Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 13. 13:07
Törölt hozzászólás
#180
Mr_Smith 2018. 03. 13. 12:24
Előzmény: #171  pomperj
#179
Hogy érted, hogy "ha majd visszajönnek a tőzsdére"? Belevettem pár hete (itt a kockázatlkezelést a kisebb összeg jelenti :)). Nincs nagy tapasztalatom a csődeljárás alatt álló cégekből, sima reverse splitet képzeljek el, és utána újra tőzsdén lesz és indul tiszta lappal? Én is ezt a kötvényes megállapodást tekintem pozitívnak, plusz ha éves átlagban legalább ezen a 60$ feletti szinten maradna az olaj, akkor simán jó lehetőség.
üdv
Szabolcs
pitcairn2 2018. 03. 13. 09:18
Előzmény: #172  Boole
#178
az USÁ-ban speciel egyelőre nincs sok realitása egy "jelentős kamatemelési" ciklusnak
max a szárnyaló inflációt fogják jelentős késéssel követni
ami pedig az aranyat illet az a történelmi előzmények alapján inkább a kamatemelések mellett szokott szárnyalni
pitcairn2 2018. 03. 13. 09:16
Előzmény: #174  zodiac
#177
olyankor általában felfelé szokott menni
Karvalytokes 2018. 03. 13. 08:48
Törölt hozzászólás
#176
Törölt felhasználó 2018. 03. 13. 08:38
Törölt hozzászólás
#175
zodiac 2018. 03. 13. 08:35
Előzmény: #172  Boole
#174
A kamatemeléssel az arany is beesik.
eurocent 2018. 03. 13. 08:11
Előzmény: #168  pomperj
#173
https://s10.postimg.org/l102ir3ax/KC-1_W-log.png
 
Én is fegyelem a kávét (KC). De jelen pillanatban kétesélyes a dolog. A szintjelző szerint kávé keveset esett 306,25 szintről. Legalább 80-ig illene leesnie. Ha charton jelzett elképzelés helyes, akkor amint leszakítja a piros vonalat folytatja az útját 80 felé. Ugyanakkor, ha DX esni fog, akkor lehet előbb felmegy 14x sávba és csak utána fog egy nagyot esni. Ez utóbbi esetben is valószínű, hogy előbb teszteli a piros vonalat, ott egy szűk stoppal meg lehet próbálni a longot (SL 111,04).
Boole 2018. 03. 12. 18:52
Előzmény: #169  pomperj
#172
Korábban pont arról írtam Én is, hogy a DO, de főleg a RIG-nek a 2018. Q4-nek nyereségesnek kell lennie. Elvileg az NE-nek is ezt el kellene érne, de ott nagyobb az adósság aránya. Én csak a mérlegeket és alapvető gazdasági folyamatokat néztem át, amiből kb. ez jött ki. Érdekes momentum, hogy Észak Dakotában a repesztéses olajmezőknél elkezdtél nagyüzemben felfogni a feles gázmennyiséget. Egyes társaságok napi 10 millió USD-t már nem füstölnek el. Az aranybányászoknál azonban továbbra sem tetszenek a folyamatok. Pl. Kinross-nál hiába lett nyereséges a 2017 év, ha a kitermelési költségek növekednek (drágább a munkaerő, üzemanyag, energia, stb.), csökken a kitermelt aranymennyiség és a 2018, 2019 is előre csökkent mennyiséget prognosztizál. Az eredeti felállásom kezd igazolódni, hogy az aranybányászok majd akkor indulnak meg, ha ismét jelentős kamatemelési ciklus után elkezdődik a kamatvágás időszaka. Addig azonban a tőzsdével együtt majd szépen beesnek, már ha a piac is beesik. Az is igaz, hogy az aranynak lassan meg kéne indulnia, ha az emelkedés mellett teszi le a voksot. Gyakorlatilag 2018. novemberig elfogy a hely a háromszögben.  
https://www.mql5.com/en/charts/8426410/golds-w1-x-trade-brokers
pomperj
pomperj 2018. 03. 12. 13:59
Előzmény: #170  Mr_Smith
#171

SDRL azert a 4 masik csodelejarasban levo kicsi tengeri furos kozott megis a legjobb. Es ha igaz, hogy a hitelezo bankok 97%-a tamogatja, es tenyleg emelnek 1.08 Mrd USD tokeet, akkor ebbbol akar szep feltamadas is lehet. Februarban kaptak egy evre 1 hajora  megrendelest Statoil-tol, es targyalnak 2 masikrol. Januarban lattam a flotta report-jukat, sokra nem de annyira emlekszem, hogy a hajoik fele akkor dolgozott. 
.
A restructuring majdnem kesz, de a regi bond tulajdonosokkal meg nincs megallapodas, es  regi reszvenyeseket se akarjak vegkepp kinyirni, nekik is hagynak 2% korul...ami nem sok, de ha beindul tenyleg a kereslet eros felfutasa, akkor SDRL-nek a modern hajoit hamar kiberelhetik. Most meg nagy az SDRL riziko, de ha visszajonnek 10-15 USD koruli arral a tozsdre mondjuk Aprilisban, akkor abban erdemes lehet elgondolkodni.  Az eszkozpark mindenkivel tud versenyezni. 
Mr_Smith 2018. 03. 12. 11:27
Előzmény: #169  pomperj
#170
Szia! SDRL a restrukturálás után szerinted mennyire játszik ezen a terepen (északi), végülis a norvég kapcsolatok megvannak.. persze ehhez az is kell, hogy a bíróság jóváhagyja a múltkori megállapodást.
Dax, ha ma betölti a nyitó rést, akkor nagyon jól nézne ki shortra, snp-ben is meglehetne nyitóban a kimerülési.
üdv
pomperj
pomperj 2018. 03. 12. 11:09
Előzmény: #168  pomperj
#169

Egy kis attekintes a tengeri  Olaj-szerviz allapotarol.
Elolvastam csomo cikket. Az jott ki, hogy az Eszaki tengeren, Norvegia es Skocia kozotti tengerben az olajszerviz es furas iranti  kinalat-kereslet kulonbsege jelentosen beszukult, a piac a tulkinalat allapotabol a szukos kinalat iranyaba fordult at.
.
Az eszaki tngeren osszesen 42 db furohajo van. Ebbol 22-nek van most munkaja, le vannak kotve egesz 2018 evre. Latszolag  tehat magas, 20  a  munkanelkuli furohajo szam; es megsem. Eloszor is 11 db hajo "cold-stacked", szoval az utolso munkajuk utan szetszereltek es nem ujitottak fel, esely ugyan van ujra rendbehozni oket.  De nagyreszuk 1980-2002 kozotti gyartmany, tehat mar leamortizalodtak, es csak nagy hiany eseten erdemes nagy koltseggel rendbenhozni oket. A masik 11-bol 3 van munkara kesz allapotban, es mindegyikrol mar targyalnak is. A tobbi hajogyarban all, felig keszen es meg 6-10 honap is kell mire hasznalatba vehetok.  
Mivel nem minden hajo alkalmas minden melysegre, minden idojarasra, minden volumenre, igy a valosagban itt mar a kapacitas-hiany elso jelei latszanak. Ebben a regioban persze nem az amerikai furosok (DO, ESV, RDC), hanem RIG van otthon. Ha jol tudom 17 furohajoval.
Szoval? Fundasan RIG bevetelen 2018ban mar pozitiv elmozdulasnak kell lennie.
A tobbi regiorol,  folyt. kov.
pomperj
pomperj 2018. 03. 11. 20:15
Előzmény: #163  pomperj
#168

1) Van egy erdekes hasonlosag az SPY es DOW eseteben, megpedig a febr.26 top, es a penteki top kozott. Abszolut egyformak. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180311v01ngi00.jpeg
Ha a hasonlosag tart, akkor hetfon meg egy kisse magasabb top kialakul az elso oraban, aztan indul is lefele. De ha ez egy kis (iii of c)  volna,  akkor nehany nap mulva meg egy picivel  magasabb korrekcios top varhato (2) vegehez. Nagyjabol, ahogy az "elozo"-ben a sarga kocka szemleltet. A dolog azert fontos, mert ez igen jo short alkalom lehet.
.
2)A NASDAQ100 uj topja nem is annyira eros, mint gondoltam. Az 5 nagy szalguldottak belole. (INTC, MSFT, GOOG, AAPL, AMZN). Ezek egyutt adtak az egesz emelkedes  felet. Egyebkent meg a 100 cegbol  az elozo alj ota 25 esett. Szoval tipikus rally-vege jelenseg van: szukuloen egyre kevesebb ceg emelkedik , de ok viszik fel az Indexet.
3)Atneztem a commodity mufajt. Nekem ugy tunik, igen sok kozuluk keszul egy felfele kitoresre. Talan a legerosebb a Copper futures. De a softs is aljat utott iden, es mind bull. Pl.  Cocoa negyon eros, de most eppen egy kis korrekciojohet; am utana siman duplazhat.  Cofee egy ED forma vegen jar. Wheat-ben is nagy potencial van.
Az olaj korrekcioja lassankent veget erhet; de meg egy eses lehet benne, wave (c), ami talan meglepoen nagy is lehet.
berlini
berlini 2018. 03. 11. 11:05
Előzmény: #161  pomperj
#167
egyszerű. 
- A legnagyobb konkurenseket a kanadai cégeket már mentesitették a vám alól és folynak tárgyalások Japánnal , EU-val.
- A legtöbb USA cégnek felment az ára az elmúlt pár hétben, igy most nyereségrealizálás folyik.
opandup 2018. 03. 11. 10:00
Előzmény: #165  hellforceone
#166
Leginkább a financial sectort néztem át az infláció emelkedés miatt és abból is  a nagyokat mert nekem fontos a opciós likviditás. 
GS, BAC, JPM, FITB ezekbe látok valami fantáziát, de még nem érdemes a belépésen gondolkodni, mert most enyhülés van a Trump féle szankcióknál és Korea ügyben is, amire megugrott a piac és nem tudni meddig tarthat a jókedv.
hellforceone 2018. 03. 11. 08:35
Előzmény: #164  opandup
#165
Van esetleg tipped, hogy mit kezdenél el shortolni a két szektorban?
opandup 2018. 03. 10. 15:00
Előzmény: #163  pomperj
#164
Néhány gondolat azoknak akik shortolásban gondolkodnak:
Végig nézve az összes sectort jól látható, hogy a tech és financial van a legnagyobb buborékban. Azonban a tech papírokat a legnehezebb shortolni, így ott nagyon válogatósnak kell lenni. A bank papíroknál kicsit könnyebb dolga van az embernek mert ott gyakoribb a hullámzás. Mindkét sectornál minimum dupla de inkább tripla toppok vannak, feltűnően nagy divergenciával párosítva. Ennél szebb együtt állásokat nehezen talál az ember.
pomperj
pomperj 2018. 03. 10. 11:27
Előzmény: #162  opandup
#163

1)Igen, abszolut. Az indexek kozott oriasi divergenciak vannak.Az SPY-ban a lendulet nyilvan eleg meg magasabbra emelkedni. De tovabbra sem hinnem, hogy SPY kepes volna  uj topot utni. E kovetkezo par napra a sarga kocka modellt gondolom valoszinunek.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180310v00n4g0nw.jpeg
.
.A NASDAQ 100 uj  ATH-ra ment, a DOW viszont lemaradasban van SPY-hoz kepest. A TRANSPORTS Index, )emlekszik valaki DOW treory elvekre),meg nagyobb divergezciat mutat.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180310v00n2prra.jpeg
.
(2)Es utana?  Nos, ide teszek egy modellt, hogy kb. milyen mozgast varoom a kovetkezo 6-8 hetben. Nem a meret es az ido-skala a fontos, hanem az alakzat.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180310v00ndkuw7.jpeg
.
3) A BOnd piacon erdekes modon szakadas van, d e a 10Y kamat meg nem tort ki...viszont nagyon keszulodik ra,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180310v00nar10c.jpeg
opandup 2018. 03. 09. 19:32
Előzmény: #161  pomperj
#162
Én is azt nézem, hogy mi ez a nagy jókedv..Egyébként néhány nagyobb cégben elég szép divergenciák vannak, amik most aztán rátesznek még egy lapáttal, de így olcsóbb lesz az opciója legalább. Bankosoknál látom a zuhé lehetőségét.
pomperj
pomperj 2018. 03. 09. 19:15
Előzmény: #157  pomperj
#161

Ha ezt valaki erti, irja mar meg nekem is. ;-)  Ma minden megy fel, miutan Trump  bevezette  az alu es acel tarifat;; ma az index +1.3% es minden zold. Kiveve, na? Persze az aluminium gyarto CENX, es AA, meg az acelgyartok  X, NUE, AKS esnek. A piac teljesen abszurdul latszik viselkedni; es nincs ideam, hogy mitol. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek