Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2022. 02. 26. 17:34
#62380
1)Egyelore eszkalalodik a folyamat.
Lassan es vonakodva lepni. Mint Chambarlain, Daladier. Igy lehet biztosan, mint sikos lejton, egyre lefele csuszni,  a legnagyobb bajba.
.
2)Ezt forditva kell csinalni.
Ha ma Churchill ulne Borisz, es Eisenhover ulne Joe, es DeGaulle ulne Emanuel szekeben?
Akkor most mar orosz nyelven, minden iphone-ra  Egyseges Bekefelhivast kapott volna az Orosz nep.
Es mellekesen, minden TV hirado arrol szamolna be, hogy 100.000 amerikai katona, es minden mas NATO allambol 10.-20.000 katona teljes felszerelessel  tart  a litvan-lengyel-roman  hatar fele.
Sztalin elvtars mar erosen gondolkodna a "Stoj!" napiparancs kiadasan.
.
3)Ha igy tortenne? akkor 3 nap mulva beketargyalasokat kezdemenyezne az Orosz Tabornoki kar.
Putin ? Hat eltunt, nem talaljak.
,
Ha igy folytatjak?
Csuszni fog a lejto.
A vegen oda jutunk, sorbanallunk a patikaban  csaladtagonkent par kalium jodid 65 tablattat venni. 
KrisztinaI 2022. 02. 26. 17:22
#62379
A háborús beszélgetések margójára.
Talán ez a video mutatja a legjobban, hogy mindkét oldalon érző emberek vannak; egy orosz katona türelmesen beszélget egy dühös ukrán asszonnyal:
https://www.youtube.com/watch?v=pekBo-ynIhI
8193 2022. 02. 26. 16:55
Törölt hozzászólás
#62378
vaczak 2022. 02. 26. 16:35
Előzmény: #62370  Placi82
#62377
Ok, megint azok a fránya tények vs "tudjukkik kavarják a szart". Speciel a Minszki egyezmények egyes szakaszai végrehajtását nem az USA akadályozta meg, sőt az USA, az EU-val együtt nagyobb rugalmasságot szorgalmazott Kijevtől és persze próbálta rávenni az oroszokat is, hogy talán bábozzanak úgy a donbaszi kesztyűbábjaikkal, hogy legyen előrelépés, de hiába, az oroszok ugye ragaszkodtak ahhoz az alternatív valósághoz, amelyben ők nem is részesei a konfliktusnak). Kijev számára Porosenko és Zeleszkij alatt is politikai öngyilkossággal ért volna fel, ha az erővel rájukkényszerített megállapodást az orosz interpretáció szerint csinálják meg a decentralizációt és Moszkva de facto vétójogot kap Ukrajna nyugatos törekvéseivel szemben. A háborús pszichózis és a nacionalistábbá válás az ukránoknál is jelen volt, kb. ugyanúgy, mint Izraelben Netanjahu alatt. Ehhez még hozzájött, hogy Trump idejében az is bizonytalanná vált, hogy mi is az USA politikája. A felek elbeszéltek egymás mellett és szép lassan az egész ukrán cucc lekerült vezető hírek közül. Az ukránok gáztranzitról való levágására pedig az oroszok már régóta törekednek. Ezt a mostani válságot Putyin generálta, nem a mítikus, megfoghatatlan amerikai gazdasági háttérhatalom, Putyin ásott magának egy gödröt és jelenleg úgy tűnik elszámította magát (de még nagyon korai megítélni mi lesz a vége). Nem volt sarokba szorítva, kényelmesen folytathatta volna a hibrid hadviselését, ömlött a pénz a kasszába, az amerikai belpolitikai befektetései is megtérülni látszottak. Beloruszt és Kazahasztánt pacifikálta. De valamiért (olvastam azt is, hogy a COVID miatti hosszas elzárkózás sem tett neki jót) úgy ítélte meg, hogy lépnie kell. Sikerült ráijesztenie mindenkire, három nap alatt elérte, hogy magyar üzletfelei sem mertek nagyon kibeszélni az EU politikából. Lehet, hogy meg tudja majd szerezni Ukrajna irányítását, de nem lesz benne túl sok öröme. 
Placi82 2022. 02. 26. 16:22
Előzmény: #62371  Törölt felhasználó
#62376
Ui:Nem biztos, nem 100% hogy oroszok le leszek kapcsolva teljesen a SWIFT rendszerrol! 1 mert a FED nek nem biztos hogy tetszenne a 150 usd olaj ar! Foleg most a jelenlegi usa inflacios adatok tukrebe. 2 . Mert azert az usa gazdasagi elitjenek vannak hosszutavu érdekeltségi az orosz banyasz cegekben. 3. Továbbá,  oroszorszag nagyon nem olaszorszagot, vagy hollandiat éri, ahogy itt sokan állították.  Gdp ben igen. De hat ezert nem csak a GDP-t kell nézni,  van egy sanda gyanum,hogy ezt Ők is tudjak. De kerlek ne hallgass semmi esetre se ram. Ez csak egy megérzés.  Utoirat. Off tenyleg:)
bankos
bankos 2022. 02. 26. 16:08
Előzmény: #62374  bankos
#62375
Olaj és gáz longban gondolkodnèk el....de nem részvényekkel , mert azok toporognak csak....
bankos
bankos 2022. 02. 26. 16:07
Előzmény: #62372  labdaszedo
#62374
Az olcsó vételt mindenre értettem nem az OTP-re ....
OTP-ben shortban állok 
Zedisdead 2022. 02. 26. 16:05
#62373
Egyébként a swift már kb eldöntött ügynek látszik, de már szóba jön az orosz valutatartalékok befagyasztása is. 200 dolláros olaj a láthatáron.
labdaszedo 2022. 02. 26. 15:52
Előzmény: #62358  bankos
#62372
A jelenlegi helyzet tükrében, én biztos nem gondolkodnék OTP longban semmilyen távon. Ha a belengetett szankciókat tényleg bevezetik, és nagyon bedurvul a helyzet, akkor szerintem csak amerikai cégeket jöhetek  szóba.
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 15:35
Előzmény: #62368  kajli_man
#62371
Ahhoz csoda kell, de köszi. 
Placi82 2022. 02. 26. 15:35
#62370
Uraim én léptem a forumrol. Végleg. Előtte, bucsu gondolatot, hagy osszak meg. Senki se  gondolkodott azon,  hogy Luhanszk es Donyeck megyet,mely nagy tobbsegben orosz nemzetisegu, miert nem szavaztattak meg titkos nepszavazassal,akár 10.000 odakuldott EBESZ megfigyelővel, biztonsaguk garantalasa mellett,hogy hova szeretnenek tartozni?  Ha tobb mint 2/3a eseten, az lett volna a döntés , hogy oroszokhoz kerulnek, akkor ennyi.. Ez racionalis. Es ezert cserebe kerhette volna ukrajna a regi kedvezmenyes aron a gázt,  az ukran fogyasztoknak és  némi vagyoni karteritest az oroszoktol. Tovabba azt ,hogy mint elozoleg a rajtuk atmeno gazvezetek, ujra rajtuk keresztul menjen, es a millard dollaros tranzit díj is az ukran nepet gazdagította volna. Békés, gazdasagilag gyümölcsöző ket testvernep együttműködése lett volna. Sot az EU is a mar amugy is effektive csodben levo ukranoknak, kis allamadossag elengedes kedvezmenyet felajanlhatta volna. Biztos olcsobb lett volna, mint ami most van. Kérdés? Kinek lett volna ez jo? Putyin(dicsoseg miatt), orosz nepnek(testvernepek, es a  gazdasag miatt), Ukran népnek!(olcsobb lakossagi, gaz es aram, nagyobb bevetelek kevesebb adok, gazdasagi együttműködés), Unionak! ( covid tépazta gazdasagunk, utan egy kölcsönös gazdasagi egyuttmukodes az oroszokkal, olcso,  gázarak,es energia árak, hosszutavu szerzodesben tovabba hatalmas felvevo piac, es hatalmas nyersanyag piac. Es kinek nem a fenti esemenyek érdeke? 
USA gazdasagi hatterhatalmainak, (nem az atlagpolgarokra gondolok, akik idaig nemigen tudták ,hol van ukrajna) es az ukran oligarhaknak. Egesz idaig, hónapokig nem értettem,hogy az ukran vezetes miert nem irja ala, a Minszki egyezményt(roviden a 2 megye autonómiájának elismerese, en elolvastam anno ,hogy mit tartalmaz) es inkabb elviselte a piacira megemelt orosz gaz arakat, a tranzit dij elvesztését azaz  $milliardokat, egyik legnagyobb uzleti partnere ellensegeskedesbol fakado $milliardokban merheto gazdasagi károkat. Mind mind a szegeny ukran nep erdekeit szolgalta volna! De nem...Érdekes!!. Most nezzuk a mi es az EU helyzetet szankciok szankciok hátán,  olyan orszaggal szemben mely a fold nyersanyagkeszeleteinek a 40% birtokolja. Szep lesz!  Triplazodo gazarak, de sebaj van usa LNG, 150$os olajarak, aramarak a csillagos eg. Ez fajni fog. Lassulo gazdasag, novekvo hitelek,inflacio. Csuda jo lesz. A vilagban nagy baj van a laza monetaris politika, visszafizetetlen hitelek, es a FED hatalmassagai altal osszehozott problemaknak. Na most ok evvel a konfliktussal, kimasztak a kulimaszbol,minden kovetkezo baj, aldozat az oroszok nyakaba lesz kenve. Tobbszor irtam Humanoidnak, majd Kinara lesz fogva a FED altal osszehozott mutatvany. Hat tevedtem! Az oroszokra! Fentiek szerintem tények. Mindig azt a kerdest kell feltenni CUI  PRODEST?? Kinek az érdeke, hogy 7 ev alatt se lehetett megoldast talalni egy amugy trivialis problémára (2 megye kerdese). Meg mindig remelem a  szankciok es haboru nelkuli bekes rendezest. Ha nem lesz, akkor a fentiekben igazam lesz, nem is oly sokara. Volt mar ehhez hasonlo nem is egy a történelemben, Europa-Oroszorszag szembe ugrasztasa. Nem tokeletesen ez, de rímel. Pedig szoros gazdasagi ,es gyumolcsozo együttműködés kellene.
Ui(shortosrobot, nehogy barmit is ìrj erre, a sértéseid tartogasd magadnak!) . Tovabbi jo forumozast kívánok Nektek! Tovabbi szép napot!
Zedisdead 2022. 02. 26. 15:24
Előzmény: #62279  Placi82
#62369
Valószinüleg az egész orosz vezetés a hadvezetést is beleértve tele van kontraszelektált fasszal, akik 10 éves babérjaikon ülnek. Ha maradt volna egy csepp eszük nem mennek ebbe az egész bele.
Úgy tűnik nem olvasták a kommentjeimet, amiben világosan leírtem, hogy kevés ez az erő, amivel be akarnak menni és nincs exit plan. Pedig jobban tették volna.
A céljaik eléréséhez elég lett volna a gazdasági nyomásgyakorlás, és esetleg az ukránok beleprovokálása a Donbasz elleni támadásban, akkor most ők lennének a honvédők és nem az agresszorok.
Egyébként valszeg ki fognak kászálódni a kezdeti szar helyzetből, lesz rengeteg polgári áldozat, de Ukrajnát elfoglalják.
Mindazok mellett, hogy elitélem amit csinálnak, nem tudok szurkolni az ukránoknak. Egyrészt maguk keresték a bajt (bár nem ezt érdelemelték, de kilátásba volt helyezve) másrészt győzelmük esetén egy kibaszott nagyképű ellenséges és felfegyverzett szomszédot kapnánk.
kajli_man
kajli_man 2022. 02. 26. 15:23
Előzmény: #62365  enexke
#62368
Remélem ki tudtok belőle szabadulni legrosszabb esetben nullán
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 15:16
Előzmény: #62365  enexke
#62367
Esetleg államosítják. De akkor nekünk annyi🙋‍♂️
kukker 2022. 02. 26. 15:03
Előzmény: #62364  kukker
#62366
Na még egy mára, aztán hülyézhettek tovább, itt is megtalálva 2016-os katyusás videó eladva mostani eseménynek, ha jól látom:.
US-Panzer und Raketenbeschuss: Video-Flut zur Ukraine-Krise – so erkennt ihr Fake-Clips
https://www.youtube.com/watch?v=TfgniVCWFHY
enexke
enexke 2022. 02. 26. 14:55
Előzmény: #62362  kajli_man
#62365
90% volt, de már csak 60%, 6 - 6,1 €-n adtam el. Sajna nem értem, h ADR esetén lehet-e még kereskedni vele, és/vagy az osztalékot kifizetik-e, ha lesznek ilyen szakciók, meg hogy fizetnek-e majd osztit egyáltalán. Meg jó sok a kérdés amúgy is. :P
kukker 2022. 02. 26. 14:53
#62364
Vélemény?
Fact-checking viral videos from Russia’s attack on Ukraine
https://www.youtube.com/watch?v=RTz1mFj1gVU
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 14:52
Előzmény: #62362  kajli_man
#62363
enexke fórumtárs: "Max annyi a különbség, h nekem 90% a Gazprom részvény a portfóliómban". Ha így van, lepacsizhat Szalma Csabával. Valszeg egy suliban tanulták a kockázatkezelést. 
kajli_man
kajli_man 2022. 02. 26. 14:44
Előzmény: #62343  Törölt felhasználó
#62362
Volt itt valaki, aki pár napja írta, hogy 80% Gazprom pozíciója van. Na őt most nem irigylem 😐
Person 2022. 02. 26. 14:43
Előzmény: #62292  pomperj
#62361

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók