Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sony123 2023. 09. 27. 19:26
Előzmény: #205699  Vodafonelive
#205700
Mindenkinek más az érzékenysége. Én nem ítélek el senkit sem mert telefont akar cserélni, vagy egészen más mániána van. Mindenkinél ez más: fiamnál a TV, menyemnél a bunkófon, nálam fotózáshoz szükséges eszközök. Gazdaságilag ez nem megmagyarázható, csak magamból indulok ki: fotózásfoz megvettem minden felszerelést, nem mondom, hogy mennyiért, de amikor már a hátizsákom több mint 30 kg-s volt, akkor megkérdeztem magamtól, hogy biztos ez kell? Válaszoltam: nem így eladtam mindent fele áron. Most akkor ez jó üzlet volt? Gazdaságilag biztos NEM, de az érzés, hogy lehet hogy én voltam a legelső, aki megvette ezt fényképezőt vagy objektívet ... ez egy érzés. Nem biztos hogy mérhető Ft-ben.
Hogy maradjunk a lakásnál: kertes házam volt, de ezzel nagyon sok munka volt. Ha ezt nem élvezzük, akkor kínlódás, ki tudjuk adni bérmunkába, de az egy kicsit nagyon költséges.
Imádtam a keretes házat, de ezt nem önzetlenül .. gyerekeknek. Ha őket nem érdekli, akkor magamnak minek?
Békesség!
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 27. 18:30
Előzmény: #205672  tihamer
#205699
Ha az 5 éves telefon lecserélése túlfogyasztása ám legyen. Mivel hitelt nem kapok valami miatt marad a készpénz... Pedig ha tudnám hitelre venném.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 09. 27. 17:35
Előzmény: #205696  tihamer
#205698
Ez így fékezett habzás lesz, a babaváróhoz hasonlóan!
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 27. 17:26
Előzmény: #205665  somogyi
#205697
Hat latod-latod, miota megvetted nem nagyon irtal ide. Ha a felhasznalonevem utan egy freemailes magyar domaint haszbalsz akkor tudsz kuldeni uzenetet. Aztan utanakerdezek szaktarsaimtol akik vallalhatjak. Kb 50-100 kozott mozgott 2-3 eve egy gazterv, nem tudom
most mennyi az annyi.
tihamer
tihamer 2023. 09. 27. 16:09
Előzmény: #205695  tihamer
#205696
"a miniszterelnök és a miniszterek is megosztotak már részleteket:
  • 2024. január 1-jétől lesz elérhető.
  • Ott lesz elérhető, ahol a falusi csok nem.
  • Elérhető lesz első lakás vásárlására.
  • Nagyobb lakásba költözéshez is elérhető lesz, ha az ok a család bővülése.
  • Meglévő gyerekek után nem jár majd.
  • A feleség 40 éves koráig lehet majd igényelni.
  • A programot adósságleírással is kombinálják majd.
  • Megmaradhat az akár 25 évig kamattámogatott, 3 százalékos kamatozású csokhitel is.
  • Csökken ugyanakkor a csokhitel kamattámogatása.
  • Nagyon rövid távon megszülethet róla a döntés.
  • tihamer
    tihamer 2023. 09. 27. 16:06
    Előzmény: #205672  tihamer
    #205695
    kukor-ica 2023. 09. 27. 15:56
    Előzmény: #205627  somogyi
    #205694

    "én azért szoktam bunkó lenni az 50 es kollégákkal,mert  lehet ők nem veszik észre, de van bennük egyfajta 'én többet érek' dolog, nagyképüek, és ugy hogy kisem nyitják a szájukat (...)"
    .
    Ez azóta így van, mióta világ a világ... Az öregek azt hiszik,ők mindent jól tudnak, a fiatal meg hülye. 
    A 80 éves meg az 50 évest (is) hülyének nézi, még ha már a hamut is mamunak mondja.
    .
    Nem ez a különbség, hanem 2 másik:
    1. A mai fiatal gondolkodás nélkül egy mozdulattal elhúzhat külföldre, egy normális országba, normális fizetésért, kb bármilyen szakmában. 
    Egy mai 50-esnek erre nem volt lehetősége 30 éve, mekkora esemény volt a 90-es években, ha valaki valamivel kijutott...
    Ezt azért tekintsük egyfajta ellensúlynak a drágább ingatlanokkal szemben.
    .
    2. A mai fiatal a közösségi médián nőtt fel. Én sok fiatalos szokást kellő toleranciával elnézek - de ez TRAGÉDIA.
    Globális és totális versenybe kerültek ezáltal a fiatalok - mindennel és mindenkivel, így mindent és azonnal akarnak, különben lemaradnak a versenyben.
    Még azt sem mondom, hogy felelősek ezért, mert nagyon nehéz lehet függetleníteni ettől az egész jelenségtől.
    Nekünk, öregeknek elég volt egy 4 fejes videómagnó meg egy Adidas cipő a menőséghez,  és bár nekünk is fontos volt, hogy "mi van a tévében", de azért tudtam, hogy életem nem kell hogy olyan legyen, mint Jockey Ewing-é. (És még Vágási Ferié sem :)))
    De pl. aki a kőgazdag fiatalok sorozatot kitalálta, azt konkrétan azonnali főbelövéssel jutalmaznám - vicc nélkül. Mert ez lesz nekik a minta, ez lesz a normalitás. Ami persze nem elérhető a 99%-nak, így frusztráció, kiégés, boldogtalanság rá a válasz. 
    Majd egy ilyenen szocializálódott fiatal nekiáll akármilyen jó fizetésből akárhány évre is félretenni, mikor azt látja, hogy az a "norma" hogy mindent, mindent is, azonnal...?
    EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 27. 15:47
    Előzmény: #205661  mr_bob
    #205693
    Én 3,5 -4 év alatt termelem ki Német o-ban egy Soproni családi ház felét. ez kb annyi mint egy felújjított 2 -2,5 szobás panel, vagy egy felújítandó tégla lakás. 
    Szóval ez szerintem a mai nap is megállja a helyét, csak tényleg jól kell hozzá legalább az egyik félnek keresni. Mindezt úgy, hogy tavaly autót is vettem, elő is törlesztettem részben, és albérletet is folymat fizetem . 
    tothjoco
    tothjoco 2023. 09. 27. 15:18
    #205692
    Nekem mindig fontos volt egy Megbizhato auto. Egy! Es mindig legyen annyi tartalek amivel kihuzom 4~5 evig. Sajna a z. Ingatlanpiac behalt. Llegalabbis nalunk. 
    Törölt felhasználó 2023. 09. 27. 14:54
    Előzmény: #205689  Törölt felhasználó
    #205691
    ezek állandó 100e+ költségek, a telefon pedig 4 évente 200e iphone alapmodellel  de felsővel is ~400e ha vár megjelenés után kicsit, személyszerint én a max-ot vettem de megjelenés után kb háromnegyed évvel, mert nem látom a különbséget legyen jó képe és bírja minden tekintetben, de, hogy őszinte legyek nem mozgat meg az egész telefon téma.
    HPPapa 2023. 09. 27. 14:53
    #205690
    Nem kell fennakadni egy 400e Ft-os telefon árán, mindig azt nézem, hogy mennyit kell dolgozni érte. Van, aki 1 hónapot és van, aki 4 nap alatt megkeresi az árát. Előbbi gondolkozzon el rajta, hogy megér-e ennyit az idejéből áldozni egy telefonért.
    Törölt felhasználó 2023. 09. 27. 14:50
    Előzmény: #205685  Pistike12
    #205689
    büfé, cigi egyetértünk, hogy kidobott pénz sőt egészségkárosítás, szóval dupla bukta. Munkahelyi büféknél, jobb kaját teszek össze a spar-ból és voltam frissen épül zöld irodaépület büféjében is többen is az elmúlt 10 évben, katasztrófa. Illetve vannak az állandó kávézgatósok is a büfében tehát azt is lehet napjában 3-4x is látogatni a munka hőseinek.
    Pistike12 2023. 09. 27. 14:27
    #205688
    Telexen most van egy jo cikk a nepszamlalasi adatokbol. 
    "Összesen több mint 1,4 millióan laknak egyedül Magyarországon. Utána a legnépszerűbb felosztás a 3-5 személyes háztartás, amiből 1,3 millió van."
    Osszesen 4.5m ingatlan van amibol 500e nem lakott. 
    Kemeny... Es elgondolkodtato. Az egyedul lakok vannak a legtobben. Minden 3. ingatlanban egyedul vannak. Mondjuk kivancsi lennek hanyban van berlo. 
    ehe
    ehe 2023. 09. 27. 13:59
    Előzmény: #205669  somogyi
    #205687
    8 év prémium samsung után alsó középkategóriás kínai telefonra váltottam
    Nem sírom tele a párnát, hogy így tettem egyelőre, de azért meg se bántam annyira a nyolc év felső kategóriásat, majd még biztos visszatérek ebbe a kategóriába, pl ha végre sikerül egy törhetetlen telefont előállítani :D
    Mivel egy ideje már áfázok, így 80e forintomba került :P
    lacikonyha 2023. 09. 27. 13:56
    Előzmény: #205683  Törölt felhasználó
    #205686

    több olyan bérlőm is volt aki a csinitelcsi miatt csúszott meg, azóta többször hatványozódott a tartozása, ezért nincs bankszámlája és csak svarcban tud dolgozni, szépen befizeti a számlámra a nekem járót
    jelenleg is van egy ilyen
    nekik hiba volt bevállalni
    tehát
    attól függ, mitől lóg
    Pistike12 2023. 09. 27. 13:53
    Előzmény: #205682  Törölt felhasználó
    #205685
    https://ingatlan.com/33563110
    Odamegy elviszi 29.5mert. Ez nem 100m. Ha van 4 m ftja egy parnak babavaro fel plusz 160-170e ftbol megvan a havi torleszto.
    Tehat nem minden 100m. Es egy iphone foleg ha mind a kettonek plisz egy kocsi fenntartasi ara plusz az ara mar az onresz... 
    A bufeben kajalgatas felara meg a havi torleszto fele... 
    Pistike12 2023. 09. 27. 13:45
    Előzmény: #205681  Benzedrine
    #205684
    Akkor nincs is gond:)
    Viccet felreteve, ha valaki nullarol indul de atlag felett keres egy picivel es akar lakast alberlet helyett, az ne vegyen autot draga telefont ne rendelgessen es menjen folyamatosan etterembe, hanem sporoljon a lakasra es merjen belevagni, illetve olcso lakast keressen ne alomlakast. Utana mar egyszerűbb lesz. 
    A kulonos kedvencem a 3-5m ftba kerul egy konyhabutor meg a berendezes meg 6m ft... 
    Ilyen felfogassal biza az Isten penze is keves...
    Minden masra ott a jofogas meg a learazott termekek fokozatosan... 
    Többször jartam a RAVAK mintatermeben outletes termekeket venni es ott volt a sok 30 eleje par akik muveszien nezegettek a fürdőszoba berendezesuket a 45nmes masfelesbe es boldogan valasztottak ki a kozel 600e ftos tükör szekreny mosdo kombinaciot melle a 200e ftos furdoszekrenyt... Azon gondolkodtam kozben h a fxszba teszik bele ezt az 5nmbe es hogya fxszba kepesek ennyit kolteni ra. Ez 2018 19ben volt... 
    Törölt felhasználó 2023. 09. 27. 13:43
    Előzmény: #205682  Törölt felhasználó
    #205683
    családban voltak most fogorvosnál terv alapján az mondjuk sokkal több volt mint két iphone max pro, szóval akkor ne ment volna? 😀 valaki tényleg magyarázza már el
    Törölt felhasználó 2023. 09. 27. 13:42
    #205682
    nem vagyok fiatal de nekem is iphone-om van és én sem értem miért olyan nagy dolog egy 200-400e alap és pro max árak kb kiadás olyan 4-5 évente, sosem cserélgettem évente, de biztos van itt olyan ki igen akkor beszámítás is megy gondolom és egy izgalmas 100e ráfizetést tudok elképzelni (de fogalmam sincs). Nekem ez sehogy nem korrelál a 100M árakhoz
    Benzedrine
    Benzedrine 2023. 09. 27. 13:26
    Előzmény: #205680  Pistike12
    #205681
    Lakást, autót lehet bérelni, iphone-t nem.

    Topik gazda

    Hathor
    Hathor
    4 5 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek