Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Keva szombat, 10:31
#20940
Sziasztok!
Meg lehet-e osztani a lejáró DKJ kifizetését (pénzszámla és banki utalás között)? Vagy kikérem az egészet pénzszámlára, majd onnan befektetem azt a részt, amit szeretnék, amire meg szükségem van azt kikérem bankszámlára? Én csak a teljes összegről tudok rendelkezni. Mi ennek a menete? Köszönöm.
tihamer
tihamer szombat, 07:59
Előzmény: #20938  BKKT
#20939
Igen, erre már az én fejemben is megfordult, hogy nem véletlen emelték év elején a nyugdíjakat 6 %-al.
Ha meglesz a 6 százalekos átlagos évi infláció idén, azért az nem olyan rossz a + 1,5 % prémium kamattal. (Régebbi sorozatok).
 Azaz 7,5  % .
Legyen igazad!
👍 
Mellesleg 2025. elején szintén alacsony lesz a tavalyi bázishatás. Azaz jövő 1. negyedév átlag 7-8 % infláció?
BKKT szombat, 04:57
Előzmény: #20937  ktamask
#20938

Tavaly az év első hónapjaiban nagyon magas volt még az infláció így a bázis is magas, ez miatt látunk most alacsonyabb inflációs adatokat.
Az év második felétől csökken a bázishatás, ez miatt az infláció is emelkedni fog.
Az év vége felé 7-8%-os inflációs számokat is fogunk látni, összességében is 6%-körül lehet vagy még több....
Ezzel a jegybank és a kormány is tisztában van, (na meg Zsiday is...)
Ne véletlenül emelték a nyugdíjakat 6%-al, ezt el is fogják érni az év egészében és ha ehhez szükséges a forint gyengítése akkor azt is befogják vetni...
Egyébként éppen ezt a szándékos gyengítést látjuk most a forint/euró árfolyamában....
ktamask péntek, 21:42
Előzmény: #20927  tihamer
#20937

5% átlaghoz már hamarosan 6%-okat kell látni, nem tudom hogy lesz ebből KSH féle 6%, sehogy szerintem, ha még a 4-et is alig tudjuk elhagyni.
KSH "alapon" 4,5% lesz max az átlag, tehát év végére 5% körül "JÓ" esetben, 4 és 5 átlaga kijön majd durván 4,5%-re, persze ezt hasraütésszerűen írom, nem alapozom semmire, csak a KSH -ra...
A tippem az, hogy miért így lesz, hogy mindenki dobja a papírt év elején, hogy "vége" az infla korszaknak, és utána elindul újra a rally az inflával, amikor már mindenki/ vagy legalábbis a többség dobta a jó PMÁP-ot.
A kitartók jól járhatnának ez esetben, HA úgy alakul, HOGY! HA...
HA 4,5-5% közé esne az átlag infla (2024), így a prémiummal 6-6,5%alakulna,  talán érdemes még 1 évet tartani ezzel, hogy lássuk, érdemes-e még tovább tartani utána.
Ha akkor sem ugrik az infla....akkor dobás.
Boby
Boby péntek, 18:43
Előzmény: #20934  Ishar
#20936
A föld kincseihez még annyit, hogy a tízéves hozama évi 12% körül van. Ilyen abszolút hozamú alapot nem szabad kihagyni egy abszolút hozamú alamokat tartalmazó portfólióból,pláne mikor az elkövetkezendő időkben, szerintem elég sok szó fog szólni a nyersanyag piacról. 
Boby
Boby péntek, 18:36
Előzmény: #20934  Ishar
#20935
A Föld Kincsei nálam elenyésző részt jelent. Az én yzemélyiségemnek sokkal inkább a Hold felel meg. Ettől függetlenül az otp szerintem az egyik legjobb magyar alapkezelői műhely,de ha megnézed az emdát vagy a föld kincseit teljesen más elvek alapján kereskednek ( ők szó szerint, adnak-vesznek),mint a holdosok. Azért van nekem ez is,az is,csak nem egyforma súllyal veszek belőlük.
Ishar
Ishar péntek, 18:02
Előzmény: #20933  Boby
#20934
Az az igazság, hogy most már inkább részvényeket nézek, mint magyar állampapírt. Valamennyi pénz még megy az 5 éves BMÁP-ba, aztán annyi. Az OTP Föld Kincsein én is gondolkodtam, aztán látod. Amikor kifutnak a PMÁP-ok, igazán akkor leszek "gondban", hogy mi legyen. 
Boby
Boby péntek, 17:27
Előzmény: #20929  Ishar
#20933
Amúgy ha lesz egy kis forint korrekció, ismét lehet dollárt venni,abból meg pénzpiaci alapot, szerintem verni fogja a magyar lakossági állampapírokat,miközben a kockázat is relatív alacsony marad.
Boby
Boby péntek, 17:21
Előzmény: #20929  Ishar
#20932
Amúgy ha vetíteni akartam volna, sokkal nagyobb számot is lehetett volna írni, akkorát ami már most lepipálná a pemáp hozamát. Igazándiból az elképzelésem ült, de a kivitelezés túl konzervatív, biztonságra törekvő volt. https://www.erstemarket.hu/befektetesi_alapok/alap/AT0000673249
Boby
Boby péntek, 17:17
Előzmény: #20929  Ishar
#20931
"Boby 2023. 06. 23. 15:04Előzmény: #4045  Boby#4046"Elsősorban euro, másodsorban dollár."Szerintem egy éves időtávon 10-15% simán van bennük, + kamatok."
Elég pontatlan volt az ajánlatom. A +kamatok kitétel nélkül viszont már nem is olyan rossz.
Boby
Boby péntek, 17:02
Előzmény: #20929  Ishar
#20930
Ez sem utólagos, többször is volt ajánlva és nem csak én ajánlottam itt az usa rövid papírokat vételre. Amúgy ugye nyilván nem a pénzpiaci alap hozama a 13%, az csak  5,7%, a többi a forint gyengülésből jön, de nyilván forintgyengülést sem várt senki....,legalábbis ti közületek.
Ishar
Ishar péntek, 16:55
Előzmény: #20928  Boby
#20929
Kérlek írj még befektetési jegyeket így utólag, amelyek jobban teljesítettek a magyar állampapíroknál.
Boby
Boby péntek, 16:38
Előzmény: #20927  tihamer
#20928
Akár 6,5%-ot is fizethet 2026-ban.:-))))) Eltörpül az idei "hatósági" áremelések mellett.  Még egy 1 éve vett  dollár pénzpiaci alapon is van már minimum 13%.
tihamer
tihamer péntek, 16:10
Előzmény: #20926  domdom
#20927
Az infláció is mint minden, pl gazdasági folyamatok is ciklikus folyamat. 
Ugye májusi havi infláció már 4,0 % volt.
A jövő mozgásban van. Háborús folyamatok  változása, ellátási láncok, most Magyarország pénzbüntetése, stb. Sok a ha....
Szvsz az idei, 2024-es éves átlagos infláció minimum 5 százalék lesz.
domdom
domdom péntek, 15:15
Előzmény: #20925  tihamer
#20926
Egyébként ha meg kellene becsülni, te milyen (a statisztikában is megjelenő) inflációs mértékre számítasz, illetve a jövő évi kamatbázisra való tekintettel milyen éves átlagra? 
tihamer
tihamer péntek, 14:59
#20925
Üzemanyag:
Mától, péntektől benzin + 4, gázolaj + 5 forinttal drágul.
Hétfőtől: Holtankoljak.hu. A portál szerint a benzin 2 forinttal, a gázolaj pedig jelentősebb mértékben, 8 forinttal lesz drágább.
Euró:
Két hete, a választás előtt 384,- is volt.
Most 398,-
Infláció:
Növekedésre felkészül 📈
Konklúzió:
Marad az inflációt követő PMÁP  ✔️
zajec
zajec csütörtök, 21:43
Előzmény: #20923  Boby
#20924
bizonyára. 
Boby
Boby csütörtök, 21:36
Előzmény: #20922  zajec
#20923
Nem maradtam le semmiről,már írtam. Nekem olyan van ami 2025-ben jár le. Én kimazsoláztam a legszebb időket. De már ezt is írtam,meg azt is, hogy miért pont ezt vettem.
zajec
zajec csütörtök, 21:32
Előzmény: #20915  Boby
#20922
tudod a gyógyulás első lépése a beismerés.. lemaradtál pmapról mert fostál, a zorbán  elveszi a pénzed és inkább vettél 400ért eurt.. nincs ezzel gond, döntöttél igy jártál. Ha poziban vagy és bizonytalan a személyiséged akkor mindenbe belekapaszkodsz ami az elméleted igazolja, mert szar dolog beismerni nem jól döntöttél.  
Persze értem én volt meg jókor adtad el meg hát van is valamennyi persze a legjobb...stb stb.. 
Mivel ezzel a kormányt támogatod ezért frusztrációt éreznek a hasonló gondolkodásúak. 
Mindenki a maga sorsának a kovácsa. Elég szimpla tözsdepszichós alaphelyzet. Nem kell túltupirozni max egy kicsit mattul a guru koronája. 
Boby
Boby csütörtök, 21:31
Előzmény: #20919  J0hnnyEnglish
#20921
Most sem értem, hogy milyen oldalakról beszélsz?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek