Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
galbubu 2020. 08. 22. 17:06
Előzmény: #52896  KKR13
#52900
Amikor a Videóz megalakult, már akkor rájuk szavaztam és azóta is minden egyes szavazáskor.
Viszont 2022- ben már semmiképpen sem szeretném, hogy a 2/3- uk meglegyen.
szaferi
szaferi 2020. 08. 22. 16:40
Előzmény: #52886  1378
#52899
++++
Borkai-nex
Borkai-nex 2020. 08. 22. 16:10
Előzmény: #52897  Borkai-nex
#52898
A mol 10 évig fort.
Borkai-nex
Borkai-nex 2020. 08. 22. 16:04
Előzmény: #52896  KKR13
#52897
Kedves13!
Olyan papírt vegyél ami monopol gyanús.
Hagyni kell kiforni.  
KKR13
KKR13 2020. 08. 22. 15:05
Előzmény: #52888  galbubu
#52896

A Balatont már évtizedekkel ezelőtt átjátszották a Kádereknek, bár a nyugati világban ugyanez megy a magántulajdon szentsége mellett. Menj végig az osztrák Wörthi-tó mentén, ott gyakorlatilag már nincs szabadstrand, de fizetős sincs minden sarkon.
Amúgy szerintem Te soha az életben nem szavaztál a Fideszre.
galbubu 2020. 08. 22. 13:01
Előzmény: #52891  Törölt felhasználó
#52894
Csak az a bajom, hogy megvolt a lehetőségük arra, hogy egy normálisan működő gigaholdingot hozzanak létre.
Megvolt hozzá minden ami kellett, támogatottság, politikai háttér is.
Erre úgy néz ki a helyzet, hogy egy 2. BUDACASH sztori alakul ki ebből is.
Szándékosan verték át a kisbefektetőket mâr a kezdetek óta és én ezt nem gondoltam, hogy erre is képesek.
Mindegy, hogy azóta a vezetőséget lecserélték már 6x, de akkor is a tulajdonos a felelős mindenért.
Annyi a mentségére fogható, hogy szerencsétlen idióta, egy normális mondatot sem tud kifejteni a száján, mert analfabéta.
Hegyesi2
Hegyesi2 2020. 08. 22. 12:58
Előzmény: #52889  sprint53
#52893
Na látod ez a fő baj itt magyar honban,hogy mindegy ki van,viszi amit ér.
Mondjuk én mást vártam.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 08. 22. 12:37
Előzmény: #52889  sprint53
#52892
szar kifogás :D akkor a Vitttyáékat miért nem zavarjátok el, mint a Gyurcsiékat, ha ők is kilopják a szemünket ? :D itt akad el a tudomány... a Vittyáék a jó lopósok a Gyurcsiék meg a rosszak :D ezekszerint... 
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:50
Előzmény: #52888  galbubu
#52891
Mi a baj? Hogy neked már nem jutott a lopott szajréból?
sprint53 2020. 08. 22. 11:44
Előzmény: #52889  sprint53
#52890
Ez lemaradt :  Neked akkor jobb lenne?
sprint53 2020. 08. 22. 11:43
Előzmény: #52888  galbubu
#52889
Nem védem őket, mert tudom, hogy milyen tetvek, csak megkérdezem tőled, hogy ha Gyurcsiék lennének most a hatalmon,  (vagy más baloldali) akkor szerinted nem lopnának el mindent és adnák át a sajátjaiknak, a  Balatonnal együtt ? 
galbubu 2020. 08. 22. 11:27
Előzmény: #52886  1378
#52888
Ezèrt mondom én azt, hogy rohadjon meg az egész rablóbagázs, Mészárossal és a vezetőségével az élen.
Pont úgy néz ki eddig ez a szarkupac, mint amit azért hoztak létre, hogy csak bennünket nyúljanak le, mintha ez lenne a 2. BUDACASH .
Ezért mondom én azt, hogy még ilyen tetves kormányunk nem volt, aki mindent szétlopjon és átadja a NERTagoknak, pl a Balatont.
Ezeknek már régen a pokolban kellene égniük.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:02
Előzmény: #52882  Törölt felhasználó
#52887
Nem szoktam Veled egyetérteni, de ez a hsz nagyon igaz. 
1378 2020. 08. 22. 10:01
Előzmény: #52874  Ernestodet
#52886

Ezzel az építő résszel egyáltalán nem tudok egyetérteni.Erről ugyanis a véleményem a következő: Az opus semmilyen munkát nem nyer és nem nyert. Az alá tartozó mészáros kft és r-kord valamint korábban az euro-generál nyert. Ne felejtsük el, hogy azzal kezdődött az egész buli, hogy apportok előtt ML és felesége megvették a V-Híd zrt-t. Ez kezdeményezte beolvadását a mészáros kft-be így jött volna 50%-a az opusba, de hirtelen minden tájékoztatás nélkül ezt a beolvadási kérelmet visszavonták és a céget megtartották maguknak. Ez a v-híd meg vasúti beruházásokban utazik! A kelenföld-százhalombatta vonal felújítását végzi az A-híddal közösen. A debrecen füzesabony vasúti vonal korszerűsítését végzi egyedül stb stb. És röhejes módon az r-korddal együtt végez most ebes és debrecen között egy munkát! együtt is indultak érte! Ha ez a cég az r-korddal együtt végez munkát ML tulajdonaként akkor az opus tulajdonában is lehetne a cég. Itt a pénz 3/4-e lesz ML-é! Ha itt lett volna 50%-ban legalább a v-híd akkor fele pénz legalább idejön. Itt bukik meg az a kérdésed, hogy létezik olyan cég ami végtelen számú munkát is el tudná végezni?  Amennyiben ugyanis az opusba került volna a V-híd, akkor nem egy cég az r-kord, hanem két opusos cég a v-híd és az r-kord végezné a vasuti munkákat. Vagyis szó sem lenne egy cégről hanem kettőről lenne szó.
A Záév esete hasonló. 2018 végén megjönnek az apportok és 2019 januárban ML megveszi a Záévet. Ezt is vehette volna az opus! Aztán ugye indultak a különböző közbeszerzések és meglepődve láthattuk, hogy olyan munkákért amit korábban végzett a mészáros kft. ezek után el sem indult!! Mielőtt bekerült volna a mészáros kft az opusba tudott pl. épületeket felújítani, építeni, autópályát, hidat építeni stb. (Pl. csornai kórház, szilvásváradi ménesgazdaság, komáromi duna híd, M8 autópálya építésben részvétel stb.) Bekerült az opusba és ezt mind elfelejtette. Ezek után egyszer csak jött egy tájékoztatás, hogy mészáros kft mostantól elsősorban a víz-csatorna-gáz vezeték építésben, árvízvédelemben, bontási és földmunkákban utazik. Pont. A záév meg rögtön 2019 februártól beindult még jobban: zalaegerszegi uszoda építése, új néprajzi múzeum építése a városligetben, UTE jégcsarnok építése, Ludovika átépítése, Rákosmente sportcsarnok stb. nem sorolom tovább. Emellett az útépítéseket is feladtuk.
Ráadásul ugye a két építő cégünk 50%-a alapból Ml-é. A multkor számoltam itt ki, hogy a bube nyeresége ennek következtében itt max. évente pár forintot hoz részvényenként. Vagyis az opus építő divíziójának igenis növekednie kellene, ha érdemben hozzá szeretne járulni az egy részvényre jutó nyereséghez!
Ha valaki itt azt állítja, hogy Mészáros Lőrinc és csapata mindent megtesz és megtett annak érdekében, hogy az építőipari vállalkozásaik az Opus Nyrt. bevételeit növeljék, azt kell mondanom az szemellenzővel jár.
Nekem inkább olyannak tűnik, hogy vettünk magunknak elég másik építőipari céget, az opusban lévők nyereségének a felét is rögtön elvisszük, azt ez a szép transzparensen működő cég marad kirakatnak a többieket benne nagy ívben lesz.rjuk. Ugyanezt leírhatnánk a mezőgazdasági vonalról is, ahol a Simicska teljes cégmennyisége valahogy messze elkerülte az opust. Most láthatjuk a Hunguest szállodák felújítására annyi pénz megy amennyiből 8-10 új szállót lehetne építeni vagy lehetne készeket venni. Nem, új szállót nem veszünk azt veszi ML magának. Tudomásul kell vennünk, hogy ez a cég a listájukon csak a lista alján szerepel. Nem fontos. Van és kész. Lehet hogy valamikor fontos lesz és akkor beindul, de nem most.
Aki meg nagyobb bukóban ül benne, az reménykedik, hogy ennél lejjebb már nincsen és várja, hogy a mozgalmas időszakra végére talán feljebb megy az árfolyam. Ha ezt a céghez való hozzáállást előre látta volna az ember nem vásárol bele, de sajnos ezt csak utólag tudja konstatálni az ember. (Az ígéret halmazról meg ne is beszéljünk, amit az itteni felelős vezetők műveltek). Várjuk a Titászt. a 3. negyedévre ígérték, de multkor már azt nyilatkozták év végéig megjön, az is csúszik, lehet idén meg se lesz. 
KKR13
KKR13 2020. 08. 22. 09:47
Előzmény: #52883  galbubu
#52885
Nekem nem az Opus miatt fontos elsősorban, hogy ne legyen változás, hanem azért, mert nem hiszek a fejünkben a földbe dugjuk bárgyú nyugati stratégiában, amikor lassan felzabálják körülötted az élőterületet, de még mindig mosolygunk hozzá és azt hisszük, hogy ebből békés módon asszimilálódva majd kimaradunk, közben a problémák folyamatosan újratermelődnek és beimportáljuk őket.
KKR13
KKR13 2020. 08. 22. 09:41
Előzmény: #52882  Törölt felhasználó
#52884

Ugyan már, a megnyilvánulásaid alapján alapból gyűlölted már őket, szóval akkor miért is bíztál ebben a projektben?
Én is hülye voltam, mert azt hittem a bejelentett apportok után, hogy eszméletlen kapkodás lesz és nem érdemes várni. A folyamatosan megjelenő hírek, kommunikációk alapján még ha lefelé is ment az árfolyam, úgy gondoltam ez csak egy átmeneti helyzet, aztán később jöttek a nem várt számadatok, majd céges átrendeződések, a covid és most egy-két nem értelmezhető szerkezeti átalakítás, így rendesen befagyasztottak. Mondjuk amúgy is minimum éveket kívántam hagyni a befektetésnek és nem feltétlen eladni a részvényeimet, max. egy részét, ha jelentős árfolyam emelekedés lett volna, de szívesen tartottam volna meg a nagy részét, mint osztalékfizető részvény és csak a családi helyzetemnek megfelelően adogattam volna, ha szükséges.
Igen hibásak voltak, ahogy én is, hogy hiszek még bármiben, amikor az emberek - politikai nézettől függetlenül - alapvető szabályok betartására képtelenek, mert olyan önzőek lettek a "rendszerváltást" követő nagy szabadságban. Az emberek sem az embertársakat, sem a környezetet nem tisztelik, a szabályokat akkor tartják be, ha rákényszerítik őket.
galbubu 2020. 08. 22. 09:02
Előzmény: #52880  KKR13
#52883
Én befektetői szempontból vásároltam majdnem 3 éve.
Addig a vezetőségnek is volt kommunikációja, tele voltak tervekkel, azóta az a nullára redukálódott.
Én jó régen FIDESZben bíztam, rájuk szavaztam már rengetegszer, de az elmúlt éveket látva már nagy változásra volna szükség. A 2/3-os többség semmiképpen sem lesz elfogadható a jövőben, remélem, hogy az időközi választáson már megbukik és észbe kap a kormányunk. Kíváncsian várom, hogy Koncz Ferenc helyett ki veszi át a helyet a parlamentben. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 08:56
Előzmény: #52880  KKR13
#52882
Butasagot irsz a végén. Mekkora befolyásolás volt már részükröl?????
Hat akkoriban ki akart kimaradni?
Aztán szépen szintenként kitömtek mindenkit.
Megkaptuk a nagy fúziós fost cserébe a bizalomért.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 08:30
Előzmény: #52879  Borkai-nex
#52881
igen, a kinai kisemberek már veszik a TA-mecénások adományaiból.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek