Itt az apportként bevitt szerződésállomány ÉCS-ként való levonása miatt van nagy különbség az EBITDA és a nyereség között, nem a magas álló eszköz állomány miatt.
Kitartást Nagykópé! Hatalmas Tisztelet. Te piszok mélyen elemzed a beszámolót. Sajnos fertőzödtem a véleményed del, és így a több száz oldalt elolvasva továbbra is egy fejlődő céget látok továbbra is. Fenntartom, hogy a cél ( vízió) , hogy Egy OTP, MOL szintű eredményt elérő céget építenek, igaz nem 1-2év alatt. BigProfitnak üzenem, abszolút igaza van : EZEK NEM TUDNAK VESZTENI,..Bigprofittal egyetértve, ha a karmester dönt.... ezt annyival egészíteném ki, hogy még az EU se tudja megállítani Viktort.. Az 1000es buli meglesz...az árfolyam el fog oda jutni... :) Tippem: idén. Az árfolyam nemhiszem hogy a beszámoló miatt menetelt, de bízom abban. hogy kedden 300 felett 350 környékén zárhatunk. A tévedés jogát fenntartom. Nem tudom se fel se lebeszélni az árfolyamot. Részvényem megvannak. Hajrá Opus! 😁 😎
Az Opus is esett egy nagyon durvát 129 volt az alja... januárban még 340-el fordultunk. Az OTP-ben nem az árbevétel volt 419 milliárd hanem a profit. De ne akarjunk egy évtizedek óta működőt összehasnlítani egy fél évvel ezelőtt fúzionáltal... A 4 blu fizet osztalékot az Opus nem fizet. Igy teljesen mindegy hogy a végén mi jön ki eredménynek az Opusnál. Itt a story miatt érdekes az Ebitda és az árbevétel növekedés... hogy hova juthatunk el...
Majd a piac eldönti kedden. Opus 47%-ot emelkedett a múlt héten, úgy hogy gondolom a nagyobb vásárlók minimum sejtették ezeket a számokat. Már ha tényleges vevők voltak és nem mondjuk ML alapjai játszadoztak egymás között, csak ezúttal felfelé...
Vélemények? (Forras: RoyStampler66) "Azt aláírom, hogy az EBITDA mérete (még ha el is maradt az előzetes várakozásoktól) és összetétele pozitív, a jelentés nagyobb átláthatóságot biztosít, mint az előző(k) (vagyis előrébb léptünk a transzparenciában is) és középtávon megvan a cégcsoportban a nagyság lehetősége. De egyedi szinten - ahogy céloztál is rá - lényegében az R-Kord Kft. és az M&M Kft. osztaléka szállította a pozitív adózott eredményt (tényleg, erről - az osztalékról - mostanában várható hír, legalábbis tavaly is április közepén volt téma; ez majd megdobhatja a második negyedévet), amihez hozzátettek valamennyit a (folyamatosan változó értékű, és elvileg semmiképpen sem hosszabb távra tartogatott) befektetési célú részesedések. A korábbi szerződésállományhoz kapcsolódó értékcsökkenés 1-2 évig még mínuszba tolhatja az adózott eredményt, aminek akkor is rossz az optikája (nem vitatva az EBITDA jelentőségét), ha nincs osztalék.. A részvény - fundás alapon - most van fair értéken (ami azért nem annyira jó hír, hiszen egy-másfél éve onnan indultunk, hogy megér ez ~500-at is), rövidtávon pedig elég sok a bizonytalanság. A járvány - amiről nyilván nem tehetnek - eléggé keresztbe tesz a turizmusnak (bár egyelőre fogalmunk sincs, mennyire, és tény, hogy a jelek szerint ügyesen használják ki az üresjáratot). A BuBe (és Paks 2) jön, de hogy mikor lesz belőle pénz, szintén fogalmunk sincs. A Titász és az E.ON kapcsán meg nyugtával dicsérd a napot; ha jönnek is, 2021-ben kezdenek el ide profitot termelni. Az Opus még mindig intézményi befektetők után kajtat (és feltehetően az ismert okokból - a mátrai erőmű fiaskójára és a tervezett, de bizonytalan akvizíciókra figyelemmel még mindig képlékeny struktúrára is figyelemmel - nem túl eredményesen), és spekulánsokban, meg titokzatos lenyomókban keresi az árfolyamesés okát, aminek a helyességét kizárni persze nem tudom, de azért vannak kétségeim, hogy nem azért néztünk be tartósan 300 alá már a járvány előtt, mert egyszerűen a piac ennyire tartotta a papírt. (És lám, az egy részvényre jutó saját tőkét tekintve jó okkal.) És jelenleg nincs semmi a "csőben", amit a piac ne árazhatott volna már be. . Összegezve: vannak bíztató jelek, és közép- vagy hosszútávon - ahogy írtam is korábban - megvan az Opusban a régóta áhított nagyság lehetősége, de nem ettől a jelentéstől várom, hogy megfordítja a lassan kétéves eső trendet. Ne feledjük azt sem, hogy a piac miként reagált a 2019. I. féléves jelentésre: 400%-os árbevétel- és 321%-os EBITDA-növekedés mellett (ez csak az Opus; emellett a Konzumnál is volt növekedés, bár nem akkora mértékű) még a jelentésnapi zárót sem tudta megtartani a következő kereskedési napon, hanem ehelyett 4 hónap alatt közel 30%-ot esett, pedig ekkor (vagy legalábbis október elején) még nemcsak koronavírus nem volt, de azt sem tudtuk, hogy mekkora gáz van a mátrai erőművel, és azt hittük, még abban az évben sínre kerül a BuBe."
Számold ki úgy, hogy a 4 blu chip-hez viszonyítod a jövedelmezőséget,vagy hasonló szektorokhoz.Én akárhogy számolom, sajnos gyenge számok jönnek, és itt a vírus. Otp 45 százalékot esett rekord 412 milliárd árbevételre.
A 7mrd feletti nyereség akkor lenne szép szám, ha tizedannyi rv. lenne. Nem mindegy, hogy 11Ft vagy 110 Ft rv.enként. egyébként a 110 is kevés, hiszen hol vagyunk 611-től meg a könyv szerinti értéktől.
Persze az kiszámíthatatlan. Valóban nehéz a helyzet globálisan. De most itt a jelentést próbáltam értelmezni, olyan megközelítésben, hogy milyen eredményt hoztak a cégek.
Most még olvasgatom cégenként a jelentést. Néhány fun fact: Mészáros: árbevétel itt felment 52 ről 87 Mrd.-re. Ez már önmagában jelentősen több mint amit én is előrejeleztem, de ami még durvább, hogy van bent a következő évekre még 146 milliárdnyi szerződésállomány. Konkréten ez a mondat szerepel a jelentésben.: "A társaság 2020. évre 25-30 %-os árbevétel növekedéssel számol az előző évhez képest" 2020-ban várható árbevétel 105 Mrd. RKORD: Itt nagyon kicsit lejjebb ment az árbevétel 37-ről lett 36 Mrd. viszont bent van 86 milliárd értékű szerződésállomány. Ez a mondat: "A társaság dinamikus árbevétel növekedéssel számol a következő években."
az EBITDA pont a magas állóeszköz állományú cégeknél ad(hat) fals képet. hiába a brutál jövedelem termelő képesség, ha elviszi az amortizáció.... nem véletlenül használunk több pénzügyi mutatót egy cég elemzése során a teljes kép megértéséhez :)
NEW OPUS GLOBAL