Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 07. 15. 14:53
Előzmény: #94395  czm
#94400
Ezeket el is hiszed? Ez valami felmentés-terápia?
KrisztinaI 2023. 07. 15. 14:44
Előzmény: #94398  KrisztinaI
#94399
Nekem még egy dolog jutott eszembe: még tavaly olvastam, hogy a  UN crowdfunding-ot nyitott arra, hogy valahol egy elsüllyed tartályhajót kimentsenek, ami tele van olajjal, és a tengerben rozsdásodik évek óta.  Félő, hogy ha egyszer elfárad az anyag, és  kettészakad, akkor természeti katasztrófát okoz. 80 millió USD-ről van szó, miközben Gates, Buffet, stb állításuk szerint milliárdokat adományoznak el a világ megmentésére, akkor ilyenkor hol vannak ahelyett, hogy a kisemberektől gyűjt a UN?
https://news.un.org/en/story/2022/06/1120302
KrisztinaI 2023. 07. 15. 14:33
Előzmény: #94391  tom6210
#94398
Ebben igazad van, de a technológiát emberek használják. A technológiának lenne pl egy nagyon jó oldala, periférián lévő embereket bekapcsol, de ez kisebb mértékben valósul meg, mint a hozzá kapcsolódó pusztítás.Pusztítás alatt értem azt, hogy akik ebből milliárdosok, azok valahonnan elvesznek,mert aránytalanul milliárdosok, akkor lennének arányosan gazdagok, ha csak 1 sportuatójuk lenne, és nem 20, mert a többiből lehetne Afrikában embereket etetni, és ivóvizet kreálni nekik, vagyis őket is emelni. Ezt az egyenlő emelést nem oldja meg a technológia, bármilyen szuper dolgot is találnak ki. Igazából az emberiség ennyiben nem halad sehová: nincsenek rabszolgák, ez igaz, gépek dolgoznak helyettük, de emberek valahol máshol még mindig a földön alszanak, nincs mit enniük és, nagyjából olyan minőségű vizet isznak, mint nálunk a legelő állatok a pocsolyából. 
bendgeuz
bendgeuz 2023. 07. 15. 14:06
Előzmény: #94395  czm
#94397
Nem látom a logikát, hogy miért kéne megsemmisíteni a magyar népet. Nincs még a bolygón egy ennyire puha, nyámnyila, teszetosza, gerinctelen, elvtelen, behódoló, csicska nép, akivel aztán tényleg kurvára, de kibaszottul bármit meg lehet tenni. Ide az ingyen krumpli leves és a propaganda bőven elégséges, nincs igény se fejlődésre, se tanulásra, se egészségre, egészséges élettérre. Az elmúlt 20 év minden híre ennek bizonyítéka. Itt van 9 millió ember, ebből 6 millió tökéletes szolganép. Ha elfoglalják az országot a tudjukkik, max odébb költözik 2-3 millió, de cserébe marad a 6 millió ostoba szolga, akik büszkén imádják majd új uraikat.
Nem számított itt soha semmilyen lopás, hazaárulás, hazugság, természet pusztítás, magyarok tízezreinek konkrét meggyilkolása coviddal, lerohadt egészségüggyel. Ide a krumpli kell, meg hogy lehessen segget nyalni. 
czm 2023. 07. 15. 13:21
Előzmény: #94389  Dave110
#94396
hoztal valamit mielott elvennel az asztalrol?
marmegint tuukszros lesz itt, vagy mi volt az itt multkor...
czm 2023. 07. 15. 13:16
#94395
nalam orban kapcsan csak az a kerdes, hogy a kezeben tartott lapokbol, mit kene maskepp megjatszania ahhoz, hogy az orszag jobb palyara keruljon?
// Monak alacsony lapjai vannak, meg szamsora sincs - ebbol nehez AKDB kezek ellen jatszani, vagy akar partikepes koroket futni...
amig erre nincs jobb valasz, addig minden csak kosza szo, es a legnagyobb rendben van, hogy legalabb igy van
---
az alaphelyzet, hogy Mo halallistan van, tobb listan is; celok kozott van a magyarsag fizikai megsemmisitese, ami zajlik is mar joideje
ebbol a helyzetbol kabe erre futja, amit orban osszehoz
czm 2023. 07. 15. 13:02
#94394

https://www.youtube.com/watch?v=mhOOziH7QAo
---
dokuk meg filmek margojara egy ujabb
viszonylag friss, ropogos
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 15. 12:58
Előzmény: #94384  Placi82
#94393
"De ki fogja kimenteni a jegybankokat.?"
Magyar példán keresztül nézve az MNB veszteségét az állam állja. Az államnak meg főként adókból van bevétele, tehát a kérdésedre a válasz szerintem az adófizetők 😀 2008 deja vu
Madeinhungary 2023. 07. 15. 12:37
Előzmény: #94389  Dave110
#94392
A "remek" jóslataik nem jöttek be, otthagyták. Pár hetente visszatérnek és ezt csinálják. Jó móka nekik...
tom6210 2023. 07. 15. 12:36
Előzmény: #94379  KrisztinaI
#94391
Ez hülyeség technológia nem csak AI - ból áll. Másrészt nem a technológia nyitja az ollót hanem az emberi természet / társadalmi rendszer a kapzsiság, stb... 
tom6210 2023. 07. 15. 12:34
Előzmény: #94370  himihumi
#94390
Te el vagy tévedve nem kicsit. Teszek fel pár infót a technológiáról annak fejlődéséről erre megy az Orbánozás. A te nézőpontod / gondolkodásmódod totál egyszerű minden neoliberális figyelemelterelés kb. mint az alusipkások. Ezt a legkönnyebb játszani a gyanakvó okoskodót. 
Dave110 2023. 07. 15. 12:26
#94389
Már megint széttrollkodjátok a topikot. Nem unjátok? Azt hittem már nyitottatok egy sajátot, azért nem láttunk titeket az utobbi időben. 
Placi82 2023. 07. 15. 11:29
#94388
Humi, latom nagyon belastad magad az elmult 200 ev nyugati vilag gazdasag tortenelmebe, es gazdasagi osszefuggeseibe. Ilyen sok idod van? 😀Amugy nem 2 tucat az , hanem csak 7!!😉. (Balcsi víze meg kozben 28 fokos lett.)
Törölt felhasználó 2023. 07. 15. 11:22
#94387
Alan Watt: Az emberi psziche manipulalasa
 jutyubon is fent van na az kb errol szol
himihumi 2023. 07. 15. 11:14
Előzmény: #94370  himihumi
#94386
Kíváncsiságból meglestem ma a 444.hu nyitóoldalát.
A 444.hu a nyugati neolibárils körök propagandája, ez nagyjából köztudott.
Nos megnéztem, hogy mit nyomat a főoldalon a neoliberális elit egy szűk köre. 
Még engem is meglepett a neoliberális agymosó média.
Eredmény (ma 10:58-as letöltés):
2 db cikk a hőségről. Ezt mondjuk igen nagy jóindulattal nevezhetjük a klímaváltozásról szóló cikknek. Ez valójában a legkomolyabb probléma, amivel közép távon meg kellene birkózni, tehát egy kiegyensúlyozott médiumban 4-5 elemző cikknek kellene ebben a témában megjelenni naponta - felvilágosító, nevelő célzattal. 
Az egyik cikk: "Hőségriasztás alatt Dél-Európa, le kellett zárni az Akropoliszt is" --> cikk semmi elemzést, egyebet nem tartalmaz, csupán annyit, hogy kurva meleg van. Tényközlés.
A másik cikk inkább meteorológiai jelentés: "A Belügyminisztérium a hőség miatt elrendelte a vörös kódot".
.
Ezzel szemben a LMBTQ témáról, ami aztán annyira marginális, hogy még egy sort sem érdemelne meg, nos összesen 6 cikk van a címoldalon. Ez az LMBTQ hisztéria egy azon marginális témák közül, amit a neoliberálisok azért találtak ki, hogy elfedjék a valódi kérdéseket, és eltereljék a többség figyelmét.
1. Az orosz parlament alsóháza elfogadta a nemátalakító műtétek betiltásáról szóló törvényt
2. HODÁSZ ANDRÁS: IGEN, MELEG VAGYOK
3. Tűzszünet a padháborúban: elszállították a ferencvárosi padot 
4. Félremagyarázott statisztikák és gyűlöletkeltő plakátok – így támadják dezinformációval az LMBTQ-közösséget 
5. Tóth Árpád: Egy pad elégiája 
6. Közel 40 ország nagykövetsége állt ki közös közleményben a magyarországi LMBTQI+ közösség mellett
Felteszem a kérdést: van-e neoliberális figyelemelterelés, vagy nincs? Ha igen megnyomom a ceruzát, akkor az LMBTQ ügy a népesség max. 5%-át érinti. De akkor már mindent beleszámoltam, a szomszéd biszexuális macskáját is :)
pomperj
pomperj 2023. 07. 15. 11:08
Előzmény: #94383  himihumi
#94385
Placi82 2023. 07. 15. 10:51
Előzmény: #94376  Madeinhungary
#94384
Majd december 31 en tessek nevetni a 6500 on+-10% Majd akkor! Addig van fel év.  😉Ha tevedtem, akkor bocsanantot kerek  es elismerem. Be fog az kovetkezni, rovidesen, egyet se félj. Nem tudom, mar ki tette fel a kerdest, hogy a jegybankok kimentettek, a kereskedelmi bankokat,( lasd kozelmulti usa, nyugati vilag, bankpanik megelozese, szonyeg ala soprese), kimentettek az embereket, a cegeket, a kormanyokat, es az államot.  De ki fogja kimenteni a jegybankokat.? Ez a legfajsulyosabb es legfontosabb kerdes , es itt a forumon, figyelmen kivul lett hagyva erdemtelenul. Pedig egy igen bolcs kérdés volt. A legbolcsebb meglatas. No, de mindegy, nyar van, es nyaralunk   szemreyeskedo figurakkal nem tobb idot nem szánunk.  Pá. 
himihumi 2023. 07. 15. 10:18
Előzmény: #94382  kajli_man
#94383
Biztos.
Nekem az a gondom, hogy ez a rendszer a nyugatiról lett mintázva. Egy az egyben.
A nyugati rezsim sokkal alattomosabb, rafináltabb, fedettebb mint a magyar. De egy az egyben ugyanaz a kizsákmányoló hatalompolitika van mögötte kétségtelenül nagyon jól álcázva. Ennyi a mondásom.
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 15. 10:08
Előzmény: #94371  Törölt felhasználó
#94382
https://youtu.be/KO28QU3iwP8
Itt egész jól le van vezetve a "szociálpolitikánk". TLDR; itthon mindenkit támogatunk, csak pont azokat nem, akiket tényleg kéne. Jól összefoglalja a helyzetet, és ez nem véletlenül alakult így... Nyilván vannak ennek is nyertesei, azok tapsolnak is a rendszernek. Ismerek is ilyet, na mindegy nem megyek bele, mert felfordul a gyomrom, hogy miféle emberek markolták fel az adófizetők által befizetett 10 milliókat. "Rászorulók"...
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 15. 10:02
Előzmény: #94380  kajli_man
#94381

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek