Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 szerda, 09:01
#108180
RIVN pre +50%, mert a VW befektet :DDD
Zedisdead szerda, 08:05
Előzmény: #108172  Placi82
#108179
Azért volt már a múltban példa arra, hogy divergencia alakult ki a mémrészvények és a részvények többsége között, viszonylag gyorsan revertálódott a helyzet.
https://twitter.com/t1alpha/status/1805698308989764042/photo/1
pomperj
pomperj szerda, 08:05
#108178
Azsia
A dollar ev eleje ota erosodik, es ez igy van juniusban is. Viszont az erosodes lassu es fokozatos, 
nincsnek heves,  nagy vagy ijeszto ugrasok benne. Igy az Azsia tozsdek ezzel egyutt tudnak elni,
es a sajat-mozgasukat kovetik inkabb.
A bullos listan Australia es India van,  Kina es HK mar egy honapja korrigal de lassankent fordulot
kezdhet. Japan folytatja az oldalazast.
.
1)Kina
az SSEC megszurta a 3000 supportot, igy az utolso heten az eses begyorsult. Szokasa ez SSEC-nek 
a fordulat elott. CSI300 ugyanezt a kepet mutatja. A kinaiak utaljak a deviza kontrollt mikozben 
a sajat penzuk  fel eve gyengul a Dollar ellen. A reszvenyek is esnek, igy aztan nincs hova menekulni.
Meg nem latszik a  charton a fordulat jele, de azt sejtem kozel van.
https://imgur.com/a/Izjn8IA
.
2)Australia
https://imgur.com/a/UG91cMu
.
A banyasz orias BHP evek ota vegyes hatasok alatt van. De a chart bullos szerkezetu.
https://imgur.com/a/VmUXCvA
.
Mostanaban a gyengebb vaserc es szen arak mellett kicsit erosebb a copper.
.
https://imgur.com/a/NEZoTZ6
pomperj szerda, 08:02
Törölt hozzászólás
#108177
pomperj szerda, 08:00
Törölt hozzászólás
#108176
szieszta szerda, 07:51
Előzmény: #108173  Baggio
#108175

Azt szeretném kérdezni, hogy kinek a portfóliójában volt RIG mielőtt olvasta János bejegyzéseit. Nekem fogalmam sem volt róluk. Ez nem egy kiemelt cég, a sok szürke részvény között van csak számontartva.
János is mondta, elfogult vele kapcsolatban, mert "erős" szálak fűzik hozzá. Aki meg valamivel elfogult, ott tud olyan csíkokat húzogatni  a grafikonon, hogy igazolják a vágyait.
Ezzel senkit nem akarok megsérteni, főleg nem Jánost, akit nagyon tisztelek, de senki nem lát a jövőbe.
Azt meg valljuk be, hogy a RIG cégvezetése és főtulajdonosai sem vannak a toppon, Úgy látszik, ők a részvény nyomtatásán gazdagodnak és nem az árnövekedésen. Így maguk tollasodhatnak, nem kell a sikerekben másokkal osztozkodni.
szieszta szerda, 07:16
Előzmény: #108172  Placi82
#108174

Én azt gondolom, a legtöbb elemzés csak azért működik, mert sokan használják a befektetésükhöz és valójában ezek az emberkék teljesítik be ezeknek a jóslatát. Ehhez az kell, hogy minél többen azt használják, ezt tanulják.
Mivel  a tőzsdére beözönlött a pórnép, aki ilyenről még nem is hallott, megváltozott az egész. Nincs elemzés, csak taktikázás és főleg a csordaszellem. Ezért is vannak ilyen kilengések, mert a robotok, amelyek a kereskedés nagy részét végzik, már nem az elliott-ra vannak programozva, hanem a közösségi médián figyelik a hangulatot. Ezzel is hatványozva a csoportokba verődött spekulánsok erejét.
Ráadásul, ha ez  a taktika eredményes, a reklám gyorsan terjed a híreken keresztül és egyes spekacelebek egy hadsereggel a hátuk mögött tudnak támadásokat indítani. ami a kijózanodásig dúsgazdaggá teszik őket.
Azt tudjuk, hogy minél nagyobbak  a hullámok, annál többet lehet keresni.
Baggio szerda, 06:19
Előzmény: #108170  kozi723
#108173
Biztos, hogy valami nem stimmel. Ha megnézed mindjárt 5 alatt az árfolyam úgy, hogy az olaj 80 felett van. Eddig legalább az olajjal korrelált, de most az sincs.
Placi82 kedd, 22:41
Előzmény: #108169  Zedisdead
#108172
Persze, hogy nem. Nincs mihez visszanyulnod a multban, nincs támpont. 1-2 éve  egysze  azt írtam, hogy, most olyan a globális gazdaság, és a piac, különösen az USA piac, mint az űrutazas ismeretlen területen.. Mintha valami csoda folytán 2.5 millió fenyevnyi távolságban utaznak egy urhajoban. Teljesen más torvenyek(gazdasági, fizikai emberi pszichológiai, penzkinalati, monetáris, etc törvények vannak ebben az" Andromeda galaxisban". Ezért nem működnek jó valoszinuseggel az előrejelzések, mert nem a régi törvények, es emberi pszihe, és monteris fizikai törvények érvényesülnek, mint a "naprendszerben," azaz az ismert elmúlt évtizedekben, ami alapja a chart elemzésnek
, ciklikusagnak, Elliottnak, egyéb elemzésnek, cég szamitasnak etc.. 
yooio kedd, 21:06
#108171
Na vettem par solarmakit ha mar meszarlas van. Szigoruan egyben dobando a Tan, Sedg,Enph , csiq kvartett. :)  nezzuk ki lesz a hegylako es mikor er mondjuk 10 % pluszba ez a 4es. 
kozi723
kozi723 kedd, 20:46
Előzmény: #108113  pomperj
#108170
RIG-re visszaterve egy gondolat erejeig: szamomra tovabbra is nagyon erdekesek a Perestroikas csavo insider vetelei. Egyszeruen nem ertem, miert ilyen hulye. Messze nem is kell menni, csak a majusi 6,01-es vetele 2 millio usd bukoban van. Lehet, hogy hulyeseg, de tovabbra is az a sejtesem, hogy arfolyamkarbantartasi cellal megrendelesre vetetik vele, vagy csak pusztan a sajat kozel 90 millios pakkjat probalja felhuzni. A terve teljes kudarc. Nem tudom mi megy a hatterben, de a csavo ilyen-olyan ciprusi erdekeltsegein keresztul a becsult vagyonanak 1/5 reszet bukta el az elmult 2,5 honapban. 
Zedisdead kedd, 18:15
Előzmény: #108168  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#108169
Én nem értem ezt a piacot. Tudatlan és öreg vagyok hozzá. De ez nem egy egészséges piac, ahol a legnagyobb kapitalizációjú cég úgy ugrál, mint egy mémrészvény, szinte az összes többi részvény meg kb inverzben vele.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 kedd, 18:13
Előzmény: #108167  Zedisdead
#108168
Dead cat bounce? 
Zedisdead kedd, 18:06
#108167
NVDA +6%. A majomhorda visszavág. Ez sajnos egy kőkemény bear market.
pomperj
pomperj kedd, 17:52
Előzmény: #108163  zoltanov
#108166
A solar tema oriasi ellenszelben van.
Lasd korabbi solar temak. DE most jottek az ujabb, foleg politikai termeszetu bajok.
Eloszor, mert sok EU orszagban a jobboldal tort elore, es ok kemenyen  ellenzik a tovabbi allami
solar tamogatasokat. Masodszor, az EU parlamentben sem kepesek elomozditani, mert
sokkal fontosabb dolgokat se fognak atverni. A haboru tart, semmi esely hogy erre lesz penz
es eleg akarat.
Harmadszor, az USA-ban ha Trump gyoz, akkor ott is eros ellenszel lesz. Ha Biden, akkor is
kompromisszumot muszaj kotnie,  es csokkenni fog a kormanyzati tamogatas. Az USA lakasepites
kereslet is esik, a 8% mortgage mellett ez nem meglepo.
pomperj
pomperj kedd, 17:26
#108165
SPY daytrade
Eddig kis emelkedes van, de mef nem birt a tegnapi, a megelozo utolso wave(iv)= 5467 fole attorni.
Ha nem bir hamarosan, akkor a lefordulas valoszinusege megno.
Ezzel egyutt, egyeloreannak van nagyobb eselye, hogy wave(iv) korrekcio kesz van. 
Persze, ha a mai emelkedest visszaadja, es 5447 ala esne,  akkor ujra bear folyatasi helyzet van.
zoltanov
zoltanov kedd, 16:18
#108163
Solaredge -16%
Itt mi törtènt 1 nap alatt?
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 kedd, 16:05
#108162
VLCN ultra low float, nincs hir, de a spekik szetszedik, be se tudtam lepni, mar megint felfuggesztesben van. Innentol mar csak mozi.
 
https://finviz.com/quote.ashx?t=VLCN&p=d
hellforceone kedd, 15:50
#108161
es itt van még egy valasz, hogy mire is lehet jo az AI. csökkentheti az emberek terheleset, tanulhat vele aki fejlödni akar stb.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240625/eleguk-lett-az-embereknek-a-tulterhelesbol-nagyon-csunya-felmondasi-hullam-jon-694665

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek