Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kajli_man
kajli_man 2023. 07. 15. 10:02
Előzmény: #94372  Törölt felhasználó
#94380
Ha keményebb lett volna a tél és fent maradnak a gáz árak a tavalyi magasabb szinteken (100-150 EUR/MWh felett), akkor szerintem bejött volna a várakozása.
KrisztinaI 2023. 07. 15. 10:01
Előzmény: #94370  himihumi
#94379
A technológia és a növekedés inkább nyitja az ollót, AI is inkább ezt fogja tenni, látom a csoportban, amiben benne vagyok. Az emberek unatkoznak vele mert hát mire jó azonkívül, hogy bugyuta képeket lehet vele csinálni.... igazuk van, semmire, ha nincsen ötleted (mentális egészség, szabadság az alapja), amit megvalósíthatnál vele, de akinek van, annak a termelőképességét a sokszorosára tudja növelni pillanatok alatt, a többi pedig unatkozó, szegény munkanélküli lesz, akinek az önbecsülése még inkább csökkenni fog, és ezáltal még befolyásolhatóbb lesz.
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 07. 15. 09:37
Előzmény: #94374  himihumi
#94378
szerintem túl sötéten látod a nyugatot, ott sokkal nagyobb korrekciós lehetőségek vannak,mind a társadalmuk, mind a gazdasági szerkezetükben mint itt a putriban, alapvetően más az ottani politikusok hozzáállása is, mint itt a balkánon, azt amit itt ez a pszihopata kisztitkár megenged, kint már régen menesztve lenne a saját párttársai által...az is lehet, semmire se vitte volna semmilyen pártban.
pomperj
pomperj 2023. 07. 15. 09:16
Előzmény: #94365  pomperj
#94377
1)SPY daytrade es napos
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230715v01xcrazw.jpeg
.
Vagy a penteki csucs, vagy meg egy kisse feljebbi csucs jovo het elejen komplettalja a recoveryt.
A felkorrekcio  WXY szerkezet teljesen szimetrikus, szabalyos, dupla zigzag, es idoben mindket 
szakasz 17 hetig tartott. Meretben mindketto szakasz, W es Y hullam is 1700 pont meretu. 
,
A teljes recovery pontosan fibo78,6 meretu lett, ami a wave(2) szokasos maximalis merete.
Idobin a wave(1) eses  41 het volt,  a wave(2) recovery is 41 het lett. 
Minden meret es ido arany idealis, kepeskonyv precizitassal megfelel az elvarasoknak.
Idealis ahhoz, hogy kimondjuk: megvan a wave(2) topja.
Jovo hettol kezdodhet a wave(3) hullam.
.
2)longterm megfontolasok
folyt. kov.
Madeinhungary 2023. 07. 15. 09:07
Előzmény: #94372  Törölt felhasználó
#94376
Azért lacika 6500-as idei nasdaq bemondása is hasonlóan megnevettetett minket.
Törölt felhasználó 2023. 07. 15. 09:05
#94375
legjobb a The Big Short
himihumi 2023. 07. 15. 09:00
Előzmény: #94372  Törölt felhasználó
#94374
Való igaz.
Tévedtem.
Nem először.
Be kell látnom, hogy orbáni rezsim -akár csak az erdogani semmivel sem fog előbb megbukni, mint a neoliberális nyugati rezsim. Egyszerre fog lejárni a szavatosságuk, ami eltarthat egy évtizedet is.
himihumi 2023. 07. 15. 08:58
Előzmény: #94371  Törölt felhasználó
#94373
Hogyne láttam volna. Alapmű. Akár csak a The Corporation.
Törölt felhasználó 2023. 07. 15. 08:55
Előzmény: #94370  himihumi
#94372
csaxolok a repkedo macskakoves varakozasaid, amin annyit de annyit nevettunk meg tavaly a fatolazerdot-be, nos az nem jot (meg) be
Törölt felhasználó 2023. 07. 15. 08:38
Előzmény: #94370  himihumi
#94371
Nem nehéz. 
Orbánék velünk teszik, picit bénábban, kevésbé színfalak mögött.
Pár napja kérdeztem, láttad a bennfentesek (inside job) c filmet?
himihumi 2023. 07. 15. 08:30
Előzmény: #94367  tom6210
#94370
Nem akarlak megbántani, merthogy nem is a te hibád.
Nagyjából a közvélekedést képviseled minden kérdésben. A közvélekedés az, hogy a technológia és a piac mindent megold.
.
Ennek a közvélekedésnek a tudományos alapja ZÉRÓ. Ellenben egy jól körülhatárolható nagytőkés lobbi nyomja orrán száján ezeket a blöfföket (különböző jól ismert think-tankok, elemzők és médiumok). ÉS tudod miért teszik? Mert onnantól, hogy kiderül az, hogy az életszínvonal-javításnak semmilyen feltétele sincs meg az elkövetkezendő évtizedekre (sem erőforrás, sem technológiai,), sőt valójában az életszínvonal romlására kell számítani, ezért megcsinálták a nagy mindenjólesz narratívát (amit te és jópáran nagyon ügyesen visszamondtok, még okos jutyuberek videoit is zsoktátok mellékelni).
És ezt jól meghatározott érdekből teszik, pontosan azért, mert amíg az emberek elhiszik a kapitalista növekedés lecsorog mindenkihez hazugságot, addig nem kezdik el firtatni, hogy miből, és miért vannak obszcén mértékű vagyonok. Amikor a növekedés mantrája kifullad (lásd 1930-as évek), és a néptömegek rájönnek arra, hogy egy igen kiváltságos elit obszcén módon magához ragadja a hatalmat és erőforrásokat, nos akkor elkezdik kiegyenlíteni a pályát, hiszen hogy van az, hogy két papíron egyenlő jogokkal rendelkező ember közül az egyik arany WC-be kakál a magán jetjén, a másiknak meg nincs ivóvize a sivatagban. 
S ilyenkor az elit ellen támad a népharag, s jönnek a 80 évente zajló pogromok, meg a munkatáborok, meg miegyéb.
Tudom, ez összeesküvés elméletek, egyesek szerint. Annál inkább így gondolják, érdekes módon, minél nagyobb vagyonnal rendelkezik. :)
Fura módon Orbánék esetében a többség látja azt, amit a fenti gondolatmenetben nem hisz el nekem. Pedig az orbáni rendszer a mai neoliberális kapitalista berendezkedés tökéletes miniatűrje. Van egy szűk tőkés réteg (sokszor családi kapcsolatokkal átszőve), akik a jövedelmek jelentékeny részét felszívják, rátelepszenek mindenre és élősködnek rajta. Piacosítanak, és megvesznek egyúttal mindent. Ráteszik a kezüket a bankokra, és az összes kulcsszektorra. A média teljes befolyás alatt áll, van egy erős kapcsolati háló, és állandó álproblémákat generálnak (migráncs, gender, melegellenesség, stb). Közben a jobban élünk program megy mindenhol propaganda szintjén és részben a valóságban is.
Mindet megtesznek, hogy egy ici-picit jobban éljen a szavazótábor, de a nagy lé náluk  landol. Érdekes módon ezt mindenki látja a fórumon.
Azt már nem tetszenek látni, hogy pontosan ugyanilyen tőkés réteg van a nyugati világban (meg azt hiszem a keltiben is), a jövedelmek nagy része (kértek róla statisztikát???) ennél a rétegnél landol, óriási előjogaik vannak (magánegészségügy, magánvédelem, stb), miközben az állami ellátószektorok úgy elketyegnek hol jobban, hol rosszabb-bul (lásd US egészségügy). Média uralma megvan - uralkodó narratíva: exponenciális növekedés, a piac mindent megold, de a vagyonokat firtatni nem lehet, persze minden tőkés a tudásával és  szorgalmával szerezte (emlékszel még Mészáros Lölőre? Ő is okosabbnak mondta magát, mint Zuckerberg, és éjjelenete 3 órát aludt, mert annyit dolgozott). Kapcsolati hálójukkal uralják a médiát, a cégeket, az akadémiai szférát, s minden eresztékét a rendszernek. A vezető pozíciókba kizárólag az ő körükbő lehet bekerülni (hogy hogy nem érdekes módon a jegybankokba mindig bankok igazgatóságából kerülnek bennfentesek). A politikai és minden a szűk réteg érdekének alárendelve, a leuralt médián keresztül átmossák az agyakat. Kísérteties a párhuzam a két rendszer között, de mindegyik arra a hitre épül, hogy holnap a csóró is ici-picit jobban fog élni mint ma. Innen megérthető, hogy ez a szűk elit bármit el fog követni azért, hogy a jólét hitét megtartsa a többségben, s a mai mindenbuborékot szó szerint az utolsó leheletükig tolni fogják. ORbánék is és a nemzetközi elit is. 
tom6210 2023. 07. 15. 07:08
Előzmény: #94368  Zedisdead
#94369
Hadiipart nem fogja érinteni az kevésbé árérzékeny.
https://www.cnbc.com/2023/07/04/what-are-gallium-and-germanium-china-curbs-exports-of-metals-for-tech.html
Kína olcsóbban tud előállítani galliumot , de nem kizárólagosan. Szerintem összességében nem lesz nagy hatása a kínai izmozásnak. Csak saját maguk alatt vágják a fát.
Zedisdead 2023. 07. 14. 21:28
Előzmény: #94367  tom6210
#94368
a kinaiak nem hülyék, van pénzük és van óriási piacuk, szerintem minden esélyük megvan a saját félvezetőipar kifejlesztésére. de ez majd eldől.
jelenleg csak a gallium és germániumra vezetnek be exportengedély kötelezettséget. ez elsősorban a hadiiparnak fáj, úgy tudom, a gallium félvezetők magas frekvencián nagy áramerősséget tudnak kapcsolni, katonai radarokban nagyon hasznosak. tehát valszeg korlátozni fogják a katonai cégeknek a gallium eladását, mig a civil gyártókat ugyanúgy ledömpingelik.
a galliumban a kinaiaknak azért van közel monopolhelyzetük, mert a gallium az aluminiumgyártás mellékterméke, 1 tonna bauxitban pár gramm gallium van és a kinaiaknál van a világ alutermelésének több, mint fele. galliumot nyilván csak nagy méretű alugyártás mellett érdemes termelni.
tom6210 2023. 07. 14. 21:07
Előzmény: #94366  tom6210
#94367
Egyébként EU nem fog annyira függeni Kínától ritka földfém ügyben sem. https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2023/01/felfedeztek-europa-legnagyobb-ritkafoldfem-lelohelyet-svedorszagban
Egyébként ritka földfém igény se biztos, hogy ennyi lesz a jövőben. Szilícium karbidból is gyártanak félvezetőt megvan rá a technológia. 
https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_carbide
Biztos vagyok benne, hogy ki tudják váltani sok helyen a ritka földfémeket más anyagokkal a jövőben. SiC ledek nem veszik fel a versenyt a Gallium nitrid ledekkel de elektromos autókban SiC IGBT - ket használnak vagy fognak használni.  
tom6210 2023. 07. 14. 20:50
Előzmény: #94364  Zedisdead
#94366
Rengeteg eszköz kell 4G - hez képest itt egy összefoglaló. 
https://www.businessinsider.com/5g-high-speed-internet-cellular-network-issues-switch-2019-4
Kína litográfiában el van maradva nagyon high tech dolgok ezek. Egyetemen nanoelektronikát tanultam főleg, és világszinten pár ember birtokában van olyan értékű tudás , hogy itt csak pislognának. A többiek és itt jön be Kína kullognak utánuk. Kína 10 évvel van lemaradva félvezető technológiában és mivel a nyugati cégek csomagolnak ergo nem lesz miről másolni a lemaradás nőni fog.
pomperj
pomperj 2023. 07. 14. 20:27
Előzmény: #94363  pomperj
#94365
Zedisdead 2023. 07. 14. 20:00
Előzmény: #94358  tom6210
#94364
az 5G kereslethez nem értek, hallottam olyat is, hogy nem igazán van létjogosultsága. a kereskedelmi háború miatt a Huaweinek problémái lesznek az 5G csippekkel rövidtávon, bár szerintem hosszú távon a chip embargó csak azt fogja elérni, hogy kifejlődik a kinai saját félvezetőipar.
pomperj
pomperj 2023. 07. 14. 19:47
Előzmény: #94351  pomperj
#94363
SPY daytrade
A kis wave4 visszahuzodas tart.  A varhato maxi merete 4478.
lehet, hogy mar keszen is van, es elindult wave5.
.
magnezium
magnezium 2023. 07. 14. 19:30
Előzmény: #94147  pomperj
#94362
Kb. itt fordulhat János? 
magnezium
magnezium 2023. 07. 14. 19:12
#94361
imadom, mindenhol hoseg, duborognek a klimak, aszaly stb. Foldgaz meg esik 🤷🏽‍♂️😅 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek