Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boby
Boby hétfő, 15:20
Előzmény: #20957  Nudli
#20960
"Az alapkezelők zöme a vakmajom tesztet sem tudja túlszárnyalni."
Az lehet,viszont a kshnak,meg a magyar kurmánynak a hazugságvizsgáló teszt túlszárnyalása okozna komoly problémát .Tudod,arról a ksh-ról beszélek, amelyik a pmáp hozam alapjául szolgáló inflációt számolja. A gazdasági teljesítményüket most ne is firtassuk! Ami ingyen pénzt kaptak,abból arany ivókútaknak kellene lennie minden utcasarkon,nem még 11 000 milliárd forinttal eladósodni a lakosság felé. Olyan ez a pmáp,mintha kecskére bíztatok volna káposztát.
Atti hétfő, 15:08
Előzmény: #20958  ktamask
#20959
Azért mert egyesek tőzsdéznek, még nem biztos, hogy tömegesen veszik ki a zemberek a zs-t.
Csak megy a besz@aratás.
ktamask hétfő, 14:21
Előzmény: #20953  Boby
#20958

Nem teljesen értem, hogy min vitáztok.
Ha valaki nem fektet állampapírba, ugyanúgy fizeti az adókat, a terheket, ugyanúgy pénzeli ezeket a piszkokat, akár a jövedelmével, akár a vásárlásáival (az ÁFA-val), mint az, aki nem fektet állampapírba.
Mindegy milyen formában,úton-módon, de pénzhez jutnak.
A lényeg, amit ír a kolléga, hogy az állampapír egy lehetőség, van aki él vele, van aki nem.
A korábbi "ötletmorzsák" közül eddig nem valósult meg semmi.
PMÁP visszaváltás-korlátozás, akár %-ban, akár visszaváltás-korlátozással. (pl. hogy nem váltható vissza, csak lejáratkor, de akkor ez valószínűleg vonatkozna a BMÁPra is, hiszen CSAK a MÁP+nál nincs korlátozás)
Mondjuk az állam hülye lenne korlátozni, inkább örülnek, ha valaki a mostani nagy kamatú PMÁP-okat dobja..
A MÁP+ Ingyenes visszaváltását is megtartják.
Persze lehet, hogy később mégis erre az útra térnek, de ha 15-18%-okat kicsengetik, akkor miért korlátoznának bármit, amikor már csak 5-6%-okat kell kicsengetni?
Amit értek, és logikus, hogy pont ezért korlátoznák, mert lehet, hogy 5-6% kamatra senki nem tartaná az államnál, inkább kivennék, és megpróbálkoznának egy kötvénnyel, devizával, részvénnyel, akármivel.
Mondjuk egy 7000 MRD all-in kivétel PMÁP-nál tényleg az állam kivéreztetése lenne.
Ha jól megnézzük, a kitartó régi MÁP+osok is még közel 800MRD-nyi pénzzel vannak benne....úgy, hogy már rég beszállhattak volna a PMÁP-ba, de mégis maradtak. Pont emiatt nem gondolnám, hogy a PMÁPosok dobják, ha a MÁP+-osok sem dobták.
Tehát csak emiatt én előre biztosan nem aggódom a korlátozások miatt, majd akkor aggódom,  ha már tények vannak, mint amikor a zárt Quastor ajtókon kopogtattunk......
Nudli
Nudli hétfő, 12:48
#20957
Az alapkezelők zöme a vakmajom tesztet sem tudja túlszárnyalni. Nem is ez a cél hanem költségeket felszámolni és a nem túl jó saját pozikat eladni az alapnak. Van aki a saját alapjaiból még egyet fabrikál. ravasz.  itt van a BUX és az s&p500
egy éveset kell nézni. 
S&P 500 (^GSPC) Interactive Stock Chart - Yahoo Finance
 BUX árfolyam - Portfolio.hu
Nudli
Nudli hétfő, 10:34
Előzmény: #20955  tucsok
#20956
:) ezt a kutya sem olvassa. 
tucsok hétfő, 09:34
Előzmény: #20954  Boby
#20955
Volt itt egy olyan topic hogy "Állampapir alternativák " . Nem lehet az ilyeneket oda írni ?
Boby
Boby hétfő, 05:59
Előzmény: #20948  Ishar
#20954
Amúgy igen,a piacon sajnos bukni is lehet. Ez ilyen. Aki sok évre vette a pmápot,az a pmápon is bukik,csak nem nominálisan. Ez benne a szemfényvesztés. Ha akarsz, léteznek ilyen befalapok is, tőkevédettnek hívják őket.
Boby
Boby hétfő, 05:47
Előzmény: #20948  Ishar
#20953
Mondom sokadszor! Nem az a baj, hogy ez a konstrukció létezik. A baj az, hogy pénzt paripát konkurenciát nem kímélve kikáltották, sőt beleverték a fejekbe,hogy EZ az igazi befektés. Adómentes, költségmentes, követi az inflációt, biztonságos, likvid, miközben a konkurencia portékája adózik, sőt extrán adózik, nem költségmentes és még azok a g*ci alapkezelők is díjakat számítanak fel a semmiért. Egy vallást kreáltak vagy még inkább kultuszt. A pmáp kultuszát, ahol ugyanúgy nem lehet értelmesen beszélgetni a témáról, ahogy a mindennapokban sem lehet, mondjuk az ársapkáról, vagy hogy jól játszott e az eb-én a magyar válogatott? Aki nem a központi narratívát mondja, az egyből ellenséggé válik, még akkor is ha ő csak azt mondta, hogy kettő meg kettő az négy. 
zajec
zajec hétfő, 00:30
Előzmény: #20947  Boby
#20952
Jaja de ha amerikaiallampapirt vennel akkor az menocsavos befektetes lenne. Nekem inkabb szanalmas a kinlodasod a zsigeri gyuloleted. Repülnek évek jonnek a kamatok, nem volt einstand még a rohadt 1% sem nő. Pedig megmondtad nem igy lesz. Elveszik pénzeket allamcsod, occaz eur. Lásd be okosabbak nalad. Sok embertol elvettek sok penzt a huhogok. De mindenki sajat eletenek kovacsa. Egy szosszenet. Olyanra hallgass aki már járt ott emerre te tartasz. 
zajec
zajec hétfő, 00:16
Előzmény: #20944  tihamer
#20951
Amilyen az input olyan output. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 22:25
Előzmény: #20946  Rincewind2
#20950
Azt mondjátok meg, hogy a TBSZ en kívül mi van még ? Gyakorlatilag a kutya valaga is agyon van adóztatva, így aztán nagyrészt egy mederbe vagyunk terelve ha tetszik, ha nem. Persze értem én, hogy TBSZ re azt veszünk amit akarunk, de ettől a feltöréstől, meg az adótól elgurul a gyógyszerem!
hekki
hekki vasárnap, 21:51
Előzmény: #20948  Ishar
#20949
Tégláról téglára 
Ishar
Ishar vasárnap, 21:46
Előzmény: #20947  Boby
#20948
Bezzeg a mínuszos befektetési jegy meg a mínuszos részvény az már valami, az már igazi befektetés. Bele kell tolni a 20-30-50-100 milliót aztán hagy szóljon. (Emellett természetesen befektetés még lakást venni kiadásra is, mert a jó öreg téglát meg lehet fogni ugye.)
Boby
Boby vasárnap, 20:14
Előzmény: #20946  Rincewind2
#20947
Régóta ezt vallom és ezt hirdetem,a lakossági állampapír nem befektetés. Ahogy írod skalpolni lehetett rajta,de egyébiránt leginkább az iskolai takarékbélyeghez hasonlatos. Amivel önmagában talán nem is volna baj,de az a hájp amit köré építettek az nevetséges. Ami még nevetségesebb az a hit,amivel itt sokan beszélnek róla. Egyértelműen orbán agymosása köszön vissza a megnyilvánulásokból, miközben Magyarországon minden csak díszlet. Díszlet a gazdaság,díszlet az eü,az oktatás, a foci és a lakossági állampapír is. És mit jelent, hogy díszlet!? Olyan mintha az lenne,mintha működne,de nem az és nem működik. Jöhet a mínusz 45!:-))))
Rincewind2 vasárnap, 18:32
#20946

Számomra vicces, hogy az állampapír befektetésként van elkönyvelve. Nyilván kell könnyen hozzáférhető pénzeszköz a portfólióban, de az csak rövid távra (1 év). b.f.(before fidesz) ezt a funkciót a bankszámla és a három hónapos lekötött betét betöltötte. a.f.(after fidesz) ez megváltozott a full ingyenes bankszámlák amik átlag jövedelemmel elérhetők voltak megszűntek, a betéti kamatok kb. nulla% így az állampapír lett ami átvette a számlán lévő pénzek szerepét. Nyilván aki rendelkezik komolyabb jövedelemmel annak ez csak egy változó helyzet, de aki nem az szív. Persze idén a PMÁP jó hozamot hoz, de ez csak 1 év, a hosszútávú papírokon is lehetett keresni, ha 2022-ben megvetted és tavaly ősszel eladtad  simán jött 40% hozam, de ez bizonytalan volt, amikor megvettem és én sem mertem nagy összeggel megjátszani.
Nem szeretem a befektetési jegyeket, de vicces, hogy az elmúlt 1,5 évben a PMÁPOT simán verték.
tihamer
tihamer vasárnap, 07:11
Előzmény: #20944  tihamer
#20945
tihamer
tihamer vasárnap, 06:54
Előzmény: #20943  BKKT
#20944
"Az év második felében 7-8%-os infla adatok fognak kijönni.... Nincs más út."
.
Erre számítok én is.
BKKT vasárnap, 04:28
Előzmény: #20942  ktamask
#20943

Az infláció nem csak ezekről szól....
Közben a szolgáltatások 15-25%-al emelkedtek....
A magas infláció miatt erőteljes bérkiáramlás is történt...
A államkassza is üres... 
Ezt is tömködni kell, ehhez növekvő adóbevételekre van szükség...
Adót nem vetünk ki mert azt mindenki látja, inkább árakat növelünk és az infláción keresztül szedjük be a plusz adókat... 
Ezt nem veszik észre... Sőt, örülnek, hogy mindenkit megmentenek..
Az év második felében 7-8%-os infla adatok fognak kijönni.... Nincs más út.
ktamask szombat, 15:30
Előzmény: #20938  BKKT
#20942

Semmit nem számít a "bázishatás".
Ha tavalyhoz képest nem változott az ára egy terméknek, akkor az inflációs hatása idén 0.
pl. Benzin 585 tavaly , idén is 585, de 2 éve 508, akkor
Akkor tavaly ez 15%-os "inflációt" eredményezett csak az üzemanyagra vonatkozóan, míg most 0-t.
Ugyanígy a példa.
tavaly November és az azt megelőző évben 630 > 640 > 1.5%-os inflációt okozott
Most az üzemanyag valami csoda folytán marad 590, akkor hiába az alacsony 1,5%-os bázis, ha érdemben olcsóbb lesz tavalyhoz képest, nemhogy nem lesz magasabb az infláció, hanem még mínuszos lesz.
640>590. ~ -8%. 
+ rájön még a tavaszi meleg miatti "olcsó gáz".együttesen simán behozhatják az inflát átlag 4-5 % közé.
tehát inkább a 2025-ös "infla" itt a nagy kérdés, ha jön egy gatya időjárás, egy olaj rallyval esetleg. (és forint romlással)
Fibonacchi
Fibonacchi szombat, 10:46
Előzmény: #20940  Keva
#20941
Ha nem csinálsz semmit akkor marad a kincstári számládon, onnan annyit fektetsz be és utalsz ki magadnak amennyit akarsz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek