Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goldilocks 2024. 03. 20. 11:55
Előzmény: #218719  minort
#218720
Egyetértek h. csak kiadásra a 60 mFt ár sok,, ...én is benne vagyok kb 25 éve ilyenbe..., nem is 1 apartmannal....nem siófokon de jó helyen.,,,hétvégén van vendég szezonon kívül is persze májustól már de a hétköznap az többnyire üres....
minort 2024. 03. 20. 11:43
Előzmény: #218717  goldilocks
#218719
Nekem van egy ilyen apartmanom:) Itt is élek magamnak megoldok mindent ,nem egy nagy dolog! Én a sajátomat nem adom ki csak ismerösöknek! Viszont látom mi megy. Az én apartmanom az aranyparton a plázstól 50 méterre van!  Május közepén nyit a plázs innentől a hétvégék már ki van adva. Ha hiszed ha nem nem csak szezonban adható ki. az alsó szinten jakuzzi,medence van.! Siófok ilyen szempontból nem rossz! Szerintem aki pihenni akar jobb ez az időszak. A másik én pont azt mondom ,hogy ha hoz ennyit akkor sem éri meg befektetésként egy 60M Ft körüli ingatlant most vásárolni erre a célre! Többet nem akarok magyarázkodni ! 
DAXHU 2024. 03. 20. 11:37
Előzmény: #218715  FR73
#218718
Nyilván függ attól, hogy honnan, de nekünk 10 perc busszal a kelenföldi pu.
goldilocks 2024. 03. 20. 11:31
Előzmény: #218695  minort
#218717
RE: balatoni kiadás... egy apartman ami nem luxus de azért jó fekvésű, na az nem fog neked 3 hónapra 4.5 milliót hozni nettóban... egyrészt kb. max 6 hét ami szezon és a napi ár sem végig 50e és nincs 100% foglaltság sem,...költség is lesz vele ha így akarod üzemeltetni...takarítás, ágynemű, károk javítgatása, festés,stb.stb......kiadni sem könnyű úgy a "maradék" hónapokra h. a bérlő tűnjön el nyárra...
N0MAD 2024. 03. 20. 11:08
Előzmény: #218714  DAXHU
#218716
Nem lehet hogy ez a meló bp-n belüli elhelyezkedésével is összefügg?
Mert ott azért a budai-pesti oldal elég vízválasztó :D
FR73 2024. 03. 20. 10:57
Előzmény: #218714  DAXHU
#218715
Onnan járt két kollégám is dolgozni a Váci útra, láttam ám milyen jó nekik kötöttpálya nélkül.
DAXHU 2024. 03. 20. 09:44
#218714
Agglóban csak Budaörs. Semmi más. A pesti peremkerületeknél, óbudnál, 22-nél is jobb. De megkockáztatom, hogy a 16-nál is jobb.
N0MAD 2024. 03. 20. 09:22
Előzmény: #218703  FR73
#218713
Egyszer hajnalban mentem nullásról halásztelek felé, kb öt fél hat magasságában a lakihegyi lehajtón túl állt a nullás felé a sor.
Miklósról a nullás 6km az olyan fél-háromnegyed óra autóval. Hév bő fél őra, a közvágóhídra, ami nem egy közlekedési szívcsakra.
Az említett kerepes ahhoz képest mesevidék, a hév legalább metrohoz csatlakozik. Autőval az se járható.
Motorozok, úgyhogy nekem aglo heti két bejárással megfelel, de az nagyon nem való mindenkinek. Jó megoldás meg nincs, meg melóhely is változhat időnként, ingatlant utánakalibrálni meg nehéz.
Nem kell dolgozni, akkor minden egyszerűbb, de ezért még dolgoznom kell :D
szieszta 2024. 03. 20. 09:00
Előzmény: #218708  Pistike12
#218712

Nekem az egyik távolabbi rokonom járt így, jólmenő vállalkozó, nagyon csinos feleséggel, akit mindentől kímélt, csak az volt a feladata, hogy tündököljön férje mellett. Az volt a nevetséges, hogy több évig nem is sejtette a férj, hogy a kis hölgy nem csak  a lelkét kényezteti a pasi pénzéből, hanem a testét is. Amikor meg szétváltak útjaik, még elvárta volna, hogy eltartsa őt, mivel a cégben is részesedése volt. Szegényke azt nem tudta, hogy a cég nyakig adósságban úszik, a pasi ügyesen kimentette a pénzt belőle.
Hozzáteszem, a hölgyike nagyon gyorsan talált magának egy másik balekot, így nem sokáig volt betevő falat nélkül. :-)
szieszta 2024. 03. 20. 08:50
Előzmény: #218709  Pistike12
#218711
Nekem a gimis osztálytársak a legközelebbiek, pedig nem helyben volt a suli. Mi éppen akkor költöztünk ide, mikor az általánost kezdtem, így nekem sem alakult ki igazi barátság az általános iskolából.
szieszta 2024. 03. 20. 08:37
Előzmény: #218702  FR73
#218710

Mint már említettek, kicsi fürdővárosunkban mi is megpróbáltuk. Egy öregebb házat alakíttattam át 3 négyágyas apartmanossá. A melléképületben meg egy közösségi konyharész, ahol könnyedén elfért 16 ember.
Úgy csináltattam meg, hogy én is szívesen mennék ilyen helyre nyaralni, 1000 négyzetméteres füvesített terület, diófa árnyékában egy 120 négyzetméteres terasz.
Három nyarat kínlódtuk végig, az összes hétvégénk ennek a fenntartásáról szólt. Ráadásul szinte soha nem volt teli, sőt, több héten keresztül is volt, hogy üresen állt. Ez a baj, mikor a fürdőtől 1 km-re van. Az is igaz, hogy nem ebből éltünk, így nem reklámoztuk agyon, de ha mindenki ezt csinálja, biztosan bomba üzlet.
Órákat tudnák mesélni, mennyi bosszantó dolog történt, ezért is hagytunk fel vele, meg az évek során a fürdő környékén egyre több szálláshely épült, elszippantva még azt a kevés vendéget is.
Most egy nagyobbacska család lakik ott, csak  a pénz jön a számlámra, azt sem tudom, hogy léteznek.
Pistike12 2024. 03. 20. 08:34
Előzmény: #218706  szieszta
#218709
Pedig Gyor nem Bpi aglo es ott is lehet szivni. 
Mondjuk szemely szerint az ovodai baratok szamomra kodbevesztek mar 7 evesen:) az altalanos iskola mar nagyon nem. Nekem azok meghatarozoak lettek, jobban mint a gimnazium es felsooktatas. 
Pistike12 2024. 03. 20. 08:31
Előzmény: #218706  szieszta
#218708
Az aglo akkor jo ha van annyi zseton h anyuka otthon legyen haztartasbelikent.  Viszont sok esetben ilyenkor nem lesz gond az asszonyka kielegultsegevel, mert a helyi donkandurok megoldjak:)
Ismerosok meseltek h a kozelukben van egy faszi aki 7 valast intezett igy:) :) mar azt gondoltak ingatlanos, es igy intez kinalatot:) 
Pistike12 2024. 03. 20. 08:27
Előzmény: #218699  Ecnedam
#218707
Nekem a berloim voltak ilyenek. Lakasbol hazba... Nem tudtak milyen bolygora, mentek. Allandoan hivogattak. Bejott az eger a hazba, pokok vannak, eltorott a locsolofej, a vihar letepte a keritest stb.
Annyira nem birtak h kerteszt fogadtak es takaritonot 100nmre egy 200as kerttel es vettek meg egy kocsit :):)
szieszta 2024. 03. 20. 08:22
Előzmény: #218701  Pistike12
#218706

Az ismerősöm Győr szélén lakik, de Győrben nem jutott nekik óvoda, így a szomszédos faluba hordják a csemetéjüket. Hatkor indulnak vele, mert a szülőknek  hétre a munkában kell lenniük.
Abban látják a gondot, hogy a gyerkőcük nem  a környék gyerekeivel van együtt, így nincs igazi barátja. A szülők sem számíthatnak egymásra, így abból a közösségből is kiesnek. Ráadásul mindig az ő gyerekük az utolsó a hazamenetben, mert akkor is meg kell küzdeniük az óriási forgalommal. A külön foglalkozás szóba sem jöhet, arra nincs idő, anyuka tanítgatja zongorázni, de csak ha van kedve.
Pistike12 2024. 03. 20. 08:21
Előzmény: #218703  FR73
#218705
En is amikor kint voltam 1:10 perc volt be majd ennyi vissza. 2 honap alatt eldontottem, hogy off:) pedig akkor hetente max 2 volt a bejovetel. Paromnak azota 4 lett... A kedvencem az volt h 3ra visszaalltak, es olyan szar volt az ovi h heti 3x bpig az oviba majd melo majd ovi majd haza. Ez 5:30as keles es 19:30as erkezes volt tomegkozlekedessel...
Osszetettem a kezem hogy duplazva kiszalltam:) 
Pistike12 2024. 03. 20. 08:16
Előzmény: #218690  slash
#218704
Ez mar megtortent 2008 utan, gondolom te is emlekszel. Ki majd vissza:) Csak most opyan draga es olyan kis kinalat lett ertelmes ingatlanokbol Bpen, hogy vissza csak a legtehetosebbeknek van erdemben lehetosegkent. 
Bp peremkeruletei jo kompromisszumnak latszanak az aglohoz kepest. 
8km kutyafule, bar az autonak fajdalmas. Az igazi pusztulat Gyomro/kerepes, nagytarcsa, gyál. Van vagy 30km dugoban:) 
FR73 2024. 03. 20. 08:14
Előzmény: #218701  Pistike12
#218703
És magán az agglon belül k...va nagy dugók. Szombaton kellett vmiért Halásztelekre mennem. Egy óra volt az út az M0-tól a célig. Azt hittem vmi rendezvény vagy baleset. De nem, helyi mondta, hogy ott ez a szokás. Kemény.
FR73 2024. 03. 20. 08:09
Előzmény: #218698  szieszta
#218702
Vendég szemszögből nézve ez akkor működik, ha te mint rövid távra kiadó, ott laksz a közelben.
Méretgazdaságosság. Zemplénben akitől kivettük, 4 háza volt 4 faluban, de ott se volt mind kiadva még augusztus közepén se. 
Pistike12 2024. 03. 20. 08:02
Előzmény: #218690  slash
#218701
Voltam agloban par honapot. Gyerekkel elhetetlen volt. Ovoda iskola nagyreszt fos. Ami sorsdonto volt nalam, mert penzt lehet szerezni es elbaszni is, de ha a gyerek baszodik el, azt nehez visszahozni. Plusz 2 kocsi koltsege mar siman kiteszi az egy bpi normalis ingatlan es aglos kozotti kulonbseget. Es nem beszelek arrol, hogy qva draga volt a mindennapi elet ott nekunk vmiert. Lehet mert tobbet vasaroltunk egyszerre stb. Nem tudom. A HOk vilaga meg kifulladt, es bizony fizikailag is megoldhatatlan szinte a bejaras gyerekkel ket szulonek. Az egyiknek fel kell adnia a jobban fizetovarosi melot, mert egyszeruen nincs nyitva az ovi illetve nem ersz vissza...
A Te helyzeted mas, mert a varos szele nem az aglo. Egyszeruen nincs infrastruktura a kozelben csak a puszta:) egyszeruen par telepulest kiveve nem elheto az aglo. Akkor inkabb mar tavolabb, ahol van helyben infrastruktura. 
Voltam multkor Kerepesen. Hatbmeg... Semmi nincs ott... 
Raneztem a kinalatra. Brutal nagy lett az aglo. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek