Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2022. 11. 19. 09:59
#89379
Egy pont ahol még az átlag Orbán szavazónak is felmehet a cukra. Eddig nekem fel se tűnt, hogy a románok tisztességesen leléptek minket fizetésben, júniusban 6443 lej, azaz 528 000 Ft volt az átlagbér.
geza77
geza77 2022. 11. 19. 09:45
#89378
a kis bajuszos ember is békét akart és azt hangoztatta!!  https://imgur.com/a/yBJq8gy
geza77
geza77 2022. 11. 19. 09:13
#89377
Eltévedt rakéta, stratégiai nyugalom, Orbán a katari foci vb-n❗| Somogyi András |
 https://www.youtube.com/watch?v=Eb_fGnhn8Co&t=30s
  *
Palkovics, Baranyi, Liu testvérek, Pestisrácok, kecske, sajtószabadság, Kormányinfó +, No.9.-45.hét
https://www.youtube.com/watch?v=EeiB0ho0dS4
tanrek 2022. 11. 19. 08:49
Előzmény: #89370  euler
#89376
Most kivételesen nem állt szándékomban cinikusnak lenni, de belátom, hogy van az a szög, ahonnan annak tűnhetett. Amúgy mindegy is, mert ez a lényegen nem változtat...
Az ukránok oldalán harcolnak még hollandok, britek, amerikaiak... stb. Gondolom ők is azért teszik, mert elsősorban ukránnak érzik magukat. (upsz, lehet, hogy ez ismét cinikus lett) Sőt, ha én holnap úgy döntenék magyarként, hogy az ukránok oldalán harcolok, nem hiszem, hogy előtte rá kellene vennem magam, hogy ukránnak érezzem magam. Szóval lehet ezt csűrni-csavarni, továbbra is az a véleményem, hogy durván kevered a szezont a fazonnal....
Az viszont kifejezetten megmosolyogtatott, hogy nacionalizmussal vádolsz. Ez főleg azért tetszik, mert van abban nem kevés irónia, amikor valakit az egyik pillanatban még libsi zsidóbérenceznek, a másikban meg magyar nacionalizmussal vádolnak... (btw., attól a nacionalizmus vádja, aki "ukrán földről" ír, hááát.....)
A kárpátaljai magyarság fogyott a háború előtt is, és utána sem fog gyarapodásnak indulni, szóval ezzel a burkolt jóslattal nem vállaltál túl nagy kockázatot.
Lehet, hogy valójában neked nem ment át, hogy én csak arra akartam felhívni a figyelmed, hogy ne essünk túlzásokba. A háború változtathat sokmindenen, a népek közötti viszonyokon is, de olyant írni, hogy a kárpátaljai magyar magát elsősorban ukránnak érzi, nettó hülyeség...
bronz 2022. 11. 19. 07:48
Előzmény: #89368  badsector1
#89375
Lassan omlik össze a sz*rvár, de egy pozitívum van, hogy arra dől, aki mindezt összehozta, így talán eltakarodnak a politikai süllyesztőbe az MDF, FKGP, MSZP, SZDSZ, LMP, Jobbik után.
Kisfiatal 2022. 11. 19. 07:42
Előzmény: #89372  hellforceone
#89374
Miert mennének? A kutasok sem mentek ki tüntetni a tanárokkal... Se be nem zártak. Így azt a következtetést vagyok kénytelen levonni, hogy el tudnak működni így is..
De tenyleg amúgy hianyolom a tanárok mellől a kata-sokat is...
00000 2022. 11. 19. 07:07
Törölt hozzászólás
#89373
hellforceone 2022. 11. 19. 03:41
Előzmény: #89368  badsector1
#89372
Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de mivel nem otthon élek, ezért muszáj - ráadásul decemberben kocsival tervezek hazamenni, valahogy tervezni kellene az utat... ez az üzemanyag mizéria csak nálunk van vagy a környező országokban is. A szlovákoknál lehet normálisan tankolni? Nevetséges, hogy lassan már csak 1 litert adnak ki bizonyos kutak. Borzalmas izzadságszagú ez az egész ársapkás story. Tönkretesz egy halom kutast, ami persze tudom, hogy viktorunknak mindegy - talán célja is -, de döbbenet, hogy az emberek nem mennek az utcára. Amúgy a magyarok szolidaritásra való hajlandóságát/képességét jól mutatja ez is. Bizonyos országokban már az utcán lennének az emberek a KUTASOK érdekének védelmében, még akkor is, ha az a nagy tömeg számára magasabb árakat jelentene aztán.
________
________ 2022. 11. 18. 21:56
Előzmény: #89368  badsector1
#89371
Játszik a tűzzel a haver
Karácsony előtt már nem lenne népszerű a 700 Ft-os gáz mellé 700 Ft-os üzemanyag
Pedig Újévre már 10-15 nap alá fog csökkenni a tartalék
Januárban meg vagy elengedi a 480-as árat, és szállít a OMV is, vagy rendszerszintű leállás
HAPPY NEW YEAR!!!
euler 2022. 11. 18. 21:55
Előzmény: #89369  tanrek
#89370
Lehet cinikusan közelíteni (hogy ébredtek másnap, meg csak a sorozás elől menekülnek), mert ha nem is lövik őket, a seregben létszámarányosan ott vannak, halottaik is vannak.
Ugyanolyan hősi halottak mint az ukránok, ők is az orosz agresszor ellen védik az ukrán(!) földet. Arról is lehet olvasni, hogy melyik belső ukrajnai települést szabadítja fel kárpátaljai zászlóalj.
 A háború nekik kézzelfogható valóság, nem egy plakátbomba.
.
De látom konkrét dolgokat nem nagyon mondasz, viszont azt a kis magyar nacionalizmust kiérzem a szavaidból, aminek "elvárásai" (prekoncepciói) vannak a külhoni magyarsággal szemben. (És megint nem ment át, hogy a csehekhez többen menekülnek mint az anyaországba!). Nem akarlak én  "felvilágosítani", a meddő vitáknak se vagyok híve.
Majd térjünk vissza a kérdésre a háború után pár évvel (ha még itt leszünk .), akkor lesz látható, hogy mi változott Kárpátalján (ha még lesznek ott magyarok).
tanrek 2022. 11. 18. 21:32
Előzmény: #89367  euler
#89369
Szerintem pontosan átjött minden az írásodból, csak nem nagyon egyezik a személyes tapasztalataimmal. Ami ugyan nem reprezentatív, de engem mindenképpen elbizonytalanít azt illetően, hogy a kárpátaljai magyar mennyire érzi elsősorban ukránnak magát...
Azért nyugtass meg, hogy szerinted abból, hogy felháborítja őket a szankcióbombás plakát, meg kismillió más, amit a kormányunk tesz, még nem úgy ébredtek fel másnap, hogy ők elsősorban ukránok....
Lehet, hogy csak költőinek szántad, de ha nekem tippelnem kéne, azt mondanám, hogy elsősorban ezért nem menekülnek tömegesen, mert egyelőre nincs mi elől menekülniük. Kivéve a besorozást...
badsector1
badsector1 2022. 11. 18. 21:26
#89368
"A Mol 100 literben korlátozta a nagynyomású kútoszlopain vásárolható gázolaj mennyiségét"
"Az intézkedés miatt üzemanyag nélkül maradhatnak a kamionok, figyelmeztet a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete."
    
alakul ez, de orbán még mindig erőlteti a hülyeséget
euler 2022. 11. 18. 21:13
Előzmény: #89364  tanrek
#89367
Talán nem ment át, de a háború és az Orbán kormány hozzáállása ezt a változást hozta náluk. Egyébként beszéltem: konkrétan azt mondta pl., hogy felháborítja a magyarok szankcióbombás plakátja, ebből értette meg, hogy mennyit számítanak az anyaországnak. Azaz semmit, csak szavazógépnek kellettek, és pont a magyaroktól nem kapnak segítséget, viszont látják, hogy Orbán Putyin oldalán sumákol.
(Látom az se ment át, hogy nem menekülnek tömegesen  hozzánk. Vajon miért?)
________
________ 2022. 11. 18. 20:17
Előzmény: #89365  C0lumb0
#89366
C0lumb0 2022. 11. 18. 19:56
#89365
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221118/kimondta-az-imf-meg-kell-valtoztatni-a-magyar-arstopokat-es-a-jovoben-kerulni-kell-oket-579974 ;
Lehet van benne valami, "Van de nincs"...: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=861857678505802
Ilyen az amikor olyan ember kormányoz akinek fogalma sincs róla mit jelent dolgozni, bérből és fizetésből élni..
tanrek 2022. 11. 18. 19:55
Előzmény: #89354  euler
#89364
Beszéltél te valaha is olyan kárpátaljai magyarral, aki magát elsősorban ukránnak vallotta? Vagy honnan ez a megállapításod, mire alapozod?
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 19:25
#89363
"Az átmeneti korlátozások határozatlan időre szólnak" - részlet a MOL nyilatkozatból.
A határozatlan időre szóló átmeneti korlátozás, ami azért nem kicsit ellentmondás...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2022. 11. 18. 18:43
Előzmény: #89360  ________
#89361
Sőt, az inflát is jól felpörgetik, részben mert a lakosság spájzol mindenből, részben mert könnyebb lenyeletni az áremelkedést, ha mindenki számára van "nyomós érv" rá. Így lesz belőle "többszörösen is önbeteljesítő jóslat" :)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek