Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
MBH Bank Nyrt. néven működik majd tovább a 2023 májusában egyesülő MKB Bank Nyrt. és Takarékbank Zrt. - jelentette be a Magyar Bankholding. Mérlegfőösszeg alapján az MBH Bank a második legnagyobb magyarországi bank lesz több mint 10 ezer milliárd forintos mérlegfőösszeggel és mintegy 2,3 millió ügyféllel, piacvezető lesz a vállalati hitelezésben és az agrárfinanszírozásban
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Én is hasonlóan gondolom. Az időzítésről nincs fogalmam, de szerintem is az 4500-5000 körüli szintekre fog visszatérni az árfolyam. Valószínű, hogy ez a gyors felszúrás kb. 9000-ig az utolsó beültetés lehetett.
MBH Bank TA alapján: októberig folytatódhat a csorgás, ott egy leszúrás következhet be 5500-6000Ft közé. (szvsz 56xx) Onnan indulhat egy építkezés az árfolyamban. Jelenleg a vevői oldal üres, már egészen közeledik az 7000Ft a könyvben. Közkéz alig van, kb 6M darab, a papírok 98%-a a Zrt tulajdonában van. Itt még akár nagyobb mozgás is lehet, ami az árfolyamot inkább lefelé mozgathatja.
Szia. Először is az én véleményem egy vélemény a sok közül. Semmiképp se vedd készpénznek és hozz csak ez alapján döntést. . Viszont én igyekeztem valamivel alátámasztaani a véleményem. Amikor ilyen baromságokat olvasok mint lent nem birom megállni hogy ne írjak be. Mindenki a saját pénzével játszik és a saját felelősége kire halgat. . Attól mg hogy egy papír mennyit ér nem jelenti hogy az árfolyam nem szaladhat azon túl. Lásd még Opus anno. De aki ilyen túlhypeot vár tudnia kell hogy mekkora kockázatot vállal. Voltak ott is akik a csúcson vettek mert hát "Mészáros!" aztán 5000 felett vásároltak ( 8-adolás után ez kb 700-as szint ) és már rövid távon is beesett 30%-al és 4 év alatt folyamatosan esett még onnan is a negyedére de még most is 400 körül van. . Az MBH-nál persze nincs ekkora hype. De én biztos nem vennék 7-8000-es szinteken még úgy se hogy az MBH-nak van politikai háttere ithon és nincs orosz és ukrán kitettsége.
Jelenleg eredmenyessegben 8 szor jobb az OTP. Mindezt ugy hogy az MBHt erosen tolta az allam. Csakhat tele van kerdeses NER hitelekkel is. . A bank erteke kb 4-5000 forint kozott lenne realisan.
Hogy vezethettel te vallalatot es van kozgazdasz diplomad ha ugy hasonlitasz ossze 2 reszvenyt hogy mennyi az arfolyama. Akkor azt hiszed a MOL meg 8ad annyit er mint az OTP? A zwack meg 30%al tobb ? . Semmi kapitalizacio egy reszvenyre eso nyereseg osszevetes? . Az mbhnek van 310 millio reszvenye mig az OTP nek 280 millio darab. . Piaci kapitalizacio szerint az OTP 5100 MILLIARD 2300 milliard forint. . Az egy reszvenyre eso nyereseg OTP nel 3700 az MBHnal 570 forint. Az mbh 7600 forintnal 13 as P/E n forog azaz a vetelarat 13 ev alatt termelne ki. Az OTPnel ez jelenleg 5. . Nem hogy alulertekelt az MBH az otp hez kepest hanem meg alapbol is tulertekelt. Kb 7% hozammal arazzak mig az OTPnel ezen arfolyamon ez 23-24%.
Kedves Eisenburgprofesszor! Próbálgattam számolni, hogy "könyv szerint" kb. mennyi lehet az értéke ennek a rv-nek, de nem igazán sikerült. Szeretném megkérdezni, hogy a Te véleményed szerint - ha csak a nyers számokat nézzük - kb. mennyire tartanád most 1 részvény értékét? Köszönettel: László.
Sajnálom... Figyelni kell, meg egy kis szerencse is, de lehet lessz itt még pár kör... A plafont még nem érte el, volt ez már magasabban is, és azóta a Fundamenta is ide dolgozik... De a döntés a tiéd. Még célár, elemzés, semmi nem jött, ez itt a tőzsde, pluszban mínuszban minden lehet... De ahol medve444 esést mondott ahoz képpest sokat ment, eddig is... Jókor be, jókor ki, ezt próbálja eltrafálni mindenki... Sok sikert, jó kereskedést mindenkinek...
Jelzáloggal ellentétben sajnos ez a papír sokkal illikvidebb a nagyon alacsony közkézhányad miatt, hiába áll egy nagy bankholding mögötte. Lehet erre jöttek rá néhányan (köztük én) és nem akartak bent ragadni...
Nos a c pont mondjuk... Bár konkrét számot nem írt... Ezért írtam azt hogy piacbefolyásolás, nem azt hogy tiltott piacbefolyásolás, de erősen határon mozgott a dolog, ha még jött volna konkrét félrevezető levezetés, na az már tiltott piacbefolyásolás... 😁 De a medvének több esze volt, visszament a barlangjába, és... jött a bika... Jó kereskedést mindenkinek...
Ez nem tiltott piacbefolyásolás! Annak megvan a törvényi tényállása, pl. a Btk.-ban, az elkövetői magatartás feltételeire, stb. vonatkozóan. . Btk. 411. § (1) Aki
a) olyan ügyletet köt, megbízást ad, visszavon vagy módosít, saját
számlás kereskedés során ajánlatot rögzít, visszavon vagy módosít, amely
az adott pénzügyi eszköz vagy kapcsolódó azonnali árutőzsdei ügylet
keresleti vagy kínálati viszonyairól, árfolyamáról vagy áráról hamis
vagy félrevezető jelzéseket ad, azt mesterséges vagy rendellenes szinten
rögzíti,
b) pénzügyi eszközre vonatkozó színlelt ügylet kötésével vagy más
megtévesztő magatartással a pénzügyi eszköz vagy kapcsolódó azonnali
árutőzsdei ügylet árfolyamát vagy árát befolyásolni törekszik,
c) a referenciaérték kiszámítását hamis vagy félrevezető információ
közlésével vagy továbbításával, vagy megtévesztő módszer alkalmazásával
befolyásolni törekszik, bűntett miatt három évig terjedő
szabadságvesztéssel büntetendő. - (2)
Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki haszonszerzés céljából nagy
nyilvánosság előtt olyan információt közöl vagy híresztel, amely az
adott pénzügyi eszköz vagy kapcsolódó azonnali árutőzsdei ügylet
keresleti vagy kínálati viszonyairól, árfolyamáról vagy áráról hamis
vagy félrevezető jelzéseket ad, azt mesterséges vagy rendellenes szinten
rögzíti. . (3) Az (1) bekezdés
szerint büntetendő az is, aki a gazdálkodó szervezet vagyoni helyzetéről
vagy vezető állású személyéről e tevékenységével összefüggésben,
illetve a gazdálkodó szervezetre vonatkozóan pénzügyi eszközről valótlan
adat közlésével vagy híresztelésével, illetve adat elhallgatásával
másokat tőkebefektetésre vagy a befektetés emelésére, illetve
tőkebefektetés eladására vagy a befektetés csökkentésére rábír.
Igen aranyos és rendes srác vagy, ezzel a niknévvel az emelkedésre játszol, és kicsit sem vagy sortos😁 És komoly számításokkal kiszámoltad a P/B mutatót... Levezetnéd, hogy mindenki időben kiszáljon.... Nem kéne itt piacbefolyásolni, igen kevés részvény forog, és pont ezért ér még most sokat, nagyon sokat az egy részvényre eső saját tőke, de vezesd le kíváncsi vagyok... Komolyan mert itt mindenki hüle és azért vett bele...
Ez az ország második legnagyobb bankja lett . Ezért úgy gondolom , hogy az értéke lényegesen több a jelenlegi árfolyamnál , ha jól gondolom az OTP Bank értékpapír névértéke 100 forint az MBH Bank értékpapír névértéke 1000 forint ... De a bankok árazását sok minden befolyásolja ( extraprofit adók , háborúk , gazdaság,stb.....Igazán jó eredmények ezt követően fognak jönni és a tőzsde előre áraz..Régen volt egy Inter-Európa Bank ami 66000 forint körül is forgott a tőzsdén ... A bankok mindig áthárítják a kivetett adókat .Nem veszteség a veszteség termelésére jöttek létre.
Ha értelmes mennyiségű részvény lesz forgalomban, akkor ezt nem itt fogják kereskedni. Viszonyításképpen az OTP-t jelenleg ma kb a saját tőke 1,2x szorzója mellett kereskedik. Ugyanez az MBH esetén 2,2x. Kis eltérések indokoltak lehetnek, de nagy nem annyira szerintem. Ezt akkor valószínűsítem, ha valóban likviddé fog válni és intzéményi szereplők fogják az árat mozgatni. Egyébként nem vagyok érdekelt a papírban, ezen az árszinten nem is tervezek az lenni, de gondoltam leírom a véleményem hátha valaki teljesen vakon van az legalább ne veszítse el a befektett pénze közel felét.
Időközben leesett a hatalmas osztalékszelvény is. Kíváncsi leszek a jelentésre, ha már Lölőke 330mrd Ft tavalyi nyereséggel +50%-al tudta növelni a vagyonát, akkor mekkorát kaszált a bankja.
Ma megjelent 4000db az eladói oldalon 7700-as árral. Valaki ennyire megunta a várakozást? Pedig hónap végén jelentés. Bár tény, hogy fél éve oldalazunk.
Bocs, de elég hiányos és zavaros a tényállás leírása. Nyereménybetétkönyve a postának is van, és az MBH-nak is, "takarékbanki örökségből". Ki mit nem ismer el? Ha csak kezeli az MBH, akkor mit vitat rajt, ha egyszer átvette kezelésre? Ezt hagyatéki eljárásban kell tisztázni, de ott ilyen jogvitát nem döntenek el, hanem - amennyiben bárki, bármit vitat, ami polgári per keretében érvényesíthető - bírósághoz kell fordulni az érintettnek/érdekeltnek, és addig, ameddig a bíróság jogerősen nem dönt a hagyatékkal kapcsolatos perben, a hagyatéki eljárás szünetel. De ezt ki is lehet venni a hagyatékból, és ha tisztázott a "nyereménybetétkönyv" helyzete, póthagyatéki eljárást is lehet kérni. De ez egy tájékoztatás, ugyanis a pontos tényállás és bizonyítékok, stb. ismerete nélkül csak általánosságban lehet az eljárás menetére vonatkozó tájékoztatást adni, még nekünk, jogászoknak/ügyvédeknek is. Javasolnám, hogy fordult ügyvédhez, ha bonyolult az ügy.
Kinek mi a véleménye?Hagyatèki nyeremèny betètkönyvekről van szó. Amit a Posta elismer. Aki meg kezeli, a MBH Bank nem ismer el a mellèkelt bizonyítékok ellenère sem.
Úgy hallottam, hogy ez quasi virtuális lehívás lesz a bónuszok kifizetése céljából, méghozzá saját részvényekből, ugyanis a tőzsde egy ellenőrzött piac, onnan nem lehet opciós vételi megállapodás alapján részvényeket "lehívni". De a tévedés lehetőségét fenntartom, mert nem vagyok annyira képben, és az sem biztos, hogy megbízhatóak az információim. Szóval egy csak egy feltételezett lehetőség.
A lehívás honnan történik? Vásárol a tőzsdén vagy átveszi az MBH Zrt.-től? Gondolom nem a tőzsdén veszi, mert a szerződött mennyiséggel gyakorlatilag megvenné a közkézhányad nagy részét.
Ez csak egyféleképpen lehet, nevezetesen úgy, ahogyan benne is van "vételi opciós megállapodás", amely alapján akkor lesz saját részvénye, ha az opciós szerződés alapján lehívja a részvényeket. Ezek szerint még nem hívhatta le.
Ezt valaki tudta értelmezni? Ha nincs saját részvénye akkor hogyan tud kedvezményes részvényeket adni? Az MBH Bank Nyrt. Javadalmazási Politikája keretében 3.196.110 darab törzsrészvényre (ISIN: HU0000139761) vonatkozóan, mint az opció kötelezettje, pénzügyi elszámolású vételi opciós megállapodást kötött az MBH Bank Munkavállalói Résztulajdonosi Program Szervezettel 2024. március 28. napján részvényenként 1.600 HUF összegű kedvezményes árfolyamon. A tranzakciót követően az MBH Bank Nyrt. saját részvény állománya változatlanul 0%
"Rendkívüli tájékoztatás vételi opciós megállapodás megkötéséről" . Az MBH Bank Nyrt. (1056 Budapest, Váci utca 38.; Cg.01-10-040952) ezúton tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy Javadalmazási Politikája keretében 3.196.110 darab törzsrészvényre (ISIN: HU0000139761) vonatkozóan, mint az opció kötelezettje, pénzügyi elszámolású vételi opciós megállapodást kötött az MBH Bank Munkavállalói Résztulajdonosi Program Szervezettel 2024. március 28. napján részvényenként 1.600 HUF összegű kedvezményes árfolyamon. A tranzakciót követően az MBH Bank Nyrt. saját részvény állománya változatlanul 0%. . Budapest, 2024. március 28.. . MBH Bank Nyrt."
"A bankszektor átlagánál
is kiugróbb eredménnyel zárta 2023-at az MBH Bank: a tavaly május 1-jei
fúzióval létrejött hitelintézet 345 milliárd forintos korrigált adózás
előtti teljes átfogó eredményt könyvelt el. Az elért 33%-os tőkearányos
nyereség jócskán felülmúlja a piac átlagát, pedig rendkívül
konzervatívan céltartalékoltak. A bankcsoport több sikeres akvizíciót is
végrehajtott, a mérlegfőösszege 500 milliárd forinttal emelkedett, és
ebben a Fundamenta felvásárlása
még nincs is benne, utóbbi egyébként 16,1%-ról 20,6%-ra fogja növelni
lakossági hitelpiaci részesedésüket. A részleteket a tőzsde honlapján megjelent gyorsjelentés. . https://www.portfolio.hu/bank/20240328/nagyot-alakitott-az-mbh-bank-a-vallalatok-utan-a-lakossagnal-is-elre-tornenek-677503
Jobban átgondolva az MBH Bank helyzetét, azt hiszem, igazad van. Amit leírtam korábban, továbbra is fenntartom, ugyanakkor abban igazad van, hogy a bankok többségét jóval 10-es P/E arány alá értékelik, emiatt lehet az MBH Bank papírjaiban akár nagyobb diszkont is rövid távon.
Szóval te már látod 2024 végét... Azért nem. minden lineáris ebben a világban.. És a jövedelmezőség is fontos nem csak a saját tőke..No meg hogy mennyi részvény forog közkézen, meg nagyin sokminden más, de ha te az Otp ben látod az üzletet miérr vagy itt? Persze olcsón venni drágán eladni... Jó kereskedést mindenkinek...
A magán nagytulajok nem fogják eladni a csomagjukat egyelőre, mert látják, hogy nagyon gyorsan növekszik a bank; az állam úgyszintén. Volt állami nyilatkozat is ezzel kapcsolatban, jelentősen magasabb áron akarnak kiszállni, mert szerintük többet ér (tőzsdén fogják eladni a 30%-ukat).
Az OTP-nek volt ukrán és orosz kitettsége is (nem sok, talán a holding 10%-a), illetve a külföldi alapok adhatták nagy tételben, mert kivonták innen a tőkéjüket, mert az egész magyar piac túl kockázatos volt nekik, a magyar piac pedig gyakorlatilag az OTP egymagában. :D Szvsz az MBH és az MBH Jelzálogbank közül inkább a Jelzálogbank van túlhúzva, nem szentírás az sem, hogy pl. P/BV=1 alá ne árazhatná a piac a papírt, a Jelzálogbank profitja és eszköz-illetve saját tőkearányos megtérülése kisebb (kb. 3-szoros a hányados mindkét értékre). A z MBH hatékonyabban működik, ráadásul az MBH 30% körüli saját tőke-arányos megtérüléséből az is kiderül, hogy erős növekedési fázisban van, ez látszik a negyedéves számokon is, folyamatosan javul a profitabilitása, . A saját tőkéje negyedévente növekszik 100 mrd-dal.
Ha növelik majd a közkéz hányadot , jönni fog a kijózanodás ! A fő tulajoknak jó ez a magas árfolyam , de a kisbüfik viszik most a bőrüket a vásárra. Van még pár túlárazott cég béten , pl : masterpl , delta , stb
Az az 1,23 %, ami közkézen van nem tud arról, hogy "A P/E gyenge támasz", és az alacsony, közkézen lévő részvényszám nem is generálhat hatalmas likviditást. Persze, én is szeretnék alacsonyabb árfolyamon még venni és még egy kört csinálni, mert bármikor felhúzhatják - éppen az előbbi okok miatt.
Valós támasz az árfolyamnak a saját tőke " tényleges vagyon " ad ,főleg ha magas a tőkearányos profit. OTP a covidnál saját tőke kb 8000 , Ukrán háborúnál kb 9500 volt , és ez meg is fogta az esést.A P/E gyenge támasz ,mert értéke tág határok között mozoghat. Ha gazd ciklus felívelő + likviditás van + pozitív piaci hangulat akkor magas P / E is elfogad a piac. Ha " válság van " akkor jön a kijózanodás és az alacsony P/E. OTP-nél most " válság időszaki árazás van " , mert a saját tőke növekedése mentén nő csak az árfolyam. Ha kiárazódnának a kockázatok lehetne magasabb P/E , erre lehet is spekulálni , de tudni kell , hogy amint újra " válság van " akkor bizony a saját tőke fog támaszt adni , feltéve ha marad a magas tőkemegtérülés. MBH most nagyon túl van árazva köszönhető az alacsony likviditásának. MBHJZ: az kevésbé van túlárazva , de ott meg alacsony a tőkearányos profit még.
Vsz itt kevésbé lényeges a saját tőke aránya, mert a profit nagy része idegen tőkéből (betétekből és befektetett pénzből származik). Az eredményességet tekintve a 2023 háromnegyedéves korrigált adózott eredmény alapján (amiben értelemszerűen még nincs benne a negyedik negyedév) 10 körüli P/E érték jön ki, a konszolidált számviteli eredménnyel pedig 7 körüli. Szvsz mind a két érték kedvezőnek tekinthető.
Köszi! Ha a kapitalizációt veszed alapul, tehát az összes részvény árfolyammal szorozva, akkor jobb a helyzet. Az MBH részvényeknek csak 1,13 %-a van közkézen, de aki négyezer-valahány-százon vett pár hónapja, az annak kétszereséért el tudta adni, míg az OTP csak lassan, araszolva ment felfelé, és nem érte el még mindig a háború előtti árfolyamot.
OTP 2023,06,30, Saját tőke : 3,595,500 millió Ft Részvényszám : 280 millió részvény PBV : 3,595,500 millió / 280 millió = 12,841 Ft / részvény OTP 2024,01 hó PBV : kb 15,000 Ft / részvény
MBH Bank Nyrt
MBH Bank Nyrt. néven működik majd tovább a 2023 májusában egyesülő MKB Bank Nyrt. és Takarékbank Zrt. - jelentette be a Magyar Bankholding. Mérlegfőösszeg alapján az MBH Bank a második legnagyobb magyarországi bank lesz több mint 10 ezer milliárd forintos mérlegfőösszeggel és mintegy 2,3 millió ügyféllel, piacvezető lesz a vállalati hitelezésben és az agrárfinanszírozásban
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.