Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
czm 2023. 04. 15. 16:16
Előzmény: #90317  czm
#90320
apropo 2011
akkor is ugye a 2008 nak a masodik aljat vartuk w duplaaljjal
hiszen eves kozben jon meg az etvagy -> ezert kitalalt egy narrativat az usa birodalom, hogy lehetne meg egyet odavagni
aztan a "lathatatlan kez"nek csak ennyire futotta, mar nem sikerult nagyobb esest legyartania
--
picit hasonlo most is: haboru->szankcio->nemetek&Eo leterdel
dolgozik a "lathatatlan kez", de eddig a nemetek aljak a sarat, EU gazdasag igen stramm
"ez veszelyes!"
tovabbi tamadasOK varhatoAK az amerikai birodalom iranyabol
ennek agyaz meg/jelzi mar az IMF recesszios ev prognozisa(pedig jol all a szena eddig, szoval van valami gazemberseg megint a tarsolyban), agyonshortolt indexek
dolgoznak a fiuk
szieszta 2023. 04. 15. 16:11
Előzmény: #90310  AlonsoRenault
#90319

Nem most jönnek rá, mert legalább 10 éve használják például az amistart, ami gombából készül.
Nagyon sok birka kéne a 5%-nyi ugarra, hogy lelegelhessék, azokat télen is etetni kell. Az ugart, ha jól tudom nem szabad szeptemberig kaszálni.
Így is szinte eladhatatlan a birka, csak húsvétkor viszik. Mi szociban tartottunk birkákat nagyanyámnál, akkor likvidáltuk, mikor a nyírás többe került, mint a gyapjú. Mert Ausztráliából  behozták, illetve nálunk megszűnt a feldolgozó.
Az már nem újdonság, hogy nitrogén megkötő növényeket vetnek, az EU meg is adja, mit lehet használni a "greeningnél". Sőt, az új szabály szerint méhlegelőt is kötelező vetni, ha valaki vállalja  a környezetvédelmi feltételeket, 59 euróért hektáronként . A lucerna után a nitrogén többlet ellenére nem nagyon jó  a termés, mivel annyira kiszárítja  a talajt, szinte lehetetlen elművelni.
Mosonszolnoknál az egyik osztrák biogazda is a lucernát forgatta a terményei között, a búzája hozama 15 mázsa volt. Ilyen országos terméshozamnál nagy éhínség lenne.
czm 2023. 04. 15. 15:37
Előzmény: #90317  czm
#90318
megvan a datum: majus 6 ill 8 ->9tol johet a fekete leves
hasonloan, mint a haboru kitorese elott az olimpia, ugyanugy ez lehet az atmeneti "megnyugvas" vege
ha ehhez nezem, akkor meg lehet mozgas felfele, de miutan elmultak a unnep meghitt percei, johetnek a dolgos birodalmi hetkoznapok ujra (angolszasz verfurdo as usual)
czm 2023. 04. 15. 15:30
#90317
ket aprocska (harom) dolog az eses mellett:
-
2011 ota nem latott meretu a short pozicio az indexekben / sp valami 70 mrd dodo / 
es akkor, ha nem is zako, de egy jelentos eses volt
-
ennek fenyeben mar tiszta, hogy miert is jott a "recesszios felelem" hir (imf pont ilyenkor teszi kozze tavasszal, jeee) a javulo cpi-re szerdan elnyomva barminemu felfele mozgast, es ez mar a csutortoki ppi-re is hatott penteken - nem birt a szinttel felfele
-
majusban (vagy akar mar aprilisban) johet egy ujabb haborufokozasi kiserlet
az nem lehet, hogy a wagner/oroszok a jelenlegi helyzetet konszolidaljak, lezarjak
orosz terulet elleni tamadas (belovesek), finn hatar telipakolasa harceszkozokkel, stb
ezt az usa nem fogja elereszteni, nem hagyja kihulni a pitet
es a tetet meg az elszantsagot nezve, meg igen csunya dolgok is johetnek
atom okt-nov korul?
--
ez itt valahol lokalis csucs(sav) lehet
a korabbi felfele figurak beteljesitese mar tavoli kodbe vesz, szetcsusztak a figurak, tul messze lenne felfele - bar majd meglatjuk, a film pereg tovabb
yooio 2023. 04. 15. 15:07
Előzmény: #90215  kajli_man
#90316
99 % hogy complacency, nagy panikot nem ereztem az elmult 1 evben, a value jol tartott 1x nem volt vegkiarusitas szag, de meg kozelebe se, kiveve 1/1 ceges sztorit(nflx,tesla,meta). Osszessegeben ha ez volt a medvepiac alja akkor nagyon meglepodnek. Arra szamitok, hogy a fed tartosan 2.5/3 % feletti kamatot fog tartani, es az inflat nagyon nehez lesz 2 % ala szoritani, az olaj es gazar beveresevel konnyen kejott az infla azon resze, de a szolgaltatasnal tovabbra is eros es ilyen szuk munkaeropiaccal kizart hogy 2 % ala toljanak inflat. Ha megis, akkor a Marshall kereszt megdolt, es uj alapokon nyugszik a kozgazdasagtan. De nem szokott ez tortenni, vagyis mindig van egy idoszak amikor elhiszik, hogy “this time is different”. Ez lenyegeben a complacency definicioja. 
Boole 2023. 04. 15. 14:39
Előzmény: #90314  kajli_man
#90315
complacency (de csak egyelőre míg nem megyünk 5k felé SP500-ban). :)
kajli_man
kajli_man 2023. 04. 15. 14:29
Előzmény: #90215  kajli_man
#90314
Már összejött 11 szavazat, aki esetleg lemaradt róla még szavazhat (válasz hozzászólásban).
Törölt felhasználó 2023. 04. 15. 13:53
#90313
Élő chartok, frissülnek.
X
Indexek (S&P 500, Nasdaq 100 és DOW)
X
BUY Signals (0-100 % között oszcillál). Daily/Weekly Renko charts.
X
Amikor Weekly charton kijön az extrém túladott zónából - kevesebb, mint 15% - nagyszerű vételi lehetőséget kínál.
X
https://tinyurl.com/yn9kaj73
X
https://schrts.co/afdwJyea
X
https://schrts.co/zZqdAZTh
X
https://schrts.co/ieaabyYB
X
https://schrts.co/iIBFuigJ
X
https://schrts.co/dIzqqxSn
X
https://schrts.co/UtTUEeAq
X
ALL INDEX BUY Signals (Heikin-Ashi chart):
X
https://tinyurl.com/vj9zfut8
X
https://schrts.co/jYKtFNNc
X
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 04. 15. 13:47
#90312
Jánossal ellentétben, én továbbra is optimistán látom a piacot, legalábbis a napi TA alpján, szerintem folytatódik az emelkedés mindenhol,;$ gyengüléssel és wti emelkedéssel.
a bankok nagyon jó jelentéseket közöltek; szerintem a cégek jól teljesítettek,
a multpl szerint Current S&P 500 Earnings Yield: 4.52%
a májusi 0,25%-os FED emelés után úgyis leállnak, így is 1 év alatt csináltak 5% emelést!
Boole 2023. 04. 15. 13:44
Előzmény: #90287  pomperj
#90311
Köszönöm. Nagyon elgondolkodom a kiszállón. RIG-et hagynám, de gyanítom, hogy az aranybányászokat se fogom tudni olcsóbban visszavenni.  
AlonsoRenault 2023. 04. 15. 13:04
Előzmény: #90290  szieszta
#90310
Azért akad szép számmal hasznos gomba is. Épp mostanában kezdenek rájönni, hogy a gombák ellen gombákkal kell fellépni.
AlonsoRenault 2023. 04. 15. 12:56
Előzmény: #90286  szieszta
#90309
Többek között nekem van parlagfű allergiám. Van olyan gyógyszer ami álmosít, de a modernebbeket észre se veszed. Javaslom próbálkozzon más gyógyszerekkel is. Mondjuk 3. generációs antihisztaminnal. Nekem a fexofenadinosok jöttek be. Ami a legfontosabb, hogy tünetek jelentkezése előtt 2 héttel el kell kezdeni szedni ha akkor szedi amikor már van tünet kevésbé hat. Ezzel együtt nem a virágporral van a baj. Nagyapáinknak semmi baja nem volt. Ha nem lenne a légszennyezés ami összeáll a virágporral semmi gond nem lenne. Ezt kéne megszüntetni nem a virágokat. 😁 Vicces, hogy ezt magyarázni kell valakinek.
A legtöbb parlagfű ott van ahol földet forgatnak. Mondjuk a napraforgó stb. között. Ezt minden vegyszerezni marhaság és képtelenség. Parlagfűnél már terjed az ellenség bogara végre, eddig nem ette semmi.
Tehát szerinted a Hortobágyon elvetették a gyepet? Ok, legeltetik. De ha nem legeltetnék se lenne egy árva parlagfű sem ott mert más gyepalkotók elnyomják a fenébe a 2.-3. évtől. Amúgy pedig miért ne lehetne gyom ott ahol a természetnek adunk teret? Azok is a természet részei. A csalán is. Amit nem mondanék gyomnak.
Fű témában is otthon vagyok ám. 😁 A fűnek fény kell, sok víz (csak reggel szabad öntözni) és lehetőleg szerves trágya akár granulátomban. Meg sűrű nyírás. Legjobb a robot erre ami napojta vágja. Úgy sosem lesz gyomos egy frissen vetett fű, nincs helye kikelni mert ha jól érzi magát olyan sűrű. A gyermekláncfű kétszikű azt kiviszi a permet az egyszikűeket (muhar) nem, csak valami vadabb itthon betiltott ozstrákoknak kapható viszi ki, de ez nem megoldás. Jól kell tartani és akkor nincs gyom. A szántókat bevetném lucernával hogy megkösse a nitrogént vagy bevetném olyan magokkal amik a mezőn is vannak. Lehet kapni ezeket ki van ez már találva régen. Utána birkákat ráengedni aztán annyi.5 évig nem bojgatni legalább. Én se az irodából mutogatok hanem az egész család kb. mezőgazdaságból élt, él. 
bankos
bankos 2023. 04. 15. 12:48
Előzmény: #90287  pomperj
#90308
Veszegeti valaki EUR és USD forintból?? Mit gondoltok??
KrisztinaI 2023. 04. 15. 12:15
#90306
Japánra  esetleg tudna valaki egy köv jó beszallót mondani? Köszi szépen.
KrisztinaI 2023. 04. 15. 12:15
#90305
Japánra  esetleg tudna valaki egy köv jó beszallót mondani? Köszi szépen.
RangerHU 2023. 04. 15. 12:05
Előzmény: #90302  himihumi
#90304
“felmenőkkel való érvelés -nos még nekem is meredek, pedig nem vagyok egy PC alkat. :)”
———
Itt én fogalmaztam rosszul és rosszindulatúan hoztam a családi körből, családi hagyományokból az analógiát, melynek az volt a lényege Schiffer ugyanúgy kapitulált a hatalom előtt és a látszólagos külső kritikus pozícióból gyakorlatilag alá beszél a rezsimnek.
——
Dédnagypapa igazi SZDP-skent (MKP minden szempontból vetélytársa), némi harc után kiegyezett a hatalommal. S még meghatározó párttársai a migrációs választottak ő a Hazafias Népfront álképződmény élén a kádári rezsim áldemokratikus választásához bábozott ezzel a rezsimet támogatva.

S igen nem következik a rokoni kapcsolatból, de valami nagyon hasonlót mutat be a Schiffer.
ehe
ehe 2023. 04. 15. 11:58
Előzmény: #90300  himihumi
#90303
Akkor lényegesen többet mint én, lehet ezért vagy elnézőbb vele :D.
Én a választások óta napi szinten csak a "wall street hangját" olvasom, de ez is sokszor hozza az origó szinvonalat, a fb falamról már inkább letiltottam.
himihumi 2023. 04. 15. 11:53
Előzmény: #90299  RangerHU
#90302
Jogos, rossz a fogalmazásmódom.
Javítom: a 30%-ban az az érzet keletkezett, hogy orbán teremtette a jólétet. Ennek valós arányairól vitázhatunk, de a mondandó szempontkából lényegtelen.
Viszont hogy Schiffernek ki volt az anyai dédanyja, meg hogy az 1600-as években kik voltak a felmenői, sőt hogy az őskorban barlanglakók voltak a felmenői, inkább hagyjuk.
Nézzük meg inkább, hogy mit mond, mert a felmenőkkel való érvelés -nos még nekem is meredek, pedig nem vagyok egy PC alkat. :)
RangerHU 2023. 04. 15. 11:44
Előzmény: #90299  RangerHU
#90301
Javítás:
Apai ágon dédnagypapa Szakasits Árpád.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek