Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zazie90 2019. 07. 13. 12:05
Előzmény: #44130  algore
#44140
Kimész, 5 év alatt félretettél 15 millió forint kp-t. Mikor éri meg jobban hazajönni? 2012-ben vagy idén?
Idén! Mert 5 év alatt kocsimosokent Londonban úgy lettek mint egy hajléktalan most még normális munkával vagy saját kis vallalkozasoddal meg tudod ezt termelni úgy hogy saját magadat építed. Nem pedig visszalépsz hármat.Továbbmegyek, mikor éri meg jobban kimenni, ha ma eladod a szaros paneled 40 millióért, vagy ha 2013-ban adtad 10 millióért?
Miért mennél ki ha közben a fizetesed magasabb mint amit kint kocsimosassal tudsz megkeresni? 1500 euró adómentesen kinnt vagy 2000 euró (már az átlag alapfizetes is 1000 euro felett van Pesten) itthon már úgy hogy lessz nyugdíjad is. Nem pedig a pofára esés mint sok magyarnak pld aki Ausztriában 10-20 évig nem volt bejelentve...vagy a fejlett világ legalacsonyabb relatíve nyugdíjat fizető angol nyugdíj sme lessz valami hú de nagy a hivatalossan dolgozóknak sem..
.Továbbmegyek, megéri e külföldre menni, ha ott a mütöben nem vizes ronggyal hütik a beteg homlokát? Tapasztalat: Angol ismerős szült nemrég Magyarországon koraszülött lett a baba, azért mert Magyarországon van most szűrés és itt észlelték hogy a babának arythmiaja van. Kinnt a baba valószínűleg nem élte volán túl mivel spórolnak a vizsgálatokon. Őneki nagyon pozitív tapasztalata volt mind a kórház felszereltségéről mind a professzionális orvos csapatról. Valahogy hiányoztak a pakisztáni doktorok akik szülésnél pld leszabják a baba fejét mint ami volt pár hónapja Angliában. Ilyen szintű a szakértelem ott.. Ezt sem olvasod az Index-ben. Ha ott olyan oktatást kap a gyereked, amibe nem betegszik bele?Ugyanis net egy történet az oktatásról, behívták a szülőket az óvodába azzal hogy a gyerek és valószínűleg a szülők rasszistak mert a kisfiú a szőke kislánnyal akar játszani nem pedig a feketével. Nem mondott semmit csak látszik a preferáció. Ez komoly dolog mert el is vehetik a gyereket tőled ha véletlenül rosszat mondd az oviban. Ha egy óvodás kitalálja hogy ő nem fiú hanem lány akár lenni akkor te mint szülő nem tehetsz semmit O kapja. Hormon tablettat? Ha nem tudod milyen a hús külföldön, a matek még mehetne...
Én nagyon jól tudom milyen a hús külföldön hiszen többet éltem, más helyeken mint itthon. 
Persze itthon is tudni kell mit veszel de szerintem nagyon sok jó minőségű dolog van itthon is. Főként általánossagban hús és tej mindenképpen sokkal jobb színvonalon van.
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 07. 13. 11:56
Előzmény: #44125  Zazie90
#44139
"Miért menne el valaki amikor az itthoni munkájával meg tudja teremteni az egzisztenciáhát."
Magyarországon soha nem volt könnyű egzisztenciát teremteni, pláne nem manapság.Írják, hogy az ingatlanpiacot 40 % körül a befektetők viszik, a maradék 60 %-ból pedig nagyon valószínű, hogy legalább 50 % hiteles. De milyen hiteles? Legalább 70 éves korukig fogják törleszteni a hitelt, ha bele nem buknak.Észre kellene venni, hogy infláció van, na nem olyan amit a KSH közöl.Nehogy azt higyje már valaki, hogy csak az ingatlan, meg a bérleti díj drágul. Ez egy folyamat. A bérnövekedést ki kell termelni, ha a termelékenység nem javul, akkor a szolgáltatások és termékek fognak drágulni.Egzisztenciát Magyarországon nettó 800 ezer-1 millió /főtől lehet építeni. Elméletben. Mert gyakorlatban az elmúlt évek ingatlanáremelkedései évente ennél magasabbak voltak.Mennyi az átlag kereset?Mennyien keresnek havi nettó 800 ezret vagy afölött?Miről beszélgetünk?
Panelek. 20-at sem adnék érte. Kockázati tényező. Ha egy összeomlana, akkor 2 millióért se tudná eladni senki sem.
Törölt felhasználó 2019. 07. 13. 11:55
Előzmény: #44133  mmate911
#44138

Akik kimennek a legritkább esetben mondják el a rögvalóságot, inkább vetítenek valamit. Persze, jobban lehet keresni, mert egy kezdő tanár kap 200 bruttót itthon, kint meg nettóban van ennél több is akár mosogatással, de mondjuk egy itthon normálisan megfizetett mérnök, infós már nem biztos, hogy tud egy kategóriát ugrani kint, sőt inkább az a jellemzőbb, hogy akkor kezdi előröl a szamárlétrát, igaz bérben nincs visszaesés, de olyan nagy ugrás sem az ő esetükben.
Amit meg mondjuk nem mondanak el, hogy például egy volt kolléganőm férje akkor már évek óta kint volt angliában, londonban és a nő meg egyedül itthon, de még arra sem volt hajlandó itthon, hogy a 70nm-es lakásukat kiadja bérlőnek és ő meg egy kisebbe költözzön, hiszen egyedül volt, ráadásul ő is a külföldi jövőt tervezte, tehát ez nem olyan lakás volt neki, hogy akkor ott éli majd le az életét. A legkisebb kompromisszumra nem volt hajlandó, mert tudom, hogy a barátnői közül több albérletben volt és van most is és győzködték, hogy költözzenek össze és fizetnének nem. Nem ment bele.
Amikor kiment, akkor meg olyan házban laktak, ahol egy szobájuk volt, rajtuk kívül egy kazal srác, lány a világ minden részéből meg még néhány másik pár is. Ezt persze ő máshogy adta elő amikor eljött a karácsonyi céges vacsorára utoljára még, mert akkora arca volt, de a barátnője elmondta utána és azt is, hogy alig keres kint többet, mint itthon :)
Azóta már jobban megy neki és saját lakása van, de úgy tudom, hogy most is panaszkodik, mert a fizetése nagy részét elviszi a kinti bérelt lakás.
Szóval, ja, olyan ember aki itthon a legkisebb kompromisszumra nem volt hajlandó a lakhatás tekintetében érdekes módon Londonban meg hosszabb ideig ott laktak egy ilyen nem is tudom mi ez, nagy ház, sok szobával és  kismillió embernek kiadják, de nem panzió. Inkubátor ház, kezdőknek Londonban :) Ezzel se lenne baj, ha nem tudnám, hogy itthon meg milyen igényes volt.
1kor13
1kor13 2019. 07. 13. 11:40
Előzmény: #44121  Törölt felhasználó
#44137
Kezdj el statisztikát vezetni, most! Conosance vagy ki írta itt a fórumon, én elkezdtem vezetni... nem az az érdekes , hogy neked mi a jó lokáció, hanem az, hogy mi történik az "alsó kategóriában" a kínálattal. 
Zazie90 2019. 07. 13. 11:38
Előzmény: #44134  algore
#44136
Szóval inkább itthon szenvedés?
Ezt mondom szenvedés ez ilyen nagyon erős életérzés ha az ember sokáig csinalja több örömet okoz mint maga a kiteljesülés.
Ezért szereti sok ember a szado mazo-t is.... Csak ezt a hülyeséget csak bizonyos körökben lehet nyomni hogy ki tud jobban szenvedni. Ha pldas helyeken próbálod ezt nyomni nem működik. Szóval tényleg jobb lenne kimennek vagy mentálisan átprogramoznad magadat mert pld nálam még sokaknál már ezzel nem leszel menő hogy mennyit tudsz szenvedni.. mint régen amikor korbacstak magukat az emberek vagy térden járva mentek körmenettel.. lol :) 
Én személy szerint nagyon sok pozitív dolgot látom itthon. Nekem jó. Barátoknak ismerősöknek jó, külföldi rokonoknak barátoknak amikor jönnek ide nagyon jó. Szóval nem tudom, mindnek Intel vannak gondjai: problémák mindnek vannak csak az hogy te hogy látod és menedzselése az a különböző...
Zazie90 2019. 07. 13. 11:31
Előzmény: #44131  johai
#44135
Jaguar az egy Indiai romhalmaz (20-30 éve már komoly minőségi gondjai vannak)
Egy S-es Merci vagy egy Porsche árából ami felső közép kategóriás már lehet venni dolgokat. 
30 millas panel? Hol? Mi a lokáció? Ugye nem a falakat hanem jobbára a lokációt fizeted meg.Én személy szerint nem szeretem a panelokat, habár a leszigetelt felújítottak már mindenképpen más szinten lehetnek.
algore 2019. 07. 13. 11:31
Előzmény: #44132  Zazie90
#44134
Neked nem is lesz jobb máshol (se), számtani analfabétának lenni sehol sem jó. Nem gondoltam, hogy olvassa a fórumot, k ez a szimpla feladat megoldhatatlan kihívás. 
mmate911 2019. 07. 13. 11:29
Előzmény: #44132  Zazie90
#44133
"ha itthon mindne rossz valószínűleg máshol sem lessz sokkal jobb...."
Tessék? :) Ezt a mondatot meg tudod légyszi indokolni, hogy miért nem lesz jobb? Próbálom követni a gondolatmenetet és a megértéshez szükség lenne egy indoklásra itt. Köszi.
Zazie90 2019. 07. 13. 11:27
Előzmény: #44130  algore
#44132
Haha, voltál élték  külföldön? Vagy csak az Indexes szólamokat nyelted be tövig? :)
Ha ekkora gáz mindne akkor teneked tényleg menned kellene valamerre...
Az sajnos az igazság viszont  ha itthon mindne rossz valószínűleg máshol sem lessz sokkal jobb....
johai 2019. 07. 13. 11:26
Előzmény: #44129  Zazie90
#44131
Most akkor mennyi egy hasznalt kocsi?
35 millas panell arakat rendben levonek tartod,ezek szerint egy hasznalt kocsi is annyi szerinted.
Azert nem kell jaguarban gondolkozni,elobb a hazimacska szintet kene elerni:)
algore 2019. 07. 13. 11:21
Előzmény: #44125  Zazie90
#44130
Nem kell szintet lépni, elég a 6 osztály.
Kimész, 5 év alatt félretettél 15 millió forint kp-t. Mikor éri meg jobban hazajönni? 2012-ben vagy idén?
Továbbmegyek, mikor éri meg jobban kimenni, ha ma eladod a szaros paneled 40 millióért, vagy ha 2013-ban adtad 10 millióért?
Továbbmegyek, külföldön valódi húst veszel, nem pacsmagklt szart.
Továbbmegyek, megéri e külföldre menni, ha ott a mütöben nem vizes ronggyal hütik a beteg homlokát? Ha ott olyan oktatást kap a gyereked, amibe nem betegszik bele?
Ne beszélj minösíthetetlen zöldségeket, amit egy 6-odikos is már jobban megért nálad...
Ha nem tudod milyen a hús külföldön, a matek még mehetne...
Zazie90 2019. 07. 13. 11:19
Előzmény: #44128  macisajt
#44129
Nem, csak használt kocsi az nem Dacia Logan... :)
macisajt 2019. 07. 13. 11:15
Előzmény: #44123  Zazie90
#44128

", másrészt még mindig egy használat kocsi áráért veszel lakásokat Pesten."
Ezt ugye négyzetméter árra gondoltad?
impudent 2019. 07. 13. 11:13
Előzmény: #44121  Törölt felhasználó
#44127
Diakok zome beall 50 ezeret valahova lakni.
A tobbi pedig kapcsolata anyai helyzete reven mar tudja hova megy.
Akik kozott meg meg halaszhatnak ott mar sok az eszkimo es keves a foka.
Zazie90 2019. 07. 13. 11:11
Előzmény: #44122  sakal83
#44126
Egyébbkébt ez so 00's évek. Menjek ki tanár diplomával kocsit mosni Londonba, lakk együtt 10 pakisztáni-val pár évig hogy vegyél itthon egy lakást és 40 évesen kezdj valami normális életet? 
Ez már egyebbként is megszűnőben van.
Igenis aki kimegy menjen ki tapasztalatot szerezni, vagy mert Spanyol a barátnő, vagy karrier építés etc ne pedig kényszerből szükségből!
Ma már itthon is el lehet érni dolgokat, és ha a felzárkózás még pár évig így megy akkor már tényleg egy európai középosztálybeli életét lehet élni itt is. 
Zazie90 2019. 07. 13. 11:03
Előzmény: #44122  sakal83
#44125
Szerintem még egy gondolkodási szintet kellene lépni.
Miért menne el valaki amikor az itthoni munkájával meg tudja teremteni az egzisztenciáhát. Tovább megyek! Miért menne valaki el ha igazandiból mindnek össze vetve jobban él itthon mint valahol máshol? Hiszen bárhová mész ott mínusz 2-ről indulsz és max a gyerekeid lehetnek teljes értékű tagjai annak a társadalomnak?
Itt sokszor mondják hogy külföld jobb mert több húst vehetsz a keresetében. Már ez sem korrekt mert milyen húst? Ha ugyanazt amit itt a helyi piacon megvehetsz, akarod Londonban megvenni fogadok kevesebbet tudnal megvenni.
De ami a legfontosabb hogy az élet kicist komplikáltabb mint húsban mérni a dolgokat. Erre többsége rájön csak kinek- kinek az agyi kapacitásától és igényszintjétől függ mikor kezdi ez el zavarni ...
berlini
berlini 2019. 07. 13. 11:00
Előzmény: #44109  impudent
#44124
Most olvasom, hogy akkor te is vettél lakást?
Gratulálok, végre.
Zazie90 2019. 07. 13. 10:56
Előzmény: #44116  macisajt
#44123
Egyrészt a lokacioért fizetsz, másrészt még mindig egy használat kocsi áráért veszel lakásokat Pesten. Sőt az országban egy merci áráért luxus házakat kapsz. 
Szóval ezert is változnak a dolgok.
sakal83 2019. 07. 13. 10:54
Előzmény: #44119  Zazie90
#44122
Bmeg azert kemeny propagandista vagy. Akkor eri meg kimenni es kint is maradni ha ugyanaz az ingatlan arszint van... eddig megerte kimenni azert h vegyel itthon egy ingatlant es hazagyere... most mar nem. elmeletileg felsofoku tanulmanyokat folytattal.. az alapveto logikat a narancsfatyol miatt ne tagadd meg. Az ertelmisegnek ezt tilos.
Törölt felhasználó 2019. 07. 13. 10:54
Előzmény: #44114  impudent
#44121

Ehhez képest csak eladtak 10e lakást júniusban is, ráadásul az árszint jóval magasabb, mint 2018-ban. Ilyen albérlet árak mellett nem hiszem, hogy a tulajdonosok különösebben pánikolnának, akik befektetésre vették.
Tényleg komolyan mondom, hogy idén nagyon megszívják azok a diákok, akik július végén fognak csak lakást keresni. Nekem általában diák bérlőim voltak és emiatt mindig figyeltem a nyári kínálatot, de kár, hogy statisztikát nem készítettem, mondjuk minek dolgoztam volna statisztikával, amikor engem a környékem érdekelt elsősorban. Na mindegy, a lényeg, hogy ilyent én még nem láttam, 120e-ig csak 1 maximum 1+1 félszobás maximum 35nm körüli lakás van angyalföldön kiadó. 100e alatt meg tényleg a miniatűr 25nm körüli lakások.
Kollégiumi szoba is 45e a reitterben, jó mondjuk ebben a rezsi már benne van, tehát még mindig ez a legolcsóbb.
Ezek annyira brutális árak, hogy elmondani nem tudom és kb 2 hét van diák roham előtt. Ha nem fog máshogy történni idén, mint tavaly, akkor a hirdetők már hirdetik a lakásaikat és kevés minőségi új kiadó lakásra lehet csak számítani a bérleti piacon. Tavaly direkt nézegettem naponta és normális árú (ami akkor 100e körül volt 2 szobás) lakásból nem sok került fel július végén, inkább csak drágábbak. Jó, persze ez csak egy része Pestnek, nem biztos, hogy mindenhol ez a helyzet, de ami itt van az tényleg megérdemli a brutális jelzőt.
Talán újpest meg rákospalota kicsit jobb helyzetben van, de onnan beutazni minden nap. Igaz a diák ideje még olcsó :) mert nem dolgozik, de sajnos el is fogják tölteni a tömegközlekedéssel, mert kiszorulnak a belső részekről.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek