Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 07. 13. 14:00
Előzmény: #44159  lctlct
#44160

Ráadásul diák esetében valaki mindig fizet vagy felveszi a diákhitelt vagy vállal diákmunkát vagy a szülők, de volt olyan, akinek a nagyszülei fizették az albérletet és ők utalták direktben.
Nyáron meg nagyon pörög a bookin.com. Belföldre azon szoktam foglalni és beszélgetek a lakáskiadókkal. Jövőre ha elmennek a diákok a nyáron, akkor megpróbálom ott kiadni olyanoknak, akik belföldről jönnek.
Külföldinek airbnb-n azért nem akarom, mert dolgozom és feleségem nem beszél nyelveket én meg nem tudom őket várni, ha késik a gépük vagy berohangászni ha valami nyűgjük van. A booking.com nekem megfelel, ott magyarok jönnek. Mindig azt használom belföldre, Győrben vettem ki legutóbb 3 napra és a nő mondta, hogy nyáron alig van üresjárata. 30e per nap volt mert szüleim is jöttek, kellett 3 szoba.
Pesten ki lehetne adni egy kisebb lakást 20e per nap körül szerintem, az adózás részét nem tudom, majd utána járok. Pont nyáron, amikor pörög a rövid távú kiadás, akkor nincsenek diákok. Ki kell ezt próbáljam jövőre.
Idén patent felújítok, azt 1 év alatt nem fogják lelakni, jól fog kinézni pár évig.
lctlct 2019. 07. 13. 13:37
Előzmény: #44153  Törölt felhasználó
#44159
Én ugyan nem adnék ki diáknak mert nekik drágák a lakásaim, de a lányomnak béreltünk az egyetem alatt és az ünnepek, szünetek, vizsgaidőszakok miatt azt számoltam hogy a kb. 300 napos tanévből kb. 180 napot volt a bérelt lakásban. Ergo a lakás amortizációja minimális volt. A lényeg hogy olyan diáknak kell kiadni aki már éppen nem napi ingázású távolságra lakik, mert ő már hétvégén tuti hazamegy. Ha 2-300 km-re lakik akkor az már nem hétvégi hazamenős, jönnek unalomból a bulik, gondok...Szerintem 
impudent 2019. 07. 13. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#44158
A fidesz nem csinalt semmit csak kiosztotta a kozpenzt a csokosoknak amit a tobbi embertol vesz el.
A lakaspiacot is felhazardiroztatta.
angelInvestFan 2019. 07. 13. 13:29
Törölt hozzászólás
#44157
angelInvestFan 2019. 07. 13. 13:28
Törölt hozzászólás
#44156
impudent 2019. 07. 13. 13:27
Előzmény: #44152  impudent
#44155
Amikor az elso loket a kiszivargott infok alapjan a befektetok foleg tuzkozeli fideszesek elkeztek felvasarolni az olcso ingatlanokat pillanatok alatt felment az ar.
Utana jott a paraszt igy gondolkodott:
Anyus van egy szar lakasunk amit valami hulyenek most el tudunk sozni 30 ert es vegyunk egy lakoparkit 50 ert.
Ugyis kapunk a fidesztol 30 at es marad 10 kp a joletre.
Tovabb nottek az arak addig amig kozmikus szintre emelkedtek de a parasztot eddig nem erdekelte mert mindig nyert a bolton.
Kipotoltak fideszesingyenpenzzel a kulonbozetet.
Csak most mar lassan ez is keves.
angelInvestFan 2019. 07. 13. 13:26
Törölt hozzászólás
#44154
Törölt felhasználó 2019. 07. 13. 13:20
Előzmény: #44151  Törölt felhasználó
#44153

Sok diák marad dolgozni nyáron illetve ezek berendezett lakások, tehát booking.com airbnb is mehetne nyáron. 2 nyaram volt eddig szabad, mert egyébként maradtak a diákok nyárra is, de akkor meg jöttek rokonok, legalább volt hol aludniuk illetve használtuk saját célra is.
Jövőre megpróbálom nyáron kiadni belföldi túristáknak, aztán meglátom, hogy mennyire működőképes.
Most, hogy megtartom a lakást, jobban megnézem a lehetőségeket, mert akkor inkább kimaxolom a bevételi oldalt.
impudent 2019. 07. 13. 13:15
Előzmény: #44149  impudent
#44152
A fidesz kitalalta a csaladvedelmi rendszert onmagukra.
Sok fideszes szaporodott mint a nyul ezert meg kellett tamogatni Oket torvennyel.
Na ja ebbe a csaladok kis csoportja is beleesik kit erdekel.
Ugyis a tobbi hulye fizeti.
Ez volt az alap.
Törölt felhasználó 2019. 07. 13. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#44151
ezt meg tudom erősíteni én a másik végletet képviseltem mert soha nem adtam ki diáknak mert nem veszi ki egész évben így nem tudok elég hozamot hozni valamint 2-3hónap alatt otthagyják az iskolát én meg hírdethetek újra és kisebb a felelősségtudatuk is meg a szomszédok hívására sem vagyok kiváncsi megint hogy megy a "bulika"ezért én stabilabb már dolgozó pároknak adtam ki szívesen.
Törölt felhasználó 2019. 07. 13. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#44150

Azt gondolom, hogy több tapasztalatom van diákoknak való lakáskiadásban, mint neked :) Ráadásul már 5 éve minden nyáron figyelem a környék bérleti piacát. Lehet, hogy akkor neked sokkal átfogóbb tapasztalatod van, nekem meg csak a helyi viszonyokról. Mindenestre én úgy gondolom, hogy idén szempillantás alatt ki lehet adni normálisan árazott lakást ahogy a ponthatárok kiderülnek kb 2 hét múlva.
Ezen a környéken nem szoktak sok új lakást felrakni bérletre július végén, mert aki ki akar adni, az már hirdet. Egyébként aki diáknak ad ki, annak június közepe óta üres a lakása amúgy is, miért is ne hirdetne, miért várna július végig? Ja, hogy megspóroljon 2500 forintot, amennyibe a képes hirdetés kerül? Értem a logikádat, csak nem így működnek a dolgok, errefelé legalábbis.
impudent 2019. 07. 13. 12:41
#44149
Mar korabban is irtam ezt a lakaspiacot az allam es a minosegi cserek stimulaljak es ugy mozog mint a tozsde.
Mindig tobb es tobb hitellel mozgatjak felfele az ertekektol teljesen elrugaszkodva.
Valoszinuleg igy is fog megszunni.
gyula1971
gyula1971 2019. 07. 13. 12:37
Előzmény: #44094  Criscito
#44148
Mondjuk a CSOK kivárás lehetett az egyik ok,a júniusi értékesítési szám csökkenésnek.
Na meg a falusi CSOK miatt kivárnak,lehet,hogy a nagyvárosokból a környező agglomerációs településekre mennek inkább családi házban gondolkodva.
Zazie90 2019. 07. 13. 12:24
Előzmény: #44138  Törölt felhasználó
#44147
Sok ilyen tapasztalatom van ezért is írok néha itt hogy emberek legalább lássák jobban a valóságot. 
Nem mondom hogy mindenkinek rossz vagy a helyzet soakig tart... Csak azt hogy még akik kinnt élnek magukkal sem teljesen őszinték. Vagy dolgom csak jó pár év és eltelt filozofálgatás után kezdenek más fényben lenni.. 
algore 2019. 07. 13. 12:24
Előzmény: #44140  Zazie90
#44146
Röhejes :)
Igazad alátámasztására tehát van ez a fiktív londoni hajléktalan kocsimosó aki ahelyett magyarban vállalkozóként évi 8 milliót minimum félretesz a vállalkozás építése mellett még. 
 átlagpolgár :)
Váá, egyezzünk ki döntetlenben dicsö lovag :))
Vortex 2019. 07. 13. 12:24
Előzmény: #44140  Zazie90
#44145
Az angliai ismerősöd már itthon is maradt, és nem csak hazajött szülni egy magánkorházba?
"Kinnt a baba valószínűleg nem élte volán túl mivel spórolnak a vizsgálatokon."
Ez azért elég durva feltételezés. Gondolom sorban állnak a nyugat-európai betegek pl. magyar SZTK műtétre várva :)))
"Valahogy hiányoztak a pakisztáni doktorok akik szülésnél pld leszabják a baba fejét mint ami volt pár hónapja Angliában"
Rémtörténetet bármelyik országból lehet hozni.
A külföldi orvosokat tekintve Magyarországra is ez a sors vár, vagy nem lesz orvos.
Zazie90 2019. 07. 13. 12:21
Előzmény: #44141  algore
#44144
Bravó, persze! :)
Megmondom őszintén nem sok éttermi mosogatóval volt szerencsém személyesen is találkozni de kocsimosóval pld igen. Mindig kiszálltam beszélni sok sorsot ismertem meg.. 
hardrock 2019. 07. 13. 12:19
Törölt hozzászólás
#44143
Zazie90 2019. 07. 13. 12:18
Előzmény: #44139  Ford Fairlane
#44142
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/sajat-lakas-keves-hitel-igy-allunk-europaban.303914.html?amp
Vegyen fel hitelt mint ahogyan teszik az fejlett nyugaton!!!! Olcsó lakás ár az jöhet de azért a fizetés még legyen magas. 
Legyen minden lakás olcsó cska én vehessék VIP helyen lakást. Belvaros vagy a Budai hegy mindenkit megillető de akkor ki lakjon máshol?
800 nettó? Honnét jött az adat? És hol? Az mennyi 2500 euró nettó? 100 ezres lakás meg ház áraknál? Londonban az emberek 60-70%-a keres ennél kevesebbet 4-500 ezertől induló lakásaraknál!!!
Szóval 800 nettó az kell az I.-es kerületbe meg Baktalórántházán meg Salgótarján-ban is? 
El vannak sokan tévedve ezért vannak meglepődve a folyamatokon....
algore 2019. 07. 13. 12:12
Előzmény: #44140  Zazie90
#44141

"többet éltem, más helyeken mint itthon"
Jó, a külföldi kocsimosó tapasztalataid meghatároznak téged. Azért hidd el, vannak akik többre voltak képesek nálad :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek