Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2020. 04. 04. 12:56
Előzmény: #19978  JackOne
#19980

Egyértelműen Kína lesz a vezető szerepben, leírtam már ide többször, USA-nak annyi, hiába megy itt a hókuszpókusz, buborék az egész USA, egy illúzió, ami szlogenekre épült, a piárra.
Az új világrend Kína vezető lesz, az EU-nak és az Oroszoknak sokkalta jobban összefogva kell Kínával együtt egy hármast alkotnia, ami úgy hiszem, már évek óta megy egyébként, nem véletlen volt az USA retorika fenyegető, mert egyrészt látták a vezető szerep elvesztését, másrészt meg ugye ez az attitűd és jellem az amerikai, a "mi vagyunk a világ urai", csak hát egy EU-Orosz-Kína gazdasági és haderő miatt már nem nagyon fog ugrálni, hacsak nem akar a ki dob több atomot a másikra játékba kezdeni, de akkor már ugye az a vége mindennek, tehát értelme nincs.
Így marad az, hogy majd szépen leépül az USA arca, vélhetőleg, rákényszerül.
Keffer 2020. 04. 04. 12:44
Előzmény: #19977  pomperj
#19979
55 milliárdos bankadó, az OTP biztos erősödni fog tőle...
JackOne
JackOne 2020. 04. 04. 11:53
Előzmény: #19977  pomperj
#19978
Ázsia/Kína igen jobban jöhet ki ... 
"DEGLOBALIZÁLÓDUNK. DE NAGYON_"
https://alapblog.hu/deglobalizalodunk-de-nagyon/
"Az együttműködések csakis napi érdekek mentén, valamint ideológiai alapon folynak tovább. Ezt prognosztizáljuk. Ami a nagyvilágot illeti: Kína globális példaképpé kezd válni, ahogy régen Amerika, úgy a következő időszakban Kína lesz a „bezzeg-ország”. Ami konkrétan egyrészt azt jelenti, hogy az Egyesült Államok évtizedeken át érvényesült globálisan mérvadó értékrendszerének tekintélye gyakorlatilag megszűnik. Másrészt azt, hogy a kínai modellt: egy diktatórikusan irányított állami/ privát gazdasági egyveleget akar másolni, követni egyre több nemzetállam. Annál is inkább, mert világszerte sikerült eladni az emberek többségének, hogy „bezzeg Kína képes volt legyőzni erős, határozott vezetésének köszönhetően a vírust és azt követően a világ legnagyvonalúbb segítője lett, önzetlenül adja át tudását és védőfelszereléseit, lélegeztetőgépeit a többi országnak”. Harmadrészt: mindaz, amiről most beszélünk hosszabb távon magában hordoz egy egyelőre beláthatatlan súlyú, és megjósolhatatlan eredményekkel végződő konfliktust a technológiai, tudományos, gazdasági, pénzügyi elsőségért az Egyesült Államok és Kína között."
(Mega-Trend) hullámok ... hullám váltások - lehet amit eddig láttunk, csak előjáték volt...
pomperj
pomperj 2020. 04. 04. 10:56
Előzmény: #19971  Boole
#19977

Hadd kozelitsem mashonnan az olaj problemat
1)Mi is tortenik most, mondjuk 2 fontos olajorszag, Russia es Venezuela  penzevel?
Azt tudjuk, hogy a HUF ev eleje ota  -14%-ot  devalvalodott, es nem igazan jo otlet HUF-ot tartani,
de ha azt gondolod hogy ez sok bukas, nezd meg az Olajorszagok penzeit
,
Russia Rubel -25%, es ok tele vannak deviza tartalekkal, es Arany keszletekkel, eros orszag,
Es a masik veglet a Venez BOLIVAR,  egyenesen felezodott, -50% ertekvesztessel
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200404v00s9jzr.jpeg
,
2)Aki netan azt gondolja, hogy ezek kivetelek, az nezze meg a leggazdagabb olajorszag, 
Norvegia penzet, es hamar rajon, hogy ezt nem fogjak sokaig birni meg ok sem
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200404v00sqhbz5.jpeg
,
Norvegia  az egyetlen orszag, ahol nincs deficit, es ahol kozel 1 Trillio USD erteku allami 
tartalek-vagyon van felhalmozva, az lakosonkent 200e USD
(osszehasonlitas: az MNB tartaleka magyar lakosonkent kb 24e , majdnem apropenz),
szoval oriasi bajban vannak meg a norvegok is, 
mert kozben az vagyon 66% resze kb 9000 fele globalis reszvenyben van, 
es persze az a resze is zuhan am rendesen
Sot, annyira hogy ijedtsegukben az allami vagyonkezelo menedzsert levaltottak,   es remenykednek az uj ember majd megoldja? Cakhogy hiaba ul ra, vagy cserelgeti masra a sok reszvenyt, aligha fogja helyrehozni az egyenleget
es ha ez van Norvegiaban, mi lehet a tobbi, sokkal gyengebb Olaj-orszagban?,
3)A lenyeg az, hogy oriasi mar a nyomas minden egyes olajorszagra, 
ma rajottek hogy nem volt jo otlet tultermelni,
valahogy valaki allitsa  meg az olaj arzuhanast, hagyjak abba az eszetlen tultermelest, 
mert mind egyutt mennek tonkre, vagy kulon-kulon nyomorba es polgarhaboruba
,
Belatta ezt mar Vlagyir is, Mohamed is, es talan Donald is felfogta, hogy nem kene unnepelni 
azt az olajtermelest, ami egyreszt visszafizethetetlen hitelekbol mukodik, 
es kozben meg agyon is veri Texast is, meg mindenki mas olajost, 
es jarvany kozben destabilizal 20 orszagot
,
4)A hosszutavu Olaj charton azonban van 2 korabbi pelda is arra, ami most tortenik,
nem egyedi esetrol van szo, mi is volt?
Az egyik oriasi zuhanas 1980-89, a masik joval regebbi 1866-1890, 
mindketto egy eso ED alakzatnak nezheto,
es mi tagadas, a mostani 2008-20 is annak nezheto havi charton
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200404v00slf5ai.jpeg
,
A chart persze nem  komplett lefele, es nalam megmaradt a 2 fo ALT
Azonban ALT1 esetben hamarosan  keszen van az (Y)  de legalabbis az (a of Y) hullam,
es akkor a kovetkezo par ev jelentos recoveryt hozhat, 
vagy ALT2 esetben meg egy melyebb eses kell, eloszor egeszen 10,0 szintig sot kicsivel az ala is, 
mielott elkezdodik a  recovery 
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200404v00snffam.jpeg
,
5)A kerdes az most, vajon hajlandok-e a politikusok egyuttmukodni a piac tovabbi osszeomlasanak megallitasara, vagy hagyjak a maga utjan addig esni, amig akkora lesz a 
penzhiany- beruhazas-hiany az osszes mezo kimerulese miatt,
hogy abbol fakado  olajhiany okoz majd  oriasi feszultsegeket?
,
6)Ezen a hetvegen a nagyobb idotavokon kellene megnezni a fo tozsdeket es indexeket,
mert elso ranezesre oriasi elteresek vannak a kilatasokban  USA, Europa es Azsia 
tozsdeinek varhato mozgasa kozott
Ez persze nem lehetetlen, de az megse lehet valoszinu (?)
hogy USA 60-70%, Europa 70-80% zuhanas mellett Azsia sokkal kisebb bear piaccal megussza?
Pedig a  hullamszerkezetek erre a kovetkeztetesre adnak alapos gyanut
vvince
vvince 2020. 04. 04. 09:57
Előzmény: #19975  vvince
#19976
Szerintem amugy Putyin reszerol ez csak PR szoveg es nem celja megegyezni. Folytatni akarjak a Saudiakkal a palaolajosok kicsinalasat, a kereslet-csokkenesek es tulkinalat kovetkezteben pedig uj aljak ele nezunk, a kovetkezo megallo esetleg 18USD lehet.
vvince
vvince 2020. 04. 04. 09:47
Előzmény: #19802  eurocent
#19975
A projekciod ezuttal is tupontosnak bizonyult, koszonom a megerositest. Jomagam 28-ig vartam, ott zartam a pozim. Az elmult napok nyilatkozatai (Trump, Putyin) fenyeben is tartod az eredeti elkepzelesed, azaz a korrekcionak vege es irany 10USD vagy ezek felulirtak azt? Koszonom.
CDow 2020. 04. 03. 23:36
Előzmény: #19971  Boole
#19974
Én úgy tudom, hogy a részvényesek csak akkor kapnak pénzt, ha marad miután kifizették a kötvényeseket.
Egyik kötvényes se menne bele.
kozi723
kozi723 2020. 04. 03. 23:19
Előzmény: #19971  Boole
#19973
Bár ma volt néhány a "hét kommentje" címre pályázó hozzászólás, de nálam ez a nyertes. Köszönet érte. Kérlek küldd ezt el Jeremy Thigpen-nek és a teljes RIG menedzsmentnek. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 04. 03. 22:52
Előzmény: #19971  Boole
#19972
Ezt nem lehetne nekik megírni részvényesként? Veszel 1 darabot és írsz. Szerintem megérné legalább megpróbálni, lássuk mit válaszolnak.
Boole 2020. 04. 03. 22:42
Előzmény: #19969  eurocent
#19971
Már korábban leírtam az NE-nél, hogy mit lehetne tenni, de egyelőre ezeket nem lépték meg. Nem tudom, hogy miért késlekednek. A RIG-re is ugyanez a terv és elképzelésem érvényesülne, csak nyilván más számadatok mellett, amely így a RIG részéről nem igényelne olyan erős beavatkozást, mint az NE részéről. Részvény összevonással is megoldhatnák, ha csak az 1 USD feletti tartás lenne a fontos.
A Noble mit tehetne, hogy megússza a felszámolást? 1) Önként bejelenti a csődöt és a hitelezőkkel elkezdi az egyeztető tárgyalásokat. 2) Megvárja, míg eléri a végzet és a piaci körülmények megoldják a sorsát így vagy úgy. 
A 2) pont látatlanban sem tetszik, sokkal inkább egy köztes megoldást javasolnék az alábbiak szerint. 






Nézzük meg Noble adósságait: Kb. a most rendelkezésre álló forgókerete valahol 500-600 millió USD lehet.
A rendelkezésére álló cash: 104 millió USD (ez már szerintem csak olyan 80 millió USD körül lehet). 
Biztosítékkal (garanciával) ellátott adóssága: 865 millió USD.
Biztosíték nélküli adóssága: 2 685 millió USD. Az adósság nagy részét a nem fedezett kötvények képezik. 
1) Én azt csinálnám a menedzsment helyében, hogy a NYSE listáról törlés előtt leülnék a hitelintézeti konzorciummal, hogy megegyezzünk a hitelkeret módosításáról. 
2) A kitermelési költséget optimalizálnám, a költségeket lefaragnám, a fizetéseket 40%-kal csökkenteném, a vezetőkét 60-tól 80%-os mértékben csökkenteném. Az ügyvezető elnök 7,6 millió USD/éves fizetéséből bőven beleférne. 
3) Kötvény aukciót hirdetnék a kötvények diszkont visszavásárlására. Az 5 éven belül lejáró kötvényekre 20%-on, az 5 éven túliakra 40%-on (ha erre lenne piaci igény, ha nem, akkor az ajánlat a 4) pont szerint vonatkozna rájuk). 
4) Azok a befektetők, akik ennyiért nem adják oda, majd a maradék kötvényekből kötvény-részvény konverzióval új részvényeket bocsátanék ki. Az új részvények számát nagyon ésszerűen kellene meghatározni, hogy a kötvényesek is elfogadják, meg a régi részvényeseknek is maradjon érték. A régi részvények árazásán a jelen piaci árakhoz képest, ez már szerintem további nyomást nem igen jelentene. A céget egyszer és mindenkorra mentesíteném a hitelkötelezettség súlya alól.        
5) Ha túl sok adósság maradna a kötvények visszavásárlása után, akkor meg kell fontolni, hogy a maradék adósság mekkora része maradjon meg valódi adósságként (ez akár csődegyezségi tárgyalás során is kialakulhatna). Kérdés persze, hogy a hitelt biztosító konzorciumnak mi a szándéka? 
6) A cég nem foghatja vissza a termelést, mert a bevételre most sokkal nagyobb szüksége van, mint korábban, ezért a cég kereskedőit szélnek ereszteném, hogy hozzanak munkát a föld alól is. Párhuzamosan tárgyalnék az angliai piaci lehetőségekről, finanszírozási mozgástérről is (RIG esetében a svájci oldalról kezdeném). Mindenfelé próbálkozni kell.  
Szerintem a cég még most is megoldhatná a problémáit, ha szándék lenne rá.
CDow 2020. 04. 03. 22:17
#19970
Hát ez érdekes. Azt mondja Putyin, hogy a Saudiak akarták az alcsony olajat, hogy kifingassák az amerikai palaolaj cégeket. 
Pedig először pont az oroszok nem egyeztek bele a csökkentésbe.
.
Itt már mindenki átbasz mindenkit.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200403/putyin-csokkentene-az-olajkitermelest-es-megallapodna-washingtonnal-424110
eurocent 2020. 04. 03. 22:00
Előzmény: #19965  Boole
#19969
Ha RIG árfolyama 1 alá esne, szerinted beavatkozna a cég, hogy 1 fölött tartsák? Ha igen, akkor miért, hogyan és miből tennének ezt meg?
yooio 2020. 04. 03. 21:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#19968
Lattam meg a vegen nyomtattak kicsit a sracok.. 😆😆
kozi723
kozi723 2020. 04. 03. 21:52
Előzmény: #19965  Boole
#19967
Igen, ez nem volna rossz. Reálisnak tartod nyárig elérni ezt a 3,8-at? 
Borsodi_Bivaly 2020. 04. 03. 21:45
Törölt hozzászólás
#19966
Boole 2020. 04. 03. 21:43
Előzmény: #19961  kozi723
#19965
kozi723
kozi723 2020. 04. 03. 21:19
Előzmény: #19962  ragarda
#19964
"The U.S. needs to contribute from shale oil” to the cuts, Reuters quoted another OPEC source as saying.Industry regulators in Texas, the largest U.S. oil producing state that churns out some 4 million barrels per day, have indicated they are ready to work with their oil drillers for cuts.
.
Erről lehet szó. Beáldoznak néhány palásat, aztán kapnak majd cserébe helikopterpénzt.
https://www.investing.com/news/commodities-news/oil-jumps-again-as-opec-jawboning-picks-up-where-trump-left-off-2130719
yooio 2020. 04. 03. 21:10
Előzmény: #19960  pomperj
#19963
Szerintem manipulaljak a piacot siman. A tegnapi + mai munkanelkuisegre esnie kellett volna egy 10est, amcsiban mar 30e beteg van naponta, jo oreg sp meg oldalazgat. Vicc 😄
Mindenesetre szabaditottam fel toket, eladtam PMt, es meglatjuk. 
ragarda
ragarda 2020. 04. 03. 21:07
#19962
Olajban világ békét áraznak? 
kozi723
kozi723 2020. 04. 03. 21:03
Előzmény: #19958  Zedisdead
#19961
Részben valóban kellemetlenül érint néhány céget, de RIG pl. a Gulfon kívül számos helyen dolgozik. Fel lehetne sorolni mondjuk 8-10 régiót, ahol munkát folytatnak.
.
Az érdekesség kedvéért:
WTI 17:45 óta:
https://www.tradingview.com/x/vg9EPAf2/
RIG 17:45 óta:
https://www.tradingview.com/x/QFWfFkRG/
SP500 17:45 óta:
https://www.tradingview.com/x/9TWVyhlW/
.
Mondjuk az is szemmel látható, hogy a kicsiket verik szét megint. Egy HAL, SLB, és a nagyobbak nagyjából rendben vannak. A kicsiknél meg árazzák a csődkockázatot. 
https://finance.yahoo.com/quotes/SLB,HAL,TS.MI,HP,NOV,WHD,FTI,BKR,APY,CLB

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek