Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nandi ma, 12:35
Előzmény: #40651  Bpali2
#40652
Volt a hírre egy nagy felrántás, shortok pánik zárása, függőleges vonal, ami várható volt, reméljük szépen alakul továbbra is, tényleg lesz valami megegyezés a 7végén. 
Egyelőre ma az erőt még nem igazán érzem benne. Mintha még bőven lenne eladó és kevés a bátor vevő.
Bpali2 ma, 11:50
#40651
2 erős napot jósoltak . 1 már pipa . Ezüstnél a 64.10 volt a kulcsszint de még bármi lehet . A lendület 70 fölé viheti . Aránynál 4180-4200 felett lenne ideális maradni . Legoprimistább terv ami még odébb van 4880.. kiderúl…
Bpali2 ma, 11:48
Előzmény: #40648  Pipacs20
#40650
Meg a kehetséges FED kamatemelés miatti reakciók, ami még a jövő héten komolyabb volatilitás okozhat . Plusz előtte egy japán jegybanki kamatemelés várható
Nandi ma, 11:05
Előzmény: #40646  Beze
#40649
Kell ma a jó hangulat a SpaceX miatt, aztán meglátjuk 7végén lesz e valóban aláírás vagy még kell pár nap az utolsó simításoknak.. huszadjára is.
Pipacs20 ma, 07:44
Előzmény: #40647  Pipacs20
#40648
illetve még egy: most ideiglenes megállapodás, ami egyáltalán terítéken van. Vagyis inkább halasztás, időnyerés. Az sem véletlen, h. a Vicepresident megy aláírni az akárhova is, nem a Nagy Ő. Ha megy egyáltalán, ugye.
Pipacs20 ma, 07:42
Előzmény: #40645  Nandi
#40647
Lehet, h. nagyon láma feltételezés, kérdés: az AI lufi (?) miatti leszállóág (tegnap nem Irán miatt esett a Nasdaq), meg a(z eddigi) magas olajár okozta problémák (infla), új nagy kibocsájtók (openai, antroph, Spacex) miatti tőke elszívás nem mostanában kezdi csak el érzékeltetni a hatását?
Beze
Beze csütörtök, 22:58
Előzmény: #40645  Nandi
#40646
Nyugtaval dicsérjük , de reménykedem 
Nandi csütörtök, 22:51
#40645
Eddig jó. Napi csúcs közeli zárás.
Ha az irániak nem nyögik be megint, hogy az nem is úgy van, itt lehetett a várt alj.
Valiz
Valiz csütörtök, 22:27
#40644
Béke lesz a jövő héten állítólag. Száguld minden. 
Bpali2 csütörtök, 20:10
#40643
Xarpennines barátom minuszold . De mondom több nicked is van . Majd egy év múlva hol lesz az arany ..😉
Bpali2 csütörtök, 20:07
#40642
Mai napot éljük túl holnap SpaceX..😉
ASR csütörtök, 19:58
#40641
Opciók zárva. A piac már percekkel a bejelentés előtt megindult. Ismét előre megkereskedték.
Bpali2 csütörtök, 19:57
#40640
Ha valakinek sok ideje lesz nézze meg mikor milyen szinteknél mit böfög Trump.. Érdekes lesz ..
Bpali2 csütörtök, 19:53
#40639
Laci — Traderek tudják pattant volna egyébként is - de mindig jó ha hírhez van kötve / ez olyan népi megfigyelés..
Bpali2 csütörtök, 19:51
#40638
Ez volt a trigger ..
Placi82 csütörtök, 19:50
Előzmény: #40634  Nandi
#40637
Ennyi. 1 este nem lövi Irant és ez van. Akkor???? 
Bpali2 csütörtök, 19:48
#40636
Akkor most hülye vagyok mert végig vettem az esést ?? Hm . Aki tegnap vett annak ma fial, ha akar realizál .. 
Bpali2 csütörtök, 19:44
#40635
Nem érzed az idő faktort sem . Itt amilyen a napi volatilitás illetve a likviditás   napok hetek alatt elolvashatja a mélység. Illetve ha így tud esni így tud emelkedni is 👀
Nandi csütörtök, 19:40
#40634
Donald Trump amerikai elnök az imént közölte, hogy mégsem lesz ma este amerikai támadás Irán ellen. A befektetők reagálnak: az olajár 2,4 százalékos esésbe kapcsolt, az arany pedig 1,4 százalékkal ugrott meg, az ezüst grafikonja ennél is nagyobb pluszt mutat.
Nandi csütörtök, 19:37
Előzmény: #40631  Bpali2
#40633
Pontosan, nem lehet jókor belépni. Senki nem vesz az alján és ad el a tetején. Az igazán sikeresek nem a legalján vesznek és nem a csúcson adnak el.
Én csak azt mondtam, hogy addig nem kell poziba lépni, amíg nem mutat fordulós jeleket. Nem nyúlok bele igen ronda chartba, pláne akkor, amikor folyamatosan esik napi 2-3-4%-ot mint a kő és napi mélypont körül zár. Bárki bárhova is rajzolja a vonalait. Ugyanígy vonalazták az 5K meg a 6K szinteket, aztán lett ami lett.
De hát nem gondolkodunk egyformán, de nem baj.
Valószínűleg közelebb lesz az 5K-hoz, mint a 3,6K-hoz, ebben egyetértünk, szerintem be kell indítani majd a printert, plusz az iráni őrületnek is valahogy vége lesz. 
Várom a fordulós jeleket, örömteli, hogy nem szakad, legalább ma.
Bpali2 csütörtök, 19:31
Előzmény: #40627  Placi82
#40632
Mindenki tudja már , hogy az USA belelépett valamibe amibe nem kellett volna .. De ez már számtalanszor megtörtént .. Még mindig ott tartasz hogy Trump faszsága meg Irán . A piacot már nem zaklatja fel . Láthattad . Nyíltan lövik egymást . Olaj ára ment 3 USD-vél fel?. Vicc . Sima átlagos napi mozgás is lehetne . Itt ami mozgatott a FED kamatdöntéssel kapcsolatos spekulációk illetve per pillanat a 3 IPO.. Ez simán látható. 
Bpali2 csütörtök, 19:23
Előzmény: #40622  Nandi
#40631
Ebben csak az tetszik hogyha sosem ér le az általad várt szintre akkor a Te logikád  szerint sose nyitunk pozíciót . Engem meg úgy tanítottak hogyha minél szélesebb a portfólió annál életképesebb . S mivel a mai világban gyorsan változik a narratíva ezáltal a különböző eszközosztályok értékelése is .. Tehát még várok lehet duplán buktam .. Egyrészt nem szálltam be valahova másrészt ezáltal adott esetben nem tudtam lefedezni egy másik eszközosztyból származó veszteségem..😂.  úgysem tudsz mindig jókor belépni de nem is kell . A lényeg utána következik mikor már a parketten vagy ...
Bpali2 csütörtök, 19:10
Előzmény: #40629  Bpali2
#40630
De egy év múlva térjünk vissza veled is nándival is hogy most 3600 hoz vagy 5000 hez leszünk e közelebb..
Bpali2 csütörtök, 19:08
Előzmény: #40614  lukskypoker
#40629
Nemigazán . Mert naponta azon a szinten volt ahova vártam . Szinte USD-re pontosan.. visszanézhető...Másrészt tényleg középtávban gondolkodom . Harmadrészt már többször leírtam -> kulcsszinteknél veszek . Nem vettem minden támasznál .. Ott vettem ahol az általam követett profik szerint indokolt volt .  
keeper csütörtök, 18:00
Előzmény: #40624  Placi82
#40628

Nem, ez csapda! :D
https://youtu.be/w3RaR5zASDk
Lesz invázió, csak nem abban az országban, amire mindeki gondol.
https://youtu.be/_fu_Zb8t65c
Placi82 csütörtök, 17:24
Előzmény: #40625  Nandi
#40627
Idő, Iránnak dolgozik.
Oka:Irán hosszutavon akkor is bődületesem nyer, ha nem veszít!!!! 
TElek csütörtök, 16:46
Előzmény: #40624  Placi82
#40626

Hát nem igazán lenne mivel. Meg hát félidős választás előtt egy besült akció rosszul festene.
A póráz is csak működik valamennyire ...
Nandi csütörtök, 15:53
Előzmény: #40623  Placi82
#40625
És 100adjára is igazad van.
Az a baj mind2 fél azt gondolja az idő neki dolgozik.
Egy taco és az arany repül.
Vhol olvastam Trump már az első elnöksége idején nyilatkozott Kharg megszállásáról. Szóval régi álma ez neki.
Placi82 csütörtök, 15:17
Előzmény: #40622  Nandi
#40623
100 adjara is leírom, hogy TACO kell!!! és elmondom mint Cato a szenatusban 100 adjara.....!! :), 



Nandi csütörtök, 14:22
#40622
A nagy házak arany célárai is kb. 3K-6K között szóródnak. Vagyis senki nem tud semmit. Valakinek így igaza lesz és akkor azt híresztelni fogja, a többi meg csendben marad. Így volt ez mindig és így lesz most is.
Mindenki rajzolgatja a vonalait meg támaszzónáit, amiket eddig úgy tört át, mint forró kés a vajat. 
3900-4100 között elvileg support zóna, utána 3400-3500 körül. Ott már azért lehet nyitni a longokat, ha addig lemenne. Amíg nem mutat fordulós jeleket, addig kár tétet tenni. Lemaradsz pár %-ról, cserébe nem nézel bele egy újabb -10%-ba, ami simán benne lehet. Még innen is.
Azok a hatások, amik lefele vitték, semmit nem változtak jelenleg. De egy hirtelen taco vagy a kamatemelés elhalasztásáról szóló hírek pl. nagyot fordíthatnak rajta, támaszvonalak ide vagy oda.
Jó eséllyel ma is piros nap lesz, talán nem szakad, de pénteken ez a szokása.
Ezüst szintén kezdődhet 5-össel, még nagy erő sem kell hozzá.
Persze lehet valamit nem veszek figyelembe.
Makim csütörtök, 13:55
Előzmény: #40620  Valiz
#40621
Nekem is van ezüsttl43 nem hiszem hogy ez a közeljövőben kiütésre kerül, úgy hogy emiatt nem is izgulok. Az arany celltim az már jobban zavar
Valiz
Valiz csütörtök, 13:23
#40620
Én tegnap cseréltem le adat előtt a TL047-et 43-ra. Nem vagyok most optimista. Kár volt szembemenni magammal, és hozzányúlni korán a vétellel. 
Makim csütörtök, 13:13
Előzmény: #40617  randomly
#40619
Még jó hogy tegnap és tegnap előtt folyamatosan adtam így nem maradt semmim. Így a vesztességem fél milla.de még ott vana tl31 arany , amit remélem már nem ütnek ki? Már rendkívül túl adott az arany, szerintem most vissza fog pattanni 4300 ra.
randomly csütörtök, 12:49
#40618
Az arany ára meredek esésbe kezdett, miután elesett a 200 napos mozgóátlag nyújtotta támasz. A zuhanást elsődlegesen az amerikai kamatvárakozások emelkedés indította be. A múlt héten közzétett vártnál erősebb munkaerőpiaci adatok és a mai magas inflációs számok nyomást helyeznek az arany árfolyamára. Az elmúlt pár napban csökkenő olajárak mellett is tovább esett a kurzus, amit a 4100 dolláros szint állíthat meg. Illetve az RSI indikátor szerint is erősen túladottá vált, ami egy közelgő fordulatot eredményezhet. https://www.erstemarket.hu/files/xau-curncy-0610.jpg - https://www.erstemarket.hu/tartalom/237609/arany-hol-a-vege-20260610
randomly csütörtök, 12:25
#40617
End ...
TickerDevizanemAlaptermékMaradvány-
érték
Maradványértékes
kereskedés indul
Maradványértékes
kereskedés zárul
EBSILVTL047HUFEzüst (Future)15442026.06.11. 11:432026.06.15. 17:00
EBGOLDTL032HUFArany (Future)61772026.06.11. 11:462026.06.15. 17:00

randomly csütörtök, 12:23
Előzmény: #40615  Matthias_Fo_Rex
#40616
És akkor még több ezüstöt kell eladni a megélhetéshez és margincall-ok kiegyenlítésére. Ha fogyasztunk ugyanúgy csak éppen az olaj dupla annyiba került mint egy éve akkor azt valamiből finanszírozni kell. Gondolom nem az ingatlan egy szobáját adják el ahonnan kirepült a gyerek ... szóval Én még mindig nem szálltam vissza, de a kiszállás is már fájó lenne, így nézem ahogy olvad az egyenleg, bízva hogy a következő felszállóig nem kell másra ...  
Matthias_Fo_Rex csütörtök, 11:30
Előzmény: #40607  Nandi
#40615
Trump most mondta, hogy imádja az inflációt. El fogják inflálni mindenki FIAT pénzeit a g*ibe, mert nincs jobb ötletük.
lukskypoker
lukskypoker csütörtök, 11:11
Előzmény: #40610  Bpali2
#40614
Csak találgatsz és végigvetted az esést.
Ennyi.
#40359
gyula1971
gyula1971 csütörtök, 10:56
#40613
-Private Banking friss:-Ezüst.-Még mindig a csökkenő trend a meghatározó, a piros ideális trendvonal törése kellene egy long esély kialakulásához. A 75 alatt a 62,5 elérésre került, ez fontos támasz. A túladottság hozhat némi korrekciót, de a piros csökkenő trendvonal törése nélkül nem valószínű, hogy bármi változás jöhetne. 
Ellenállások: 87,5; 93,75;100; 106,25.
Támaszok: 62,5; 59,38; 50.
Placi82 szerda, 22:52
#40612
Gyerekek 4 kamatcsokkenteset volt árazva az Iráni háború előtt.... Kell még ennél fontosabb infó?????? . Most meg infláció dübörög és kamatemelés rol szól a narrativa. Hát ez sajnos 180 fokos fordulat. Oka:cion lobbi és Trump és Irán megtamadasa. És ez elsődleges, másodlagos és harmadlagos fontosságú az arany szempontjából...Szerintem nem kell részleteznem itt a forumtársaknak  hogy ezen fenti okból milyen narrativat áraz a  piac.... 
Bpali2 szerda, 22:45
Előzmény: #40607  Nandi
#40611
Itt ami mozgat az a narratíva . A múltkor már levezettem neked . Ugyanazt a dolgot a piac minek akarja épp aznap látni .. 
Bpali2 szerda, 22:39
#40610
Annyi a bizonytalansági tényező hogy úgysem tudjuk kitalálni mi lesz . Egyet tehetünk minél szélesebb portfóliót építünk ki . Vesszük amit rommá vernek épp . Ami ma menő holnap kuka. A TA nem a szívem csücske , de ebben a lát napban mindenki láthatta  érdekes módon ott volt az árfolyam mindig ahol kellett . Tehát ennyit a bűvészkedésről . Meglehetett nézni bárkinek ..
Beze
Beze szerda, 22:37
Előzmény: #40607  Nandi
#40609
Szaros háború gyűlölöm már , egyik a másik után . A jegybankok nem fogják venni és ülnek majd a mínuszos pakkjaik felett? Érdekes világ jön. Már én is bizonytalan vagOk.
Bpali2 szerda, 22:29
#40608
Azért ezt elmentem mert fele se lesz igaz .. figyeld majd meg..
Nandi szerda, 22:26
Előzmény: #40603  Bpali2
#40607
Egyelőre minden engem igazol.
Lehet amugy a charttal varázsolni, de a lényeg, hogy év elején kamatcsökkentésekről volt szó, most már az a kérdés 1 v 2 emelés lesz e. Ez alapvetően más környezet és alapvetően más árazás.
Persze lehet nyugtatni magunkat, hogy Kína veszi meg a jegybankok, de Kína vette akkor is, amikor 3K volt és a jelenleginél jóval nagyobb mennyiségben. Még se robbant fel ettől akkor.
Alapvetően egy durván 75bp átértékelésnek nem kellene ekkora szakadást előidézni, csak nem zárult le még a  nagy felfutás korrekciója sem, így nehéz megmondani mi most a realitás. 
Továbbra is tartom, hogy amíg alapvető változás nem lesz (taco, kamatpálya, QE, stb), itt az aranynak reszeltek. Nyilván ekkora esés után jönni kell némi korrekciónak, de az 5K wishful thinking. Ami viszont sokba kerül... Persze ha változik a környezet, az más.
Persze idővel majd jó lesz az arany meg lesz felfutása, kérdés mikor... 1-2 év?
Beze
Beze szerda, 22:21
Előzmény: #40605  Bpali2
#40606
Kanócosat kell csinálniuk pedig, nem hiszem hogy szimplán csak úgy fordulni fognak. A shortosokat ki kell picsázni, akkor jön a kanóc majd 
Bpali2 szerda, 22:14
#40605
Ezek onnan nem jönnek vissza .. Mindenki jobban jár ha el se érik. Ja bocs shortosok nem..
Beze
Beze szerda, 22:10
#40604
Remélem Ázsia leszúratja 3999-ig és jöhet a 200 $-os kanóc . Ezüstbe meg le 60-ig és 10$ kanóc 
Bpali2 szerda, 21:50
Előzmény: #40599  Placi82
#40603
Ne írj neki ilyet mert nem tudna aludni. Már beleértve magát a kis meséjébe..erre rémálom gyötörné
Bpali2 szerda, 21:48
Előzmény: #40600  Placi82
#40602
Kína 3 hónapja elkezdte intenzívebben venni az aranyat. A csúcs időszak mennyiségeinek kb harmada havi bontásban de már “ tétel” . Plusz a JPM is tölti a fizikai készletet..  Bankok eladják az aranyat eldoboknak a spacex részvényeket . Majd mikor a spacex korrekciózik visszaveszik Mari nénik drágábban .
Bpali2 szerda, 21:44
#40601
Kisebb esélyű bullos scenario esetén 4880 .. a target.

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek