Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zajec
zajec szerda, 18:21
Előzmény: #20899  Boby
#20900
Vagy azert döntöttek ugy mert a csumiztato gebines horror arat nem akarták kifizetni. Ha pl elmesz egy rendezvenyre es 5000 egy sor,  megvehetned, talan van nalad annyi de nem veszed mert nelegyen mar ennyire pofatlan. 
Boby
Boby szerda, 17:51
Előzmény: #20898  zajec
#20899
"A gebines lelkek még mindig a csumiztatásban látják az üzletet. Miközben a világban az a trend, egyedit és jó alapanyagokból készítesz és ráteszed a tisztességes hasznod."
Ezt pont abban a topikban írod,ahol egy éve még a módos emberek között is az ársapkás termékek hajszolása volt a fő téma, ahol a kirándulók még a vizet is otthonról viszik a kirándulásra, hogy azt nehogy egy büfében kelljen megvenniük!? Hol élsz?!
zajec
zajec szerda, 17:34
Előzmény: #20896  amadeo
#20898
kinek mi a háttere az határozza meg a tudatát. Ha ugyanazt adod csak irreálisan drágábban akkor vesztettél. A gebines lelkek még mindig a csumiztatásban látják az üzletet. Miközben a világban az a trend, egyedit és jó alapanyagokból készítesz és ráteszed a tisztességes hasznod. Ha bemegy valaki 1-2-5 év múlva akkor ugyanazt a minőséget kapja. Csak ilyen helyekre járunk és néha belepróbálunk új helyekbe. Anno sokat jártam az egész országot megvoltak azok a helyek ahol kajáltunk akár reggelit szendvicset vagy főkaját esetleg halászlét, hurkát, lángost, velős kenyeret. 
zajec
zajec szerda, 17:28
Előzmény: #20894  FR73
#20897
csillapíttták de rosszul alakultak az energiaárak, emlékeim szerint a piaci árhoz fél évente igazították az árat utána ott maradt fél évig a magas miközben lejjebb ment. Egyszer tán volt egy szerződés módosítás is az sem sikerült jól. 
amadeo szerda, 15:38
Előzmény: #20893  zajec
#20896
"Az ügyeskedő gebines mentalitást kellene kiírtani a kereskedők és kisker gondolatvilágból és akkor tán 10év alatt visszatérne a bizalom"
Az 50es években is volt hasonló, akkor a kulákok voltak a nehézségek okozói....
Korábban meg a zsidók. Mondjuk a (nemzeti-)szocializmus hívők nagyobb sikereket értek el a bizalom helyreállításában, mert ott már sikerült nem csak a gondolatvilágot kiirtani...
Közös a fenti gondolatmenetekben, hogy sikeres, virágzó, boldog társadalmakhoz vezettek, vezetnek. Ja, nem.
FR73 szerda, 11:28
#20895
Érdekes gazdaságpolitikánk van, leginkább a fiam tanulási szokásaihoz tudom hasonlítani.
Lazán viselkedik a gazdaságpolitika, amikor relatív jó helyzet van. Fiam se erőlteti a rendszeres tanulást, amikor jól áll.
Aztán jön egy nem várt helyzet, ami miatt ez a laza viselkedés bajt okoz. Nem várt számonkérésre egy pocsék jegy.
Aztán lehet küzdeni, hogy kijavítsa. 
FR73 szerda, 11:14
Előzmény: #20893  zajec
#20894
Optimális esetben egy laza trendszerű növekedés lenne minden tekintetben a gazdaságban. Ha ebbe túl nagy kilengést teszel, akkor az egy bizonytalanság, aminek ára van.
Mint ahogy a fix állampapír hozam vs bizonytalan tőzsdei hozam, magasabb a hozamelvárásom a tőzsdén.
Itt nagyjából 2019-ig nem volt észrevehető infláció.
A kilengés fő oka szerintem nálunk az energiaárak elszállása volt, amit a kormány nagyon későn kezdett csillapítani, legalább egy évig hagyta szenvedni a normális de tőkehiányos vállalkozásokat. Aki nem emelt, az elpusztult, aki emelt, rájött, hogy van kereslet, mert előtte odaöntöttek egy halom pénzt az embereknek (a híres 2021 évvégi pénzszórás! - pechre mire megkaptad a visszatérítést 2022-ben, épp bejött az energiaár sokk). Most kezd kiderülni, hogy aki emel, az esetleg kereslet csökkentést kap cserébe, de azért, mert már nem szórják a pénzt az emberek nyakába.
zajec
zajec szerda, 10:38
Előzmény: #20891  FR73
#20893
Már írtam:  EU átlag feletti növekedést várok. Az emberek egyre tudatosabban költenek, miért? mert már látható összeg az amit meg tudnak spórolni havonta egy kis odafigyeléssel, (nyugati fogyasztási kultura, kuponok, akciók, minőség, csak azt veszem ami kell) , növexik a pénzügyi kultúrájuk. Közép eurpaiak vagyunk, kelet nyugat kapuja vagyunk, vannak adottságaink, ezekből tudsz gazdálkodni. 
A kisker saját magát kezdte kinyírni amikor nem csak a költségnövekedését akarta érvényesíteni, hanem jaaa lehet emelni? akkor csapassuk. A nagy áremelkedés a legjobb infláció csökkentő. Az emberek azonnal satuféket nyomnak. Az ügyeskedő gebines mentalitást kellene kiírtani a kereskedők és kisker gondolatvilágból és akkor tán 10év alatt visszatérne a bizalom. Régen is ez volt sírt a balatoni lángosos, kajáldás a zöldséges és vastag arany lánc volt a nyakában és az üzlet mögött állt az állólámpás merdzsó,  ősszel mentek a kanári szigetekre. Ez a mentalitás nem változott. "a minőségnek ára van annak meg menni kell felfele" mondta hasitasi a reklámban. A bérek infla növekedés és kamatok a hangszer húrjai. Ezen lehet játszani. 
FR73 szerda, 08:05
Előzmény: #20891  FR73
#20892
Még valami, két szuper kártékony dolog az elmúlt 3 évből. Az árstop. A 4,5% kisker különadó. 31,5% effektív kisker adóterhelés az egy tökéletes öntökönszúrás. És a megszüntetése után is hosszú idő, mire a hatása tényleg eltűnik.
FR73 szerda, 07:35
Előzmény: #20890  zajec
#20891
2022-23 infláció 2x az EU-nak, erre nem mondanám, hogy jól csinálták. Kinyírták a belső keresletet (előrehozták, mert 2022-őt mindenáron meg kellett nyerni).
Vásárlóerő paritásos GDP-ben leghátulra kerültünk a környező országokhoz képest.
Prociklikus gazdpol addig jó, míg a körülmények is jók. Ha beüt a gebasz (mindegy miért, nevezhetjük háborúnak vagy ellátási lánc válságnak is), akkor a prociklikus gazdpol szívás.
Még mindig kis nyitott gazdaság vagyunk kevés természeti erőforrással és gyenge belső kereslettel.
zajec
zajec szerda, 01:21
Előzmény: #20888  FR73
#20890
Szerintem jol csinaltak. Atrendeztek adossag összetetelet. Nem a bankok keresnek a lakossagi penzeken. Premium kamatot fizetnek ami itthon marad, megorzik a lakossagi megtakaritasok erteket es lassan vasarloerot general. Nem mellesleg adott nemi pénzügyi tudatossagot. 
zajec
zajec szerda, 01:14
Előzmény: #20878  geza77
#20889
Latom betalalt. :) a neked szóló reklambol tanultad a penzugyi ismereteket. "minel többet költ annál többet sportol" 
Es ha valaki 354en vett eurt adta el neked 430on, vett allampapirt és kamatokbol  visszavett 370en eurt? Ekkor vett chfet usdt es ezeket eladta 20-30ftal magasabban majd 390nel chf es 385on eur. 
Mar irtam a kozertarak a haziasszonyok inflaja nem a befektetoe. 
Senki nem lesz jo spekulans amig maganak sem vallja be, rosszul döntött. Meg gazabb ha még meg is akarja magyarázni a lehetetlent. 
FR73 2024. 06. 11. 13:21
Előzmény: #20887  geza77
#20888

A gazdaságpolitika az idehaza a pocsék és a nagyon pocsék között evickél, ebben egyetértünk.
Ez a fórum se jöhetett volna létre a 2021-22-es gazdaságpolitikai ámokfutás nélkül, ott ágyaztak meg a mai 19,1%-os kamatunknak.
geza77
geza77 2024. 06. 11. 13:08
Előzmény: #20883  FR73
#20887

Az unortodox népNEMZETTHY csuda gazdaságpolitika megvilágítása a célom. Lehet, hogy nem rossz az állampapír, de akkor vehetnénk török állampapírt is, az szerintem nagyobb kamatokat fizett! ott lehet évente hoz 40-50%ot vagy akár többet is. Igaz papíron 780 amúgy más elemzők szerint akár 125% infla is lehetett. Nem jó ez az út,mert csodának akarják bemutatni, meg fejlődésnek, miközben nem az.
Lábbal odagurítanak valamit a nép egy részének, az örül neki, miközben 2 kézzel legalább annyit elvesznek mindenkitől.  Illetve arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az árak sajnos többel mentek el jóval, mint amit hozott. Ez csak egy trükk volt részükről, hogy megsarcolják a népet.   
"Döbbenetes mértékben, összesen 137%-kal emelkedett 2014 és 2023 között az új lakóingatlanok építési költsége Magyarországon. Az EU átlagában ugyanez a szám mindössze 43%, kevesebb, mint a harmada. Valami mintha nem stimmelne. Termelékenységi probléma lenne? Nem tudjuk, de az biztos, hogy a költségek ilyen szintű elszállása nem tesz jót a hazai ingatlanpiacnak. " 

https://bankmonitor.hu/mediatar/cikk/az-eu-atlagot-100-kal-meghaladoan-nottek-a-lakasepitesi-koltsegek-magyarorszagon/
Hathor
Hathor 2024. 06. 11. 09:58
Előzmény: #20883  FR73
#20885
En is 6%koruli PMAP al kezdtem 2022nel, 2023ban 14.5-16%ossal folytatva, idén 18.5-19%ossal, közben ugrálgatva magasabb DKJk között.
Ennyi egyelőre a történetem itt.
OTP részvény fő Blue chipunk azóta sem érte el 2022es szintjét
FR73 2024. 06. 11. 09:17
Előzmény: #20883  FR73
#20884
"Megjegyzem, nem nyert, nem oda szavaztam, ahova gondolod, de ez is magánügy, és nehogy véletlenül azt gondold, hogy miattad nem oda szavaztam, ahova gondoltam."
Typo volt, helyesen: 
"Megjegyzem, nem nyert, nem oda szavaztam, ahova gondolod, de ez is magánügy, és nehogy véletlenül azt gondold, hogy miattad nem oda szavaztam, ahova gondoltaD."
FR73 2024. 06. 11. 09:11
Előzmény: #20882  geza77
#20883
Nem jött be a 433 összehasonlítás, kerestél egy másik dátumot. Senki sem mondta, hogy az állampapírral mindig jól jártál.
Mi a célod a ma kezdett gondolatmeneteddel egyébként? Hogy itthon mindensz@r? Mert azt tudjuk. Hogy odakinn kánaán? Ezt is tudjuk. Hogy az állampapír nem mindig éri meg? Azt is tudjuk. Hogy menjünk mind el külföldre? Nem fogunk, de ez nem is tartozik rád, mert magánügy.
Megjegyzem, nem nyert, nem oda szavaztam, ahova gondolod, de ez is magánügy, és nehogy véletlenül azt gondold, hogy miattad nem oda szavaztam, ahova gondoltam.
geza77
geza77 2024. 06. 11. 09:07
Előzmény: #20881  FR73
#20882
tudom, a mélynlpNEMZETTHY érzelműeket semmi nem zavarja, itt a legjobb minden a világon is sákreválánojti!  Itt a 40%od  ;) 
"Az Eurostat adatai alapján megnéztük, hogy 2017 januári bázison hogy alakult az új autók ára itthon és az unióban. A különbség drámai, míg itthon az árak majdnem 72 százalékkal nőttek, az EU-ban mindössze 24,4-gyel. Ezt azt jelenti, hogy egy olyan autó, ami 2017 elején 5 millió forintba került, mostanra 8,6 millió forint."
Bármit nézünk, ott a különbség!
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240318/abran-mutatjuk-miert-nem-futja-a-magyaroknak-uj-autora-674917
FR73 2024. 06. 11. 08:33
Előzmény: #20880  Hathor
#20881
Fura gondolat ez a werbung milkacsoki. Az olcsó werbung bevásárlásokhoz életvitelszerűen ott kell élni, akkor pedig helyi adórezidensként nem is lehet téma a magyar állampapír. 
Mamóka múltkor írta, 2022 őszén 100 ezer eur idetéve ma 140 ezer eur-t jelent. Alsópolc az osztrák sparban nem fog felizgatni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek