Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaczak 2022. 02. 27. 00:26
Előzmény: #62419  ragarda
#62420
Ez különben még nem is a "nuclear option", bár az orosz ellenlépések miatt még eszkalálódhat gazdasági téren. Amúgy szerintem ügyes taktika, mert a sajtóban csak az fog megjelenni leginkább, hogy lekapcsolták Oroszországot, bár a valóságban jó eséllyel korlátozott lesz az érvényesítése. Pl. az energiatranszferek kapcsán lehet valami kivétel. 
ragarda
ragarda 2022. 02. 26. 23:49
#62419
"Az Európai Unió tagállamai, az Egyesült Államok és szövetségesei szombat éjszaka megállapodtak arról, hogy több orosz bankot is elzárnak a SWIFT nemzetközi fizetési rendszertől."
Essence
Essence 2022. 02. 26. 23:21
Előzmény: #62416  Törölt felhasználó
#62418
Bocsánat, szándékosan nem azt írtam, hogy ezt gondoltad. 
Pont hogy tompítsam, ne legyen offenzív, írtam azt, hogy "úgy vélem" - az alapján, amit leírva látok.
Kár, hogy ezt is túl erős megfogalmazásnak tartod.  
Sajnálom, öszintén, hogy tényekben egyetértö emberek a magánvélemény értlemezésén is össze tudnak zördülni. Lehet hogy én dekódoltam rosszul valamit, lehet hogy nálam volt a zavar a fogadó aldolon, (de lehet hogy az információátadó oldalon), fogalmam sincs, sose derül ki, 2 ember - 2 nézöpont, kár hogy ilyen is feszültségeket kelt.
Peace.
Essence
Essence 2022. 02. 26. 23:13
#62417
Ez a cikk más források szerint pontatlan: "Váratlanul bejelentették, már nem Roman Abramovics a Chelsea tulajdonosa".
Német oldalon azt írják: tulajdonjog megmarad, részesedéséböl semmit nem ad át, csak az irányítást tervezi átadni. Ezért egyenlöre nem világos, hogy tényleges visszavonulás lesz ez, és mennyi időre, vagy csak elővigyázatosság. (Viszont vannak érdeklödök a klub megvásárlására.) 
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 23:12
Előzmény: #62414  Essence
#62416
Az egy másik beszélgetés volt.
 
Sajnálom, hogy a szövegek értelmezését az utóbbi pár év(tized)ben nem tanították.
Aham: "úgy véltem."
Leléptem.
Essence
Essence 2022. 02. 26. 23:07
Előzmény: #62414  Essence
#62415
Helyesbítve a vége: ... nem egy vállalható, hanem egy veszélyes, szélsöséges vélemény.
Essence
Essence 2022. 02. 26. 23:06
Előzmény: #62413  Törölt felhasználó
#62414
Nem. El is kezdtem egy kérdést visszaírni.
De aztán elolvastam a megelözö kommentjeid. 
"Saját hazájuknak tekintik sokan, az orosz nép történelmi bölcsője."
Tank kilapítja a szembejövö civil autót: "Döntök: rá fordulok, végülis háború van."
Ebböl úgy véltem, mivel nem jelezted véleményed változását ezen mai kommentek óta, ami nekem azt sugallta, hogy látsz olyan nézöpontot, amiböl az agresszió "magyarázható". Orosz szempontból.
(Tudom, írtad, hogy saját a véleményed: peace!)
De nekem meg az orosz reakció finoman szólva jogsértö és túlzott. És szélsöséges.
Én is békét szeretnék. De én nem látom józan ésszel igazolhatónak ezt az orosz narratívát. 
Bízom az emberekben, és bízom benne, hogy az orosz lakosságban csak a kisebbség háborúpárti. És ez a vegyük vissza fegyverrel az orosz nép történelmi bölcsöjét megközelítés számomra egy nem vállalható, veszélyes szélsöges vélemény. 
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 22:44
Előzmény: #62409  Essence
#62413
Írtam egy betűt is arról, hogy mit beszéltem?
ppw
ppw 2022. 02. 26. 22:22
Előzmény: #62407  Törölt felhasználó
#62412
mivel zárva a piac
ilyenkor csak nagyon kis likviditású OTC-n lehetne kötni, ami semmit nem jelent
Bitcoin meg külön világ, főleg hétvégénazért is vehetik pl, mert egyesek szerint kriptón keresztül akarja megkerülni Putyin a SWIFT-et
ilyenkor ez a legjobb indikátor, bár közel sem tökéletes
https://www.ig.com/uk/indices/markets-indices/weekend-germany-40
ALANFED
ALANFED 2022. 02. 26. 22:22
Előzmény: #61995  szarvasvadasz
#62411
hát ez a válasz most nem jött be szarvasvadász, túl cinikus lett és részrehajló
remélem nekem lesz igazam és hamarosan beszántják/RTS /
Essence
Essence 2022. 02. 26. 22:20
Előzmény: #62398  yooio
#62410
A megvesszük a zuhanás szintjeit és ülünk a cash-en verziók között kimaradt az, hogy megvárjuk a fordulást és emelkedö trendben vásárolunk. 
Aki az aljat akarja elkapni, az hazárdjátékot játszik,.
Aki akkor nyomja az Enter-t, amikor már van erö az emelkedésben, az kisebb kockázattal némileg kisebb hozamra játszik, de nyugodtabban alszik. (ld. még pomperj féle lábujjhegy pozició)
Essence
Essence 2022. 02. 26. 22:11
Előzmény: #62404  Törölt felhasználó
#62409
Akkor mindenki indítson háborút az ösi elveszett földjeiért, szabad a vásár, ez a megoldás? 
Az erösebb és gátlástalanabb kutyáké a világ!?
somebody 2022. 02. 26. 21:57
Előzmény: #62405  Zedisdead
#62408
Ha eltart addig...Mert azért még mindig nem beszélünk róla, de 6500 atom töltet van az oroszoknál és az Amerikaiaknál is.Van olyan mende monda, hogy Ukrajna is szeretett volna magának atomfegyvereket, ugye régebbről nekik volt pár... és Putyin ezért tolt egy ilyen agresszív lépést, mert ez már nem játék szint.
Két opció van:1. Putyin teljesen jól van és indokkal csinál mindent.2. Putyin nincs jól és vagy már rákos, vagy már parkinzonos és plusz covid miatt már valami alternatív valóságban van..
Utolsó nyilatkozatai:
No matter who tries to stand in our way or … create threats for our country and our people, they must know that Russia will respond immediately, and the consequences will be such as you have never seen in your entire history.”
Reméljük csak az áram ellátást akarja meghekkelni USA-ban de na.
Plusz megnéztem az utolsó nyilatkozatát, a történelembe merülés, a náci említések, hát vagy most levette eddig az álarcát, vagy valami változott benne.. 
Macron azt mondta, (2017-ben volt a franciák vendége Putyin, ), hogy nagyon megváltozott, más ember.
Na már most, ha túl erősen szankciónálják, elszigetelik nem biztos, hogy az jót tesz egy elmének.
Biztos, hogy ez a legforróbb pillanat a 21. században még ha még nem is érezzük. 
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 21:50
#62407
Egyelore se a ft nem gyengül, se a bitcoin... 
Zedisdead 2022. 02. 26. 21:32
Előzmény: #62380  pomperj
#62405
Nekem nem úgy tűnt eddig , hogy Putyin bármikor üresen fenyegetőzött volna. És már többször elmondta, hogy nem lesznek nyertesek, ha a NATOval szembekerülnek. 
Ukránok már kipróbálták, hogy hülyére veszik Putyint, nekünk nem kéne.
Pár kilőtt orosz páncélos ne tévesszen meg senkit, a háború iszonyat geci dolog nem sétamenet, meg 3 nap múlva hazamegy mindenki és nem hiszem, hogy a nyugatnak megvan a gyomra hozzá.
Milosevics ugye 10 évig húzta folyamatos vereségek, embargó mellett, a Putyin rezsim is kibirja addig simán.
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 21:14
#62404
Ma vettem a fáradtságot és beszélgettem 3 orosz ismerőssel és családjaikkal. 
 
Befejeztem a ruszki témát.
Tibi0002 2022. 02. 26. 21:07
Előzmény: #62398  yooio
#62403
Nem arról van szó, hogy nincs terv a cash állományt illetően, vagy hogy az alján próbálnánk vásárolni. Ahogyan te is írtad, a stratégiának része a tartalék tervszerű felhasználása. És amiket leírtál, azzal egyetértek.
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 20:56
Előzmény: #62401  Törölt felhasználó
#62402
d
Törölt felhasználó 2022. 02. 26. 20:56
Előzmény: #62400  Törölt felhasználó
#62401
A nyugalmas miatt 😎

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók