Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2022. 12. 09. 15:05
Előzmény: #90557  Peterbond
#90560
Itt most nem erről van szó, hanem, hogy konkrétan DK-snak nevezte. Pontosan mi alapján?
RangerHU 2022. 12. 09. 15:00
Előzmény: #90557  Peterbond
#90559
“Most senki se nézi a politikai hovatartozást végre az állami szférában.”
Ezt a hülyeséget honnan vetted?!
sityaki 2022. 12. 09. 14:59
#90558

"Navracsics: "Magyarország 2030-ra az EU öt legélhetőbb állama közé kerülhet."
Semmi fantáziájuk ezeknek az idiótáknak évtizedke óta. Szerintem ezen még ez a Sehmet nevű is, hm, csóválja a fejét. Röhej.
Peterbond 2022. 12. 09. 14:54
Előzmény: #90556  signal2
#90557
Ezt te nem érted. Edig mindenhol BALOS elnyomás és politikai alapú válogatás volt. Most senki se nézi a politikai hovatartozást végre az állami szférában. Egyedül a piaciban maradt meg még a balos túlsúly de lassan ott is minden a KESMA alá fog kerülni szépen lassan. És azután végre nem lesz fontos a politikai hovatartozás.
.
Szóval ami nem Fideszes az Balos ami meg Fideszes ott végre már nem fontos a politikai ideológia. És egyébként is Gyurcsány Brüsszel és Szankcók.
signal2
signal2 2022. 12. 09. 14:22
Előzmény: #90553  Sehmet
#90556
Bocs, miféle "DK-s Varga Zoltán" tulajdonában van a 24.hu?
Én még soha nem olvastam, hogy a centrálos Varga Zoltánnak bármi köze lenne a DK-hoz.
zintan
zintan 2022. 12. 09. 14:18
Előzmény: #90554  Sehmet
#90555
Látom a valóság nálad zavaró tényező.:)
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 09. 14:13
Előzmény: #90552  zintan
#90554
Őket is majd besorolja valahova a történelem, ami utólag elfogulatlanabbul értékel, mint ahogyan most Te és én értékelhetünk.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 09. 14:12
Előzmény: #90550  euler
#90553
De ugye nem azt állítod, hogy a mélyszegénységre vonatkozó EUSTAT kimutatás nem jó, és a DK-s Varga Zoltán tulajdonában lévő 24.hu cikkében hivatkozott "444.hu Gábos András, Tomka Zsófia és Tóth István György, a TÁRKI munkatársainak tanulmányában" foglaltak hitelesebbek és az az irányadó?
zintan
zintan 2022. 12. 09. 14:10
Előzmény: #90536  Sehmet
#90552
Amit belinkeltem cikket, abban volt egy video, mely hűen tükrözte a gyerekkorát, regnálása alatti mentális állapotát. De  úgy látszik vkinek a köreiben nem tetszett a valóság és törölve lett. 
Amit viszont Te linkeltél Gyurcsányról 
„A kutatásban használt három adatbázisból kettőben Gyurcsány Ferenc bekerült a világ legrosszabb vezetői közé, mivel kormányzása alatt átlagosan nagyjából 1-1,5 százalékkal rontotta a gazdasági növekedést évente. Az egyik listán a 18., a másikon a 21. legrosszabb vezető.” 
Ja, ez kemény indok/érv, hogy a legrosszabb szintre sorolják:) 
Hozzáteszem nem voltam és nem is vagyok Gyurcsány párti ! 
 Viszont az általad favorizált vezetőded hová sorolnád az alábbi tények alapján. 
 HUF vesszőfutása a régióban. Ez a csúnya háború és ugye a szankciók J  
https://tinyurl.hu/Kzck 
22-25%-os infláció ! Ebben is Eu bajnokok lettünk 
Csakúgy, mint a korrupcióban és a jogállamiság tiprásában. 
https://tinyurl.hu/UnY9 
Az oktatást és egészségügyet leamortizálásában. 
Államadósság ismét közelíti a 80%-os szintet, plusz megspékelve egy ikerdeficittel. 
Kivívta, hogy a legutáltabb min.elnők legyen az unióban, a brüsszelezési akciói, orosz pártisága, állandó vétózása pl. Ukrán közös segély felvétel, 15%-os minimumadó bevezetés, zsarolása az Svéd/Finn NATO csatlakozás ratifikálás halasztása és még hosszan lehetne sorolni. 
Nos, akkor az elért eredményei alapján hova is sorolnád a képzeletbeli listán?
badsector1
badsector1 2022. 12. 09. 14:10
Előzmény: #90541  Sehmet
#90551
Én nem rád gondoltam, de te viszont magadra. :))
Neked aztán biztos infóid lehetnek arról, hogy mi vitt el pár százezer szavazatot.
Azon már gondolkodtál, hogy a fidesz és az ellenzék mennyire egyenlő feltételekkel indul a választásokon és ez hány százezer vagy millió plusz szavazatot hoz a fidesznek?
euler 2022. 12. 09. 14:07
Előzmény: #90546  Sehmet
#90550
Ekkora elvakultságot és primitív manipulációt ritkán látni, mint amit itt folyamatosan bemutatsz.
Nem kívánok propagandával hadakozni, bárki rákereshet a számokra, megnézheti hogyan állnak azok elő, milyen időszakra és kikre vonatkoznak stb., mi az Eurostat szerepe, hogy számolódik tagállamonként a szegénységi küszöb és így tovább. Olvashat értékeléseket, helyszíni riportokat a mélyszegénységben élőkről szinte mindegyik független médiában. Kimehet egy ételosztásra vagy nyomortelepre is ha közvetlenül akar tájékozódni.
Lényeg, hogy szégyentelenül tolod a féligazságokon alapuló propagandát és ez azért súlyos mert vélhetően tudatosan manipulálsz.
Nem a te kedvedért, de ha valaki egy kicsikét tájékozódni akar, annak egy rövidke írás:
Uniós szinten a magyarok háromnegyede szegénynek számít    Csak Romániában rosszabb a helyzet.
ngergo1985 2022. 12. 09. 13:55
Előzmény: #90546  Sehmet
#90549
A probléma a következő a gondolatmeneteddel. Én nem azt írtam hogy 30%-a él itthon MÉLYszegénységben, hanem hogy szegénységben.Ebben benne van az is, aki szegény, aki mélyszegény, illetve a szegénységi küszöb közvetlenközelében él a "kategóriát" tekintve. Különböző tanulmányok vannak, melyek megállapították, hogy 2-3 generáció kell ahhoz, hogy egy családban született ki tudjon törni abból a vagyoni kategóriából, ahová beleszületett. Nem én mondom, kutatók állítják, nézz utána. Egyébként 2022. novemberi adat, ha már Eurostat,és az Uniohoz mérjük magunkat, hogy a magyar társadalom több mint háromnegyede él az uniós szegénységi küszöb alatt, és csak Romániában rosszabb a helyzet. Illetve hogy a magyar szegénységi küszöb értéke az uniós szegénységi küszöb körülbelül 40 százaléka, amelyik mutató tekintetében az ország nem tudott érdemben felzárkózni az elmúlt 15 (!) évben.
Ha már fizetések és mimálbér. Nem a szakmunkás bérminimumról beszéltem, hanem a minmálbérről! akkor beszélj te is csak arról! A mimimálbér tudtommal azt jelenti, hogy teljes munkaidőben foglalkoztatva az adott egyén nem kaphat kevesebbet mint ez az összeg. Nos, ez az összeg januártól (jelenlegi árfolyamon számolva) magasabb lesz mint a magyar forintban. Még akkor is több lesz, ha a román minimálbérből levonják az adót, a társadalombiztosítást ami 35%, hiszen a minimálbérből itthon 33,5%-ot vonnak le. Vásárlóérték paritás. Nem tudom milyen vásárlóerő paritásról beszélsz, mikor van egy ÁFA különbség (19-27%), illetve van jelenleg egy 44%-os hivatalos élelmiszerár drágulás itthon, míg Romániában ez az érték  21,5%. Kurvára kíváncsi vagyok, hogy 2023-ban a magyar vagy a román bérekből lehet-e majd többet vásárolni. 
Bulgária és az Euro kérdése. Ki ne találjuk már, hogy minden ország, ahol bevezették az euro-t, ott mindenki olyan kurva szarul jár. Igazad van, pl abból a szempontból szar, hogy nem lehet csak úgy az ország adosságállományát elinflálni. És a lakosság szempontjából, a hétköznapi ember megélhetése, fizetésének értékállóssága szempontjából? Ha az adott ország vezetői nem cseszik el a gazdaságot (mint itthon), akkor a lakosság életszinvonala jelentősen javulni fog. Árstabilitás,értékállósság, olcsó hitelek minden téren, akinek kell, csak hogy 2-3 dolgot említsek. Ki ne találd már, hogy ha itthon 500 ft lesz 3-4 év múlva az euró azzal mi jobban járunk majd, mint pl a bolgárok, ahol majd euro-val fognak fizetni a közeljövőben. Kurva szar lehet egy alternatív valóságban élned.
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 09. 13:39
Előzmény: #90520  badsector1
#90548
Szerintem megfenyegetik őket, Don Pintér személyesen.
sityaki 2022. 12. 09. 13:37
Előzmény: #90536  Sehmet
#90547

"Az önkritika hiánya pedig mindent elárul rólatok"
Fontold meg ismét, amit Te magad írsz...
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 09. 13:21
Előzmény: #90544  ngergo1985
#90546
Kedves ngergo1985! A független Eurostat számai nem ezt mutatják. Az Eurostat adatai szerint Magyarországon az elmúlt időszakban, 2010-től határozottan csökkent a szegénységben élők száma. 2010-ben, a második Orbán-kormány hivatalba lépésekor az Európai Unió statisztikai hivatalának adatsorai szerint a mélyszegénységben élők aránya 23,4 százalék – azaz az egyik legrosszabb volt az unióban –, addig ez az adat mára, 2021-re 8,7 százalékra csökkent, amivel Magyarország a legjobb 10 ország közé került.Tudom, hogy az ellenzéki befolyású GKI Policy Agenda adataira alapozva ennél rosszabb számokat hozott ki, de azért ugye mi az Európai Unió Statisztikai Hivatalának adataira támaszkodunk. Persze, én is tudok olyan, többségében romák által lakott településekről megyénkben, amelyek nem igazán igazolják a fenti számokat, de ugye az az átlagot mutatja. Egyébként a jobboldal gazdaság és társadalompolitikája mindig is a középréteg kiépítését tekintette prioritásnak, de a szociális háló azért megfelelő szinten maradt.
A román bérekkel történő riogatás eddig sem jött be. Jövőre 230 ezer lesz a minimálbér, de a szakmával rendelkezők garantált bérminimumot kapnak, ami jelenleg 260 ezer, és a jövő évre várható 15 %-os emeléssel már 300 ezer közelében lesz. Ugyanakkor nálunk csak 15 %-os az SZJA. De még akkor nem is beszéltünk a vásárlóerő paritásról. Az euró Bulgáriának még messze van, de megszívják, ha bevezetik. Felvették őket ugyan az ERM-2 árfolyam-mechanizmusba, de a bolgár devizának legalább két évet kell nagyobb árfolyam-ingadozás nélkül, problémamentesen eltöltenie az ERM-2-ben. És a bevezetéskor a saját valuta leértékelése jön, majd az EKB által nyomott euró, az adott árfolyamsávban, egy gazdasági válság idején sem tudja változtatni az árfolyamot Bulgária. A 2008 utáni szuverén adósságválságok folyamatos mélyülése is annak volt köszönhető, hogy nem tudtak az árfolyamhoz nyúlni az eurózónás tagállamok. Csak utána kell nézni. Remélem, mindenre válaszoltam. Persze, mindkettőnk hozzászólása csak vélemény. A karaván halad.
ehe
ehe 2022. 12. 09. 13:16
#90545
https://forbes.hu/uzlet/koltsegvetes-2023-modositas-rendelet-megkeruli/
És mindezt akár majd egy 40%-os listás eredménnyel is meg tudják tenni.
ngergo1985 2022. 12. 09. 12:51
Előzmény: #90539  Sehmet
#90544
Nem, kedves Sehmet, azért lesz 2026-ban újabb 2/3-a (ha lesz) a fidesznek, mert ebben az országban van közel 1 millió irni, olvasni, számolni alig tudó felnőttkorú ember,akiket, plusz a nem sokkal felettük lévő szegénységben és kiszolgáltatottságban tartottat ismét azzal fogják riogatni, hogyha nem a fideszre szavaznak, akkor nem marad meg a rezsicsöki rezsicsökije, tele lesz a falujuk migránsokkal, stb. Hiszen honnan is tudnának tájékozodni, ha olvasni alig tudnak!  Illetve olyan szegénységben élnek a periférián, hogy az elmúlt 12 évben letartolt és kisajátított médiumok jutnak el döntő többségében ezekhez az emberekhez(M1, Tv2, Kossuth). Az már csak hab a tortán, hogy addigra 16 év kormányzást tud majd felmutatni ez a fidesz, aki azt nem tudta elérni, hogy legalább ezeknek az embereknek a gyerekei megtanuljanak irni, olvasni, hiszen aki 2010-ben született az 16 éves lesz addigra!. Lehet ám tapsikolni ennek a bandának, hogy de bezzeg ezek nem balosok, meg Gyurcsányok, csak megkérdezném tőled 2026-ban, hogy te pl mi az Istenért szavazol még mindig rájuk, ha egyszerüen nem voltak 16 év alatt képesek arra, hogy a társadalom alsóbb rétegeinek nagy részét kiemeljék a feudális nyomorból egy valag (ingyen) Uniós pénzzel? Te ezt akarod továbbra is, hogy a magyar társadalom 30%-a teljes szegénységben éljen 4 év múlva is? Ha igen, akkor nyugodtan szavazz ezekre tovább is, konzelváljuk 2050-ig a a jelenlegi társadalmi állapotokat. Közben csak halkan megsúgom, hogy annyira marha faszán csinál a fidesz mindent, hogy 2023 január 1.-ére eljutunk majd odáig, hogy a Román (!) minimálbér meg fogja haladni mind nominálisan (300Lei=253ezer Ft bruttó), mind vásárlóértéken is (ugye a 19%-os ÁFA miatt is) a magyar minmálbért. Lehet tapsikolni a magyar gazdasági teljesítményekre. Felkészül 2024-ben Bulgária, nagy valószínüséggel jön ott is az Euro, amivel az Orbáni 2026-os ciklus végére a Forint elmúlt évekbeli leértékelődésével kalkulálva reális eséllyel a magyar minimálbéreket is le fogják hagyni (a jelenlegi különbség most kb 25%, mai árfolyamon a Bolgár minimálbér br 151ezer ft). Kurva büszke lehetsz Orbán és a fidesz gazdasági és politikai teljesítményére.
signal2
signal2 2022. 12. 09. 12:41
#90543
A fidesz továbbra is kiskirálynak képzeli magát, leszarja a jogállamot, a maygar jogsznályokat, kisajátítja a hatalmat. 
https://forbes.hu/uzlet/koltsegvetes-2023-modositas-rendelet-megkeruli/
LVN 2022. 12. 09. 12:40
Előzmény: #90535  rockmaster
#90542
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
"Azt is jelezte azonban az uniós biztos, hogy ha Magyarország továbbra is ellenkezne, akkor Ukrajna támogatása esetén "az alternatíva megvan, de a hitelességünk szempontjából nem ez a legjobb megoldás". Az olasz biztos továbbra is reméli, hogy Orbán Viktor kormányfő lemond vétójáról.
Legalább meg kellene próbálnunk legyőzni ezt a fajta vétót... Még azt is mondhatnám, hogy etikai szempontból. Ezek az emberek [Ukrajnában] ott vannak, fáznak, bombázzák őket.
Amint tegnap megírtuk: ez a hozzáállás számos uniós tagállam diplomatái körében is fogyatkozó türelemben, illetve ellenérzésekben csapódik le."
.
A lopás mindenek felett, mindenkivel szembe menni, zsarolni, csak ne kelljen böribe menni. 
Orbán és a fityesz miatt nem szoktam reklámozni, hogy magyar vagyok. Szerencsére már nincs akcentusom sem, amit használok két nyelvet aktívabban a mindennapi életben, arról nem mondják meg, hogy honnan jövök. :(
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 09. 12:32
Előzmény: #90524  badsector1
#90541

Ez remélem, nem rólam szól. :)
Igen, Maki ezt már választások előtt elsütötte, tanulatlan, alkoholista, buta, egy keresztrejtvény megfejtésére is képtelen vidéki emberek. Vitt is el tőle több-százezer szavazatot.
Mondd, kérlek, ha nem vagyok indiszkrét, Te milyen nyelven beszélsz nem hyperpasszívan a magyarok kívül? De, csak őszintén! Ha azonban szenzitív területet érint a kérdés, akkor maradjon költői kérdés, és beszéljen a csend.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek