Vagy úgy érted, hogy csak ennyien vannak itt a fórumon magyaristák akiket meg kellene győzni erről? :) .Én naív meg azt hittem itt beszélgetés folyik, nem meggyőzés ... Persze a "hallgass már el!" , "mit pofázol bele a tengerentúlról" a dolgainkba utolsó érvet se most hallom először, úgyhogy sejthettem volna. Rossz az irány gyerekek! Nem sok jó ered abból ha homokba dugjátok a fejeteket.
Mi köze van annak a 2019-ben írt levélnek, a magyarországi demokrácia állapotáról alkotott véleményének ahhoz, hogy 2015-ben azaz négy évvel korábban elnökjelölt szeretett volna lenni? Szerintem semmi! Ha hazánkat nézzük, akkor 2019-hez képest tovább próbálta rombolni a demokratikus alapokat orbán és a ner.
Azt nem tudom bemásolni, ugyanis a forradalom még kezdeti szakaszában volt, ugyanakkor a Munkástanácsok megalakulása már ebbe az irányban lépte meg az első lépését, de egyelőre még csak az alábbi módon, ami az állami tulajdonából a munkások tulajdonába kerülő vállalatokat jelentette. Volt egy ilyen része az 1990 utáni privatizációnak is, az MRP, a Munkavállalói Résztulajdonosi Program. . "Az első napokban úgy tűnt, a lejáratott szakszervezeteket helyettesítő
érdekvédelmi szervezet lehet belőlük. Hogy ennél akár többről is
lehetett volna szó, azt egy október 31-i budapesti munkástanácsi
értekezlet határozata mutatja. Ennek első pontja így szólt: „az üzem a
munkásoké.” A közvetlenül választott munkástanács a tulajdonos munkások
megbízottja, amely pályázat alapján választja az igazgatót, és dönt
minden alapvető termelési stratégiai kérdésben (tervek, bérek,
szerződések, hitelügyek, mérleg, nyereség felhasználása, szociális
kérdések). A vállalatvezetés a munkástanács határozatainak végrehajtója
és beszámolási kötelezettséggel tartozik neki. November 4-e után akadtak
a munkástanácsok környezetében dolgozó értelmiségiek, akik új
alkotmányt terveztek, a termelési önigazgatás országos munkáskamaráját
állítva a többpárti politikai parlament mellé."
Az átlagembernek szóló hívószóról, nem pedig a jogállamiság értékéről. MP-nek nem 8-17 fórumozót kell meggyőzni, ahogy részedről is felesleges kifejteni "mire jó" a demokrácia, bár sehmetnek lehet jól jön.
"Tegnap óta hazánkban a legdrágább az áram egész Európában, a hiány pedig akkora, hogy hétfőn a vésztartaléknak számító olaj-gázolaj tüzelésű áramtermelőket is bekapcsoltatták. A sok új napelem nem termel, a mátrai és gönyűi erőművekben karbantartás miatt csökkent a termelés, a Balkán vízerőművei az aszály miatt alig mennek, pedig onnan szoktunk ilyenkor vásárolni.„Ez nem a szankciók vagy a háború miatt van, itt a magyar stratégia bukott el.”
Teljesen mindegy, mi Rubio véleménye, elvégre Trump az elnök! :) Az nevetséges, hogy egy, három szenátor Trumphoz írt leveléhez 2019-ben csatlakozott. 2015-BEN még voltak elnökjelölti ambíciói is Trump ellen, ugyanis bejelentette, hogy indul elnökjelölőként. Azóta változott a helyzet. Remélem, nem bonyolult! De majd meglátjuk! . Ashley Parker és Alan Rappeport: Marco Rubio Announces 2016 Presidential Bid. New York Times, 2015. április 13.
JOGGAL NEM LEHET JÓLLAKNI, DE HA NINCS, NEM LESZ MIVEL - /Vakmajom/ . "... Ez a gazdagság és a fejlődés No.1 alapja, a jogállamiság megléte, enélkül nincs semmi. Mindenki oda igyekszik befektetni is, ahol biztonságban van. És oda viszi az eszét, a szellemi tulajdonát is. Ezért a nem jogállamok hanyatlásra vannak ítélve. (...) Lengyelország három helyet javított egy év alatt, a jogállamiság helyreállítása, ami hosszú folyamat, máris látszik, és ezt a befektetők is észreveszik, látják és tudják. (...) Magyarországot (73. tök utolsó az EU-ban) már olyan afrikai (!) országok is megelőzik, mint ... (...) A jogállam helyreállítása nélkül kizárt a tartós gazdasági fejlődés, csak további leszakadás jöhet belőle. Régi lemez már, de jogállam nélkül egyszerűen nincs jólét. Erről is szól ez a lista. Joggal nem lehet jóllakni, de ha nincs, nem lesz mivel, és annak leginkább, aki az elemi összefüggést nem érti." [Lehet, hogy ez az átlagembernek nem hívószó, de úgy gondolom ezt a fórumot nem ők olvassák zömmel. Ja, meg a véleményformáló értelmiség felelőssége ... Hagyjuk inkább!] https://www.facebook.com/photo?fbid=1085196916941786&set=a.503000328494784
Azért Romsicsék kevésbé tévedhetnek, mint te! Akkor nézzük a tényeket! (Ezek a Romsincs és Győri Szabó tanulmányaiból való összegzések) . - Október 30. Az események menetében kiemelkedő fontosságú dátum. A
Szovjetunió kiadott egy nyilatkozatot a többi szocialista országhoz fűződő viszonyával
kapcsolatos alapelvekről, melyben ígéretet tett, hogy új alapokra, az
egyenlőségre és az egyenjogúság elvére helyezi kapcsolatokat, és amennyiben
kérik, megvizsgálják a Köztes-Európából a csapatkivonás és a szovjet tanácsadók
hazarendelésének lehetőségét. A csapatkivonáson kívül új elem ebben nem volt.
Ezzel a Szovjetunió a kompromisszumkészsége határáig ment el. Cserébe a
szocialista berendezkedést, a szövetségi rendszerben, a Varsói szerződésben
maradást várta el. Tette ezt mindannak ellenére, hogy a kínaiak a fegyveres
beavatkozást sürgették, és a szuezi válság is kitört, ami elvonat a Nyugat
figyelmét.
- A további demokratizálódást Nagy Imre nem tudta és nem akarta
megakadályozni. Ezen a napon bejelentett az egypártrendszer megszűnését és azt, hogy négy párti koalíciós kormány
alakul, valamint a rend biztosítására a felkelőkből és a rendőrségből megalakul
a Nemzetőrség. Az MDP vezető szerve, a Politikai Bizottság
helyébe lépő elnökség – Kádár János vezetésével – támogatta ezeket.
- 1956 október 31-én
az MDP helyett megalakult az MSZMP (Magyar Szocialista Munkáspárt) Nagy és
Kádár vezetésével, és elhatárolódott a Rákosi-rendszertől.
- Ugyanezen a napon Nagy Imre hivatalosan
kérte a szovjet csapatok kivonását Magyarországról, és az országgyűlés előtti beszédében
azt is közölte, hogy a Varsói Szerződésből kilépés előkészítésével foglalkozik.
Hruscsov csalódott volt, de Magyarországon már általános követelés volt a
semlegesség és a Varsói Szerződésből való kilépés.
- Nagy Imre már a jugoszláv és a lengyel
modelltől eltérő, nyugatihoz hasonló, de sajátos magyar demokráciát szeretett
volna kiépíteni. Végső célja a nyugati demokrácia és az Ausztriához hasonló
semlegesség az ENSZ és a Nyugat segítségével. Ez azonban nem volt
követhető, mert az osztrák semlegesség a nyugati hatalmak és a Szovjetunió
megegyezésének eredménye volt, Jugoszlávia semlegessége pedig átmeneti, és
egyszeri kompromisszum volt, Magyarországé pedig a Szovjetunió egyoldalú
engedménye lett volna, de a szovjetek nem akarták kiengedni a blokkból.
- Az országban mindenki bizakodó volt a jövővel
kapcsolatban, a munkások a sztrájkok befejezéséről és a munka felvételéről
döntöttek, de a háttérben Moszkvában
már döntöttek a katonai beavatkozásról. Az intervenciót Molotov és Vorosilov
pártolta, Hruscsov pedig elfogadta. Szuszlov egyetértett az intervencióval,
Mikojan nem, és azt javasolta, hogy adjanak még két hét türelmi időt,
de „meggyőzték”.
. 1956 összegzése:- Az események folyása kezdettől fogva a Szovjetunión
múlt, aki kereste a tárgyalásos, politikai megoldásokat, de maga akarta
megszabni az engedményeket, a reformok mértékét. Először elfogadta a budapesti
szovjet csapatok kivonását és a tűszünetet, azonban az október végén
megfogalmazott magyar célokat - a
szovjet rendszer felszámolását és a többpárti demokráciát – már nem tudta
elfogadni, és ekkor döntött Magyarország katonai lerohanásáról. A második
intervenciót Nagy Imre előre érzete, ezért döntött az előremenekülésről a
szovjet tömbből kilépés és a semlegesség kinyilvánításával.- A Szovjetunió nem adta fel a blokk egységét, mert
egyrészt a presztízse sérült volna, másrészt attól féltek, ha kivonulnak,
megjelennek az amerikaiak, és attól is tartottak, hogy a magyarországi
rendszerváltás láncreakciót indíthat el. - Kissinger szerint az USA retorikájában túllépett a
reális lehetőségein, míg valós politikai tettekben túlságosan visszafogott
volt, és diplomáciai eszközökkel sem tett meg mindent, hogy megfékezze a Szovjetuniót
(gazdasági és politikai következményekkel nem fenyegette meg a Szovjetuniót,
nem ismerte el a magyar semlegességet) - Magyarországon a szabadságharc idején sokan hittek a
nyugati segítségben, és a propagandát készpénznek vették. - 1956 csak pár hónapig okozott világpolitikai válságot,
de tartósan nem okozott komoly feszültséget a kelet-nyugati kapcsolatokban. Az
enyhülési folyamat a két tábor között tendenciaszerűen folytatódott, tehát a
forradalom és annak leverése hosszú távon nem befolyásolta a Kelet és a Nyugat
viszonyát, mert a szovjetek csak saját blokkjukban tettek rendet, ami nem
fenyegette a satus quot.
ORBÁN TAKARODJ !!!
- gazdasági barkácsolását
- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait
- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését
- gazdasági visszaesést
- korlátozott szólásszabadságát
- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését
- az ellenség nélküli szabadságharcát
- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait
- stb......
magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy
ORBÁN TAKARODJ!!!!!