Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash ma, 11:32
Előzmény: #225482  Hobbyproperty
#225500
Helyi horvát apróhirdetésben az euro bevezetés előtt lehetett venni nyaralót 70-80e euroért. Mi is úgy vettük
Pistike12 ma, 11:31
Előzmény: #225494  N0MAD
#225499
Latom a szamokat kerulod... :) :)
Nehogy kijojjon végül ket szzam amivol fekete feheren kijon a valosag. 
Erdekes, hogy te hoztad fel a matekot, majd elfutsz elole:) 
Előzmény: #225495  z0li23
#225498
Ez nagyon jó köszi, nem nőnek a fák az égig... 
N0MAD ma, 10:00
Előzmény: #225493  sztiv
#225497
Nekem nem tiszta mit számolnak bele
A külföldi részvény magyat tbsz-en magyar brókernél az milyen pénz? Külföldre vitt?
De ja, nem csodálom hogy a 23:59es rendelkezések hazájából kiszivárog a pénz, bár amíg magyar adóalany az illető kutta mindegy. Mondjuk ezen kinti ingatlan és lakcímváltás gyorsan segít. 
Freszelés ma, 09:51
Előzmény: #225488  Ecnedam
#225496
Mennyit fizettek évente a közös képviselőnek összesen? (az éves meghívóban van egy előző évi tény + adott évi terv költségvetés, abból kiderül)
N0MAD ma, 08:39
Előzmény: #225492  Pistike12
#225494
Ja, konkrét kommenteket máiltam be tőled linkekkel. 
Mint kiforgatás és soha nem mondtad. 
Szerintem itt abbahagyhatjuk. 
sztiv ma, 08:34
#225493
Biztos, hogy a budapesti lakáspiacra fog vándorolni a jövő évi PMÁP kiáramló pénz? 
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240827/kulfoldre-menekitik-a-penzt-a-magyarok-rabukkantak-meg-ezermilliardra-a-kinti-szamlakon-705847
Pistike12 ma, 07:47
Előzmény: #225490  N0MAD
#225492
Jujuj. Munison kollegaval fogj kezet, aki elkezdte kiforgatni es a leirtakat es "szavakat adni a szamba"
 Ertem en h ez a kozbeszed: Soros! 
De erdemes a tablara nezni. Mar a deloitteal is vitatkoztok... 
Ott a matekpelda. Varom a valaszt. Egesz egyszeru muveletek...
Beszeljenek a szamok. 
Előzmény: #225475  J0hnnyEnglish
#225491
Ezt mondom én is, itt mindeki mondta, hogy Ó IÓ CIÓ ÁCIÓ KÁCIÓ OKÁCIÓ LOKÁCIÓ!!!!
És akkor pont a zavarosvizű ner által felvásárolt balatonra szeretnél költözni, vagy mondjuk egy horvát tengerpartra... 
Magyaroszágon létezik egy üvegplafon annak ellnére is, hogy azon néhányan át tudnak menni ( itt azokra az eladókra gondolok aki a nevetségessen magam 3x túlárazottakat el tudják adni valami belaknak - lásd még : Lőrincz barát és Tiborcz érdekelsége, vagy aki tényleg kifog egy hitelképes balekot..)
Sopronban is úgy gondolom, hogy létezik egy ilyen plafon, de még nem értük el. Mint legnagyobb befektetés, az osztrák munka + euroban jobban bíznak az emberek. 
De a balaton ami mág most is zsúfolt vagy Budapest hogy lehetnek 2-3 milliós m2 árak...
A kérdés, hogy ez a lufi mikor durran ki, vagy kidurran e egyáltalán (állam bácsi szeret, evidensen rossz üzletet közni)
N0MAD ma, 06:59
Előzmény: #225487  Pistike12
#225490
De, onnan indult, a mültkor már hoztam tőled a idézeteket és linkeket.
Csak mostantól mondtad mindig azt amit most mondasz. 
Tavaly meg felfoghatatlan rakéta tavaly ősz óta és vegleges kiárazódás azoknak akik tavaly még vehettek volna kacagva,
Xis24 hétfő, 23:50
Előzmény: #225483  Second Wave
#225489
Nagyon kerestem a leírásban, hogy az ár tartalmaz egy be nem váltott telitalálatos lottószelvényt de nem találtam 😀
Ecnedam
Ecnedam hétfő, 23:06
Előzmény: #225450  Freszelés
#225488

Az enyém 5-ös. 
55 nm
A közösköltség pedig 7700 Ft.
Kitekintés: a szomszéd lépcsőházban nem szavaztak meg a lakók 10 Ft/nm emelést májusban mert hogy már minden IS drága.
Pistike12 hétfő, 20:33
Előzmény: #225473  Second Wave
#225487
Nem. Nem onnan indult. 
Onnan indult h a topikban 2023 szeptembereben beirtam, hogy lehet h melypont van, es erdemes neznie annak aki sajat celra venne, mert van kinalat van alku es csokkennek a kamatok. 
Majd erre jott a topik 90%nak begetese, hogy idioza vagyok, majd erre a CSOK plusz es a kamatcsokkentes, amire irtam, hogy olajat ontonek a piacra, es kiarazodasok lehetnek. Majd mino meglepetes, kivezettek a csudakotvenyt, az arak es a forgalom is elkezdett noni. 
A topik okoskai es gurujait pedig elerte a kognitiv disszonancia... 
Es minden egyes adatnal emlekeztetem a legfobb es legonteltebb hsngadokat a megjeleno tenyadatokkal... Addig amig nem ismerik be, hogy baromsag volt a gondolat, hogy csökkenés lesz... 
  
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish hétfő, 20:13
Előzmény: #225485  Freszelés
#225486

Nekem annyi szerencsém van, hogy ráérek a kinti beruházással várni és jól átgondolni (jelenleg finanszírozni sem akarom/tudnám az építkezést).
Valaki az általad jelölt összegeket külterületen költi el, nem normálisak - lehet a könnyen jött pénz könnyen megy, nem tudom, de vannak bajok.
Freszelés hétfő, 20:05
Előzmény: #225475  J0hnnyEnglish
#225485
Cimborám balatontól 15km-re vett egy kulipintyót, bőséggel locsolja rá a mézet, a vége ~120M. A ház alsó vagy felső szintje kiadásra megy majd a terveik szerint. Kérdeztem, hogy most okés, de... mi lesz a 100 fős faluban az életérzésen kívül? Kell mellé még 2 kocsi is. A gyereket vihetik majd oviba, hurcibálhatják kisiskolásként napjában 2x, stb stb. Mindenért tütü? Szerintem megéri meg minden szép és jó lesz. Most működik a távmeló, mert szerencsésen meg tudta beszélni a melóhelyével hogy... de a feleség? most gyereknevel. és utána? és ha neki kell melót váltani? csak kb full távmeló jöhet innentől szóba, szóval jól bekorlátozta magát.
Más világban élünk.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish hétfő, 19:56
Előzmény: #225483  Second Wave
#225484

Van annak egy pikantériája, hogy vásárlási szándékkal leszaladsz a partra, kiteszel az asztalra egy bőröndben 100 milka deákot és elhajtanak!
Szerintem nagy kihívás mostanság olyan lokációt találni, ahol dinamikus áremelkedés várható, nyilván szerencse is kell hozzá!
Nagyon sok önmagához képest túlárazott lokáció így vagy úgy de erodálódni fog és a folyamatokat tekintve a 2022 után vásárlások nagy rizikót hordoznak mint valódi befektetés a hétköznapi emberek számára. Még én sem merem egyértelműen kijelenteni, hogy hosszútávon megérte Nagyegyházába belevágni.
Second Wave hétfő, 19:26
Előzmény: #225475  J0hnnyEnglish
#225483
Ez jött szembe fb-n kénytelen voltam megkeresni a komon:
52 nm kőház + külön 24 nm faház (!); 250 MFt
Eladó családi ház - Balatonkenese, Kikötő utca #34213032 (ingatlan.com)
Hobbyproperty hétfő, 19:04
Előzmény: #225479  slash
#225482
Én nagyon szeretnék 30 millióért jó lakást venni az Adrián, küldd majd el légy szíves a linkeket a legjobb gondolom tengerparti lakásokról. Mellesleg útdíjjal együtt 100 ezer ft minden oda-vissza kör horvátországba és a lakás fenntartása is nagyságrendekkel több, iparosban még sokkal rosszabb a helyzet mint itthon. De ami a lényeg, a németek, osztrákok, olaszok EUR-ban a többszörösét keresik mint mi, mióta EUR lett és szabad a határ a horvátok még gyorsabban fogják emelni a hotelek/apartmanok árait. 
Vodafonelive
Vodafonelive hétfő, 18:55
Előzmény: #225393  EURHUF_goes_to_haven
#225481
Jo neked, en nekem eselytelen lesz kifizetni, szinten 21 es 31-ben fordulo.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek