Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xis24 ma, 00:36
Előzmény: #227379  Placi82
#227382
Igen, el is jutottunk az újhullámos mozgalomhoz, mi szerint egyre többen költik el a pénzüket külföldön. Annyi hajtóanyagot pakolhattunk a mi ki petárdánk alá, hogy az elérheti akár a szökési sebességet. A felső decilisekben felhalmozódott tőke és kamat már választás elé is állíthat sokakat, hogy vegyünk valami jóféle hazai panelt 50-60-70-80 millióért ... vagy nézegessünk valamit külföldön. 
izommanujra kedd, 22:42
Előzmény: #227379  Placi82
#227381

Igen még az is lehet én is benne maradok ( Ha jön a pukli az árakban )
Inkább várok még 1-2 évet bár lehet rosszul fogom tenni. - viszont ha lesz lehetőség vétel.. de nagy versenyben én sem szeretek  vásárolni  és a licitet kerülöm mint macska a forró kását.
A szavazásnál ingatlan vételre mentem egyébként...
izommanujra kedd, 22:37
#227380

6500 milliárd van PMAP ban és kamata és a lejáró PMAP ok 3000 milliárdot tesznek ki  így jön ki a 9500 milliárd így ennek arányában kell nézni ki mit kezdenek a pénzzel.
Másik Családi adókedvezményt hogy akarják ilyen nagy kifizetések mellett szintén rendezni? az is vagy 600-800 mrd ft lenne a költségvetésnek , de ez már aprópénz amit PMAP ra kell kifizetni.
Én egyre skeptikusabb vagyok  ( sajnos ) a jövőt illetően.
Optimista igen ha ezt a sok pénzt kieresztik a karámból , akkor jó nagy ár puklit fognak csinálni jövő év elején öröm lesz nézni :D
Placi82 kedd, 22:35
Előzmény: #227378  izommanujra
#227379
Ne legyél már ennyire vágyvezérelt. Ez a baj. Mit vegyek? Ha igazak az ingatlan.comos lakás árak és nem "mese". Akkor Alicanteban vagy olaszban veszek lakást.
50 millioert panelt? , vagy iszonyat pocsék műszaki állapotú belvárosi korgangos,, ahol a sok vénlány miatt ures a felújítási alap, és rohad minden? 
Vagy 50m2 est 80 millioert? Újat  Az éves a amortizacios veszteséget se hozza évente az uj lakásnak. 
Hol itt a biznisz és a matek.? Mert minden a matekon múlik memnyi az annyi? :)) 
Szavaztam, de rohad ott ahol van PMAPban. vagy olasz, spanyol. Ez van. Én nézem azért a fundat is. 
izommanujra kedd, 22:24
Előzmény: #227370  hunball2
#227378

tudjátok mennyi 9500 milliárdnak  a 21 % a.. ?   kb . 2000 milliárd ft az 40000 db KP vevőt jelent egy 50 mft os ingatlanra  120 e db a tranzakció évesen országosan brutál ha 50 % hitellel kiegészítem ez 80 e db lakás!
Ez tényleg egy ár puklit fog okozni a kis ingatlan piacunkon jövő év első felében..
Exit likviditi ként kéne használni és mindent eladni arany áron aztán irány a Maldive szigetek ? :D  Viccelek ingatlant sose adok el..
Másik érdekesség 45 % a marad csak a papírban  több mint a fele lép és viszi ki a pénzét.. 4500 milliárd FT ot hogy fizetnek ki?   mikor 50 milliárd hetente az eladott állampapír?  Nagyon sok a kérdésem nekem is van nem kevés PMAP ban...  Mindegy én úgy vagyok vele ha bele ragadok bele  kamatokat ugyis kifizetik a magas hitelem belőle lezárom aztán kész  a többi meg megy akkor 5 % on tovább , de nyilván nem örülnék neki
izommanujra kedd, 22:20
#227377

Érdemes végignézni jövő év elején jön az  "ingatlan piaci pukli"    https://www.youtube.com/watch?v=NDaZC8m0uwk
Én is erre számítok ha nem jön egy nagy recesszió addigra... a legrosszabb lehetőség a vételre én akkor kihagyom most ezt a puklit inkább várni fogok még 1-2 évet .
Placi82 kedd, 22:05
Előzmény: #227370  hunball2
#227376
Én is szavaztam. Méghozzá brahibol az ingatlanra. 20%az lofutty. Ebből a fele lesz a valóság 1-2 éven belül.. Mert lássuk be nem durvan tularazott, befektetsre adó után legalább 4%ot hozó ingatlant-amortizaci üresjárat 1 hónap évente,szamolok, azt lehet 1 év aat se biztos hogy megtalálja az egyszeri ember. Ha ertektartosagot, és a lakokornyezetet, a felújítási alap helyzetét is nézi. Akkor akár 2evig is válogathat mire felfedez  1 jó vételt. Szóval ez időben igencsak el fog húzódni mint a ragogumi. Ez nem rakéta üzemanyag, gyerekek 
slash kedd, 18:39
Előzmény: #227373  Murdoch
#227375
A fiatal halmaz innen is ott van ahol te. Svájcban meg NSZKban. Nektek jó melótok van, nekünk meg ulajdonunk amit jó keresettel rendelkező vendégnek adunk ki.  Ez van. Nem fogok munkásokkal meg aljanéppel baszakodni a nyaralómban lúzerkedésre ott a pesti kispanel.  Nemcsak ez az orszgág drága, minden drága ez duma. Néztem szállást Barcelonában majd seggre ültem. Esetleg a nagy Airbnb gyárakat bezárhatnák a nagyvárosokban. Nemtudom..  
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 18:36
Előzmény: #227373  Murdoch
#227374

Aki bevásárolt annak már tök mindegy, utánuk a vízözön. Ez azért bajos gondolkodásmód mert még befektetői szinten is árazódnak ki emberek lokációkból.
Nagyon most nem lehet mit tenni, BP belvárosi lakáshoz halandó kisbüfi nem nagyon fog hozzájutni. Viszont a nagyobb probléma nem a belső kerületek "túlárazottsága", vidéken nagyobb baj van a nulla infra struktúrális fejlesztés és elszálló árak mellett. Direkt írtam 9000 Ft egy köbméter szaros sódert is! Ausztriai árak bolgár életszínvonalon...
Murdoch kedd, 18:15
Előzmény: #227371  slash
#227373
Jó, de nem csak ti háborogtok, hanem az a tippre tízszer nagyobb halmaz, aki meg kínlódik a lakhatással, ők is mennek az urnákhoz. Egyébként még az itteni kollégák szerint is legendásan drága lett Horvátország, az áttoljuk a költségeket lehet, hogy menni fog, lehet, hogy nem. Amúgy a trend a lényeg, sok helyen vörös posztó lett a rövidtáv. Mondjuk nem tőled sajnálom, csak szétbarmolta a lakhatást, meg amúgy a normális turizmust is. Ki kell jelölni a lakóövezeteket, ott 100%-osan tiltani szvsz, a többi engem se érdekel, ha ott meg le van szabályozva.
slash kedd, 18:08
Előzmény: #227354  wantuu
#227372
Jó! :-) 
slash kedd, 18:00
Előzmény: #227366  Murdoch
#227371
Na akkor pár szó erről. Most is itt ülök a horvátoknál. Dolgozom a nyaralón.  Téma: ingatlanadó.
1. Itt is van Budapest-Balaton tengely. Zagreb.- Adria.  Ami azon kívül van az kuka. ingatlan szempontból. Jó pár iparváros még és helló.  Nyilván ha Szlavoniában (Letenye-Zagreb között) vagy egyéb szegény megyékban  örököltél nagyanyádtól egy senkinek sem kellő semmit nem érő 200nm es hatalmas házat  és arra kivetik a max 200szor 8 euro per nm adót akkor rábasztál.  De nem vetik ki. 
Ha a tenger első sor 50-60 nm  apartmanodra ami nyáron csinál 7-800 euro per hét pénzt és azt megemelik azt kibírod max beszeded a vendégtől mert emelsz.  Ettől nem fogod télen is kiadni a kiscsaládnak fűteni  rájuk havi 300 euróért. egy lóf.t.  én sem. 
2. jelenleg is van ingatlanadó nálunk pl 3euro per nm. Ezt megemelik max 8ra kifizetem leszarom. beszedem a vendégtől.
3. Puhitottak a törvényen átrakták az adó mértékét helyi hatáskörbe. Tenger első sor, SPlit, Zagreb stb full-full  környék fizet max 8euro per nm. árat. Jövöre itt is önkori polgi választás lesz és a nép büntet a fülkében ha kibasznak vele. Itt nálunk pl a polgi fiáé a napágybiznisz évi sok tízezer euro. full korrupt itt is minden. nem fogja megemelni az adót mert mehet a balettbe ugrálni a választások után. 
4: szóval: nem kell fosni. majd kimozogjuk valahogy. azt hogy magyar sajtó otthon mit fosat hogy menjél trágyát venni aranyáron a Balatonon az egy dolog. 
hunball2 kedd, 17:58
#227370
portfolio felmérés szerint a lejaro pmap-ok kb 20%-a megy majd ingatlanba. Talán a miénk is, továbbra is úgy gondolom.
 
macisajt kedd, 14:52
Előzmény: #227366  Murdoch
#227368

"Cél a trezorok és rövidtáv megszüntetése. Ha valakinek van pár nagyobb lakása, már fájdalmas lehet."
-
A rövidtáv megszüntetésén már nálunk is dolgoznak..
Xis24 kedd, 12:53
Előzmény: #227366  Murdoch
#227367
Lehet elnéztem a dolgot mert 0.6-0.8 Eurónak láttam. Most megint megnéztem és 0.6-8 Euró.
Murdoch kedd, 12:43
Előzmény: #227361  Xis24
#227366
Na persze. Menj át horvát oldalakra és olvasd el a reakciókat. Cél a trezorok és rövidtáv megszüntetése. Ha valakinek van pár nagyobb lakása, már fájdalmas lehet.
sztiv kedd, 12:40
Előzmény: #227362  Pistike12
#227365
A mai kamatcsökkentéssel deflációs környezetben úsznak tovább a 90-es évek Japán útján az évtizedes gazdasági stagnálás felé. Ezért fog bukni Micimackó, persze egy Tajvani invázió kiváló autoriter módja a problémák elfedésének....
Pistike12 kedd, 12:34
Előzmény: #227362  Pistike12
#227364
Egyebkent ezert nem kellett volna itthon kamatstop meg miegymas, hogy a ciklus cikluskent mukodjon, ne 10 emelet magassagrol induljon a kov feliveles adott esetben, mert onnan lehet zakozni. (lasd a komcsi kina, ott meg az aresest is betiltottak a szarra stimulalas utan) 
Pistike12 kedd, 12:32
Előzmény: #227360  Second Wave
#227363
110e ftos nyugdija lett. Ezzel nyitott arra a hszemre itt, hogy a most nyugdijba meno Ratkosok kifizetese itthon eleg kemeny lesz, mert tobb berrel mennek el, mint a munkaberuk.
Erre jott hogy nemugyvanazmert110enyugdij... 
Es utalt ra, hogy inkabb a lakasokba tette mint a kozosbe a penzt a nyugdijert, amiert ejjelnappal dolgozott ha jol emlekszem vallalkozokent:) 
Pistike12 kedd, 12:29
Előzmény: #227353  gyula1971
#227362
Realban. Nem is ertem a sok kina csodalot... Jelenleg akkora valsag van ott, hogy joszar lett ott minden... Munkanelkuliseg, ingatlanlufi mind mennyisegben mind ar/ber aranybsn, 312% eladosodottsag, hatalmas munkanelkuliseg, demografiai reccs, tulduzzasztott kapacitasok, deflacio, vamhaboruk a keresletet kepezo nyugattal.
Ezek 13 ota 3x annyi penzt nyomtattak mint a nem epp fukar FED:) 
Xis24 kedd, 12:25
Előzmény: #227359  Murdoch
#227361
Elég picnek tűnik az adó. Az biztos nem oszt vagy szoroz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók