Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
todi csütörtök, 15:18
Előzmény: #115139  kajli_man
#115140
Nézd a Covidtól!
kajli_man
kajli_man csütörtök, 15:09
Előzmény: #115138  todi
#115139
Ha maximum időtávra rakom a grafikont, és az elmúlt 25 évet nézve odaképzelek egy S&P500 vagy Nasdaq100 grafikont, akkor nem látom az összefüggést a kettő között. Illetve ha van, akkor az inverz kapcsolat, viszont akkor meg az elmúlt 2-3 év részvénypiaci emelkedése nem stimmel.
todi csütörtök, 14:49
Előzmény: #115136  kajli_man
#115137
M2, M3
kajli_man
kajli_man csütörtök, 14:46
Előzmény: #115133  todi
#115136
Miben méred a likviditást, illetve van-e rá valami grafikonod, hogy mi is lássuk mire gondolsz?
stolz
stolz csütörtök, 14:36
Előzmény: #101844  stolz
#115135
Akkor lássuk a találatokat! 
Sp500 várakozás: 5000-5250: az év közbeni volatilis szakasz az elvártaknak megfelelően teljesült, azonban az optimista 5000-5250-es célzónánál is keményebb bikapiac volt…
Dax: várakozás: célár: 18000: bőven teljesült, újabb pipa! 
Eur/Usd: várakozások: a Fed előbb feladja a magas kamatot, így az év első felében inkább usd gyengülés várható, majd a második félévben Lagarde asszony is bedobja a lapokat, aminek következtében a folyamat megfordul és az eur gyengülés lesz majd meghatározó. Célár változatlan: 1,1…a vártnál keményebb FED és Trump Európára nézve kemény várható politikája miatt az euró elgyengült év végére…1,1 nem teljesült…Arany:várakozás: kiváló év elé nézünk: irány a 2500…teljesült, pipa! 
 Btc: várakozás: a digitális arany is remekelni fog: 2 célzóna is terítéken van: 1.: 175.000 usd, 2.: 250.000 usd… az irány jó volt, a lendület gyengébb… 
Wti: várakozás: folytatja majd a gyenge szériát, egy szintet lejjebb lépve: 55-65 usd…geopolitika beleszólt, a világgazdaság fundamentumai továbbra sem indokolják ezeket az árakat… Magyar eszközök: várakozások: Eur/huf:  várakozás: 400-410: Mnb vágni fog, ahogy csak lehet; 
OTP: várakozás: 18.000-35.000(!), nem elírás; ha véget ér a háború, akkor ez az extrémnek tűnő szint sem lehetetlen, enélkül, azonban 23.000-nél lehet a plafon. Pipa!, egy kicsit gyengébben muzsikált, csupán 22k-t sikerült megütni… 
Mit tartogat számunkra a 2025. esztendő a főbb instrumentumokban és a gazdaságban!? Bizonytalanságot! Egymással ellentétesen ható erők mozognak most a gazdaságban, a megjelenő adatok változékonysága  (egyszer recessziót mutatnak, máskor kirobbanó erőt, elsősorban az USA-ban) pedig nem könnyíti meg senkinek a dolgát. Trump volatilitást fog hozni a piacokra és a gazdaságban is hozhat nehézségeket. Ha meglépi a vámokat, az az USA-ban erősebb növekedést, azonban ezzel együtt magasabb inflációt is hozhat, emiatt én mérsékelt kamatcsökkentésre számítok a FED-től és az is könnyen lehet, hogy év közben leáll majd a kamatvágás, amit majd csak év vége felé tudnak újra indtani. Európában pedig pont fordított lehet a helyzet. A vámok miatt az amúgy is gyenge európai gazdaság tovább fog szenvedni, ami erőteljesebb kamatvágásokra ösztönzi majd az EKB-t és még akár a jó öreg QE is terítékre kerülhet az öreg kontinensen. Na, igen de látok egy másik kockázatot is, amiről egyelőre kevesebb szó esik. Mi lesz ha véget ér a háború? Az elmaradt fogyasztás könnyen rázúdulhat a gazdaságra, megemelkednek az anticipációk a gazdaságban és újabb körös infláció fog indulni. Ha és amennyiben tényleg vége lesz a háborúnak, akkor ezt látom a legnagyobb kockázatnak, pláne annak fényében, hogy ez a gazdaságban egyelőre nem favorizált forgatókönyv. A magyar gazdaságban különösen nagy lehet az ilyesfajta inflációs kockázat. Itt 2026 elejére akár újra 2 számjegyű is lehet a pénzromlás üteme, ha  véget ér a háború. HA, véget ér. Ha nem akkor a növekedési álmokra az európai gazdaság pangása vet majd árnyékot és teljes egészében el kell felejteni a növekedést. Egy szó mint száz 2 út van: növekedés és infláció VAGY pangás és defláció közeli pénzromlás, szenvedés a gazdaságban. Na, de mit szólnak ehhez a piacok? Köszönik szépen jól vannak és nem érdeklik őket ezek a borús dolgok.  
Sp500: magas volatilitás mellett továbbra is északra tartunk, célár egy gyenge 10%-os hozam mellett: 6600 DAX: ami rossz a gazdaságnak, az jó a tőzsdének! Erőteljesebb kamatvágás, akár QE reménye újabb csúcsokra repítheti az indexet. Azért meg kell válogatni kivel barátkozik az ember: ciklikus javakat ne piszkáljuk, innovatív papírok jöhetnek. Célár: tengerentúli cimborájához hasonlóan 10% körüli növekedéssel: 22000 
Eur/Usd: irány a paritás! célár: 0,99 
Arany: idén kiemelkedő teljesítményt nyújtott öreg barátunk, azonban a nagy rally után ideje megpihenni. Egész évben oldalazó mozgást várok 2500-2700 közötti sávban. Kiváló év lesz a felhalmozásra. 
BTC: januárban beállhat a fordulat, inkább korrektiv mozgást fog bemutatni a következő évben. Érdemben nem várnám 100k fölé. 
WTI: maradhat a mostani szinteken, a geopolitikai kockázatok enyhülése azonban délnek indíthatja. Alapjáraton 70 usd, enyhülő világpolitika mellett 55-65 usd a célár… 
És akkor a magyar eszközök: Eur/Huf: nem néz ki jól. Az erős dollár alapjáraton sem kedvez a feltörekvő devizáknak, a magyar politika meg extra kockázat. Ne felejtsük azt sem, hogy 2026 választási év lesz, amikor egy kormány sem figyel a deficitre és az adósságra. Folytatódhat a gyengülés egy sávot feljebb lépve. Célár: 425-430 
OTP: továbbra is favorit: célár: 27.000, a háború végével továbbra is 35.000!
Jó egészséget és vegytiszta bikapiacot kívánok az elkövetkezendő évre is! :))
mereszZenesz csütörtök, 14:26
#115134
Traws Pharma Inc szerintem lehet csipegetni ezen az árszinten. 2025 elején folytatják a gyógyszerkísérletük 2. ik fázisát...  1. után ugrott az árfolyam... Kis cég nagyon kevés résszvénnyel, ha megindul akkor nagyot fog szólni szvsz
todi csütörtök, 14:18
Előzmény: #115132  borembuk
#115133
Már írtam itt korábban: likviditás azaz pénzbőség van.
Nam hiszek abban, hogy omlani fog a piac.
Olyan visszarántások várhatóak mint a fed bejelentés után de több nem.
Persze ez az én személyes véleményem.
borembuk csütörtök, 14:11
Előzmény: #115131  pomperj
#115132

Az első Trump adminisztrációnál is egy évvel a beiktatása után jött a nagy korrekció. Ez a vix-es becslés is egy évvel utána 2026-ra teszi. Megismétlődne a történelem, csak most nagyobb dinamikával?
pomperj
pomperj csütörtök, 11:02
Előzmény: #115118  Rray
#115131
HA a tozsde omlik, akkor az egyetlen menekulo eszkoz a cash (nincsen  jo szektor  olyankor)
es a cash-nek is a legbiztonsagosabb formaja: dollar, 
es abbol is a legbiztosabb visszafizetonek kolcsonadva:  a rovidtavu treasury notes, 1-2 eves US bond.
.
En felteszem a kerdesedre valaszul a nekem most legvaloszinubbnek latszo tozsdei kilatast mutato
 sejtesem. Az alabbi 2 abra tamasztja ala a vegso konkluziot, mindenki vonja le belole sajat maganak.
,
Nem lesz nepszeru. Sot elkepesztonek  es  lehetetlennek fog tunni. 
Nem karacsonyi hangulatu, es aki jobban akar aludni, ne nezegesse. Ugorjon.
.
1)Mekkora lesz a legkozelebbi  tozsdei  felelem, es kb. mikor?
https://imgur.com/a/mPkZVgn
.
2)Ha az USA es a vilag   osszes-tobbi  tozsdeje visszater a "penznyomtatasi korszak es zero kamat"
korszak elmultaval az azt megelozo egyensulyi allapotba,   akkor hol lesznek ennel az egyensulynal ? 
.
https://imgur.com/a/w5IZzEk
pomperj csütörtök, 10:55
Törölt hozzászólás
#115130
lngnl csütörtök, 10:41
#115129
Eleg regota vagyok ezen a forumon, de minden ev vegen jon a joslat hogy jovore leszakad az SP, az olaj megindul, RIG 30 lesz, MAG7 tularazott es az is leszakad. 
Szoval cashben ulni es az esest varni mar par eve lehetne…
kajli_man
kajli_man csütörtök, 09:36
Előzmény: #115125  terelemel
#115128
Én pont emiatt tartok US hosszú kötvény ETF-et (DTLA), amiről írtam is már itt párszor. Habár bevallom, hogy időben már 2024-re is vártam az általad írt hatásokat, de egyrészt egyszerűen annyi pénzt nyomtak a demokraták (az államadósság kárára) az elmúlt 1-2 évben, hogy ezt bőven elfedte, másrészt még nem fordult át kellő mennyiségű hitel magasabb kamatozásúba, azaz eddig még csak minimálisan láttuk a FED lépéseinek a hatását - jellemzően az új hiteleknél, ami apró a már meglévő hitelállományhoz képest. Viszont úgy gondolom, hogy ami késik nem múlik. Én továbbra sem hiszem el azt a mesét, hogy ha közel másfél évtized nulla közeli kamatkörnyezehez szoktatás/alkalmazkodás után, hirtelen átkapcsolunk a jelenlegi szintekre (ahol pozitív reálkamat van), akkor ezt fájdalommentesen a legtöbb vállalat meg tudja ugrani úgy, hogy ne menjen a profitok és/vagy a munkanélküliség kárára. Ráadásul, ha Trump elkezd a vámokkal keresztbedolgozni a FED-nek és egy magasabb inflációs környezetet hoz el, akkor eléggé megköti Powell kezét - ami után jöhet a 💣 💥
DavidCamp csütörtök, 09:11
Előzmény: #115116  pomperj
#115127

Én is erre várok.....
Nem,
az a tervem, hogy megvarom sok cash-ben az elso tiszta le-impulzust, 
es majd csak a masodik esesben a wave(iii of 3) hullamot shortolom meg, de azt viszont nagyon.
Viszont van egy rovidtavu chartos varakozasom, aminek az elso melypontja valahol februar vege-marc.
idosavban  van  az  "elvarhato" helye.
Nedden
Nedden csütörtök, 05:15
Előzmény: #115125  terelemel
#115126
A refinanszírozás ki fogja kényszeríteni a további kamatvágásokat. Biden adminisztráció látta ennek a bajnak a jöttét. Ki is dolgoztak egy tervet. De ezt későn tették és mivel a demokraták terve nyilván a kukába landol a Trump adminisztráció alatt.
De ekkor jón a nagy kérdés? Hogyan mentsük meg az USA saját cégeit az adósságcsapdától?!
Plusz hozzátenném a devizaháborút. Amiben USA alul maradt rendesen. 
Kína terve az volt, hogy a jüan gyengítéssel kiköszörüli ezeket a tervezett vámokat. Mi történt a héten?! Le is állt a jüan gyengítéssel mert USA a dollár erősítéssel meg is oldja helyettük ezt a gondot.  USA lábon lőtte saját magát.
Hozzászólásod akár az Ezüst topikban is jó lett volna! (Ugye ott mi az árupiac miatt figyeljük árgus szemekkel a dollárt és az arra ható körülményeket.)
terelemel szerda, 23:07
#115125
amerikai vállalatok magas kamatok és megemelkedett költségek miatt rekordsebességgel nő a nem teljesítő magas kockázatú hitelek aránya, a csődközeli hitelátstrukturálások pedig soha nem látott szintet értek el. A Moody's adatai szerint a kockázatos hitelek nemfizetési rátája elérte a 7,2%-ot, a legmagasabb szintet 2020 óta.
raus szerda, 19:40
Előzmény: #115123  Bandita
#115124
Az övé sem 😊
Pont az OM re szt gondolja hogy lassan rakéta üzemmódba kapcsol a hosszú lejtőből
Nézz rá 
Bandita szerda, 19:07
Előzmény: #115122  raus
#115123
Én 3 éve várom az omlást, nem releváns a véleményem. 
raus szerda, 18:54
Előzmény: #115121  Bandita
#115122
Amcsi speka haver szerint az 
OM outset medical lassan fordulnia kellene
Mit gondolsz gondoltok?
Bandita szerda, 18:46
Előzmény: #115094  yooio
#115121
X éve ez a duma, ahol x nagyobb, mint 2.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek