Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lolmachine
Lolmachine 2024. 08. 02. 12:18
#9420
Tegnap záró előtt a fele pakk elment minimális veszteséggel (TL28). Ma meglátom, de szerintem hamarosan inkább dobom a másik felét is nullán.
Valiz
Valiz 2024. 08. 02. 12:07
Előzmény: #9417  Beze
#9419
Valamit nekem is kéne csinálnom.  De, ha tegnap 4 óra előtt eladtam volna, csak kicsivel vagyok jobban, mert reggelre összeszedte magát. Kb. 100 ft-al,  na ez engem nem vígasztal. Ettől függetlenül lehet, hogy kis tételekkel elkezdek valamit csinálni. Segítség az lenne, hogy ha kb. 400 ft-al olcsóbban tudnék TL26-ra cserélni, akkor jelentősen javulna  a kép. Sajnos itt most nem lehet tudni semmit, jelenleg szerencsejátéknak érzem a szitut.
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 12:02
#9418
USA ki se nyitott már van rossz hír ami a határidős indexeket már lenyomta ma is. 
Amazon 0.8% veszteségről számolt be az imént. Veszteség oka az erős dollár miatt esett az eladásuk. Az emberek az olcsóbb webáruházak felé fordultak.
Mindenki a délutáni munkaerő piacra figyel. Csökkenés jó a nemesfémnek de jelzi a piacnak kemény landolás lesz. ( válság)
Ezt a pechet! Vagy a fémnek vagy a részvényeknek lesz kedvező a hír. 
Powell és csapata jól elintézte a piacokat! Nem hiszem egy jelképes 0.1 vagy 0.2% vágás nyáron ártott volna az inflációnak. 
Beze
Beze 2024. 08. 02. 11:53
Előzmény: #9415  Valiz
#9417
A felét meghagytam még, de az csak 500 darab már 
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 11:47
#9416
Reuters mai fizetős híréből idézek: 
A legtöbb európai alindex mínuszban volt, a technológiai szektor .SX8P 3,6%-kal, hat hónapos mélypontra esett. A pénzügyi szektor is súlyos .SXFP 3,4%-ot veszített. Az alacsonyabb kamatlábak nehezíthetik a kamatmarzsot, amely a hitelezők kulcsfontosságú bevételi forrása.
A kockázatkerülés globális hulláma, amely egyik napról a másikra kezdődött az Egyesült Államokban, átsöpört Ázsián, és beszivárgott Európába is, és a STOXX 600-at több mint három hónapja legrosszabb napjára küldte.
Az eladási hullámot egy lehangoló olvasmány robbantotta ki az Egyesült Államokban . Csütörtökön a feldolgozóipari tevékenység , amely júliusban nyolchavi mélypontra zuhant, lecsillapítva a gazdaság lágy landolására vonatkozó reményeket.
.
Most az OTP miatt is aggódhatunk! Tl29 után egy OTP esés földhöz vágna alaposan! 
Valiz
Valiz 2024. 08. 02. 11:44
Előzmény: #9414  Beze
#9415
Hát örülök, hogy szerencséd volt. 
Beze
Beze 2024. 08. 02. 11:28
#9414
El lehetett adni pluszban a tegnapi ezüstöt:D
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 08:54
#9413
Van két fontos gondolatom.
1 .
Most van itt az alkalom mert az ezüst jobban emelkedett mint az arany, hogy érdemes aranyba is bővíteni, átváltani. Nagyobb menekülő eszköz potenciálja van és stabilabb.
De ehhez kellene a csökkenő délutáni NFP adat. Bár szerintem max pár napos visszaesés lesz az aranynál ha az adat nem kedvező de az se olyan nagy mint az ezüstnél. 
2.
Elliott elmélet szerint van egy korrekciós A,B,C hullám az emelkedés után. Biztos nem pontosan idéztem. 
Lényeg a múlt heti globális zuhanás lehetett az A? Vagy ez a pánik is még az A hullám része?
Egyáltalán jól vélem hullámokban jön a zutty? Kérdés mennyi hullám várható még?
Egy BUX de leginkább S&P500-on TA- val ki tudjuk e deríteni?
Beze
Beze 2024. 08. 02. 08:28
Előzmény: #9411  Nedden
#9412
Na ezt se gondoltam volna hogy az ébredés majdnem 29 dollárnál lesz...
Inkább a 28-at gondoltam volna. Néztem is nagyot most.
Mindig meg tud lepni 
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 08:18
#9411
Szuperek vagyunk! Csak a délutáni NFP legyen kedvező! - csökkenő adatot jelent
Az más kérdés, hogy akkor összedőlhet a részvénypiac! De ez az ezüst topik. 
.
Nikkei, Hong Kong, Szingapúr, Kína tovább zuhant hajnal óta. 
Japán már mindjárt -6%- on! Brutális minden szektorban látok -15% körüli eséseket. Igaz ilyen USA-ban is volt tegnap. Ez mind erősíti a nemesfémeket!
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 05:58
#9410
Nikkei - 4%- on ma reggel! Tőzsde indexnél szerintem ez elég sok!
Dobnak mindent! Sony, Daikin, Toyota, Mitsubishi, Makita, Takeda (világ egyik legnagyobb győgyszergyártója) mind vastag átalag - 4% esésben. 
Érdekesség a JVC Kenwood +17%-on, igaz korábban nagyot estek.
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 05:33
#9409
Úgy látom megindult a CHF , JPY után nemesfémekbe is a pénz!  Ázsiai részvényeket is dobják. Esnek a részvény piacok ott is ágazattól függetlenül pocsék a hangulat már keleten is.
Ez meghozta a hajnal után reggelre a felpattanást a fémeknél! 
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 04:21
#9408
Túl vagyunk a pánik második hullámán. Sajnos van ok az aggodalomra a feldolgozóipar a négy legnagyobb gazdaságban komoly gondba került. Lényegében ipari recesszió látszik. A piac beárazza, hogy a puha landolás úgy néz ki nem sikerül, a munkanélküli adatok hirtelen elromlottak és beesett az USA ipari PMI. Túltolta a szekeret a FED és elkésett a kamatvágással. 
Gyakorlatilag válság van. Hogy ez mit fog még hozni nehéz megjósolni. Egy biztos megindult a tőke a menedékek felé! Svájci frank, Japán jen  már most nyertes. Óriási tőke áramlott ezekbe a pénzekbe. Érdekes módon a DXY is erős, túl erős! Ez sem segít most. Ma megint fontos adat jön!
.
Ázsia :
Szokásos forgatókönyv. Japán oldalaz, Kína ma jócskán beejtette az árakat. Jelenleg próbál szépíteni. Ne feledjük az arany is menedék!
Korea sem örülhet már mert nőtt az inflációjuk.
.
Európa:
Örüljünk ha tud szépíteni és nem ömlik össze a tőzsde.
Minden fajsúlyos és rossz adat lement a héten. +Ukrán csőd.
.
Amerika:
14:00 Brazil ipari termelés- ha beindul a feltörekvő gazdaságokban is az erózió az tragédia lenne így ma fontos jelzés lesz ritka vendégünk adata.
14:30 Főműsor USA bérszámfejtés és nem mezőgazdasági munkaerőpiaci adatok. - gyengülés megerősíti a pánikot és az aranyat, 
Este a szokásos COT számokkal zárjuk a hetet.
.
Osztom a makró elemzők félelmét, hogy későn indul a kamatvágás. A legrosszabb forgatókönyv amire jó esély van, hogy recesszióba nyomták saját gazdaságukat az Amerikaiak és elkezd nőni az infláció. Ekkor két szék közé esnek, esünk. - Beláthatatlan következményei lennének!
.
Farkasfu mester TA elemzése fontos lett! De nem ajánlom az ezüstbe belépést inkább az aranyat. Egyszerűen stabilabb. Ezüst nyitott pozícióknál türelem kell. Meglátjuk a mai nap mit hoz. Stopok szerepe fontos! 
.
Plusz véget ér ma az iráni gyászszertartás amit a megölt Hamasz vezér miatt tartottak. Bármikor kitörhet egy az Ukrán- Orosz háborúnál is rosszabb esemény. Hétvége közeledtével figyeljünk erre is! Aranyat ez is erősíti….
Nedden
Nedden 2024. 08. 02. 03:46
Előzmény: #9405  Beze
#9407
A tegnapi páni kettőről nem tehetsz! Tényleg az arany és az ezüst még jó, hogy megúszta ennyivel! Óriási lett a pánk hangulat a világban.
Beze
Beze 2024. 08. 01. 21:20
Előzmény: #9404  farkasfu
#9406
Jah és engem is a befogó piros idegesít fel, az sose jó ómen. Ricsinél is jött a kvázi nagy piros, de benne maradt a tegnapi zöldben ezért az még semmiség, nem is zavar. Meg persze azért sem mert eladtam egy csomót már. :) Elérte majdnem a 10400-at, ami nálam a csatitető, + a pingvineket is elkaptuk. 
Beze
Beze 2024. 08. 01. 21:16
Előzmény: #9404  farkasfu
#9405
Megint elcsesztem , pedig próbálok tanulni a hibákból. És mindig sokat segítesz te is. 
Direkt vártam. 2 doji szerű nap volt, majd aztán rá 2 zöld gyertya. És délelőtt is emelkedett. Na mondom akkor beleveszek megerősítést nyert a fordulat. Ráadásul még te is beraktad hogy első akadály leküzdve jöhet a rögös felfelé. Aztán belevesz az ember és azonnal jön a tetű nagy piros gyertya, gyakorlatilag percek alatt fél dollárt esik. Mintha engem/minket figyelne, mikor veszünk bele. 
Mi a fene védelem lehet erre? Egy azonnali stop ? Más megoldás nincsen. 
farkasfu
farkasfu 2024. 08. 01. 20:54
Előzmény: #9402  Nedden
#9404
nem teljesen :) 
A 138%-ig nem mindig megy le, de a 120%környéke, az átlagos fordulási pont! Nagyjából 27.450-27.400 az ezüstnél. A min 27.375 volt! Onnan felpattant! Ha megint visszatér, akkor viszont már necces lehet, ezért mondtam, hogy első körben! A csökkenő trendnek, nagyjából a 40%-át vissza korrigálta, mint egy zászló! Most a 120% környékén, "lehet egy dupla alj", ha lefelé veszi az útját! Veszélyes, mert a felpattanásnál lett egy B" pont és csak a C"-re vár, ami igen mélyen van elhelyezve! Van több támasz előtte, nem kell megijedni és a dupla alj is fordíthat!  Ekkor a pingi duplán nyerő lehet, de nagyon veszélyes már a második lekör...:)) 
Miért is?
A mai piros gyertya eddig, egy befogó" ami fordulást jelez, de előtte a két zöld, kevés egy trendnek! Szóval van egy fordulós jelzés, de bizonytalan, mert igazából nincs is mit fordítani, de ettől még simán lefordulhat?  Szóval nem  minden olyan egyértelmű...:)) 
Ezeket érdemes figyelni/tesztelni, nem mindjárt beleugrani a sötétségbe!  
Valiz
Valiz 2024. 08. 01. 19:42
Előzmény: #9402  Nedden
#9403
Na végre egy konkrét kérdés. Köszi Nedden.
Nedden
Nedden 2024. 08. 01. 19:30
Előzmény: #9401  farkasfu
#9402
Konkrétan a 26.74 -27.43 lehet a legjobb beszálló? Ha igen 28.2- ig kiterjeszthető ez? Persze rosszabb belépőt kapva?
Most mintha 28.26 lett volna a minimum. Elvileg beszálló szinten vagyunk ha a 28.2 elmegy még szódával.
farkasfu
farkasfu 2024. 08. 01. 19:06
Előzmény: #9389  Beze
#9401
Ha megnézed, akkor a legjobb vétel a pingvin sávjában van! (csökkenő trend esetén) 
A sávon belül a 120% környéke! Ez sem életbiztosítás, de általában bejön! Gari nincs...
Azt még tudni kell, hogy itt általában túladott már és ha tovább esne, akkor ide visszapattan! (certi más tészta, mert kiüthetik közben) 
Fent ugyanez a helyzet, az eladásnál! 
Az íratlan szabályom": 
Alul nem adunk el, felül nem veszünk a pingvinnél....:) 
apróbetűs rész: 
csak az első körben :))

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek