Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 06. 02. 13:51
Előzmény: #74308  Murdoch
#74320
Meg zartkert? Afelett atsiklottam... Mondjuk akkor valoszinuleg kijebb is van a haz mint gondolom. Mindenesetre en ennyi penzbol is inkabb hanyagolnam a lakast, sorhazat ikerhazat. Akkor mar en mashol keresgelnek.
CyrusTheGreat 2020. 06. 02. 13:45
Előzmény: #74317  sakal83
#74319
Nincs baj egyikkel sem, de azért az eltartói oldalon én nem látom át teljes egészében a kockázatok valós mértékét, ezért inkább végtelennel közelítem. Tíz évig simán lehet valaki fokozatosan romló, végül katatón demens, vagy agresszív felhalmozó Alzheimeres, azért ennek iszonyat költségei vannak. Ráadásul k-EU-t nagoyn durván sújtja a gondoskodási válság, nettó kibocsátók vagyunk gondozókból, szóval azért lehet, hogy tényleg csak aranyáron fogsz tudni gondozót keríteni. Az egészségügy sem partner, úgy dobják ki az öregeket a geriátriáról otthoni ápolásra mint a sicc. Oké, hogy jogilag és morálisan tisztán is lehet kezelni a dolgot, cserébe nem kifejezetten  látom, hogyan lesz ez akárcsak nullszaldós.
sakal83 2020. 06. 02. 13:42
Előzmény: #74317  sakal83
#74318
De en inkabb eletjaradeknak hivnam vagy elorehozott eladasnak a halal elott:)
sakal83 2020. 06. 02. 13:41
Előzmény: #74315  CyrusTheGreat
#74317
Eltartoiban igen. Eltartottiban csak akkor ha ful egyedul vagyok es vagy leszarnak. Sztem semmi baj sincs egyikkkel sem ha tiszta.
sakal83 2020. 06. 02. 13:40
Előzmény: #74285  TiKej
#74316
Ennyiert Pesten ertelmes hazat nem fogsz kapni a mai arakon. A deli agloban nezz szet ott talan tudsz ennyiert venni mazlival. Ha nem jatszik akkor teglalakas ami szinten necc ennyiert. Talan a 18. kornyeke. Ami viszont fontos: ha nem hiszel az arcsokkenesbe es albiban elsz akkor minel elobb vegyel. Ne habozz! Nagy lesz a veszteseged 3 ev alatt! Plusz jo tanacs: a kadarkockakat akkor nezz ha a jovoben lesz penzed es akarsz 20mot rakolteni. Ha nem akkor keruld oket. Regebbit pedig alapbol... csak stabil es jo tetovel rendelkezo hazat vegyel mert a gatyad ramegy egy felujitasra. Egy 90es evekben epult massziv haz so-so felujitasa 100-150kpernm!!
CyrusTheGreat 2020. 06. 02. 13:39
Előzmény: #74314  sakal83
#74315
Várj, most nem volt világos, eltartotti vagy eltartói szerepkörben kötnél?
sakal83 2020. 06. 02. 13:20
Előzmény: #74309  Törölt felhasználó
#74314
En azert kotnek ilyet:) tisztan semmi extra. Sot jot is teszel vele mert lesz mibol jobban elnie ugyanott gyakorlatilag veszteseg nelkul. Mert ugye a sirba csak te fersz be...
Ez csak nezopont kerdese. Jobb mint az oregek otthona. 100X!!!
sakal83 2020. 06. 02. 13:17
Előzmény: #74294  AudreyDeak
#74313
Ez nem spekulacio. Vannak az elvek es a kenyszer. Ha kenyszerhelyzetben jogilag megoldhato akkor szabad csak ilyenbe belemenni. Soha nem tudhatod a jovot. Ezt megtanultam az eletemben csunyan es dragan sajnos. Van olyan helyzet hogy az elveket felul kell irni. Attol meg nem vagy sem az ordog sem a satan stb. Viszont ha ezzel nem eri meg neked akkor ereszd el es valassz tisztabbat.
Murdoch 2020. 06. 02. 12:18
Előzmény: #74311  TiKej
#74312
Pl. nem kapsz rá hitelt.
TiKej 2020. 06. 02. 12:12
Előzmény: #74308  Murdoch
#74311
A problémás zártkert alatt mit értesz? Olvastam, hogy ha mezőgazdasági földként van nyilvántartva, akkor van művelési kötelezettség, de elvileg van "művelés alóli kivonás" lehetősége is. Illetve olvastam magasabb illetékekről és egyéb negatív anyagi vonzatról, de érdekelne, hogy te mire gondoltál, csak hogy tisztán lássak.
TiKej 2020. 06. 02. 11:56
Előzmény: #74298  OlafGrof
#74310
Köszönöm az érdemi választ!
Ahogy olvasgattam a fórumot, már korábban is felfigyeltem arra, hogy komoly %-okat lehet alkudni, ebben tovább erősítettél. Persze felmerül a kérdés, hogy valójában átlagosan mennyit engednek. Egyszeri halandónak van hozzáférése olyan adatbázishoz (akár nem hivatalos), hogy átlagosan az adott kerületben mennyiért mennek el az ingatlanok?
Úgy gondolom, hogy alku után 35M-ért olyan 70-80nm körül találnék már az eddig látottak alapján, de a valóság persze lehet más.
Köszönöm a linket is, lementettem, egy megnézést mindenképp megér a jó állapota (burkolat, nyílászárók, tető), illetve a kert miatt. A környezetet meg csak élőben tudom megtapasztalni.
Törölt felhasználó 2020. 06. 02. 11:36
Előzmény: #74291  AudreyDeak
#74309

Belekóstolhatsz abba, hogy mi várható a lakáskiadásban, ha egyszer valamikor a nyugati sztenderdekhez igazítják a törvényt nálunk is.
Ott a fizető bérlőt kirakni nem lehet csak nagyon nyomós okkal, amit ellenőriznek is, ha bérlő kéri. Lakáseladás sem elégséges ok. Emelni csak meghatározott feltételek mellett lehet stb.
Igaz, a nemfizető bérlőt viszont sokkal kisebb tortúra árán lehet hihajítani.
Sajnos itt vadkeleten a kisöreg valószínűleg úgy fogja végezni, hogy egy keselyű megveszi (egy ügyvédre vagy ügyvéddel jól ellátott valakire tippelnék így látatlanban) és az erre szakodosott megoldó vállalkozásokkal valahogy kihajítják a lakásból.
Persze az adásvétel során szigorúan szóban, semmit nem írásban megígérnek majd mindent.
Nálam az ilyen típusú eltartási szerződés meg kivárom, míg meghal a bérlő morális okokból nem játszanak. Akárhogy is van, akkor is tudom, hogy ott halt meg egy ember, brr.
Sokan, legalábbis nem kevesen, ezért viszolyognak az olyan lakásoktól, amiben előtte meghalt valaki.
Ezt el kell engedni vagy sokkal kedvezőbb feltételeket kiharcolni.
Murdoch 2020. 06. 02. 11:30
Előzmény: #74298  OlafGrof
#74308
Ráadásul zártkerti, ami elég nagy probléma. De én az M0-s mellett lévő házakat hanyagolnám, a folyamatos zúgás garantált lesz.
AudreyDeak 2020. 06. 02. 11:19
Előzmény: #74306  Törölt felhasználó
#74307
Amit írtál otthoni ápolásra ez megint budapesti árszínvonal, itt teljesen másképp és más árakon mennek a dolgok.(Nagyanyám mellett két falubeli asszony ült napközben felváltva hétfőtől péntekig. 600/órában.az napi 4800 ft, az havi max. 100 ezer...de ez csak rövid ideig ment így.)....A tulajnak meg kell máshova a pénz, amúgy nem hiszem hogy bolygatnák haláláig.
De! Ezektől függetlenl igazatok van! Én olyasmiben gondolkodtam, hogy nyugdíjából automatikus beszedést beállítani, amit gyakorlatilag bármilyen állapotában fizet, de ha meg esetleg kell neki betegségre a pénz az majdnem ugyanolyan ki.....sz vele. Ezt a projektet azt hiszem el kell engedni, igen. Annyival nem adják olcsóbban , az a helyzet.
Törölt felhasználó 2020. 06. 02. 11:11
Előzmény: #74301  AudreyDeak
#74306
Én ezt  lakást elengedném. Ha az öreget rászabadítod a mai albérletpiacra, akkor rosszat teszel vele. Tudja ezt a jelenlegi tulaj is, és amolyan humánusabb módon a lakást inkább eladja. 
Gondolj bele, mi lenne, ha beüt a legrosszabb. Az öreg állandó otthoni ápolásra szorulna, és nincs rá pénze, demenciával ez még akár hosszú évekig mehet, és az állandó otthoni ápolás önmagában olyan 300 ezer plusz havonta, minden más kiadáson felül. 
AudreyDeak 2020. 06. 02. 11:09
Előzmény: #74302  OlafGrof
#74305
Igazad lehet. Ne haragudj direkt nem mondok konkrét árakat. Vidéki nagyváros, elég könnyen ráismerhető lenne.
OlafGrof 2020. 06. 02. 11:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#74304
Lehet. Ezt a hazat evek ota aruljak es volt 35 is. Csak gondolta az ember h ha nem viszik el biztos arat kell emelnie mert akkor majd elmegy.
AudreyDeak 2020. 06. 02. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#74303
Meglepődnél néha mennyit lehet, békeidőben is. Nem most. Az Ingatlan.com- on véleményem szerint sokszor az emberek álomárai vannak fent. Erősen túlárazott az oldal. Elnézést a kibickedésért..:)))
OlafGrof 2020. 06. 02. 11:05
Előzmény: #74297  AudreyDeak
#74302
Befektetokent nem vesz ilyet az ember. Foleg nem a mostani piaci ar - 20szazalek alatt.
Persze ha konkretumokat mondanal ar lokacio akkor at lehetne konkretumot mondani, de csak egy idota vesz gondot a nyakaba.
AudreyDeak 2020. 06. 02. 11:04
Előzmény: #74283  CyrusTheGreat
#74301
Igen voltam, funkcionálisan rendben van a lakás, gázfűtést például rendberakta a tulaj pár éve az öregnek. Kiadásra megfelelne, de persze magasabb igényekre pár milliót bele kellene ölni a felújításba.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek