Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 01. 24. 09:57
Előzmény: #57695  macisajt
#57700

"azt honnan tudod előre hogy ki fog majd beköltözni melléd?"
Azt sehonnan nem tudod és ez a kisbüfögtető, befektető kockázata az ingatlan piacon. Mondjuk ha kiadod bérletbe és nagy tajparaszt a szomszéd, akkor engedsz 10e pénzt és mindjárt nem lesznek olyan finnyásak a bérlők. Amúgy is csak átmenetileg tervezi minden bérlő.
Saját célra más persze, az telibe szívás ilyenkor.
Egy átlag embernek húzós összeg egy lakás és nem tud többet is venni, hogy kipróbálja a lakhatást. Adni-venni se olcsó, szóval nagyon nem lehet ugrálni.
Én ezért próbálok minél több emberrel pofázni a környéken. Főleg ilyen nyugdíjas munkásőr jellemű emberek azok, akik mindent tudnak.
Érdemes megnézni a BKK fejlesztéseit is, bár ugye ott egy tollvonással változtathatnak azokon. Mindenesetre van nekik egy lista, elemzésekkel, megtérülésekkel. Pl itt lőportáron a 12/14-es villamos fonódóvá alakítása néz ki egy nagyon reális dolognak, ami hasznos lehet az ELTE-s diákoknak például. Meg van egy távlati terv, a 3-as villamos áthozása zuglóból, elég jó megtérülése van, úgyhogy abból lesz szerintem valami.
Ezek például dobhatnak a környékbeli lakások értékén valamennyit, de például a villamosra néző kégliken meg pont rontanak.
Utána kell járni aminek lehet, de ha beköltöznek mondjuk illegális lakásfoglalók vagy egy tajparaszt szomszéd, akkor sux van.
elemerorsos 2020. 01. 24. 09:56
Előzmény: #57686  sakal83
#57699
Lehet, hogy a társasháznak brutál tartozása van. Itt Bp-n is van olyan társasház aminek 8 számjegyű hátraléka van a közműszolgáltatók felé. Hát még ha hitelt is vett fel a ház... Ilyenkor a lakással arányosan a tartozást is "megveszed". Vagyis simán érhet ilyen házban Salgótarjánban (vagy máshol) egy lakás 0-t, sőt mínuszt is...
Törölt felhasználó 2020. 01. 24. 09:56
Előzmény: #57696  sakal83
#57698
Biztos nem.
Neki van pesti sajat oduja, es idosebb is.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 01. 24. 09:55
Előzmény: #57694  Kicsigesztenye999
#57697
Alapvetően nem ír hülyeséget. Amíg Ózdon 25 havi helyi átlagbérnek megfelelő összeget kell  letenni egy másfél szobás lakásért, addig Pesten ugyanez 70 felett van. 
sakal83 2020. 01. 24. 09:55
Előzmény: #57694  Kicsigesztenye999
#57696
azért azt te is levághatnád - mivel mint tudjuk jól keresel mert kiráj vagy:)-, hogy "melos" forumtárs alteregója jelent meg 99%-os eséllyel a kollega személyében:)
macisajt 2020. 01. 24. 09:47
Előzmény: #57674  Törölt felhasználó
#57695

"Szerintem ingatlant csak olyan helyen vegyen az ember, amit ismer."
Ebben igazad van, de azt honnan tudod előre hogy ki fog majd beköltözni melléd?
Kicsigesztenye999 2020. 01. 24. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#57694
Kemény legény vagy te. 
Tehát bpen nem tudtál megélni mert béna vagy :D Ezert osztod az eszt hogy majd persze te megmutatod es ozdon kell lakast venni. Na de persze te nem veszel, (csak más vegyen, lehetoleg a tiedet hogy visszamehess bp-re), de addig jo lesz anyu ingyen hotelében. Már itt is full szánalom, de jön a hab a tortára: természetesen fogalmad sincs hogy mit fogsz dolgozni, ha magadnak kene fiuetned a hitelt vagy az albidijat, akkor meg a csodas ozdon sem lennel erre a hatalmas teljesitmenyre kepes..... Gratula, sok szerencset a sullyesztoben...
Törölt felhasználó 2020. 01. 24. 09:45
Előzmény: #57687  sakal83
#57693

Na ez a lakásár speka nem nekem való. Ez már olyan mint a tőzsde, hogy csak tippelgetni lehet. A bérleti díj szerintem sokkal jobban tervezhető.
Mondjuk Ózdi, Salgótarjáni ingatlan befektetés nálam azért kizárt, mert nem ismerem egyik várost sem.
Akkor már inkább vennék egy kazal tesla részvényt. Bratyóm vett 100-t, még úgy is, hogy nagyon felment az árfolyam, tehát ilyenkor az óvatos befektetők várnak. Na ő nem óvatos, az biztos, de van benne logika, amit mond. Szóval akkor már inkább a Teslába vennék bele 20 darabot egy Ózdi lakás helyett. Feltéve ha spekulálni akarnék, de most nem nagyon van rá ingerem.
CyrusTheGreat 2020. 01. 24. 09:43
Előzmény: #57690  Ebadta
#57692
Viccnek is rossz.
macisajt 2020. 01. 24. 09:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#57691

Jó kis reklámot csináltál az ózdi lakásoknak! Annyi pénzért most lehet sokan elgondolkodnak, hogy betáraznak belőle egy párat. Majd kiderül, ha nemsokára magasabb árakon árulják:))
Szerintem ingatlanközvetítőnek is mehetnél, a legfontosabb ott, hogy ismerd az pszihológiát!
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 24. 09:41
#57690
Érdekes bizniszmodel: kiadom a kéglit Bp-en, veszek olcsó ltp lakást Ózdon és élek mint Marci Havesen (vagy Borsodban?).
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 24. 09:29
Törölt hozzászólás
#57689
buyandhold 2020. 01. 24. 09:22
Előzmény: #57684  elemerorsos
#57688
szerintem itt nem a kiadas a biznisz, hanem venni, nem kiadni, es x ev mulva talan felmegy az ara.
ezzel a felujitas problemajat is megoldod...
nem ralis, hogy 3 M egy lakas barhol is Europaban...idovel emelkedni fog
sakal83 2020. 01. 24. 09:21
Előzmény: #57674  Törölt felhasználó
#57687
eladásra éri meg, ráülsz és éven belül felmegy az ára. Pont mint Pesten. Alacsony bázison lehet szakítani, lásd panelbárók:)
sakal83 2020. 01. 24. 09:20
Előzmény: #57685  sakal83
#57686
Én salgótarjánban néztem tavaly 40-50nm-es lakásokat. 700-800e ftokért voltak üresen meghirdetve árveréseken. Erőteljesen legondolkoztam 3-4dbon. Ha ott nem kerestek azokon a vevők 300-400%+-ot, akkor semmit...
sakal83 2020. 01. 24. 09:16
Előzmény: #57678  subzero444
#57685
:) azért ennyire nem kell nyalni Bpnek. Ez a baj, ha érzelmet visznek egyesek ebbe. Elve van babaváró. 10mig likvid a kereslet picsafüst cashflowal. A bpi szarnál te %-osan lófdaszt nem kereshetsz már az ingatlanon. Egy vidéki városban, ahol 2-3 m egy lakás ott 10m-ig szabad a vásár. Dupla simán benne van rövid időn belül. Aki ne hisz, vessen magára. Lásd Tbánya. Ja, és már bocsásson meg mindenki, de 2,5m forint azért nem nagy összegű tét:) Itt egy baj van: az elérhetőség feltétele nem áll fenn. Tehát nehézkes a távolság miatt, de helyi szinten aranybánya szerintem is az olcsó régió, ahol van némi munkalehetőség.
elemerorsos 2020. 01. 24. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#57684
Az ellenségemnek se kívánok olyan bérlőket mint akik egy ózdi panellakásokba jönnének...
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 24. 08:31
Előzmény: #57681  buyandhold
#57683
Hát igen, és akkor tanulhat az ember olaszul. De legalább olcsóbb minden és ha nem az Alpokban van az a ház akkor a klíma is barátságosabb.
CyrusTheGreat 2020. 01. 24. 08:31
Előzmény: #57681  buyandhold
#57682
És kötelező felújítani helyi mesterekkel/cégekkel és vagy ott laknod, vagy üzemeltetned. Több riportot végigolvastam ezzel kapcsolatban, nagyjából 200.000 - 300.000 EUR lesz a számla vége. Amennyiben nem valami normális, turisztikai szempontból értelmezhető helyen csinálod meg ezt a beruházást, akkor nagyjából soha nem jön vissza, ennyi pénzből saját célra pedig már kapsz normális helyen is (értsd: nem Szicília-alsó).
buyandhold 2020. 01. 24. 08:24
Előzmény: #57680  Ebadta
#57681
Ja, csak ott oda kell koltoznod...es egyeb apro betus reszletek...azert igy kiemelni egy reszletet az egeszbol nem tul korrekt...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók