Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pipamocsok szombat, 22:29
Előzmény: #9537  lajhar
#9545
Igen 2008ban az ezüst szépen betöltötte a safe haven szerepét a pánikban, az arannyal egyetemben. Kíváncsi vagyok ha egyáltalán lesz valami pánik akkor mi történik. Egyébként, érdekességképp, 2008ban arról cikkeztek megdöbbenéssel a hírportálok hogy 6000 alá bukott a BUX. Most 72000...
Vtsun szombat, 21:45
Előzmény: #9543  Nedden
#9544
Itt egy jó kis összefoglaló erről
https://www.youtube.com/watch?v=AIijUwjt5uw
Nedden szombat, 16:56
Előzmény: #9536  farkasfu
#9543
Látod gondolatodra végeztem egy önvizsgálatot. Rájöttem én nem az USA  miatt aggódom legjobban. Én azért aggódom mert azt látom a piac jelenleg aggódik, mert nem kap megnyugtató képet. 
Bizony van a tőzsdének egy lélektana. Ezt a lelki nyomást most magamon is érzem,  de azt gondolom, hogy ezzel így van a piac nagyobb része is. A pánik pánikot szül. 
Egyébként van rengeteg tőzsdei szakirodalom ami pont ezzel a lélektannal foglalkozik. Bevallom soha nem mélyültem el benne, de bele- bele olvastam. 
Viszont lélektani dolgokon túl az aggaszt, hogy a négy legnagyobb gazdaság kapott léket. Mert magyar vagyok és országom ki van szolgáltatva ezeknek a gazdasági hatalmaknak. Túlzottan is! 
Szó- szó a piaci pánik aggaszt és a hazánkra, nemzetközi piacokra leselkedő mostani komoly nyomás. USA csak azért szerepel a témák élén mert a legdominánsabb szereplő. De szoktam beszélni a kínai bajokról is. Sőt a Japán, Német gondokról is. Utóbbiról méltatlanul keveset. Az inkább a DAX topik témája lehetne. 
De egyelőre nem kapkodom, azzal nem tetőzöm a piaci bizonytalanságból eredő gondokat. :) 
.
Egyébként, úgy látom ez a piaci korrekció lehet azért ilyen heves mert nyár, uborkaszezon van. Most kisebb tőke is képes nagy mozgást előidézni. 
Nedden szombat, 16:29
Előzmény: #9537  lajhar
#9542
Nekem is így rémlik! A válságban a piaci omlás megfigyelésem szerint hullámokban jön. Nem véletlen a váll fej váll alakzat és az Elliot hullámok működése. Szerintem lényegében a piaci reakciót pchiolóqiát  ábrázoljuk koordináta rendszerben.
Én egyelőre belelátom a hangulati hullámokat a mostani piaci mozgásokba is.
Nedden szombat, 16:29
Előzmény: #9537  lajhar
#9541
Nekem is így rémlik! A válságban a piaci omlás megfigyelésem szerint hullámokban jön. Nem véletlen a váll fej váll alakzat és az Elliot hullámok működése. Szerintem lényegében a piaci reakciót pchiolóqiát  ábrázoljuk koordináta rendszerben.
Én egyelőre belelátom a hangulati hullámokat a mostani piaci mozgásokba is.
Nedden szombat, 16:24
Előzmény: #9538  Placi82
#9540
Igen látod Rád se hallgatott az USA jegybank! :) 
Viccen kívül látható volt egy laikusnak is mint én, hogy itt baj lesz. Én műszaki ember lévén hiszem van ok okozat és hiszek a lendület megmaradás törvényében is.
A makrogazdasági folyamatoknak van egy óriási tehetetlensége. Nem lehet következmények nélkül gyors eredményt elérni. Nehéz volt az inflációt, a gazdaság szándékos visszafogásával lecsökkenteni. Nem hetek, hónapok kellettek hozzá hanem még több idő. Visszaépíteni még lassabb folyamat lesz az esetleges károkat. A magas kamat sokáig túl sokáig volt. Nem kellett volna elmenni a falig. 
Szerintem ott rontottak, amikor  2023 decemberében nem kezdték meg a lazítást. Legalább jelképes szinten. 
Az év végéig már most a FED részéről beígért 1.25% feletti vágás, meg túl gyors lesz. Szeptemberben már -0.5% november -0.5% december - 0.25% . Kérem szépen ez már kapkodás. Ennek is lesz következménye! + ha Trump győz….
Placi82 szombat, 11:39
Előzmény: #9538  Placi82
#9539
Bár tényleg tovább kihúztak mint gondoltam volna. Ügyesek voltak, na. 
Placi82 szombat, 11:38
Előzmény: #9533  Nedden
#9538
Én mondtam sokszor, hogy nem lesz soft landing. Bármit is mondott Powell már évek óta. Akkora pofára esés lesz ebből az USA ban hogy párját ritkitja. 
lajhar szombat, 10:47
#9537
Nagyon hasonló dolgok történtek 2007-ben. Részvénypiacok bepánikoltak júliusban és augusztusban pár hétre. Erre vágott a Fed szeptemberben és minden ralizott, részvény, arany és ezüst.
Csakhogy októberben alább hagyott a stock rally, csak arany és ezüst folytatódott 2008 márcusig, kb. 60% és 90%-kal, mielőtt együtt estek...
A mostani folytatás is hasonló lehet?
farkasfu
farkasfu szombat, 09:46
Előzmény: #9533  Nedden
#9536
Talán, nem kell aggódni az USA miatt! 
Választás éve van és ilyenkor vigyázni szoktak, mert egy nagy zakó az bukta szagú lehet! 
Hírek, majd cáfolat, megveszik az esést, stb...., no kapkodás! 
meglátjuk...:)
Nedden szombat, 07:07
#9535
Külföldi hírmorzsa : Több mint 2,9 billió dollárt töröltek ki a főbb indexekből és részvényekből a globális recessziótól való növekvő félelem miatt. Ez a legrosszabb nap a részvények számára 2020. március 16. óta, a koronavírus-járvány miatti félelmek miatt.
.
Ez a pénz hiányozni fog valahonnan. Felfoghatatlan összeg “éghetett el”. 
Nedden szombat, 05:34
Előzmény: #9531  Beze
#9533
Elvileg nem tudja a FED a kijövő adatokat. A júniusi kamatdöntés is úgy  zajlott, hogy pont egy napra esett a CPI Inflációs, és munkaerő adatközléssel.
A kamatdöntés után Powell nem is tudott beszédet mondani mert nem olyan adatokra készült mint amit látott. El is ismerte, és látszott zavartsága, hogy meglepte a javuló infláció és a romló munkaerőpiaci kép. 
Már akkor látszott egyébként valami nem stimmel a gazdasággal. De kitartott a puha landolás mellett. - eddig földbeállt a gazdaság a mutatók alapján.
.
Véleményem, hogy látványosan megijedt a FED, hogy romba döntötték a saját és a világ gazdaságait. Erre első jel, hogy már este kiálltak a mellett nyugtatni a piacot, hogy bizony szeptemberben dupla méretet fognak vágni és másodlagos az inflációs cél. Év végéig agresszív kamatcsökkentést folytatnak.
Második jel a pár órája kiadott közlemény, hogy az NFP adatok torzak a szezonális hatások miatt. Ki kell vizsgálni mi a valóság.
Ugye emlékszel amikor júniusban mondtam, ez egy hülye adat, mert nyáron több az iskolás munkavállaló és más torzítás hatás.
Hibázott a FED! Legnagyobb hibájuk, azonban, hogy a Portfolio Ezüst topikját sem olvassák:)
NFP  - tényleg torzíthat de a munkanélküli adat és a PMI nem igazán. USA keményen landolt. 
Beze
Beze péntek, 23:46
Előzmény: #9528  Fibonacchi
#9532
Hát +lett :)
Beze
Beze péntek, 23:44
Előzmény: #9530  Nedden
#9531
Szerinted nem tudnak ezek hamarabb róla?
Nedden péntek, 23:28
#9530
Az az érdekes pech, hogy pont szerdán volt a kamatdöntés. Most 2 hónapig nem lesz. Ha ez csupán kettő nappal korábban történik a FED már vágott volna kamatot. Persze akkor is recessziós adatok jöttek volna, de más lenne a kép. 
Könnyen lehet kettő napon múlt a világgazdasági omlás elkerülése. Vagy legalábbis csökkentette volna a károkat. Ez pech.
Beze
Beze péntek, 22:21
Előzmény: #9528  Fibonacchi
#9529
A hetes végre zöld lesz, a napos még nem dőlt el, de jelenleg 1 cent pluszban. :)
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 19:17
Előzmény: #9437  Fibonacchi
#9528

Hát ezt "megkütték", mint Mari néni a "kóstulót"!(erre nem számítottam, csendes nyugodt délután volt a terv)
Már szép  annyira nem lesz, de még zöld az lehet! :)))))))))))
https://invst.ly/15vk-8
Nedden péntek, 18:58
Előzmény: #9524  Placi82
#9527
Jaj ne is mondd! London a másik. Én minden nap megnézem a Japán es Kínai nyitást. Ekkor szoktam külföldi fórumokon olvasni, hozzászólni. Kínaiaktól így sokszor kapok érdekes infókat. 
Pl. már júniusban tudtuk mi lesz a múlt heti válasz a vámokra. Szóval van értékes információ is. De a május végi USD felvásárlás általi erősítés is az ő művük volt. 
Most Kína a nagyobb piacmozgató de persze London is megéri a pénzét. Róluk is tudunk ami főleg akkor jött ki amikor Kína emelt London lecsapott. Volt ilyen időszak is!
Most mindkettő próbálja nyomni le az árakat.
Placi82 péntek, 18:47
Előzmény: #9522  Nedden
#9526
Én most pont nézegetem a banyaszokat.. Az magyarázd már el nekem, hogy 2400 feletti arany al miért vannak a bányászok többsége 1800 as arany szintnel lévő árfolyamon. Aki válaszol erre vendégem egy jó sörre :). 
Placi82 péntek, 18:44
Előzmény: #9522  Nedden
#9525
Ezüst el meg az a baj,. Hogy az csak félig kincskepzo. Félig ipari fém.. Ergo a fogyasztás és a konjuktura nagy hatással van rá. A recesszio meg főleg. Pont arra céloztam, amit később tettél,. Hogy ezüstből ki-> aranyba be. Mert az ezüst esik 3%ot az arany meg 1%ot ha megy a lenyomás. 
Placi82 péntek, 18:41
Előzmény: #9523  Placi82
#9524
Egyszóval az arany arlevero brigadjat ne Kínában keresd. Hanem Londonban.  Szivesen😉
Placi82 péntek, 18:39
Előzmény: #9506  Nedden
#9523
Nem. A Kína műve.. Komolxlyan mondom.  USA nagytőke. Egyszerűen már régen évvemel. Ezelőtt is ez volt, hogy beszakitottak az aranyat nyitaskor. Kurva sokszor megjatszottam. A dollár ellenfele nem a BTC, vagy az ETH, vagy más kripto, se nem az Eur. Hanem az ARANY!  Oka is nagyon egyszerű miért nem akarják hogy megmozduljon. Mert a dollár /arány pár egy  viszonyítási alap. Most gondold el hogy 5342 dollár lenne egy uncia. Mit mutatna az a dollarbol a vilagban. Az EUR, a jen, az AUD, a CAD, etc. igazodik a dolllarhoz, a jegybank árok szinkronban vannak. G7. De az az aramy manipuláció nem én találtam ki már 80 as évek óta megy. 
Nedden péntek, 17:42
#9522
Levonult az árleverő brigád. Emelkedünk de lassan. Így legalább nem támadnak hirtelen.
Hong Kong -ból jött pletyka miszerint Kína aranyat akar vásárolni csak nem magas áron szerintem hamarosan beindul. Gyengült a dollár és sikerült leszorítaniuk az árakat. Lényegében most jó nekik a helyzet.
Nedden péntek, 17:31
Előzmény: #9507  97raglop
#9521
Jó kérdés! Úgy látom folyik jenbe és frankba most. Kriptó is szakad, de az nálam a hétvége gondja. Furcsállom, hogy most a kriptó beszakadt. Nem is értem igazából. De a válság az ilyen. Nem a TA meg P/E meg kitudja milyen mutató dönti el az eszköz sorsát hanem a hangulat. És tudni kell az alapszabályt minden annyit ér amennyit a piac adott pillanatban hajlandó fizetni érte. 
Hiába a bevételi rekord, a világbajnok mutatók ha rossz a hangulat és a piac nem ad érte annyit akkor nem is ér annyit. 
Az biztos, hogy bő egy hét alatt elégett a világon egy halom pénz. Ez hiányozni fog a gazdaságból is. Meg az emberek pénztárcájából is. 

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek