Úgy látom, hogy pesten majdnem mindenütt van szabályzószelep, más városokban meg van ahol nagyon kevés. - Jó hogy van ez a törvény, mert így megmozdulnak a közös képviselők.
Nemcsak hogy van olyan társas, hanem bizonyos lakótelepeken a társasok 70-80 százalékának nincs rajta szelep. (Saját megfigyelés az általam megnézett rengeteg hirdetés alapján) Van valami 2026-tól élesedő törvény? Az jó lenne, mert ösztönözné a közös képviselőket.
Pont az a lényeg, hogy nincs szelep. Nem láttál még ilyet? Amikor a panelházakat építették, nem szereltek szelepet, ezen takarékoskodtak, mert olcsó volt az energia. Vagy nem fért bele a költségvetésbe. Egyszerűen sorbakötötték a radiátorokat. Ha te magadnak szereltetnél rá szelepet, és elzárnád, az egész társasházban leállna a fűtés. Ezért kell először párhuzamos csövet beépíteni, utána jöhet a szelep. Költségmegosztó pedig csak azután jöhet, ha már a társasház összes radiátora át lett alakítva szelepessé.
Természetesen a kettő együtt jár. Ha felszerelik a tekerőgombot, megnyílik a lehetőség a költségmegosztók felszerelésére. Egyiknek önmagában nincs értelme.
Rengeteg
lakótelep van az országban, ahol több a sorbakötött szabályzó nélküli radiátor
még mindig, mint a hőfokszabályzóval felszerelt.
Valószínűleg
azért, mert leállították ezeket a pályázatokat. Szerintem ez az
átalakítás nem drága, menne pályázat nélkül is, de a társasházakban mindig
vannak akadékoskodók, őket meggyőzné a pályázat.
Egyébként úgy látom Budapesten jobb a helyzet, mint más országrészekben
ez ügyben.
Jó lenne, ha lenne róla statisztika, de még nem botlottam bele
ilyenbe. Ha az állami szervek nem, akkor
legalább a zöldek készíthetnének ilyet.
Köszi. Én azt látom, hogy a használtakat most minden
lokációban tépik. Budapesten és az agglomerációban.
Az alábbi kategóriák várható áremelkedésében látsz
különbséget? Budapesten:
panel
régi tégla
új tégla
családi ház
házrész közös udvarban
építési telek
Nyilván a 100% alapfizetésnek sem a teljes összege ment ingatlanba, ugyanúgy a 7% emelkedésnek sem a teljes összege megy oda. De arányaiban 7%-al több mehet oda, mint tavaly. És ez csak az egyik tényező.
Ne a reált nézd, hanem a nominált , mert a lakásokat nominál áron adják. A 7% jelenik meg az ingatlanpiacon, a többi nem számít. Plusz az állampapírból kiáramlók. (Ez csak ezéven okozhat áremelkedést, de mivel "szűk az ajtó" lehet, hogy nagyot.
A munkabérek emelkedése a felhajtóerő. Munkaerő hiány van, és az is marad. (Ha nem lesz újabb járvány.) A negatív szemüveg nem segít a tisztánlátásban. Ahogy a rózsaszín sem.